Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Мнениеот байСпиро » 24 Фев 2010, 22:20

По всякакъв повод и по всякакви теми се коментира,че ние си плащаме консумативите, с които осъществяваме дейността си. Въпроса е дали МВР не отпуска пари за това или отпуснатите се крадат от корумпирани служители. Имам съмнения,че от Шефа на МТСО до последния домакин си "щипват","кой колкото му се полага" с презумцията, че те балъците ще си намерят от бизнесмени, пък ако не сами ще си купят. Мисля,че все пак има норми и разчети за консумативи /дори и занижени/,но чак да се стига до там абсолютно всичко да си набавяме сами,не вярвам !
Моля,за Вашите коментари !
Последна промяна MasterCop на 25 Фев 2010, 18:32, променена общо 1 път
Причина: Правописни и синтактични грешки!
байСпиро

Re: Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Мнениеот fantom » 24 Фев 2010, 22:51

И мен така ми се струва ,че има някакъв минимум и докато дойде до служителя през толкова ръце всичко изчезва.Все пак за един месец 5 лв са достатъчни на един служител за косумативи.
РОДИ СЕ И ПОВЕДЕ НИ В БОРБА,ОБЕСЕН БЕ ,НО НИВГА НЕ УМРЯ!!!ВАСИЛ ЛЕВСКИ
Аватар
fantom

Мнениеот байСпиро » 24 Фев 2010, 23:15

Колега,100 лв. е оптимистично минималния разход на служител на месец - ГСМ на ППД или канцеларси консумативи на ТП, КП и РП.
байСпиро

Мнениеот fantom » 24 Фев 2010, 23:37

Сигурно е така щом казваш,аз смятам само хартия,индиго химикал. :lol: :lol: :lol:
РОДИ СЕ И ПОВЕДЕ НИ В БОРБА,ОБЕСЕН БЕ ,НО НИВГА НЕ УМРЯ!!!ВАСИЛ ЛЕВСКИ
Аватар
fantom

Мнениеот dinamitkoff » 24 Фев 2010, 23:52

УЖАС ! Продължавате да затъпявате във форума с нелепи теми ......Какви консумативи какъв праз лук ? Това ми звучи като анекдота от времето на "Радио Свободна Европа" - "Комунизъма е яма ВСЕ НЯМА и НЯМА" - Е, те това е сега МВР !!!
dinamitkoff

Мнениеот MasterCop » 25 Фев 2010, 18:37

Бай Спиро - явно не се познавате с вашия домакин или въобще не сте обсъждали темата! То е ясно, че не знаеш как се отпускат средства за консумативи и как се разходват! Счетоводната политика на МВР е абсолютно стриктна в това отношение! Когато поговориш с него съм сигурен, че няма да се изказваш така неподготвен!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот armi » 25 Фев 2010, 19:20

Бай Спиро е напълно прав . Работил съм като домакин и знам за какво става въпрос.
ОД закупуват всичко нужно и го разпределят на РУ. Ако домакина на ОД / те са около 6-7 домакина / не ти е" приятел " не получаваш нищо.
armi

Мнениеот MasterCop » 25 Фев 2010, 19:33

За да няма такива практики домакина на РПУ сам си пуска заявката за необходимите материали, одобрена от Началника на РПУ! Когато му отпуснат парите, ги закупува и раздава срещу подпис на заявилите ги! Какво сложно има?! Сложното е ако няма пари... ;)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот armi » 25 Фев 2010, 19:38

Сложното е , че пари никой не ти дава само каквото има при домакина на ОД.
Най-добре е да се въведе като при училищата на делигирани бюджети и самото РУ да се оправя като свършат парите.
Да ама НЕ , сещаш ли се защо ОД не дава пари на РУ ?
armi

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2010, 19:46

Бай Спиро може и да е прав когато не пише,но когато пише сигурно е седнал,това той ще каже как го прави...
Когато някой казва,че си купува всичко необходимо за работата му винаги го питам да каже какво точно си купува сам и защо го прави,луд ли е,на луд дрехите ли е облякъл или е негоден и го е страх да "мъцне" за да не го "порежат",нямам друго обяснение,ако някой има друго обяснение нека да го сподели и да каже защо си "купуват всичко".Има и нещо друго което питам и то е следното,смятате ли,че ако не купувате нищо със собствени средства, МВР ще бъде затворено като институция и няма да се върши работа...В момента при мен нямам никакви проблеми с листове,химикалки,кламери,папки и ред други да не изброявам всичко това го получаваме от ОДМВР,ако кажа,че нямаме проблеми с някои консумативи да копирните машини,принтери и др. няма да е много коректно,но ще отбележа,че съм ловил служители които си копират теми по български език за кандидат-студенти както и други неща необходими за учебния процес на децата им без да са купили каквито и да са консумативи за копирната машина... Лично аз съм готов да обявя за пълен идиот всеки който извади пари от собственият си джоб за консумативи за службата,независимо какви са те и на каква стойност...
dakota_

