Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Re: Дава ли пари МВР за консумативи или те се крадат?

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 19:26

nakata написа:Даже, ако искаш може да ги изхарчим заедно за да се убедиш в това, щом си мислиш че те гъбаркам.

Не знам дали се гъбаркаш. Ако може да ми кажеш, какво точно би включило оборудването на стойност 1000лв за да се оборудвам технически, тактически и информационно по добре от 98 процента от състава на МВР. Даде "практичен пример", който ми е интересен и наистина бих инвестирал 1000лв. в оборудването си.
Аватар
The Godfather

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 19:44

Сега да ми обясниш с всичкото си можене, как твоята структура в частност, която няма никакви средства. Не само пари, а средства и мотивация, ще успее да пребори по малки, стегнати, организирани, мотивирани и най-важното Много финансово обезпечени ГРУПИРОВКИ.

Принципно и най-бедната държава разполага с много по-голяма мощ от най-богатата групировка. Друг е въпросът, ако държавата се притежава от групировка. Но в този случай по-скоро не става въпрос за държава.
HanSolo

Мнениеот m a x » 15 Окт 2010, 19:59

The Godfather написа:Имам 1000лв спестени, би ли ми казал какво да си конкретно да си купя за да се оборудвам "технически, тактически и информационно"?

Има неща, които са безплатни и дори не е нужно да се купуват:
Френската полиция: Спестихме милиони евро с внедряването на Ubuntu

Френската полиция обяви, че е спестила милиони евро с миграцията на софтуерната си инфраструктура от Windows към Ubuntu Linux. Миграцията започна през 2006 г, когато френската жандармерия замени Microsoft Office с OpenOffice.org. Постепенно се внедрява и друг софтуер с отворен код като Firefox и Thunderbird. След появата на Windows Vista през 2006, френската полиция решава постепенно да спре да използва Windows и започва да преминава на Ubuntu.

До момента има 5 хиляди работни станции с Ubuntu, а до края на тази година ще се увеличат до 15 хиляди. През 2015 г. когато ще е края на миграцията всички 90 хиляди работни станции ще използват Linux дистрибуция.

В доклад публикуван от Open Source Observatory на Европейската комисия става ясно, че ИТ бюджета е намалял с 70% без да се намалява ефективността на работата. От 2004-а до момента в резултат от миграционната стратегия са спестени 50 милиона евро от лицензионни такси и разходи за поддръжка.

15 мар 2009
http://news.idg.bg/news/43867_frenskata ... _na_ubuntu

Само че е необходимо да се мисли
m a x

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 20:07

m a x написа:
The Godfather написа:Имам 1000лв спестени, би ли ми казал какво да си конкретно да си купя за да се оборудвам "технически, тактически и информационно"?

Има неща, които са безплатни и дори не е нужно да се купуват:
Френската полиция: Спестихме милиони евро с внедряването на Ubuntu

Френската полиция обяви, че е спестила милиони евро с миграцията на софтуерната си инфраструктура от Windows към Ubuntu Linux. Миграцията започна през 2006 г, когато френската жандармерия замени Microsoft Office с OpenOffice.org. Постепенно се внедрява и друг софтуер с отворен код като Firefox и Thunderbird. След появата на Windows Vista през 2006, френската полиция решава постепенно да спре да използва Windows и започва да преминава на Ubuntu.

До момента има 5 хиляди работни станции с Ubuntu, а до края на тази година ще се увеличат до 15 хиляди. През 2015 г. когато ще е края на миграцията всички 90 хиляди работни станции ще използват Linux дистрибуция.

В доклад публикуван от Open Source Observatory на Европейската комисия става ясно, че ИТ бюджета е намалял с 70% без да се намалява ефективността на работата. От 2004-а до момента в резултат от миграционната стратегия са спестени 50 милиона евро от лицензионни такси и разходи за поддръжка.

15 мар 2009
http://news.idg.bg/news/43867_frenskata ... _na_ubuntu

Само че е необходимо да се мисли

Съгласен съм с теб, просто исках nakata да развие мнението си, като конкретно посочи нещата, които би осигурил за сумата от 1000лв., за да се оборудва технически, тактически и информационно по добре от 98 процента от състава на МВР, но както каза ти: "Само че е необходимо да се мисли"
Аватар
The Godfather

Мнениеот ggeenn » 15 Окт 2010, 20:10

Аз имам едно предложение:ставаме членове на СФСМВР(или там както се нарича)възползваме се от придобивките,които са ни уредили от фирмите за да станем членове и от отстъпките дотираме недофинансирането в МВР.(е ще прежалим 5лв членски внос,но виж подходящ договор с мобилен оператор или отстъпка при зареждане на гориво си е далавера и пр.е)
Аватар
ggeenn

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 20:48

nakata написа:Не съм магазин да осигурявам, но твърдя че мога да се оборудвам по добре от всеки редови МВР -служител срещу хиляда лева. Кой от какво оборудване има нужда, и кои как работи с него са различни неща. Щом искаш да вложиш пари, това много яко. Разгледай интеренет и си купи каквото ти трябва: бронежилетка 1-2 клас за вътрешно носене, термо дерхи, подсилени обувки с дишашта мембрана, радио оборудване, тактически елек, бързомерец ...

