И това ако не е дискриминация .......

И това ако не е дискриминация .......

Мнениеот spongi » 21 Сеп 2017, 16:48

Здравейте колеги. Какво е дискриминация ? Ами ето това : "Дискриминация има тогава, когато е налице официално или неофициално разделяне на индивидите в отделни групи по някакъв техен общ признак, при което им се дават или отнемат дадени права, задължения и възможности, според групата към която принадлежат."

Пускам темата защото считам, че управляващите направиха и приеха закон с който голяма част от нас, които сме все още служители в МВР, сме дискриминирани от този същия закон. Този закон позволи на наши колеги които до края на 2015 год. са прослужили 27 години от които поне 18 г. в МВР, да получават пенсия и да продължат да работят в МВР. Да са живи и здрави, но защо това не важи и за на нас ? Тези които до посочената дата не сме покрили изискването ! Това е чиста проба дискриминация, която държава налага против нас ! Още веднъж искам да отбележа, че нямам нищо против към колегите които имат щастието да получават и пенсия и заплата, нека да са живи и здрави ! Кажете си и вашето мнение, по въпроса и дано някой от нашите синдикалисти да му светне лампичката и да се задействат добри адвокати по въпроса, за да може и ние да получим това за което сме работили и продължаваме да работим !!!!!!!!!
spongi

Re: И това ако не е дискриминация .......

Мнениеот justAfriend » 25 Сеп 2017, 13:40

Моето мнение е, че преди повече от две десетилетия влязох в МВР при определени условия, подписвах договор и т.н. През това време МВР едностранно промени този договор и на практика удължи двойно времето, през което ще трябва да работя докато стигна до пенсия. Ама колкото и да се оплакваме, единственото, което ни остава, е заявлението. Защото друг вариант няма. Виждаме, че и протестите не водят до нищо.
justAfriend

Мнениеот spongi » 25 Сеп 2017, 16:31

justAfriend написа: Ама колкото и да се оплакваме, единственото, което ни остава, е заявлението. Защото друг вариант няма. Виждаме, че и протестите не водят до нищо.

Варианта със заявлението, т.е. рапорта, не ме удовлетворява, а това, че ме дискриминират с този закон също не ме устройва......Работата е там, че след като плащаме някакви пари за синдикална работа, то нека синдиците да се вземат в ръце и да направят консултации с някои от най-добрите адвокати и чрез тях да бъде внесен иск в съда за този дискриминационен закон !!!!!! Все едно съм негър в щата Вирджиния през деветнайсти век, на който му е забранено да влиза в кръчмата, освен ако трябва да изнесе от там мъртвопияният си господар !!!!! Мисля, че колкото повече хора се обениним около тази върможност, то съществува реална предпоставка, тази неправда да бъде поправена в наша полза....
spongi

Мнениеот stenli » 27 Сеп 2017, 08:11

Никой не твърди че света е справедлив към всички .
stenli

Мнениеот spongi » 28 Сеп 2017, 17:34

stenli написа:Никой не твърди че света е справедлив към всички .

На остроумен ли се правиш ???????? Това което искам е за всички, за тези които тази година, или догодина ще изпълнят изискванията по закон, по СЕГАШНИЯ ЗАКОН, но не се знае до кога този закон няма да бъде променян ! И защо пък и ние да не можем да взимаме и заплата и пенсия ?????? След като не можем да работим втора работа, това е нормално, нали точно това беше причината да се стигне до това /заплата и пенсия/ едното няма нищо общо с другото ! Пък и на всякъде по заводите го има ! И разбери, че не искам нищо само за мен, защото касае много такива като мен ! Сега ясно ли ти е ??????????
spongi

Мнениеот stenli » 29 Сеп 2017, 04:31

Аз бях пред тази дилема 2015 година . Реших че не си заслужава колегите с които съм служил много години заедно да почнат да ме гледат накриво и да си разваляме добрите приятелски взаимоотношения . А и честно казано ми беше писнало от простотиите . Пенсионирах се и нито за секунда не съжалявам за това си решение . Работа извън системата на МВР има колкото искаш стига да не те мързи . Навън хората те уважават и оценяват по това което знаеш и можеш а не защото си човек на някой .
stenli

Мнениеот spongi » 29 Сеп 2017, 20:06

stenli написа:.......... Работа извън системата на МВР има колкото искаш стига да не те мързи . Навън хората те уважават и оценяват по това което знаеш и можеш а не защото си човек на някой .

