Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Re: Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Мнениеот Sir Humphrey » 26 Мар 2010, 21:54

cvete написа:РУП /вече по новому/

Откога е сменено наименованието? Тая промяна нещо съм я проспал.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот riba » 27 Мар 2010, 07:53

Sir Humphrey написа:
cvete написа:РУП /вече по новому/

Откога е сменено наименованието? Тая промяна нещо съм я проспал.

Не си проспал нищо.В проектите на нов щат РУ на МВР се предвижда да се променят на РУ"Полиция".Към днешна дата новите щатове все още не са утвърдени, очаква се много скоро и това да стане.
Ако колегата cvete все пак служи в РУП, може спокойно да заключим, че е в ОД на МВР-Благоевград, където при обособяването на второ РУ приз юни 2009 г. на двете нови стуктури е дадено наименование РУ"Полиция"
riba

Мнениеот mizernik » 28 Мар 2010, 10:40

Моето мнение е , че в МВР се краде от консумативите .Работя в криминална в София в РУ вече 8 тъжни години . За 8 години нямам получен и 1 бял лист и 1 химикалка . Лично аз дълбоко се съмнявам , че никой до момента не се е сетил , че тая бумащина дето бълваме не изисква консумативи . Един път разговарях с домакина по този въпрос и отговора беше : поръчката за хартия е само за - служителките дето правят справки , деловодството , секретарката на началника и за КОС , както и за досъдебното производство / кадето им дават 2 пакета на месец / . Криминална я няма нито в заявките , нито в плановете , нито в отчетите на консумативите . В момента гражданите плащат 3.50лв за да им напиша удостоверение за застрахователите на моите 3 листа на удостоверение . Поне от тези 3.50 да идват по 20 стотинки към този който си хаби листата . На практика 2.50лв отиват някъде , банката прибира 1лв за превода , а консумативите - листа и тонер са за моя сметка . Не съм за 5лв , купувам си листа , гражданин не съм върнал , тъй като той не е виновен за нашата дезорганизация , но това трябва да спре все някога . Колкото по-надолу е една структура толкова бумащината е повече и там трябва да отива консуматива . Съмнявам се , че някой в някоя дирекция пише на ден по 10 докладни , 10 обяснсения , 5 удостоверения в по 3 екземплюра и още куп други - справки , рапорти , писма до мобилни оператори , отчети и тн . На ден не падам под 40 листа . Да не говориме , че всички справки , които в момента правя на служебния компютър се принтат на моя принтер и на моите листа . Да не говориме , че половината от протоколите , които трябва да ми дават липсват и съм си направил бланки в компютъра . Пак повтарям , не вярвам , че в Министерството не знаят , че в едно РУ се хаби хартия на поразия за да има какво после да се отчита в края на месеца . Именно за това си мисля , че консуматив се отпуска , но понеже всички са свикнали , че ние си купуваме той се краде или стои на склад докато се скапе . Само като се сетя за свинщините на Миков , който купил принтери по 4000лв та после ги връщахме направо ми се драйфа . За 4000лв могат да се купят 40 принтера , лазарни НР от старите модели и всеки един да получи принтер . В интерес на истината и от тези принтери по 4000лв нито един не беше за криминална , отидоха в досъдебното , но после ги върнаха . Ако спра да си купувам единственото което ще стане е , че гражданина ще страда и ще седи 2 дни пред РУ докато не отиде да си купи листа и тн .Отговора който се получава от ръководството е : " Какви сте такива слаби оперативни , че листа от някоя фирма не може да си уредите " . Аз предпочитам да си купя листа за 5 лв отколкото да се покланям на някой , че ми е дал пакет листа и после иска услуги за него , неговите приятели , приятелите на техните приятели и роднините им до десето коляно .
mizernik

