Въпрос относно преместване

Преместване от една дирекция в друга?

Мнениеот www2425 » 22 Дек 2013, 11:06

Здравейте колеги. Странително нов служител съм в МВР и не съм наясно с това как мога да се преместя от една дирекция в друга? По точно искам да се преместя в София. Благодаря.
Последна промяна belyata на 22 Дек 2013, 22:54, променена общо 1 път
Причина: Сливане на повтарящи се теми!
www2425

Re: Преместване от една дирекция в друга?

Мнениеот NANIOX » 23 Дек 2013, 18:40

www2425 написа:Здравейте колеги. Странително нов служител съм в МВР и не съм наясно с това как мога да се преместя от една дирекция в друга? По точно искам да се преместя в София. Благодаря.

Колега, прочети тая тема от начало и ще ти се изясни.... ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Re: Преместване от една дирекция в друга?

Мнениеот Lord » 29 Дек 2013, 13:54

NANIOX написа:
www2425 написа:Здравейте колеги. Странително нов служител съм в МВР и не съм наясно с това как мога да се преместя от една дирекция в друга?
Колега, прочети тая тема от начало и ще ти се изясни.... ;)

Да му го увелича, че може да го пропусне, NANIOX. ;)
Аватар
Lord

Re: Въпрос относно преместване

Мнениеот spawn88 » 09 Яну 2014, 20:46

Здравейте. Искам да ви задам следните въпроси, като се надявам на адекватни отговори, благодаря ви предварително.... а именно: може ли служител да се прехвърли от категория Г в категория Е или Д ? ( преместване в по-ниска категория възможно ли е ) ? Ако служител с категория Г напусне системата на МВР после може ли да кандидатства за друга категория ? ( кат. Е например ) Единствено в София ли има патрулиращи полицаи категория Г ? иии има ли униформени служители Г категория даващи редовни дежурства на улицата независимо ООР или КАТ ( питам, защото по малките населени места категория Г въобще нестигат до улицата искам да знам и в София ли е така или е по различно ) ?
spawn88

Мнениеот катюша » 11 Яну 2014, 08:32

spawn88 написа:Здравейте. Искам да ви задам следните въпроси, като се надявам на адекватни отговори, благодаря ви предварително.... а именно: може ли служител да се прехвърли от категория Г в категория Е или Д ? ( преместване в по-ниска категория възможно ли е ) ? Ако служител с категория Г напусне системата на МВР после може ли да кандидатства за друга категория ? ( кат. Е например ) Единствено в София ли има патрулиращи полицаи категория Г ? иии има ли униформени служители Г категория даващи редовни дежурства на улицата независимо ООР или КАТ ( питам, защото по малките населени места категория Г въобще нестигат до улицата искам да знам и в София ли е така или е по различно ) ?

Задал си доста неадекватни въпроси,а на неадекватен въпрос трудно се дава адекватен отговор.
Ако служител кат."Г" пожелал да се прехвърли в кат."Е" /обикновено желанията са в обратна посока/ :))) напусне системата на МВР и му дойде в главата да кандидатства отново в МВР за кат."Е",трябва да го наритат още при подаване на документите,защото това ще да е някакъв полуидиот,който не става за нищо.Не знам кой ти е казал,че по малките населени места няма служители кат."Г" на улицата? Сигурно си отнесен от вихъра и за това не ги виждаш ежедневно на улицата.
Кажи директно в какъв филм си се вкарал или са те вкарали,за да може да ти кажа как да излезеш от него,вместо да разсъждаваш неадекватно и да търсиш адекватни отговори :)))
катюша

Мнениеот spawn88 » 11 Яну 2014, 19:11

абе човек просто информативно питам за да знам дали има такива варианти.... много просто категория Е нямат тези задължения, които имат Инспекторите и работата им не е толкова натоварена, колкото тяхната. Само с наказание ли могат да те понижът в категория или има вариант и по собствено желание ?
spawn88

Мнениеот zahari71 » 12 Яну 2014, 16:41

spawn88 написа:абе човек просто информативно питам за да знам дали има такива варианти.... много просто категория Е нямат тези задължения, които имат Инспекторите и работата им не е толкова натоварена, колкото тяхната. Само с наказание ли могат да те понижът в категория или има вариант и по собствено желание ?

Направо вземи да се провиниш ,та да те накажат.За първи път чувам някой да иска да е категория"Е" :lol: При нас се натискат по всякакъв начин и средства ,само и само да са инспектори.Що мислиш ,че "Е" и "Д" не са натоварени. :lol:
zahari71

Мнениеот dakota_ » 12 Яну 2014, 17:02

spawn88 написа:абе човек просто информативно питам за да знам дали има такива варианти.... много просто категория Е нямат тези задължения, които имат Инспекторите и работата им не е толкова натоварена, колкото тяхната. Само с наказание ли могат да те понижът в категория или има вариант и по собствено желание ?