Благодаря за съвета! Не се бях сетил за Интернет. :lol: Вероятно от там си научил какво трябва да бъде оборудването на полицая. В един друг форум наричат някои "диванни командоси" :) Точно определение според мен!
Аватар
The Godfather

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 21:21

Към момента МВР ми е осигурило това, от което имам нужда. Сега дали началника ми или някой по-нагоре се е погрижил за това, мен не ме интересува. Осигурен ми е необходимия минимум. Нещата, които не ми харесват, което не означава, че не вършат работа съм ги подменил с закупени от мен. Например съм си купил лично КНО, с което си изпълнявам служебните задължения. Кобури, калъфи за пълнители и белезници, фенер, ръкавици, обувки-всичко съм си купувал с една единствена цел, да нося и използвам това, което ми харесва.Всичко струва повече от 1000лв., но мерак цена няма. "Системата" не е длъжна никому с нищо. Тя дава това, което дава и взема това, което взема. Момента в който пътищата ни се разделят, "момчето си отива"! Настоях да уточниш какво точно имаш предвид с тези 1000лв., защото " технически, тактически и информационно" има много по-дълбок смисъл от " бронежилетка, бързомерец и термо дрехи" и те даже струват повече от 1000лв.
Аватар
The Godfather

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 21:37

nakata повдига един много интересен въпрос за възможностите на електронната търговия. Аз доста съм разглеждал специализирани сайтове за търговия с необходимите консумативи и направо ме заболява сърцето като гледам цените им. Знам прекрасно и цените, на които ги закупуваме ние.Тук не става дума за разни жълти продукти, а за сериозни фирми, които са лидери в областта си. Ако процедурите не бяха толкова закостенели, а имаше гъвкавост на системата с желание за търсене на оптимално изразходване на наличния финансов ресурс, нещата биха изглеждали далеч по-розово. За съжаление тук си играем с търгове, при които картите са белязани и "нашите" фирми източват милиони от бюджета. Отгоре на това едва ли не излиза, че правят благодеяния и подаръци на МВР.
Нека само за момент си представим следното. УССД има карт бланш да пазарува по електронен път. Няма конкурси, процедури, бумаги, "наши" хора. Всичко е обявено явно в каталозите на фирмите. Няма комисионни, няма паразитни фирми. И веднага може да се провери дали съответният служител при осъществяване на покупката е намерил най-доброто решение за цена/качество. Хубаво е нали? Ама не става. Защо ли? Всички знаем отговора.
HanSolo

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 21:46

HanSolo написа:nakata повдига един много интересен въпрос за възможностите на електронната търговия. Аз доста съм разглеждал специализирани сайтове за търговия с необходимите консумативи и направо ме заболява сърцето като гледам цените им. Знам прекрасно и цените, на които ги закупуваме ние.Тук не става дума за разни жълти продукти, а за сериозни фирми, които са лидери в областта си. Ако процедурите не бяха толкова закостенели, а имаше гъвкавост на системата с желание за търсене на оптимално изразходване на наличния финансов ресурс, нещата биха изглеждали далеч по-розово. За съжаление тук си играем с търгове, при които картите са белязани и "нашите" фирми източват милиони от бюджета. Отгоре на това едва ли не излиза, че правят благодеяния и подаръци на МВР.
Нека само за момент си представим следното. УССД има карт бланш да пазарува по електронен път. Няма конкурси, процедури, бумаги, "наши" хора. Всичко е обявено явно в каталозите на фирмите. Няма комисионни, няма паразитни фирми. И веднага може да се провери дали съответният служител при осъществяване на покупката е намерил най-доброто решение за цена/качество. Хубаво е нали? Ама не става. Защо ли? Всички знаем отговора.

