Личен обиск чл68, моля за малко пояснения

Re: Личен обиск чл68, моля за малко пояснения

Мнениеот dakota_ » 01 Окт 2013, 06:41

minavasht написа:Винаги има 2 страни и истината винаги е някъде по средата.

Спирането на младежа с бозата както го е описал не изглежда правилно, за съжаление няма как да чуем версията на полицаите.

Полицията е репресивен орган в някой страни, в други опазва реда. Има разлика.

По цял свят полицията разполага с репресивен апарат,който ползва при прилагане на закона,когато всички мирни средства и начини за прилагането му са се оказали неуспешни!
Така е в България,така е и в Америка и други страни... Казано простичко,целите по опазване на реда и прилагане на закона се постигат "Со кротце,со благо и со малце кьотек..."
dakota_

Мнениеот Aallex » 01 Окт 2013, 06:51

И какви мирни средства са се изчерпали в разказания случай? Просто законът е задължителен за всички. Има правила и те трябва да се спазват и от граждани и от полицаи. В противен случай не бива се чудим защо никой не уважава полицията и защо има толкова много вицове по темата.
Aallex

Мнениеот minavasht » 01 Окт 2013, 06:53

Дакота, едно е да се сбориш с престъпник, който се съпротивява, друго е да нариташ някой за назидание или защото му знае устата.

Едното е опазване на реда, другото е репресия. Има разлика.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот kkarakashev » 01 Окт 2013, 07:25

minavasht написа:Дакота, едно е да се сбориш с престъпник, който се съпротивява, друго е да нариташ някой за назидание или защото му знае устата.

За всяко действие си има причина. Изпълняваш, после , ако не си доволен или си с накърнени права - подаваш жалба и в съда. Нагледал съм се и на кадърни служители и на много НЕкадърници, но до сега след като си знам и правата(до някъде) и задълженията НИКОГА не съм бил наритван или подобие. За да е наритан или е имало причина или е преувеличено.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот катюша » 01 Окт 2013, 07:56

minavasht написа:Дакота, едно е да се сбориш с престъпник, който се съпротивява, друго е да нариташ някой за назидание или защото му знае устата.

Не е нужно да е престъпник,че да се съпротивлява,има всякакви категории,които се съпротивляват и не изпълняват полицейските разпореждания.Може да се нарита задника и на човек,който стои като мумия и не изпълнява полицейско разпореждане да освободи района в който се намира... За това,че много му знае устата ако прекали със знанията може да му се помогне да си затвори устата.При циганите дори е задължително профилактичното сритване както за опресняване на паметта,така и да им се помогне да разберат какво ги питат.На циганин като му се говори на ВИЕ почва да се оглежда и да пита къде са другите и да казва,че е сам.Опазването на реда и спокойствието на гражданите включва и репресия срещу тези,които нарушават обществения ред и спокойствието на гражданите!
катюша

Мнениеот Duco » 07 Окт 2013, 13:51

Здравейте, виждам че събудих доста интерес сред посетителите на форум. Доста хора са се изказали, а сега и аз имам какво да кажа.
1) ""Жалбата ти няма да бъде изгубена безследно,защото ще имаш входящ номер от деловодството на СДВР""
И какво от това , че имам номер. Мога да го запомня наизуст примерно. Освен това подавайки жалба срещу някой, трябва да знаеш кой е този някой. А въпросният "някой" така и не се легитимира с ДОКУМЕНТ при неколкократно поискване от мен("Ти още малко и ЕГН-то ще ми искаш-беше отговора който получих").Униформен полицай не е длъжен да се легитимира, освен ако ние не изявим желание за това. Легитимира се с служебна карта!!!
Та срещу кой точно да подам жалба- срещу полицията като институция?, срещу държавата?, срещу "абе един с униформа на автогарата и една друга"?...
И какво да напиша: "Днес, някой с полицейска униформа, превиши правомощията си. За съжаление не знам кой е той , ама иначе искам да подам жалба срещу него"....
Жалба все пак има, включително и до омбудсмана, който познавам:), но за съжаление засега без отговор.