Мнениеот karakonjul » 28 Мар 2010, 11:03

Всички упреквате домакините на съответните РУ. А домакините кого да упрекват-от началото на годината съм получил от централния склад на ОД 6 пакета с хартия и три тонер касети. Разхода за Районното в което работя и 4 пакета хартия на седмица и по касета средно с тонер. Е другото домакините го крадат ли- че постоянно ги упреквате. Да "крадат" ги. Просят от банки, офиси на фирми и пр. само за да се работи-Но домакините са виновни за всичко -НЕ ДАВАТ. Как да се даде като няма. няма и няма. Чистачката реве за санитарни материали, дознателите за принтери, дежурните за хартия, патрула за бензин, гуми и резервни части и куп още неща-всеки си иска неговото. НО домакина казва НЯМА. Не са виновни домакините ами ръководството щото не отпускат пари за най елементарни неща от които има нужда. Работя като домакин в едно "Н-ско" РУМВР и изобщо не ми пука какво "лаят" срещу мен, като дадат пари ще им бъде заредена касетата, като си купят (или просят от някъде) хартия ще пишат и пр.
Тъй че по заглавието на темата- МВР може би дава пари за консумативи но те не стигат (ако изобщо има де) до съответните РУ-а пък кой ги краде не знам-но дали има какво да се краде де.
Аватар
karakonjul

Мнениеот armi » 28 Мар 2010, 22:26

Бях домакин и знам че домакина за всичко е виновен . След като ме смени един колега и видя за какво става въпрос ми се извини. Домакина в РУ няма как да е виновен ,защото получава всичко от ОД. А там колко му дават това е много относителен въпрос.
armi

Мнениеот mizernik » 28 Мар 2010, 22:59

То на всички ни е ясно , че крадеца не е домакина в съответното РУ . Той и да иска няма какво да открадне . Кражбата според мен става някъде по-нагоре и може би шашмата е още при поръчката и доставката на консумативите към МВР .Ако думите ми са обидили някой който работи като домакин в РУ се извинявам . То и домакина страда колкото нас . Единствената разлика е , че той може да каже нямам и да свие рамене , а аз не мога да кажа нямам и няма да работя докато не ми дадете . Няма нито една държавна институция в България в която служителите да си купуват сами всичко . МВР може да не е блестяща с успехи институция , но все пак работи колкото може и мисля ,че трябва Държавата да дава своето . Писаното остава колеги и колкото и работа да свършиме ако няма на какво да я напишеме и подпишеме кел файда . Аз не съм чул прокурор или съдия или следовател да ходи да си купува кламери , телчета и глава за тонера. Аз като не им дам тема за размисъл на тях за какво са им тези листа , принтери и тн . Когато гледаш куче и искаш то да прилича на куче трябва да му даваш храна и то качествена , то си е куче , все ще си хване нещо и само , но ако разчиташ на това кучето ти ще е грозна гледка .....
mizernik

Мнениеот karakonjul » 29 Мар 2010, 05:57

Кое е несериозно - предната седмица съм дал пари за една тонер касета, за регулировка на предницата на патрулната астра и да купят накладки за спирачките на една от нивите. Не във врата на главната да дишам ами и на друго място пак няма да ми отпуснат средства и материали. Дакота ако теб те държат на пиедестал и за районното ви има всичко - това е друг въпрос, ама по скоро ми се струва, че си нечие протеже или провокатор и само се заяждаш с колегите.
Аватар
karakonjul

Мнениеот armi » 29 Мар 2010, 08:56

Dakota не ме познаваш и не знаеш дали ставам или неставам за домакин. В една друга тема само ти загатнах за моя началник на РУ какъв е и дали ми помага. Главния счетоводител като ме видеше в коридора на ОД се заключваше в канцеларията си. Но не е там въпроса. Просто не си струваше нервите и заплащането.
Винаги съм смятал ,че няма нужда да си бия главата в стената щом мога да я заобиколя.
armi

Мнениеот dakota_ » 29 Мар 2010, 18:03

karakonjul написа:Кое е несериозно - предната седмица съм дал пари за една тонер касета, за регулировка на предницата на патрулната астра и да купят накладки за спирачките на една от нивите. Не във врата на главната да дишам ами и на друго място пак няма да ми отпуснат средства и материали. Дакота ако теб те държат на пиедестал и за районното ви има всичко - това е друг въпрос, ама по скоро ми се струва, че си нечие протеже или провокатор и само се заяждаш с колегите.

