Въпрос относно преместване

Въпрос относно преместване

Мнениеот nomoredead » 12 Юли 2012, 14:27

Здравейте колеги.
Допитвам се до вас защото мисля че от само тук мога да получа правилният отговор и съвет разбира се.

Проблемът би е следният.

Преди около месец спечелих конкурс за израстване в категория "Д" и длъжност Мл.ПИ но поради семейни причини по точно медицински проблеми с малкото ми дете пи се наложи да се преместим с семейството ми в София.Съпругата ми заедно с децата отиде в София а пък аз си пудадох заявление за препестване в друга дирекция в софия на длъжност която изисква "Д" категория.Тук идва и проблемът от сегашното ми място неме пускат защото "НАРЕДБА № IЗ-1013 ОТ 4 ЮЛИ 2006 Г"
чл.6 ал.3 гласи Чл. 6.
(3) Държавните служители са длъжни да работят не по-малко от две години на
длъжността, която са спечелили с конкурс, като в този срок не се допускат до участие в конкурс
за заемане на по-висока длъжност в рамките на притежаваната категория.

Поради тази причина не мога да ме освободят а много от вас знаят ,че ако остана на старото място а семейството ми е на 200км. няма да изкараме много.
Затова искам съвет от вас.
Благодаря предварително.
nomoredead

Re: Въпрос относно преместване

Мнениеот dakota_ » 12 Юли 2012, 18:53

Ходи ли на школа за МлПИ или още не си ходил и нямаш кат."Д"?
dakota_

Мнениеот nomoredead » 12 Юли 2012, 19:36

dakota_ написа:Ходи ли на школа за МлПИ или още не си ходил и нямаш кат."Д"?

Да бях на школа и преди 30-40 дена подписах заповедта и имам "Д"
Това е лошото ,че сега се налага да се местя и не става.
nomoredead

Мнениеот dakota_ » 12 Юли 2012, 20:17

Имаш лично съобщение.
dakota_

дайте ми съвет

Мнениеот vanik1234 » 11 Авг 2012, 13:19

Работя в СПУ -софия ,към СПС ГДНП. Желая да се преместя на друга работа в министерството ,което е с по висока заплата. Рапорта, който написах ми е резюлиран с : ,,не съм съгласен'' от директора на СПУ-то , по нататък трябва да бъде подписан от още двама директори преди да стигне до този, който ще ме назначава на новото място. Желая да ме посъветвате, какво трябва да направя и има ли значение отказът на прекия ми директор за назначението ми в новата дирекция?
Последна промяна MasterCop на 11 Авг 2012, 15:54, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема с неясно заглавие! Сливане.
vanik1234

Re: дайте ми съвет

Мнениеот Vladimirov » 11 Авг 2012, 20:22

vanik1234 написа:Работя в СПУ -софия ,към СПС ГДНП. Желая да се преместя на друга работа в министерството ,което е с по висока заплата. Рапорта, който написах ми е резюлиран с : ,,не съм съгласен'' от директора на СПУ-то , по нататък трябва да бъде подписан от още двама директори преди да стигне до този, който ще ме назначава на новото място. Желая да ме посъветвате, какво трябва да направя и има ли значение отказът на прекия ми директор за назначението ми в новата дирекция?

Сходна ситуация се получи и при мен,когато подадох преди 2 години заявление за преназначаване от РУП/група за опазване на общественият ред/ към длъжност от същата категория в с-р "Пътна Полиция"...Началника на РУП ми написа кратко и ясно "НЕ" и поне беше човек ме изслуша и чу доводите ми/същите бяха,че нямам желание да работя работа свързана с ООР при настоящият микро-климат създал се в РУП/. Въпреки всичко ми обясни мотива за отговора си/можеше просто да ми посочи вратата/.Предварително бях разговарял с евентуалният ми нов групов Началник и същият ми обясни,че той и прекият Началник на структорното звено си избират екипа с който ще работят и Директора на ОДМВР ще се съобрази с тяхното желание!Така имах едно "НЕ" и едно "ДА",докато не получих и "ДА" от Директора на ОДМВР.Всичко е въпрос на предварителна подготовка и условно казано "уговорка" с новия Началник.Всичко това е през моя поглед на служител с най-ниската категория.Във форума има служители с длъжност Началник РУП,те биха отговорили по-конкретно.
Vladimirov

Re: дайте ми съвет

Мнениеот dakota_ » 11 Авг 2012, 20:38

Vladimirov написа:
vanik1234 написа:Работя в СПУ -софия ,към СПС ГДНП. Желая да се преместя на друга работа в министерството ,което е с по висока заплата. Рапорта, който написах ми е резюлиран с : ,,не съм съгласен'' от директора на СПУ-то , по нататък трябва да бъде подписан от още двама директори преди да стигне до този, който ще ме назначава на новото място. Желая да ме посъветвате, какво трябва да направя и има ли значение отказът на прекия ми директор за назначението ми в новата дирекция?

