Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Re: Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Мнениеот paolon » 23 Апр 2010, 20:49

ggeenn написа:Бусчето да не "даде нарушение"....?
Да що?Задържах и 2-ма крадци които също дадоха нарушение ,написах и 3 АУАН който също дадоха нарушение, свърших и други неща който дадоха нарушение това проблем ли е?Усещам лека неприязън май, а ?
Аватар
paolon

Мнениеот ggeenn » 23 Апр 2010, 21:03

paolon написа:
ggeenn написа:Бусчето да не "даде нарушение"....?
Да що?Задържах и 2-ма крадци които също дадоха нарушение ,написах и 3 АУАН който също дадоха нарушение, свърших и други неща който дадоха нарушение това проблем ли е?Усещам лека неприязън май, а ?

Е май много бързо се палиш.Това бе хаплива закачка от моя страна свързана с предишни постове.Нищо лично.
Аватар
ggeenn

Мнениеот pravo_09 » 29 Апр 2010, 15:46

От днес работим с материали на клиента. Заповед на директора на ОД бе прочетена на оперативка, там бе изложено, че се спира зареждането на консумативи, като тонер, хартия и др. / не че съм виждал домакина да е зареждал с тонер/Другото е, че няма пари за ремонт на автомобилите и трябва да се търсят от спонсори части; няма пари за храна на задържаните лица, акто същите трявба да се прецизират внимателно дали да се задържат.
От утре, който дойде да си пуска жалба, да идва с листи хартия, химикал и 20мл.тонер.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот kuka5 » 29 Апр 2010, 15:52

pravo_09 написа:От днес работим с материали на клиента. Заповед на директора на ОД бе прочетена на оперативка, там бе изложено, че се спира зареждането на консумативи, като тонер, хартия и др. / не че съм виждал домакина да е зареждал с тонер/Другото е, че няма пари за ремонт на автомобилите и трябва да се търсят от спонсори части; няма пари за храна на задържаните лица, акто същите трявба да се прецизират внимателно дали да се задържат.
От утре, който дойде да си пуска жалба, да идва с листи хартия, химикал и 20мл.тонер.

Задържаните лица, задължително при влизане в ареста да носят със себе си суха храна за минимум 3 дни. :o
Аватар
kuka5

Мнениеот kkarakashev » 29 Апр 2010, 16:03

kuka5 написа:
pravo_09 написа:От днес работим с материали на клиента. Заповед на директора на ОД бе прочетена на оперативка, там бе изложено, че се спира зареждането на консумативи, като тонер, хартия и др. / не че съм виждал домакина да е зареждал с тонер/Другото е, че няма пари за ремонт на автомобилите и трябва да се търсят от спонсори части; няма пари за храна на задържаните лица, акто същите трявба да се прецизират внимателно дали да се задържат.

Задържаните лица, задължително при влизане в ареста да носят със себе си суха храна за минимум 3 дни. :o

:::) :::) :::) :::) това ми хареса, Ако може и рум сервис от пицарията или китайския. Надали ще се крадат консумативи, по вероятно е да липсват. То въобще има ли нещо останало което да е или точно или в повече. Липсва мисля , че е доста употребявана дума.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Димитров » 29 Апр 2010, 20:41

kkarakashev написа:
kuka5 написа:

:::) :::) :::) :::) това ми хареса, Ако може и рум сервис от пицарията или китайския. Надали ще се крадат консумативи, по вероятно е да липсват. То въобще има ли нещо останало което да е или точно или в повече. Липсва мисля , че е доста употребявана дума.
......така, че да си дойдем на думата- темата:"КАК ДА ПРОДЪЛЖИМ ПРОТЕСТА СЛЕД 20.03.2010?"
Димитров

Мнениеот stenli » 04 Май 2010, 06:26

Има и един друг варянт издава се една диплянка до криминалния контингент всеки към момента на задържането да носи в себе си тонер за (указва се марката и модела на принтера ) листа и суха храна поне за 24 часовата мярка :D :D Ако му я удължат да го храни прокурора който я е удължил :D :D
stenli

