Въпрос относно преместване

Re: Въпрос относно преместване

Мнениеот jordan7506 » 19 Авг 2014, 08:40

Здравейте!Можели някой да ми даде примерно заявление за преместване от ОДМВР в Дирекция "Жандармерия".Интересуваме шапката отгоре /до..........чрез........./Багодаря.
jordan7506

преместване

Мнениеот bobo_36 » 06 Сеп 2014, 20:18

Здравейте колеги от година и три месеца съм държавен служител но без полицейски правомощия, та въпросът ми е дали мога да се преместя на длъжност с полицейски правомощия. Също така какви са условията за да стане това преместване, аз съм без школа в Пазарджик
Последна промяна MasterCop на 06 Сеп 2014, 22:30, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема - сливане!
bobo_36

Мнениеот кпц » 07 Сеп 2014, 19:43

bobo_36 написа:Здравейте колеги от година и три месеца съм държавен служител но без полицейски правомощия, та въпросът ми е дали мога да се преместя на длъжност с полицейски правомощия. Също така какви са условията за да стане това преместване, аз съм без школа в Пазарджик

Не можеш да се преместиш, но може да бъдеш преназначен!
Нужно е първо да прочетеш чл. 164 и особено чл. 165 /и двата от ЗМВР, няма да ти давам линк ;) /.
След това може да надникнеш в това :arrow: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136265357.
Накрая, питай по-конкретно в твоето звено ЧР - затова вземат там заплати /и то немалки/!
кпц

Мнениеот Poison88 » 17 Фев 2015, 17:23

Здравейте колеги.
Възможно ли е да ми дадете някаква насока или съвет как да процедирам?
След като се запознах с настоящата тема се чудя по какъв ред да започна нещата. Дали е най-добре първо в желаната ОД в приемно време при Директора, Н-к РУ и съответния ЧР за желаното ОД или пък да се започне с подаване на заявление в настоящата ОД и пак ЧР, Н-к РУ и Директор ОД.
Забелязах, че някои колеги са описали, че е станало по-лесно като се ходи първо в желаната дирекция.
Обмислях варианта през отпуска или почивен ден да отскоча до желаното от мен ОД. Като първо попитам в ЧР за вакантни свободни позиции и след това се срещна с Н-к на РУ и Директор на ОД и да се пусне заявлението от там.
Всеки съвет би бил от полза.
Poison88

Мнениеот polkmer » 09 Мар 2015, 15:17

Здравейте, мой колега който е служител на МВР от 11 г. в момента младши автоконтрольор иска да се премести от полицията в пожарната, моля обяснете какво е необходимо да се направи, Благодаря.
polkmer

Мнениеот Lord » 09 Мар 2015, 21:51

polkmer написа:Здравейте, мой колега който е служител на МВР от 11 г. в момента младши автоконтрольор иска да се премести от полицията в пожарната, моля обяснете какво е необходимо да се направи, Благодаря.

Ами 2 неща: да убеди настоящия началник да е съгласен и да намери вакантно място в пожарната. Ако успее и в двете, просто пуска заявление и готово, това е.
Аватар
Lord

Мнениеот qwerty » 13 Мар 2015, 19:18

Ако преди това не е бил в Пожарната,трябва да изкара курс за пожарникар.
qwerty

Мнениеот Lord » 13 Мар 2015, 19:54

qwerty написа:Ако преди това не е бил в Пожарната,трябва да изкара курс за пожарникар.

Курс ще има, но след като стане огнеборец. Възможно е да работи и година, две, докато го включат в курс, а може и след месец. В МВР всичко е възможно. ;)
Аватар
Lord

Мнениеот klep4o1986 » 14 Мар 2015, 17:58

Колеги, моля Ви да ми отговорите на едно запитване ако може по- бързичко!
Служител съм в Пожарната в един малък град и сега искам да се преместя със семейството си в гр. София като полицай. От 11-ти има обявен конкурс за полицаи и разбрах, че в момента тече процедура по преназначаване на служители. Някой може ли да ми отговори, има ли краен срок за това преназначаване или той тече до изтичането на самия конкурс. Питам това, защото не мога веднага да отида да говоря с евентуалния нов Началник в столицата, тъй като в нашата област има обявено бедствено положение и не бива да напускам своя район.
Благодаря Ви предварително!
klep4o1986