Сходна ситуация се получи и при мен,когато подадох преди 2 години заявление за преназначаване от РУП/група за опазване на общественият ред/ към длъжност от същата категория в с-р "Пътна Полиция"...Началника на РУП ми написа кратко и ясно "НЕ" и поне беше човек ме изслуша и чу доводите ми/същите бяха,че нямам желание да работя работа свързана с ООР при настоящият микро-климат създал се в РУП/. Въпреки всичко ми обясни мотива за отговора си/можеше просто да ми посочи вратата/.Предварително бях разговарял с евентуалният ми нов групов Началник и същият ми обясни,че той и прекият Началник на структорното звено си избират екипа с който ще работят и Директора на ОДМВР ще се съобрази с тяхното желание!Така имах едно "НЕ" и едно "ДА",докато не получих и "ДА" от Директора на ОДМВР.Всичко е въпрос на предварителна подготовка и условно казано "уговорка" с новия Началник.Всичко това е през моя поглед на служител с най-ниската категория.Във форума има служители с длъжност Началник РУП,те биха отговорили по-конкретно.

В такъв ред бях отговорил на колегата под формата на лично съобшение.
Писал съм и аз "Не" и накрая всичко е решавал Директора на ОДМВР...Когато разтуриха жандармериите в Хасково и Разград тези които щяха да останат без работа обещаваха всичко,само и само да намерят място в системата...Дойдоха при нас,направихме ги полицаи и като мина малко време почнаха да пускат рапорти за преместване,забравиха всичко което бяха обещали и почнаха да се измъкват...От които не ставаше нищо с удоволствие човек дава съгласие и се отървава,ама имаше свестни момчета,дадохме им хляб в ръцете,а те ни изоставиха при първия удобен случай...
Пожелавам успех на колегата и да не се сърди,че е получил отказ...от добър полицай никой не се отказва лесно...
dakota_

Прехвърляне

Мнениеот viktoresko » 31 Окт 2012, 11:27

Здравеите на всички колеги имам един важен за мен въпрос и моля за отговор.Служител съм на бифшата ГЗ сега съм КЕ-командир на екип в ОУПБЗН та въпросът ми е какъв е редът да се прехвърля в редиците на родната полиция,имали пречки и,ако има какви са.Благодаря на отзовалите се колеги предварително.
Последна промяна belyata на 31 Окт 2012, 11:51, променена общо 1 път
Причина: Сливане! Повтаряща се тема с неясно заглавие!
viktoresko

Re: Прехвърляне

Мнениеот катюша » 31 Окт 2012, 13:26

viktoresko написа:Здравеите на всички колеги имам един важен за мен въпрос и моля за отговор.Служител съм на бифшата ГЗ сега съм КЕ-командир на екип в ОУПБЗН та въпросът ми е какъв е редът да се прехвърля в редиците на родната полиция,имали пречки и,ако има какви са.Благодаря на отзовалите се колеги предварително.

Няма пречки,избираш си един от обявените конкурси на страницата на "ЧР" подаваш документи,явяваш се,печелиш го и си в редиците на родната полиция.
катюша

Мнениеот emokal33 » 21 Фев 2013, 20:17

...Алинея 4..на същия член прочети колега..
emokal33

ПРЕМЕСТВАНЕ

Мнениеот PHANTOM » 29 Май 2013, 21:03

Здравейте,искам да попитам каква е процедурата по преместване по желание на служителя (категория Е) от една областна дирекция в друга,например от ОД на МВР Бургас в ОД на МВР Ловеч
Последна промяна MasterCop на 29 Май 2013, 21:15, променена общо 1 път
Причина: Мнението е преместено от друга тема!
PHANTOM