Не се заяждам с никой,просто не споделям начина на заплащане на консумативи за службата с лични средства...Проблема не е в домакините,проблема е в Н-ците на РУ защото не са като един с домакините и да имат твърда и ясна позиция и да е отстояват...Няма да даваш нищо,остави астрата да си стои на паркинга и когато има пари тогава ще се прави...няма да зареждаш касетата с тонер,когато има пари тогава,до тогава нищо...Ти искаш сега да ме убеждаваш за Съветска власт...аз знам как са нещата при мен,кореспондирам и с други Н-ци на РУ и такива грандиозни проблеми които се описват,смело мога да кажа,че не съществуват...

armi Dakota не ме познаваш и не знаеш дали ставам или неставам за домакин. В една друга тема само ти загатнах за моя началник на РУ какъв е и дали ми помага. Главния счетоводител като ме видеше в коридора на ОД се заключваше в канцеларията си. Но не е там въпроса. Просто не си струваше нервите и заплащането.
Винаги съм смятал ,че няма нужда да си бия главата в стената щом мога да я заобиколя.

Наистина не те познавам знам само това което си споделил относно изготвяне на списъци с извънреден труд..и споделих,че не е твоя работа да си блъскаш главата с тази дейност...разбере ме правилно едно е да отиде Н-ка ти на РУ при гл.счетоводител,друго е да отидеш ти...Казва го защото знам какъв е подхода,от теб може да се крие,може и да те изгони но ако отиде Н-ка ти положението е по-друго,когато имаме проблем с главен счетоводител ходя лично аз и го решавам защото тона и начина на разговор не може по никакъв начин да бъде такъв какъвто към домакин или обикновен полицаи,за това ти казах,че Н-ка ти е виновен,така му е по-лесно да се подиграва с вас,.защото не е пресилено да се каже,че такова отношение е подигравка....
dakota_

Мнениеот motiviraniq » 14 Апр 2010, 07:58

Не съм сигурен а съм убеден, че МВР отделя за консумативи пари но не съм сигурен дали се използват по предназначение. Лично аз вече ми остават по малко от 2год. за да направя 25 години стаж и до момента в нашето РУ мога да заявя, че като започнах работа не ми е дадена дори и пишеща машина. Компютри служебни имаме само за ОДЧ и още 7бр. мисля като 2 от тях са за Началник секторите и групите. За принтери имаме 2 служебни /единият беше бракуван та го вкарахме пак в експлоатация/... другите просто си накупихме компютри 2-ра употреба, принтери - лично аз си закупих нов лазерен защото личният ми мастиленоструен у дома ми беше финансово неизгоден. С домакинчето на РУ сме приятели но въпреки това не съм получавал от него и един лист защото на човека от ОДМВР на седмица му дават по 1 топ и то понякога от по 300листа ;) и той ги дава за ОДЧ-то. До момента си закупуваме абсолютно всичко. Миналата година пуснах сигнал до инспектората на СДВР за липсата на консумативи... /изготвиха стъкмистика, че за 2009г нашето РУ е получило 48 топа принтерна хартия/. Вярвам им защото това е точно на седмица по един топ за РУ от 100 човека. Тази година ни бе спуснато окръжно в което ни задължават да изпълняваме една точка от една инструкция което пък е свързано с допълнителни разходи за консумативи. Направих писмо до Директора на ОДМВР като се аргументирах че има обективна невъзможност да се изпълнява тази точка от инструкцията и упоменах 2 члена от същата по която служители на ръководни длъжности са длъжни да ни осигуряват такива и то точно тези които изготвиха окръжното. До момента все още отговор няма по писмото ни макар да ни бе обещан писмен такъв. Все пак заради това писмо не започнахме изпълнението на окръжното но... обидно е. Ръководителите при нас се изживяват едва ли не като рекетьори и ни задължават по косвен начин да си закупуваме или да си търсим спонсори за да изпълняваме задачите си иначе... иначе ще следвали наказания заради неизпълнение на разпореждане на по висшестоящ :lol: ОБИДНО Е... Истината е, че ако спрем да си закупуваме с лични средства консумативи, работата в нашето РУ ще спре на 90%. ;)
motiviraniq

Мнениеот tetka » 14 Апр 2010, 12:10

dakota_ написа: едно е да отиде Н-ка ти на РУ при гл.счетоводител,друго е да отидеш ти...Казва го защото знам какъв е подхода,от теб може да се крие,може и да те изгони но ако отиде Н-ка ти положението е по-друго,когато имаме проблем с главен счетоводител ходя лично аз и го решавам защото тона и начина на разговор не може по никакъв начин да бъде такъв какъвто към домакин или обикновен полицаи,за това ти казах,че Н-ка ти е виновен,така му е по-лесно да се подиграва с вас,.защото не е пресилено да се каже,че такова отношение е подигравка....