Мнениеот negramoten » 14 Май 2010, 21:00

dakota_ написа:
pravo_09 написа:Ти явно работиш в друга система. Когато постъпих на новата си работа Мл.ПИ отидох при домакина, защото бюрото ми беше празно. Същият ми показа един компютър от ерата на първите компютри в МВР, принтер нямало, разклонителен кабел нямало и ред други да ви обеснявам, но 90% от колегите /вкл. и аз /сами си осигуряват консумативите, защото при домакина ''все няма''. Може би 80% от колегите разбират за какво пиша, а останалите сигурно работят в ОД на МВР и за тях няма нямане.

За да може да стане ясно в коя система работиш искаш ли да изброиш какво точно си закупил за системата в която работиш от началото на 2010 год. до момента,така ще бъде най-коректно и точно ще се разбере за какво става дума.От написаното от теб разбрах само,че си МлПИ..дай едно по едно нещата които си закупил от началото на годината до момента със собствени средства за службата си...

Ако искаш аз мога да бъда по конкретен: компютър - личен, принтер - личен /от спонсор/, от нова година тонер касета зареждане - 42 лв. но не от бюджета на мвр /а преди нова година н- пъти/, листи използване от нова година до сега - над200, от които от мвр - около 50, телефонни рразговори за призоваване - личен, като не смея да цитирам сметка, служебен автомобил - не /ходенето е удоволствие/.
negramoten

Мнениеот The Godfather » 14 Май 2010, 21:08

Ако искаш аз мога да бъда по конкретен: компютър - личен, принтер - личен /от спонсор/, от нова година тонер касета зареждане - 42 лв. но не от бюджета на мвр /а преди нова година н- пъти/, листи използване от нова година до сега - над200, от които от мвр - около 50, телефонни рразговори за призоваване - личен, като не смея да цитирам сметка, служебен автомобил - не /ходенето е удоволствие/.

Горд ли си с това? Носи ли ти удовлетворение? ................И просто хипотетично, ако не ги беше купил, какво щеше да стане?
Аватар
The Godfather

Мнениеот dakota_ » 14 Май 2010, 21:17

negramoten написа: Ако искаш аз мога да бъда по конкретен: компютър - личен, принтер - личен /от спонсор/, от нова година тонер касета зареждане - 42 лв. но не от бюджета на мвр /а преди нова година н- пъти/, листи използване от нова година до сега - над200, от които от мвр - около 50, телефонни рразговори за призоваване - личен, като не смея да цитирам сметка, служебен автомобил - не /ходенето е удоволствие/.

При теб колега,положението е много деликатно,ника с който се представяш обяснява някои неща,поведението ти също говори за едно нещо,което е много лошо...има една категория полицаи - луд и "работлив" тази категория е много опасна...приемам всичко което си написал и вярвам,че е така...Но призовавам за по-малко луди и работливи като теб,само така МВР ще се оправи...
dakota_

Мнениеот ggeenn » 14 Май 2010, 21:24

negramoten написа: Ако искаш аз мога да бъда по конкретен: компютър - личен, принтер - личен /от спонсор/, от нова година тонер касета зареждане - 42 лв. но не от бюджета на мвр /а преди нова година н- пъти/, листи използване от нова година до сега - над200, от които от мвр - около 50, телефонни рразговори за призоваване - личен, като не смея да цитирам сметка, служебен автомобил - не /ходенето е удоволствие/.

Ами сменете си началника щот явно не става.И тонер за 42лв е кощунство като реално струва 25лв.
Аватар
ggeenn

Мнениеот m a x » 14 Окт 2010, 19:32

МВР купува бензин по 4,56 лв. литъра

"Нашата полиция" смята да изразходва през следващите две години 10 милиона литра гориво, като за целта ще плати "прогнозно" на доставчика 38 милиона лева без ДДС. Излиза, че за литър гориво МВР ще похарчи 3,80 лв. без ДДС или 4,56 лв. с ДДС.