Мнениеот The Godfather » 25 Фев 2010, 20:11

Темата е обсъждана многократно във форума.Друг път също съм изказвал мнение по въпроса, ще го направя и сега. За мен този който твърди, че си купува "всичко" го прави единствено и само за да оправдае некадърността си. Този служител очаква никой да не му търси отговорност за несвършената работа, защото видиш ли той едва ли не се явява благодетел на "Системата". Ако не е той да дава пари от джоба си всичко е загубено. Да, ама НЕ господа шушумиги, тия сме ги чували.
Аватар
The Godfather

Мнениеот pravo_09 » 25 Фев 2010, 20:37

The Godfather написа:Темата е обсъждана многократно във форума.Друг път също съм изказвал мнение по въпроса, ще го направя и сега. За мен този който твърди, че си купува "всичко" го прави единствено и само за да оправдае некадърността си. Този служител очаква никой да не му търси отговорност за несвършената работа, защото видиш ли той едва ли не се явява благодетел на "Системата". Ако не е той да дава пари от джоба си всичко е загубено. Да, ама НЕ господа шушумиги, тия сме ги чували.

Ти явно работиш в друга система. Когато постъпих на новата си работа Мл.ПИ отидох при домакина, защото бюрото ми беше празно. Същият ми показа един компютър от ерата на първите компютри в МВР, принтер нямало, разклонителен кабел нямало и ред други да ви обеснявам, но 90% от колегите /вкл. и аз /сами си осигуряват консумативите, защото при домакина ''все няма''. Може би 80% от колегите разбират за какво пиша, а останалите сигурно работят в ОД на МВР и за тях няма нямане.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот The Godfather » 25 Фев 2010, 20:42

Ако не си купиш какво ще стане ? При нашия домакин има. Никой не си купува листи, тонери.
Аватар
The Godfather

Мнениеот Ronin » 25 Фев 2010, 20:44

Като чета тук почвам да се замислям - дали пьк не работим в различни МВР-та...При мен липса на канцеларски консумативи няма.Вьпрос на планиране и натиск вьрху тила и гл. счетоводител.
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2010, 20:56

pravo_09 написа:Ти явно работиш в друга система. Когато постъпих на новата си работа Мл.ПИ отидох при домакина, защото бюрото ми беше празно. Същият ми показа един компютър от ерата на първите компютри в МВР, принтер нямало, разклонителен кабел нямало и ред други да ви обеснявам, но 90% от колегите /вкл. и аз /сами си осигуряват консумативите, защото при домакина ''все няма''. Може би 80% от колегите разбират за какво пиша, а останалите сигурно работят в ОД на МВР и за тях няма нямане.

За да може да стане ясно в коя система работиш искаш ли да изброиш какво точно си закупил за системата в която работиш от началото на 2010 год. до момента,така ще бъде най-коректно и точно ще се разбере за какво става дума.От написаното от теб разбрах само,че си МлПИ..дай едно по едно нещата които си закупил от началото на годината до момента със собствени средства за службата си...
dakota_

Мнениеот NANIOX » 25 Фев 2010, 21:01

Нещо,някъде логиката куца.Значи аз като си купих,отгледах,обучих и дарих на МВР кучето с което работя,съм идиот така ли?????????? Аиде,да погледнем малко по-напред от носа си..................Като му купувам цялото имущество с което е необходимо да работя(поводи,нашииници,нагръдници и др.),пак съм идиот такали?Като му купувам витамини и калции,които са му необходими защото е работещо куче и е подложено на големи натоварвания пак съм идиот така ли?Като го возя постоянно с личния си автомобил,защото служебен такъв няма ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ГОЛЯМ ИДИОТ СТАНАХ ВЕЧЕ....................
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2010, 21:11

Наско,обясни ми защо го правиш всичко това,кой е този който те е накарал да вършиш всичките тези неща които си изброил?
Обясни на всички за да разберем какво би се случило ако ти не правиш всичките тези неща които си изброил (аз съм убеден,че това за кучето е абсолютен факт)Какво ще се случи ако ти нямаш личен автомобил за да возиш кучето което си дарил на МВР и трябва ли ако нямаш личен да си закупиш такъв за да се свърши работа...Това е интересното поне за мен защото аз искам да си обясня защо се правят всичките тези неща..Това е като да вадиш пари от джоба си и да ги хвърляш на улицата вместо да си купиш нещо за семейството..това не го разбирам?!
dakota_

Следваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