Дакота, смяташ ли че това са нормални взаимоотношения? А колегиални? Че сме станали за подигравка в обществото - това за всички е видно, понякога си има и защо. Но в нашето съсловие, смяташ ли, че това е нормалния начин на общуване?!? От кога длъжността на домакина или обикновения полицай го прави по-малко човек? Че е друга "категория труд" - това е ясно по заплащането, но друга категория ЧОВЕК - НЕ СЪМ СЪГЛАСНА!!! Радвам се, признаваш, че някои началници се ПОДИГРАВАТ. До такава степен, че чак изпитват удоволствие от това да унижават подчинените си. И в този ред на мисли, ще цитирам един такъв вече бивш началник: "Колко съм бил тъп, да се държа така грубо /тук той използва друга дума - неприличен синоним/ с подчинените си! Мислех, че е в интерес на работата! Сега като ме видят на улицата се обръщат на другата страна..." Ще си позволя да цитирам и друг колега: "Шефе, ти си влака, а аз съм гарата! Ако знаеш през мойта гара колко влакове са минали!!!"
НЕ МОЖЕ в 21-ви век оборудването, облеклото и консумативите за българския полицай да са некачествени, да липсват или даже да не достигат! И който смята, че колега, заплатил с лични средства за такова оборудване е "балък" или "некадърник" много греши! Аз смятам, че това са хора, които се опитват да повишат имиджа на полицията, обичат професията си, искат да си вършат добре, бързо и качествено работата и мислят за здравето си. За това си купуваме допълнително "цивилни" кубинки; шиеме си панталони от качествен плат, за да не ходим мърляви и окъсани; купуваме си свестни кобури, белезници, радиостанции; наливаме гориво в патрулките, за да не премръзнем - тук ще вметна, пробвали сме с таблетка сух спирт за горене, поставен в пепелник на пода пред предна дясна седалка mm:) - грее за около 15 минути; ползваме личните си мобилни телефони и личните автомобили за служебни нужди; купуваме канцеларски материали и офис-техника, за да не се изчервяваме пред гражданите, щото "и в склада НЕМА"; избягваме да пием от "3 в 1" , което ни го раздават с изтекъл срок, ама то сега и от това НЕМА! И НЕ МОЖЕ да се казва - щом няма консумативи - не работи, пък после началника ти ЕВЕНТУАЛНО ще бъде наказан. То и за да докажеш, че си искал да ти се осигурят тези консумативи и си уведомил началника си пак ти трябва лист и химикалка :roll: ! Това, че някой ще бъде наказан, изобщо не може да ме зарадва! Ужасява ме просешката тояга, до която сме стигнали! И не искам българския полицай да буди съжаление, а да има самочувствие, и то да се основава и на качествено обучение, и на добри условия на труд, и на адекватно заплащане, и най-вече на добре свършена работа! Аз вече съм tetka, скоро ще се пенсионирам. Радвам се на младите колеги, които наистина работят с желание и е срамота по-старите да не ги подкрепим в желанието за промяна към по-добро! Искайте и ще ви се даде!
Извинявам се, че за момент се отклоних към темата за взаимоотношенията, но за мен нещата са свързани...
P.S. Моля, обърнете внимание: ПолицаЙ /с "Й" - за единствено число/ и ПолицаИ /с "И" - за множествено число/ !!:) Предполагам, че понякога е чисто техническа грешка.... k:))
tetka

Мнениеот dakota_ » 14 Апр 2010, 17:38

tetka написа:
dakota_ написа: едно е да отиде Н-ка ти на РУ при гл.счетоводител,друго е да отидеш ти...Казва го защото знам какъв е подхода,от теб може да се крие,може и да те изгони но ако отиде Н-ка ти положението е по-друго,когато имаме проблем с главен счетоводител ходя лично аз и го решавам защото тона и начина на разговор не може по никакъв начин да бъде такъв какъвто към домакин или обикновен полицаи,за това ти казах,че Н-ка ти е виновен,така му е по-лесно да се подиграва с вас,.защото не е пресилено да се каже,че такова отношение е подигравка....