2)отново до Дакота: къде съществуват тези данни по член 61, ал 1 или член 68, ал 1 ,т 2? Сигурно в нечия глава, в празното пространство. Асен казал на Петър, че Кирил му казал, че Мария кихнала. "Съществуват данни"- изключително абсурдно!!!

3)Хубаво е да познаваш законите, правата си, задълженията, особено, в случаите когато някой надвишава правомощитята си или прилага закона, а не го познава очевидно. Другаря полицай изговори доста глупости онзи ден, като например, че ми трябва бандерол за бутилката домашно вино иначе ще ме глоби 200-300лв(опита се да ме респектира явно),или че не трябва да съставя протокол.
С "гащниците юристи" ми е трудно да се идентифицирам- имам много висока квалификация над 8,5 години във Медицински университет досега, най-близките ми роднини са юристи, та познавам някой закони доста добре, очиведно по-добре от Другаря полицай..

4) Относно наритването и р-е-п-р-е-с-и-я-т-а, особено ако то е заради:
"За това,че много му знае устата ако прекали със знанията може да му се помогне да си затвори устата" ми е трудно да отговоря каквото и да било. Очевидно е, че някой полицаи се комплексират от факта, че някой познава повече от тях законите. Все едно да си лекар и да си гневен на пациента, че знае за болеста повече от теб и затова да го набиеш.
За първичният човек е много трудно да приеме, че не превъзхожда околните и обича да налага превъзходството си със сила.

5)"щом някакъв чичак с торба брашно за боза, правейки се на шут"- няма спомен да съм се правил на шут, нито съм чичак, но да Другаря полицай определено излезе от кожата си. И то само затова че задавах въпроси, като всеки нормален човек , а не мълчах като някое тъпо овчедушно същество.

В заключение: Според мен Родната Полиция определено трябва да върши работата си и аз никога не съм бил против това. Тези рутинни проверки не са нищо лошо, но извършени по правилният начин. С уважение, със зачитане на правата на гражданите. Никога не съм бил обиден или засегнат от това , че съм бил проверен, а за начина , по който е извършена проверката. Необходима е и по-добра квалификация и може би нещата ще потръгнат по правилният начин.

До Дакота -не познавам Мара Подробната.
Просто смятам , че перото е по-силно от сабята и акъла и устата(клавиатурата в случая) са ни дадени за да ги използваме. Да доказваме твърденията си с аргументи, а не просто с празни приказки и твърдения като на пазара.
Duco

Мнениеот Duco » 07 Окт 2013, 14:02

Знам, че хората със сила и власт винаги могат да ти стъпят на врата дори и да си прав.
Знам, че няма смисъл да се упорства срещу полицията, особено ако са повече от теб и сте затворени в една сатичка.
Знам, че няма особено голям смисъл само да бръщолевиш по форуми, а да се хванеш в ръце и да направиш нещо.
Но все пак е хубаво да споделяш идеите си за нещата, които искаш да бъдат променени и повече глави да се замислят за тях, защото е по-вероятно да открият решения.Правилни решения.
Duco

Мнениеот СИГМА12 » 07 Окт 2013, 16:12

Duco,след като толкова познаваш законите,правата и задълженията си,недей да плачеш във форума ,а се възползвай от знанията и уменията си и потърси правда за нарушените си права.
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот dakota_ » 07 Окт 2013, 16:58

Duco написа:Здравейте, виждам че събудих доста интерес сред посетителите на форум. Доста хора са се изказали, а сега и аз имам какво да кажа.
1) ""Жалбата ти няма да бъде изгубена безследно,защото ще имаш входящ номер от деловодството на СДВР""
И какво от това , че имам номер. Мога да го запомня наизуст примерно. Освен това подавайки жалба срещу някой, трябва да знаеш кой е този някой. А въпросният "някой" така и не се легитимира с ДОКУМЕНТ при неколкократно поискване от мен("Ти още малко и ЕГН-то ще ми искаш-беше отговора който получих").Униформен полицай не е длъжен да се легитимира, освен ако ние не изявим желание за това. Легитимира се с служебна карта!!!
Та срещу кой точно да подам жалба- срещу полицията като институция?, срещу държавата?, срещу "абе един с униформа на автогарата и една друга"?...
И какво да напиша: "Днес, някой с полицейска униформа, превиши правомощията си. За съжаление не знам кой е той , ама иначе искам да подам жалба срещу него"....
Жалба все пак има, включително и до омбудсмана, който познавам:), но за съжаление засега без отговор.