Това става ясно от документацията към обявление за доставка на автомобилно гориво за изпълнителната власт, публикувано от Централния орган за обществени поръчки тази сряда.

За сравнение литър бензин А95 на столичните бензиностанции вчера струваше средно 2,16 лв. с ДДС.

За културното министерство за 2 г. са предвидени 38 000 л гориво общо за 73 395 лв. без ДДС. Излиза, че ведомството на Вежди Рашидов ще плаща по 2,32 лв. с ДДС за литър - точно по пазарни цени за А98.
...

“Никога не сме виждали цените, по които се купува горивото за МВР. Това е повече от държавна тайна”, коментираха от ръководството на полицейския синдикат вчера. И припомниха аферата с дрехите на Гранична полиция, които били платени на между 4 и 6 пъти по-високи цени.
...

14 октомври 2010, 19:07
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=642520
m a x

Мнениеот stenli » 15 Окт 2010, 07:59

ggeenn написа:Ами сменете си началника щот явно не става..

И моя за нищо не става ама ако ми кажеш как да го сменя :D
stenli

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 18:06

Лично аз съм готов да обявя за пълен идиот всеки който извади пари от собственият си джоб за консумативи за службата,независимо какви са те и на каква стойност...

Dakota, лично за мен такъв тип мислене и подобно изказване е признак за крайно непрофесионално отношение към работата. Формално си напълно прав, но както се казва "да, ама не". Когато аз говоря за консуматив, стойността на няколко топчета хартия, три кутийки кламери, или даже пълнене на тонер касета ми изглеждат направо смешни. Просто защото консумативите, които изразходвам аз или колегите ми, са с няколко нули отзад по-скъпи. И естествено даже да искам да вложа целия си годишен доход - мой и на семейството ми, няма да мога да покрия част от подобен разход.
Понякога обаче за да върви работата се налага да вложиш лични средства. Не е кой знае каква болка, а бързо и оптимално свършваш нещо полезно. Ще спре ли да работи МВР, ако не го направиш? Не. Някой ще ти отчете ли заслугата? Не. Просто ще ти остане удовлетворението, че си си свършил професионално работата си. Можеш и да минеш по формалната линия - дълги, напоителни и сърцераздирателни писма и докладни записки до УССД. Пълно утрепване на работното време с безмислена дейност и т.н. Е, лично аз предпочитам в такава ситуация да дам 20 лева и да си реша проблема. Понякога се налага да бъдем малко по-широко скроени.
HanSolo

Мнениеот dakota_ » 15 Окт 2010, 18:45

HanSolo написа:
Лично аз съм готов да обявя за пълен идиот всеки който извади пари от собственият си джоб за консумативи за службата,независимо какви са те и на каква стойност...

Dakota, лично за мен такъв тип мислене и подобно изказване е признак за крайно непрофесионално отношение към работата. Формално си напълно прав, но както се казва "да, ама не". Когато аз говоря за консуматив, стойността на няколко топчета хартия, три кутийки кламери, или даже пълнене на тонер касета ми изглеждат направо смешни. Просто защото консумативите, които изразходвам аз или колегите ми, са с няколко нули отзад по-скъпи. И естествено даже да искам да вложа целия си годишен доход - мой и на семейството ми, няма да мога да покрия част от подобен разход.
Понякога обаче за да върви работата се налага да вложиш лични средства. Не е кой знае каква болка, а бързо и оптимално свършваш нещо полезно. Ще спре ли да работи МВР, ако не го направиш? Не. Някой ще ти отчете ли заслугата? Не. Просто ще ти остане удовлетворението, че си си свършил професионално работата си. Можеш и да минеш по формалната линия - дълги, напоителни и сърцераздирателни писма и докладни записки до УССД. Пълно утрепване на работното време с безмислена дейност и т.н. Е, лично аз предпочитам в такава ситуация да дам 20 лева и да си реша проблема. Понякога се налага да бъдем малко по-широко скроени.