Мисля, че почти всяка "чужда" фирма за каталожна търговия по интернет би дала сериозна отстъпка под формата на комисионна на "поръчващия"за по-големи количества. Доставните цени и тези в каталога ще са едни и същи, но "отстъпката"...........си е отстъпка :PS)
Аватар
The Godfather

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 22:03

ОК. Да дадат каквото искат. Отстъпка, комисионна, няма значение. Няма лошо дори и да го узакониш. Защо не. Ако някой е осъществил изгодна сделка за теб, значи си е свършил работата и заслужава бонус. Това са нормални, напълно легални отношения. Това, което е сега, не е нормалното. А отгоре на всичкото е целофанирано с какви ли не заявления как са затворени всички кранчета на корупцията.
Можеш ли да ми посочиш нещо закупено на тържна процедура, което да е по-евтино от цената, на която можеш да го закупиш от всеки магазин. Лично аз все виждам обратното - цени, които са поне два пъти по-високи от тези, на които бих могъл да закупя даденото нещо без търг.
HanSolo

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 22:13

HanSolo написа:ОК. Да дадат каквото искат. Отстъпка, комисионна, няма значение. Няма лошо дори и да го узакониш. Защо не. Ако някой е осъществил изгодна сделка за теб, значи си е свършил работата и заслужава бонус. Това са нормални, напълно легални отношения. Това, което е сега, не е нормалното. А отгоре на всичкото е целофанирано с какви ли не заявления как са затворени всички кранчета на корупцията.
Можеш ли да ми посочиш нещо закупено на тържна процедура, което да е по-евтино от цената, на която можеш да го закупиш от всеки магазин. Лично аз все виждам обратното - цени, които са поне два пъти по-високи от тези, на които бих могъл да закупя даденото нещо без търг.

Не е ясно на кого да вярваш. Ето например за горивото на МВР май се оказа другоhttp://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=643867
Аватар
The Godfather

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 22:21

Говорехме за други неща, но няма значение. На теб например тази "отстъпка" от 4 ст. за подобни количества гориво изгодна ли ти се струва? За мен е смешна.
HanSolo

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 22:31

HanSolo написа:Говорехме за други неща, но няма значение. На теб например тази "отстъпка" от 4 ст. за подобни количества гориво изгодна ли ти се струва? За мен е смешна.

Е, колко да е нормалната според теб! Ето тук са заводските цени на едроhttp://www.lukoil.bg/Lukoil/Main.do?menuItemKey=1744-35
Аватар
The Godfather

Мнениеот InfoInfo » 15 Окт 2010, 22:51

Много ми е интересно как става така, че притежатели на карти на вериги бензиностанции зареждащи на дребно личните си автомобили ползват по-голяма отстъпка от тази за МВР зареждащо огромни количества? Става въпрос за обикновени карти за отстъпки, които не изискват заплащане на такси и с нищо не те обвързват, аз например имам такава за Еко.
Знам класическия отговор: "Ако Ви го докарваме с цистерна цената ще е по-ниска, но на обикновена бензиностанция има разходи за персонал, издръжка и т.н.". Само, че навсякъде заради по-големите количества се правят сериозни отстъпки. Впрочем май не и в системата на държавната администрация, структурите на бюджетна, общинска издръжка или тези издържани от Здравната каса.
InfoInfo

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 22:55

Притежателите на карти зареждащи на дребно си плащат редовно горивото. МВР го плаща, когато си поиска, така че как изобщо дават отстъпки? :roll:
Аватар
The Godfather

Мнениеот HanSolo » 15 Окт 2010, 22:59

Е, колко да е нормалната според теб! Ето тук са заводските цени на едроhttp://www.lukoil.bg/Lukoil/Main.do?menuItemKey=1744-35

Тук е мястото да кажа, че от търговия не разбирам нищо. Начинът по-който ти оценяваш сделката ми показва, че сме горе долу на едно и също ниво. Има едно нещо, на което му се казва здрав разум. И на мен той ми казва следното. Ако на една фирма гарантираш оборот от 20 000 000 лева и тя ти даде за това отстъпка 400 000 лева, то подобен договор едва ли е върха на сладоледа. Аз доколкото знам търговската отстъпка на всяко мазенце и гаражче е доста по-висока :).

МВР го плаща, когато си поиска, така че как изобщо дават отстъпки? :roll:

Остави тази работа. То затова са сключени договори, в които са предвидени неустойки за просрочване на плащанията.
HanSolo

Мнениеот The Godfather » 15 Окт 2010, 23:13

Добре, кой е виновен за малката отстъпка? Некадърност на осъществили сделката от страна на МВР или пари под масата отишли в някой джоб? И най-важното да предложим начин да "притиснем" доставчика за по-голяма отстъпка. Защото говорейки, това не е правилно, онова не е правилно трябва да има "правилно" и ние да го знаем.
Аватар
The Godfather

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