2)отново до Дакота: къде съществуват тези данни по член 61, ал 1 или член 68, ал 1 ,т 2? Сигурно в нечия глава, в празното пространство. Асен казал на Петър, че Кирил му казал, че Мария кихнала. "Съществуват данни"- изключително абсурдно!!!

3)Хубаво е да познаваш законите, правата си, задълженията, особено, в случаите когато някой надвишава правомощитята си или прилага закона, а не го познава очевидно. Другаря полицай изговори доста глупости онзи ден, като например, че ми трябва бандерол за бутилката домашно вино иначе ще ме глоби 200-300лв(опита се да ме респектира явно),или че не трябва да съставя протокол.
С "гащниците юристи" ми е трудно да се идентифицирам- имам много висока квалификация над 8,5 години във Медицински университет досега, най-близките ми роднини са юристи, та познавам някой закони доста добре, очиведно по-добре от Другаря полицай..

4) Относно наритването и р-е-п-р-е-с-и-я-т-а, особено ако то е заради:
"За това,че много му знае устата ако прекали със знанията може да му се помогне да си затвори устата" ми е трудно да отговоря каквото и да било. Очевидно е, че някой полицаи се комплексират от факта, че някой познава повече от тях законите. Все едно да си лекар и да си гневен на пациента, че знае за болеста повече от теб и затова да го набиеш.
За първичният човек е много трудно да приеме, че не превъзхожда околните и обича да налага превъзходството си със сила.

5)"щом някакъв чичак с торба брашно за боза, правейки се на шут"- няма спомен да съм се правил на шут, нито съм чичак, но да Другаря полицай определено излезе от кожата си. И то само затова че задавах въпроси, като всеки нормален човек , а не мълчах като някое тъпо овчедушно същество.

В заключение: Според мен Родната Полиция определено трябва да върши работата си и аз никога не съм бил против това. Тези рутинни проверки не са нищо лошо, но извършени по правилният начин. С уважение, със зачитане на правата на гражданите. Никога не съм бил обиден или засегнат от това , че съм бил проверен, а за начина , по който е извършена проверката. Необходима е и по-добра квалификация и може би нещата ще потръгнат по правилният начин.

До Дакота -не познавам Мара Подробната.
Просто смятам , че перото е по-силно от сабята и акъла и устата(клавиатурата в случая) са ни дадени за да ги използваме. Да доказваме твърденията си с аргументи, а не просто с празни приказки и твърдения като на пазара.

Никакъв интерес не си събудил с писанията си,такива като теб с лопатата да ги рине човек!
Твой проблем е дали ще запомниш номера на жалбата си или ще го имаш записан на лист.
Ако не знаеш срещу кого и как да напишеш жалба,първо не е задължително да пишеш жалба,а ако въпреки всичко решиш да се жалиш,но продължаваш да не знаеш как и по какъв начин да реализираш правата си...отиваш при един адвокат,сядаш и му разказваш какво ти се е случило и той ти казва как и до кой да напишеш жалбата и къде да я подадеш...
Самият ти написа,че полицая те е поздравил,представил се е с фамилия и е посочил управлението в което служи.Какво искаш повече?
Разбирам,че въпреки множеството ти пропуски и незнания на законите си пуснал жалба! За какъв грездей си пуснал жалба и до омбудсмана,само ти знаеш...
Сигурно смяташ,че и омбудсмана като полицията е тоалетна хартия и търсиш къде да си избършеш знанията...
Данни по посочените от мен членове по ЗМВР съществуват там,където такива като теб нямат право да си врат гагите и да цитират безсмислени членове от закони...
Има една група хора,които страдат от липса на внимание...хората от тази група при спиране от контролен орган решават,че сега е момента да им се обърне внимание и веднага гледат да блеснат и да бъдат забелязани... Едни уволняват проверяващите ги полицаи,други ги засипват с познания на закона и познанствата си с големи началници... Проверяващите от своя страна проявяват разбиране, поднасят по една голяма усмивка на проверявания и го пускат да ходи да се жали до който пожелае...В крайна сметка сега живеем във времена на демокрация и гласа на всеки може да бъде чут...
Желая ти успех в жаленето и ако не ти представлява голям проблем,запознай ни с резултата от жалбата...
dakota_