Мнениеот кпц » 14 Мар 2015, 22:05

klep4o1986 написа:Колеги, моля Ви да ми отговорите на едно запитване ако може по- бързичко!
Служител съм в Пожарната в един малък град и сега искам да се преместя със семейството си в гр. София като полицай. От 11-ти има обявен конкурс за полицаи и разбрах, че в момента тече процедура по преназначаване на служители. Някой може ли да ми отговори, има ли краен срок за това преназначаване или той тече до изтичането на самия конкурс. Питам това, защото не мога веднага да отида да говоря с евентуалния нов Началник в столицата, тъй като в нашата област има обявено бедствено положение и не бива да напускам своя район.
Благодаря Ви предварително!

Ако искаш да се преместиш, участвай в конкурса. Имай предвид, че не трябва да очакваш предимство, поради факта, че си служител на МВР.
Процедура по преназначаване на служители има само за всеки отделен служител, тя е указана в: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136265357 и няма връзка с обявения конкурс, за който пишеш.
кпц

Информация относно сроковете за преместване

Мнениеот Sturm » 10 Мар 2016, 20:32

Здравейте,
Прегледах в търсачката, но не намерих отговора който ме интересува.
Въпроса ми е къде са упоменати сроковете за преместване на ниво в конкретната дирекция и на ниво преместване в различни дирекции?

Неофициално ми казаха 6 месеца на ниво дирекцията в която служа и между 3 и 5 години за да мога да се преместя в друга дирекция. Никъде където съм подписвал не бе упоменато колко е минимум прослуженото време след което мога да подам заявление или да бъда изискан някъде. Неофициално тук има случай и за човек преместен на един ден служба... и ми казаха, че ако например ме изискат в СДВР е възможно да бъда освободен предсрочно(служител съм в ГДГП).

Не съм запитвал в човешки ресурси поради обясними причини... за това първо питам тук.

OFFTOPIC:
Купувам черна тактическа униформа(от оребрените), ако някой има за продаване да пише на ЛС. Полага ни се, пуснато е заявление за всички новоназначени, но изкарахме сезона със зимните камуфлажи на гранични войски и без зимни кубинки... не тая надежди да получим и стандартните зимни на гранична полиция.
Последна промяна MasterCop на 11 Мар 2016, 08:30, променена общо 1 път
Причина: Повтарящи се теми! Сливане
Dulce et decorum est pro patria mori.
Sturm

Мнениеот cop » 11 Мар 2016, 14:49

Помисли отново дали не си подписвал никъде нищо. Доколкото разбирам си от първата партида новоназначени в управленията на РДГП Елхово, а от човек на твоята служба чух, че при започване на курса за първоначална полицейска подготовка в Пазарджик, сте подписали да служите 3 /три/ години в ГПУ то за което сте кандидатствали...
Страхувам се, че няма от къде да си купиш черна униформа, но ако си познаваш района и си вършиш добре работата, колегите ще те уважават дори и с пижама да ходиш... В Болярово са си получили летни униформи от новия модел... За другата зима ще получите и зимни... само 3 месеца и вече не таиш надежда...
cop

Мнениеот Sturm » 12 Мар 2016, 10:26

Знам кой подпис визирате, но черно на бяло на документа не беше упоменато нищо конкретно в срокове - получихме устен коментар преди да подпишем който беше двусмислен и още тогава се чудихме какво ни се казва от групата с която бяхме комплект в стаята. Въпросния подпис беше на 4ти Август(пон.), коментара за 3те години някои от присъстващите го разбрахме като за ниво РДГП, други за ГДГП... а в интерес на истината никой за ниво ГПУ, каквато е вашата информация.