Re: ПРЕМЕСТВАНЕ

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2013, 21:39

PHANTOM написа:Здравейте,искам да попитам каква е процедурата по преместване по желание на служителя (категория Е) от една областна дирекция в друга,например от ОД на МВР Бургас в ОД на МВР Ловеч

Лош пример даваш,кой е луд да се мести от ОДМВР - Бургас в ОДМВР - Ловеч ;) Сега сериозно макар да е отговаряно на такъв въпрос... Намираш първо свободно място в съответната ОДМВР в която искаш да се местиш,препоръчително е да направиш една среща с приемащия те началник за да разбереш ще те вземе ли или няма да те вземе...ако ти каже "Да",тогава пускаш Заявление за преместване до твоя Началник и ако резолюцията е "Да" се местиш...В общи линии така стоят нещата...Ако си читав човек и полицаи,може да получиш отговор "Не" на Заявлението си,защото никой началник,който държи на хората си не иска да се разделя с добрите си полицаи ;)
dakota_

Мнениеот PHANTOM » 30 Май 2013, 19:21

Благодаря за отговора,не може да се каже дали съм читав полицай все още,защото съм от много малко време на служба,проблема с преместването идва от там,че примерно приятелката ми,която не живее там където аз работя,а на много далече е бременна и искам да се преместя при нея,а тя няма възможност да се премести при мен,варианта е аз да съм при нея,а освен това уча в града в, който искам да се преместя,така че поради тези причини няма ли да е по-лесно да ми одобрят преместването,от приемащата страна нямам проблем,там ще ме вземат,въпросът е как да убедя директора на моята дирекция :)
PHANTOM

Мнениеот dsuzunov » 30 Май 2013, 19:46

PHANTOM написа:Благодаря за отговора,не може да се каже дали съм читав полицай все още,защото съм от много малко време на служба,проблема с преместването идва от там,че примерно приятелката ми,която не живее там където аз работя,а на много далече е бременна и искам да се преместя при нея,а тя няма възможност да се премести при мен,варианта е аз да съм при нея,а освен това уча в града в, който искам да се преместя,така че поради тези причини няма ли да е по-лесно да ми одобрят преместването,от приемащата страна нямам проблем,там ще ме вземат,въпросът е как да убедя директора на моята дирекция :)

С това, което си написал тук.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот PHANTOM » 30 Май 2013, 19:56

Благодаря Ви много!
PHANTOM

Мнениеот dakota_ » 30 Май 2013, 20:00

PHANTOM написа:Благодаря за отговора,не може да се каже дали съм читав полицай все още,защото съм от много малко време на служба,проблема с преместването идва от там,че примерно приятелката ми,която не живее там където аз работя,а на много далече е бременна и искам да се преместя при нея,а тя няма възможност да се премести при мен,варианта е аз да съм при нея,а освен това уча в града в, който искам да се преместя,така че поради тези причини няма ли да е по-лесно да ми одобрят преместването,от приемащата страна нямам проблем,там ще ме вземат,въпросът е как да убедя директора на моята дирекция :)

Колегата Узунов ти е казал единия вариант за убеждаване.Другият вариант е да провериш в една реална ситуация какви са чувствата и любовта на приятелката ти към теб.Няма вариант не може да се премести,щом иска да бъде съпруга на мъж под пагон трябва да си носи кръста!
Така се предаваш още в самото начало и ще те върти с майка си на малкия си пръст :D
Удари с юмрук по масата и кажи,че си държавен служител и такива са условията на службата,да приемат,че си командировка и да не те мислят,без жена няма да останеш там където служиш и всичко,което се случва по време на командировка не се брои за изневяра ;)
Мисля,че си добър полицай и ще ти е трудно да убедиш Директора си да напише "Да" на Заявлението ти! Варианта е да се решиш на сключване на граждански брак и да поканиш Директора си да ти кумува на сватбата,след това лесна работа :D
dakota_

Мнениеот PHANTOM » 03 Юни 2013, 18:45

Хахахаха,аз не искам тя да идва при мен,аз по принцип не искам да живея в града в,който служа,но за да вляза в системата се принудих да се запиша,по принцип не искам да се местя само заради приятелката ми,а защото сам искам да живея в града в,който искам да се преместя понеже там са ми и приятелите и всичко,та за това,не е проблем да ме върти приятелката ми,защото няма как да стане,особен характер съм по отношение на тези работи,но това не е тема за тук :D
PHANTOM

Следваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