Дакота, смяташ ли че това са нормални взаимоотношения? А колегиални? Че сме станали за подигравка в обществото - това за всички е видно, понякога си има и защо. Но в нашето съсловие, смяташ ли, че това е нормалния начин на общуване?!? От кога длъжността на домакина или обикновения полицай го прави по-малко човек? Че е друга "категория труд" - това е ясно по заплащането, но друга категория ЧОВЕК - НЕ СЪМ СЪГЛАСНА!!! Радвам се, признаваш, че някои началници се ПОДИГРАВАТ. До такава степен, че чак изпитват удоволствие от това да унижават подчинените си. И в този ред на мисли, ще цитирам един такъв вече бивш началник: "Колко съм бил тъп, да се държа така грубо /тук той използва друга дума - неприличен синоним/ с подчинените си! Мислех, че е в интерес на работата! Сега като ме видят на улицата се обръщат на другата страна..." Ще си позволя да цитирам и друг колега: "Шефе, ти си влака, а аз съм гарата! Ако знаеш през мойта гара колко влакове са минали!!!"
НЕ МОЖЕ в 21-ви век оборудването, облеклото и консумативите за българския полицай да са некачествени, да липсват или даже да не достигат! И който смята, че колега, заплатил с лични средства за такова оборудване е "балък" или "некадърник" много греши! Аз смятам, че това са хора, които се опитват да повишат имиджа на полицията, обичат професията си, искат да си вършат добре, бързо и качествено работата и мислят за здравето си. За това си купуваме допълнително "цивилни" кубинки; шиеме си панталони от качествен плат, за да не ходим мърляви и окъсани; купуваме си свестни кобури, белезници, радиостанции; наливаме гориво в патрулките, за да не премръзнем - тук ще вметна, пробвали сме с таблетка сух спирт за горене, поставен в пепелник на пода пред предна дясна седалка mm:) - грее за около 15 минути; ползваме личните си мобилни телефони и личните автомобили за служебни нужди; купуваме канцеларски материали и офис-техника, за да не се изчервяваме пред гражданите, щото "и в склада НЕМА"; избягваме да пием от "3 в 1" , което ни го раздават с изтекъл срок, ама то сега и от това НЕМА! И НЕ МОЖЕ да се казва - щом няма консумативи - не работи, пък после началника ти ЕВЕНТУАЛНО ще бъде наказан. То и за да докажеш, че си искал да ти се осигурят тези консумативи и си уведомил началника си пак ти трябва лист и химикалка :roll: ! Това, че някой ще бъде наказан, изобщо не може да ме зарадва! Ужасява ме просешката тояга, до която сме стигнали! И не искам българския полицай да буди съжаление, а да има самочувствие, и то да се основава и на качествено обучение, и на добри условия на труд, и на адекватно заплащане, и най-вече на добре свършена работа! Аз вече съм tetka, скоро ще се пенсионирам. Радвам се на младите колеги, които наистина работят с желание и е срамота по-старите да не ги подкрепим в желанието за промяна към по-добро! Искайте и ще ви се даде!
Извинявам се, че за момент се отклоних към темата за взаимоотношенията, но за мен нещата са свързани...
P.S. Моля, обърнете внимание: ПолицаЙ /с "Й" - за единствено число/ и ПолицаИ /с "И" - за множествено число/ !!:) Предполагам, че понякога е чисто техническа грешка.... k:))