Нямам желание да уронван авторитета на МВР или на конкретни негови кадри, командири или началници... но предвид факта, че някои старши колеги от 7 години не са получавали никаква униформа, липсата на зимни кубинки и произволното(да не ползвам друга дума) раздаване на зимни униформи на определени хора както и други всекидневни проблеми с материалната база и техническо осигуряване ме мотивираха да направя въпросния коментар.
Добре казано за уважението, именно за това предлагам да си купя "на частно" униформата...
Dulce et decorum est pro patria mori.
Sturm

Въпрос относно стажа в ЦСПП

Мнениеот Т0мчеваМ » 31 Мар 2016, 23:20

Здравейте на всички! Искам да попитам дали стажа от школата ни влиза в тази една година,която ни искат за преместване или годината се счита от датата на подписване на акта за встъпване в длъжност..? Завърших школата съвсем наскоро...януари тази година,но поради семейни причини ми се налага да се преместя...получих два подписа с "ДА",но директора на ГДГП не се подписа...искам само да разбера кога изтича въпросната година...Благодаря ви!
Т0мчеваМ

Мнениеот Za1ceV » 07 Фев 2017, 18:31

Въпрос

Граничен служител съм в група на гпу Брегово РДГП Драгоман и имам два въпроса !

1. Полага ли ни се по закон служебен превоз до местоработата
2. Пътя до местоработата (който е около 1 час в посока) трябва ли да се счита като част от работното време (в единия случай когато сме с нашите коли в другия случай ако ни се осигури служебен транспорт) http://www.glas.bg/456582/evropejskiyat-sd-reshi-ptuvaneto-ot-i-do-rabota-she-e-chast

Местоработата (групата) на мен и останалите колеги е на отдалечено разстояние (живеем 99% от служителите в гр. Видин , ГПУ-Брегово е със седалище гр.Видин) групата ни е на 50км отдалеченост в едната посока или 100км отиване и връщане. Аз съм на тази работа от 11г вече(има и служители с повече стаж в тази група) и пътуваме с лични автомобили за наша сметка, като до сега сме поставяли многократно въпроса пред началник ГПУ (те се смениха около 4-5 вече) и отговора е бил винаги отрицателен. Обосновката е няма лимит, няма здрави автомобили, не разрешават от Драгоман и още подобни... До сега само сме поставяли въпроса и не сме упорствали за постигане на резултат в наша полза тъй като графика на работа беше приемлив 24 часов (осем качвания в месеца с наши средства и наши лични автомобили)
Ситуацията е следната. Тия дни ни уведомиха, че минаваме на 12 часови смени и просто няма да успеем и да искаме да поддържаме, обслужваме и зареждаме с гориво колите си за да ходим по работните ни места !
До местоработата ни няма редовна автобусна линия. За ръководния състав има осигурен служебен транспорт за служителите няма!
Разговаряхме със началник ГПУ дали има възможност да си останем на 24 часови смени и да пътуваме за наша сметка и отговора беше, че няма такъв вариант! Тогава попитахме като сме на 12 часови смени (понеже разходите скачат поне двойно да не кажа че са повече от двойно) дали ще осигурят служебен транспорт за 12 качвания и казаха, че няма да има толкова гориво (това са 6000км или 600л гориво около 1300лв )
Нямаме претенции дали да сме на 24 часа с наши коли или на 12 часа със служебен транспорт ! Но имаме такива при 12 часови (16 качвания) с наши коли и наши средства !

Има ли какво да направим и как да го постигнем ?
Za1ceV

Мнениеот кпц » 09 Фев 2017, 21:59

Za1ceV написа:Въпрос
Граничен служител съм в група на гпу Брегово РДГП Драгоман и имам два въпроса !

1. Не се полага по закон служебен превоз до местоработата. Означава, че работодателят/ръководителят не е длъжен да го прави. Може да го прави, но е свързано с особено мотивиране и финансиране, и е малко вероятно.
2. Времето за пътуване до местоработата и обратно не се счита за отработено време /не се включва в работното време/. Онова от линка е за друг вид организация на работа.

Какво да правим?
1. Проучете подобни ситуации в други ГПУ;
2. Опитвайте пак 24-часови смени, дори и временно. Искайте го писмено, като обосновете с изключение, изразено в затруднено придвижване до месторабота. ЗМВР не забранява 24-часовите смени.
3. Синдикатите какво казват. Попов нали е от вашите?!

Не съм оптимист, обаче.
Като кандидатствахте за тези длъжности, нали знаехте, че трябва да се пътува? ;)
кпц

Мнениеот r_vardarov » 10 Фев 2017, 00:21

Типично полицейски отговор.Като кандидатства те нали знаехте че ще се пътува.Знаели да но са били на 24часа.При това обяснение нищо не им остава освен да се спасяват по единично.Щото излиза че ще ходят на работа ,за да могат да ходят на работа.
r_vardarov

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