Това което пишеш се покрива с моето мнение...Иска ми се да съм заобиколен с повече хора като теб,които могат да мислят и да взимат правилни решения.Има една поговорка "Направи добро, хвърли го зад гърба си…" Ти си решил проблема за себе си и предполагам никой дори не е разбрал какво си направил....Но прочети малко назад да разбереш за какво става дума и ще разбереш от какво съм вдигнал ръце...Отива купува топче хартия и после го чува и глухият какво е направи и как заради МВР ще гладува семейството му....купил принтер,компютър и не знам още какво и навсякъде тръби,как ако си вземел обратно техниката,едва ли не работата в МВР ще спре...На такива казвам нищо да не купуват и нищо да не правят,пък нека МВР да спре да работи...Аз такова непоискано добро не го приемам...При мен категорично съм забранил да се внасят основни средства в РУ"П" без мое разрешение,за да не може плакалниците да казват как нямало да може да се работи ако не е тяхната техника в управлението...Честно да ти кажа,справяме се и без тяхната техника...
Тук е редно да се споменат водачите на служебни кучета,при нас купуват храна за кучетата си,но никой от тях не е казал и дума за това,че си бърка в джоба да нахрани служебното куче,защото имат душа и знаят,че го правят за жива душа...
До момента за нашата ОДМВР мога да кажа,че дребни канцеларски консумативи се намират и никой не купува листове хартия,кламери,папки или тонер,като гледам накъде отиват нещата все си миля,че ще имаме проблеми,но за тях ще мислим ако наистина се случат...Има и нещо друго,много неща има,но трябва да има и Началници да знаят да искат...Няма как със стиснати кълки,бебе да се роди и не е работа на полицая да ходи да си търси консумативи...Убеден съм,че ме разбираш за какво става дума...
dakota_

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 19:08

Практичен пример. Не срещу милиони, а само срещу 1000 лв, мога да оборудвам: Технически, тактически, информационно и както ти дойде на акъла много по добре от 98 процента от състава на МВР.

Имам 1000лв спестени, би ли ми казал какво да си конкретно да си купя за да се оборудвам "технически, тактически и информационно"?
Аватар
The Godfather

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 19:21

Дакота, разбрах какво те дразни. Просто не си го дефинирал добре и се получава недоразумение. Естествено, че не понасям някой да обяснява какви жертви е направил в името на службата. Това си е твоя лична сделка със самия себе си и няма какво да си развяваш терзанията пред другите хора. Има и друг вариант на сделката - когато нещо не ти харесва, намираш си друго дето да ти хареса. Знам, че тази ми позиция има много кусури и до голяма степен е укорима. Но това си е моето виждане.
По въпроса за хората - ами подбирай ги бе. По твой тертип. Поне аз така правя. Е, признавам си, че моите ръце са малко по-развързани от твоите при кадровия подбор. Ама поне налице е екип, чийто резултати до сега не са били оспорвани. В рамките на майтапа - такъв като мен хич не ти и трябва. На втория ден ще ти фалирам РУП -а. А докато си настроя мисленето в такава рамка, ти със сигурност ще си подал рапорт за пенсия :).
Конкретно за консумативите и техниката - тези, за които иде реч тук. Вярно е, че са малко и до голяма степен недостатъчни. Дали се крадат - със сигурност има и такива моменти. Но те не са водещите. Има нещо друго, което се набива моментално на очи. Ние непрекъснато увеличаваме бюрокрацията и завъртаме направо една безумна спирала, която с всеки един изминал ден просто нараства като лавина. Като гледам в каква бумащина затъваме, започва да ми се плаче за горите, дето са изсечени за да се превърнат в хартия. Много неща могат да бъдат оптимизирани. Да не говорим, че има съвременни и модерни решения, при които тоновете отпечатана хартия са напълно излишни. За съжаление доста време ще мине докато на някой му хрумне подобно решение. А когато му хрумне, то ще бъде така идиотски осакатено, че май положението ще се влоши.
При техниката ситуацията е същата. Без да се впускам в подробности за вижданията ми, само ще допълня твоята мисъл - ръководителят трябва не само да знае как да си поиска, но и какво точно да си поиска. Това второто е много по-важен момент.
HanSolo

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