Честно да ти кажа и ме разсмя и ми стана тъжно от това което е написано...Кое ти е чудно и кое не може да се случва от това което съм написал,не може главен счетоводител да общува по описаният от мен начин ли? Аз ти казвам,че може и го прави и за това когато има проблеми ходя аз лично,защото на мен не ми липсва самочувствие,тежа си на мястото и мога да му кажа много неща в очите,както и да му обясня защо е назначен в дирекцията,това един обикновен полицай няма да го направи защото го е страх...Разбирай го,че аз ходя лично за да мога да приземявам такива самозабравили се писарушки които са на работа само и единствено заради нас...
Относно цитираните реплики на бивши началници,те не ме касаят аз нямам такива проблеми и който е служил при мен и аз при който съм служил и сега се събираме да изпием по някое питие като се видим...
Не мога само да разбера кой ти е казал,че не може в 21 век дрехите и оборудването на полицаите да са некачествени!?
Разбира се,че може и това е факт,огледай се и ще видиш,че може...И знаеш ли защо може,защото тези които назначават полицаите много добре знаят какви хора да назначават,преклонена глава сабя не е сече...
Имаше анкета във форума,най-много гласове събра искането за увеличение на заплатите и навсякъде с това искане се почва и с него се свършва...нямаше протест за некачествени дрехи и обувки,нямаше протест за техническо оборудване...
Като пишеш,че полицаите купували каквото е необходимо за МВР за да издигат престижа на институцията,ти как мислиш нормално ли е да издигаш престижа на една институция която няма елементарната грижа за служителите си!? Има една поговорка "Ти го плюеш,той вика,че вали..." Този който купува със собствени средства да кажем хартия,не се ли подиграва със себе си? За мен ще е обидно да купя каквото и да е с мои лични средства за службата си...
За пред какви граждани ми пишеш да не се излагат полицаите? Нима гражданите са показали уважението си към полицаите?! Гражданите е задължително да знаят какво е положението в МВР защото на тях им се удържат данъци и те знаят,че щом си плащат трябва да има,когато разберат,че няма и са си платили,тогава ако са граждани ще се организират и ще отидат да питат Министъра,защо след като са платили не може да бъдат обслужени...Нека не изпадам повече в детайли защото няма никакъв смисъл,това което е сигурно е,че нищо няма да се промени или ако се промени то не съм убеден,че ще бъде към по-добро...
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 14 Апр 2010, 18:23

dakota_ написа:тогава ако са граждани ще се организират и ще отидат да питат Министъра,защо след като са платили не може да бъдат обслужени..

Може да не бъдат обслужени. Справка: паспортите. Плащаш по петорната тарифа; разчиташ на държавата да си изпълни задължението, което сама си е закрепила в нормативен акт (т.е. да ти издаде документа за 8 часа); отиваш да си получиш това, за което си платил; учтиво ти показват среден.
Чудя се как още не са тръгнали съдебни искове с/у МВР. Чудя се къде дреме опозицията. Ако бяхме нормална държава, при такъв брутален гаф щеше да има "персонални промени в състава на Министерския съвет".
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот Nabora » 18 Апр 2010, 20:22

Елементарно Уодсън :idea:
Има извършена услуга - плаща се, няма услуга не се плаща :idea: Каква е тази истерия да се дават пари за нещо дето не си го видял, че и с експресно желание :arrow:
Аватар
Nabora

Мнениеот fantom » 18 Апр 2010, 21:25

Незнам дали се не дават консумативи или се дават но се крадат,ама знам че стигнахме в нашето РУ до "просешка тояга" да ходим по банките да се молим да ни снимат документацията(за ППД) ,защото нямаме мастило за ксерокса.
РОДИ СЕ И ПОВЕДЕ НИ В БОРБА,ОБЕСЕН БЕ ,НО НИВГА НЕ УМРЯ!!!ВАСИЛ ЛЕВСКИ
Аватар
fantom

Мнениеот paolon » 23 Апр 2010, 20:35

Ехо Плевен , получихте ли компютри ,принтери и др. неща.Днес спрях едно бусче с тази техника.Колегата каза ,че е за Плевен. :roll:
Аватар
paolon

Мнениеот ggeenn » 23 Апр 2010, 20:37

paolon написа:Днес спрях едно бусче с тази техника.. :roll:

Бусчето да не "даде нарушение"....?
Аватар
ggeenn

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