Въпрос относно преместване

Re: Въпрос относно преместване

Мнениеот кпц » 10 Фев 2017, 09:31

r_vardarov написа:Типично полицейски отговор.Като кандидатства те нали знаехте че ще се пътува.Знаели да но са били на 24часа.При това обяснение нищо не им остава освен да се спасяват по единично.Щото излиза че ще ходят на работа ,за да могат да ходят на работа.

Лош отговор, но отговор.
Ти какво им предлагаш, освен неясното "спасяване поединично"? le:)

Когато са кандидатствали, са знаели, че се работи на 24-часови смени. Трябвало е и да знаят, че тези смени се определят от съответен ръководител, а не са фиксирани в закона. Това означава, че е възможно да се променят като организация на работата. Което и стана.

Светът се променя.
Дали ви е известно, че работата на 24-часова смяна се счита за вид изтезание и е препоръчано на България от един Комитет, да премахне или силно ограничи този вид организиране на работното време?

Най-добро решение е МВР да спре да е стиснато и да се осигури служебен транспорт в тези случаи.
Или временно да пренасочват средства от СБКО за пътуване. Това зависи от министъра, който може да го разреши в заповедта, издавана ежегодно за начина на разходване на тези средства. Сега е моментът да се лобира, това да стане.
кпц

Мнениеот r_vardarov » 10 Фев 2017, 18:26

Той ,министъра сега това му е единствения проблем.Пред кого да лобират и кой,да е лобисти.11год.пътувах до работното място,което беше на 70км.понякога.На никой не му пука за твоя проблем.Единственото решение е да смениш работата по-близо до местоживеенето ти.
r_vardarov

Мога ли да се преместя в друга дирекция с наказание ?

Мнениеот Slavencho » 11 Фев 2017, 15:16

Здравейте колеги,искам да попитам дали мога да се преместя в друга дирекция с наказание ? Тоест още не сме наказани но има сигнал от пътник в МПС което не сме обявили,че е спряно и какво мога да очаквам като наказание ?
Slavencho

Мнениеот кпц » 11 Фев 2017, 19:43

"Чл. 21. Когато срещу държавен служител е започнало дисциплинарно производство или проверка по чл. 205, ал. 2 ЗМВР и той бъде преназначен в друга структура на МВР, дисциплинарната преписка се изпраща на приемащата структура за вземане на решение за дисциплинарната му отговорност."
кпц

Мнениеот hunter1980 » 22 Фев 2017, 14:12

здравейте, да попитам и аз: Възмойно ли е след завършване на школата,от Жандармерия- София да се изместя в Жандармерия Варна. И ако е да какъв е варианта.
hunter1980

Мнениеот Just_Pepi » 23 Фев 2017, 16:35

hunter1980 написа:здравейте, да попитам и аз: Възмойно ли е след завършване на школата,от Жандармерия- София да се изместя в Жандармерия Варна. И ако е да какъв е варианта.

След завършване на школата мисля, че не е възможно защото вече искат да работиш 3 години на мястото където си назначен и пет в системата, но това ще го разбереш най-добре от човешки ресурси.
Успех!
Just_Pepi

преместване от един град в друг

Мнениеот monikak1 » 28 Фев 2017, 18:29

Имам 3 върпос. Съжалявам, ако има друга такава тема.
1. Може ли приет кандидат за ЗЖУ например в Плевен да бъде прехвърлен в Пловдив (като на една дата обявяват конкурс и за двете места, че набират хора)?
2. За колко време става, вярно ли е че е възможно още по време на обучението му?
3. Може ли от ЗЖУ да се прехвърли в МВР като полицай?
monikak1

Мнениеот MasterCop » 05 Мар 2017, 07:42

1, Не - конкурса е за определена бройка места (щат)
2. Съмнявам се поради т.1
3. ЗЖУ е в МВР
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот Za1ceV » 05 Яну 2018, 00:37

Като кандидатствах бях назначен на застава която беше на половината разстояние от сегашното. Тази застава в последствие се затвори и преминахме към гпу . В последствие РГС-то стана ГПУ а ГПУ то ни стана група ... и така от 25 км в посока с 8 качвания с лична кола стана 100 и над 100км 16 качвания (на 12 часови смени) с лични-семейни коли ! ПОМОЩ !
Za1ceV

Мнениеот mtoshev1234 » 09 Фев 2018, 14:31

Извинявам се, че пиша на отговора, но просто не мога да се ориентирам къде да пиша за питането си! Аз имам подобен на Вашия проблем, за което търся съвет тук! Работя в МВР от близко година, бях назначен на работно място, което е на 60 км. от дома ми. Искам да попитам знаете ли как мога да се преместя! Има ли шанс да си подам просто заявление някъде /и къде евентуално/ без да имам необходимите познанства? Благодаря предварително!
mtoshev1234

Предишна

Назад към Професионални теми, съвети и помощ