Знам, че работа извън системата има, аз самият работих 10 г. извън МВР преди да стана полицай, но ми е криво, чувствам се обиден, преебан и най-вече дискриминиран поради тази причина която изтъкнах....
spongi написа:Дискриминация има тогава, когато е налице официално или неофициално разделяне на индивидите ...... при което им се дават или отнемат дадени права, задължения и възможности, според групата към която принадлежат."[/color]
, ...защото до края на 2015 г. не съм могъл да изпълня "изискванията" на закона, липсваха ми девет месеца и за това ! Сега гоня 50, а ще мога да се пенсионирам като стана на 54, защо сега когато вече съм изпълнил изискванията на този дискриминационен закон да не мога да получавам това, което получават другите като мен ?????? С какво сме по-различни от тези които сега ги получават ?????? Ако бях циганин или педераст, до сега сто граждански организации щяха да писнат в един глас, че виждате ли, "държавата дискриминира този индивид, мери с двоен аршин ! Държавата трябва да бъде осъдена в Страсбург заради това"......и т.н., но като си един съвсем нормален граждадин, който си плащата всичките данъци и задължения като поп и то още шом вземе заплатата и това което му остане от нея го разпределя така, че да може да изкара до другата заплата, не, за тези като мен и теб не може.......Защо ??????? Трябва ли да е така ???????
spongi

Мнениеот stenli » 02 Окт 2017, 06:08

Не трябва да е така . Най справедливо е всеки да добива право на пенсия по закона по който е назначен . Когато аз постъпих това беше 13 години по МВР и общо 20 години трудов стаж . По времето на царя го направиха 16 години и 6 месеца по МВР и общо 25 години стаж . Първия мандат на Б.Б. го направиха 18 години по МВР и 27 години общ стаж . Все си догонвах нещо . 2015 реших че повече в тези социални експерименти няма да участвам и се възползвах от правото си на пенсиониране .
stenli

Мнениеот MasterCop » 11 Окт 2017, 18:01

Също смятам, че този закон е дискриминационен. Ето кой го предложи https://www.24chasa.bg/Article/1093737 - както го поискаха така и го получиха на поднос и с дълбок поклон ....а ето кой клекна да го вкарат за гласуване https://www.vesti.bg/pari/finansova-pol ... ni-6034750 Тези неща трябва да се помнят. защото тези хора ни обрекоха на вечна служба.... Каквото и да получа на 55 г (а както е тръгнало то едва ли ще е много) няма да може да компенсира загубеното от този закон...
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот spongi » 13 Окт 2017, 11:58

MasterCop написа:Също смятам, че този закон е дискриминационен. Ето кой го предложи https://www.24chasa.bg/Article/1093737 - както го поискаха така и го получиха на поднос и с дълбок поклон ....а ето кой клекна да го вкарат за гласуване https://www.vesti.bg/pari/finansova-pol ... ni-6034750 Тези неща трябва да се помнят. защото тези хора ни обрекоха на вечна служба.... Каквото и да получа на 55 г (а както е тръгнало то едва ли ще е много) няма да може да компенсира загубеното от този закон...

Мастър, точно за това синдикатите трябва да се намерят най-добрите адвокати които да ни представляват, та нали за това плащаме и членски внос ? Да заведат дело и да поправят тази несправедливост, а под "несправедливост" имам предвид, че ние които сме дискриминирани от този закон и НЕ взимаме "пенсия" поради факта, че не сме прослужили 27 години от които поне 18 г. в МВР, като след това и ние да имаме това право, а именно : след като изпълним тези условия, да получаваме тази "пенсия", защото и без това пак не ни се разрешава да работим допълнително !?!? Та нали този закон беше приет точно заради това ?
spongi

Назад към Професионални теми, съвети и помощ