УЧЕБНА ГОДИНА

Re: УЧЕБНА ГОДИНА

Мнениеот dakota_ » 11 Авг 2009, 14:07

Колега Armi,
Ти задаваш въпрос на който сам си отговорил.Незаконно е и противоречи на НАРЕДБА № IЗ-1011 ОТ 4 ЮЛИ 2006 Г.
Имаш право да пуснеш рапорт срещу началника си до Директора на ОД за нарушение на тази наредба,след като получиш отговор от него и ако отговора не те удовлетворява,знаеш какъв е реда по вертикала нагоре...
С колегата Владимиров ти отговорихме какъв е начина да не присъсътваш на тези занятия...
dakota_

Мнениеот paolon » 11 Авг 2009, 19:47

ntvladimirov написа: Пиши се в книгата за разход ако не ти се ходи на занятие и уведоми задължително началника си.
Я обясни по-точно това ,че нещо не вденах.При нас казват ,че присъствието е задължително и не може да има отсъстващи по никакъв повод.Ако не се явиш и не си в отпуск или болничен,отнасяш плувката.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
Аватар
paolon

Мнениеот ntvladimirov » 11 Авг 2009, 21:55

Че е задължетелно задължително е. Но на мен когато не ми се ходи и съм почивка още предния ден се пиша в книгата за разход и то по далечко , същевременно се обаждам и на лектора да питам може ли да отсъствам щото шефчетата не обичат да остават изненедани. Досега не ми е отказвано. Другия вариант е да си дремеш спокойно на масата.При нас имаше един взводен командир Кирил Попов. Така му бяхме свикнали че като започнеше да говори и след около 15 минути всички започваме да хъркаме. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот armi » 12 Авг 2009, 11:56

Чакай сега , че нещо не вдевам единия казва " Незаконно е и противоречи на НАРЕДБА № IЗ-1011 ОТ 4 ЮЛИ 2006 Г." , а другия "Че е задължетелно задължително е." това параграф 22 ли е?
Значи е задължително присъствието но е незаконно.
Според мен решението е много просто стига някой да запознае министъра за това.
Една заповед от ЦЦ да не се вика състава през почивка без писмена заповед за това и проблема е решен.
А може и да има такава но да е толкова секретна и никой да не знае :roll:
armi

Мнениеот Chopara50 » 16 Авг 2009, 14:09

Да, може да ходиш, може и да не ходиш. А ма при всяко занятие да се пишеш в разход си е тарикатклък, но не забрявай колега да не стане с твоите камъни в твоята градина. Когато попълваш дневника за учебната година срещу всяко име се записва разхода- болен, отпуск, мързел и т.н.. Следващата графа или друга задължително се назначава дата за всички отсъстващи кога ще се проведе лекцията специално за тях. Последното него забравяй защото ако се спазва няма къде да избягаш. После следват дата, продължителност на темата, самата тема и накрая лектора и подпис. Ако си водил учебна трябва да го знаеш. Друг е въпроса да ли ще научм нещо и дали лектора ще успее да ни влезе под кожата и да прилече вниманието ни. В повечето случай следва :roll: :cry: :(. Е за тва не върви работата.
Chopara50

Мнениеот Chopara50 » 16 Авг 2009, 16:48

А ето и една тема по която можем да проведем една учебна година с откъсване от работа, който желае може и да отсъства, не извинени няма да се пишат:
IЗ-1015 ОТ 4 ЮЛИ 2006Г.- Дисциплина и дисциплинарна практика вМВР.doc
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Chopara50

Предишна

Назад към Професионални теми, съвети и помощ