За какъв грездей питаш като не си полицай и това не те касае? Продължаваш със задаването на тъпи въпроси,ако се окаже,че с наказание не може да те "понижът" в категория,следващия ти въпрос явно ще бъде за понижаване в длъжност или степен на длъжност,но явно не знаеш какво е длъжност и степен на длъжност и сигурно за това не си го задал до момента... Намери си някакво друго занимание,хвани да прочетеш ЗМВР,ППЗМВР и като станеш готов с тях,пиши да ти кажа в каква посока да продължиш с четенето за да получиш поне елементарна представа за МВР и да не ни занимаваш с характеропатията си...
dakota_

Мнениеот zahari71 » 12 Яну 2014, 18:53

Това се казва точен коментар,Дакота. ;)
dakota_ написа:

За какъв грездей питаш като не си полицай и това не те касае? Продължаваш със задаването на тъпи въпроси,ако се окаже,че с наказание не може да те "понижът" в категория,следващия ти въпрос явно ще бъде за понижаване в длъжност или степен на длъжност,но явно не знаеш какво е длъжност и степен на длъжност и сигурно за това не си го задал до момента... Намери си някакво друго занимание,хвани да прочетеш ЗМВР,ППЗМВР и като станеш готов с тях,пиши да ти кажа в каква посока да продължиш с четенето за да получиш поне елементарна представа за МВР и да не ни занимаваш с характеропатията си...
zahari71

Въпрос за преместване

Мнениеот crazyspawn » 26 Яну 2014, 20:17

Здравейте колеги имам 1 въпрос който ми е интересен.
При преместване от дирекция в друга дирекция в полицията кои съгласия са важни например: Началника на сегашното районно пише НЕ , директора на дирекцията пише НЕ , а пък директора на ГД"НП" пише ДА и директора на новата дирекция пише ДА ще мине ли заявлението или не.
Последна промяна belyata на 26 Яну 2014, 22:05, променена общо 1 път
Причина: Сливане на повтарящи се теми!
crazyspawn

Re: Въпрос за преместване

Мнениеот dakota_ » 26 Яну 2014, 20:29

Много зависи от формата на заявлението ;) Ако е формат "А4" ще мине,но ако е друг формат няма да мине :D
Смятай,че си се оправил,но за в бъдеще да не получаваш отговори "Не" прилагай към заявлението и "чертеж",като предварително разузнаеш Н-ка на РУП по какви "чертежи" си пада :mrgreen:
dakota_

Re: Въпрос за преместване

Мнениеот marr » 26 Яну 2014, 21:21

crazyspawn написа:Здравейте колеги имам 1 въпрос който ми е интересен.
При преместване от дирекция в друга дирекция в полицията кои съгласия са важни например: Началника на сегашното районно пише НЕ , директора на дирекцията пише НЕ , а пък директора на ГД"НП" пише ДА и директора на новата дирекция пише ДА ще мине ли заявлението или не.

Колега ,старайте се да задавате по-ясни и конкретни въпроси ,а не противоречиви и объркващи,защото е форум,а не работно място.Един въпрос ,се задава колкото пъти и по-различни начини ,докато се изясни мисълта.Знаете ,че по-какъвто начин зададете даден въпрос ,то и отговорът ще бъде равнозначен.Защо, Ви има "зъб" ,н-ка на РУП?Ако сте жена по-трудно при толкова "Не"-та ,но ако сте мъж определено ,може би да. ;) /шеговито ,разбира се/
marr

Моля за помощ във връзка с преместване!!!

Мнениеот ozon-t1888 » 01 Апр 2014, 17:01

Колеги здравейте.Решил да се местя от службата в която работя но незнам какви документи трябва да подготвя.Работя в СПС(Жандармерия)към ГДНП и искам да се преместя ОДМВР София област.Това което до момента съм свършил е че съм говорил с моя началник и той ме пуска.Началника(новия) при който дай боже да отида също съм говорил и нямя проблем.Сега въпроса ми е какви документи ще ми трябват.Доколко знам трябва заявление но незнам от къде да го взема.Изобщо какво ще трябва още и от къде да почна?Моля ви помагайте наистина е спешно!!!Поздрави
Последна промяна MasterCop на 01 Апр 2014, 19:58, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема. Сливане!
ozon-t1888

Преместване!

Мнениеот rena_ » 10 Юли 2014, 21:43

Здравейте!
Имам наложено дисциплинарно наказани за срок от 6 месеца което изтича края на октомври. Имам приятел с когото работим в различни областни дирекции, въпроса ми е ако сключим брак, колко време ще чакам за да се преместя, след изтичане на наказанието или преди това мога да се преместя при него? Благодаря предварително!
Последна промяна MasterCop на 10 Юли 2014, 22:20, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема. Сливане!
rena_

Мнениеот klepi10 » 17 Юли 2014, 21:42

Искам да се преместя от ОД МВР в гранична. при условие че началника на РУП и Директора на ОД не са съгласни, а директора на РГДП и на ГДГП пишат "ДА" възможно ли е преместването или директора на ГДГП се съобразява с това което е писал директора на ОД. Как да се измъкна от тази ситуация, защото няколко пъти се опитвам да се измъкна от ОД МВР и все ме спират?
klepi10

Мнениеот cop7777 » 31 Юли 2014, 17:53

Здравейте колеги. Искам да Ви попитам макар,че горе е обяснено но все пак, има ли според Вас някаква пречка относно премстване от полиция в пожарна при положение че има някаква "уговорка" да речем Аз съм служител от 2г. и 9 месеца.Благодаря
cop7777

Мнениеот кпц » 01 Авг 2014, 20:23

cop7777 написа:Здравейте колеги. Искам да Ви попитам макар,че горе е обяснено но все пак, има ли според Вас някаква пречка относно премстване от полиция в пожарна при положение че има някаква "уговорка" да речем Аз съм служител от 2г. и 9 месеца.Благодаря

ЗМВР Чл. 173. ...
(3) Стажантите се задължават да служат в МВР не по-малко от 5 години след завършване на обучението, от които поне три години в структурата, за която са кандидатствали, въз основа на подписан при започване на обучението договор с министъра на вътрешните работи или с оправомощени от него длъжностни лица.
кпц

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