Мнениеот Duco » 07 Окт 2013, 17:38

Очевидно не си разбрал нищо от това , което съм написал, но не виждам смисъл да ти разяснявам или да продължавам. Ти очевидно прехранваш всичко и всички. Жалко , че съществуват хора като теб.
Duco

Мнениеот Aallex » 07 Окт 2013, 17:57

Интересно защо всички нападат човека, който се жалва и никой не допуска, че полицаите може да са си превишили правата. Никой във форума не обясни как и защо се извършват претърсване и обиск и какъв документ се издава, но за сметка на това всички се нахвърлиха върху човека и той разбра, че е късметлия, задето не са го сритали.
Aallex

Мнениеот guesswho » 08 Окт 2013, 10:38

Че гарван гарваново око вади ли? Ако един чужденец седне да чете тук, ще си помисли, че в българската полиция никога не се е и чувало за корупция, българския полицай е световен пример - за законопазител и... мъжество :) Но така е - по-добре да отречем проблемите и съществуването им, отколкото да ги решим - все пак над 60 години на тия, по дъртите, им е внушавано това още с кърменето.

Би ме изненадало Дакота да потвърди съществуването на поне един тотален разгащен селяндур под негово началство. Или той абсурдния зубрачески изпит по история и български, и този по физическо отсяват каймака на българския интелект, мъжество, безкористност и преданост към държавата и гражданите :) То като видиш цедката..... пък ако видиш и кандидатите :D
guesswho

Мнениеот СИГМА12 » 08 Окт 2013, 10:58

Aallex написа:Интересно защо всички нападат човека, който се жалва и никой не допуска, че полицаите може да са си превишили правата. Никой във форума не обясни как и защо се извършват претърсване и обиск и какъв документ се издава, но за сметка на това всички се нахвърлиха върху човека и той разбра, че е късметлия, задето не са го сритали.

Това не е място за жалби,има къде да се случват тези неща.Човека не допуска,той е убеден,че са му нарушени правата и знае,какво да прави.Знае,как трябва да действа полицията и изобщо знае всичко.Ако е разбрал,че е късметлия,че не са го оритали,поне едно нещо полезно е научил :lol:
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот dakota_ » 08 Окт 2013, 11:28

guesswho написа:Че гарван гарваново око вади ли? Ако един чужденец седне да чете тук, ще си помисли, че в българската полиция никога не се е и чувало за корупция, българския полицай е световен пример - за законопазител и... мъжество :) Но така е - по-добре да отречем проблемите и съществуването им, отколкото да ги решим - все пак над 60 години на тия, по дъртите, им е внушавано това още с кърменето.

Би ме изненадало Дакота да потвърди съществуването на поне един тотален разгащен селяндур под негово началство. Или той абсурдния зубрачески изпит по история и български, и този по физическо отсяват каймака на българския интелект, мъжество, безкористност и преданост към държавата и гражданите :) То като видиш цедката..... пък ако видиш и кандидатите :D

За корупция може да е ставало дума,но понеже сме в правова държава,за да посочим някой,че е корумпиран трябва да има влязла в сила осъдителна присъда за корупция!
Забравяш,че всеки е невинен до доказване на противното!
Никъде не съм казал,че няма проблеми.Проблеми има много и тук се засяга един от проблемите,вместо да си покаже чантата и да мине и замине,същият този радетел за права се е правил на Иван Иванич при полицейската проверка...
Понеже си момче Русчуклийче,а към вас и към капанците имам огромна симпатия,ще ти споделя нещо под секрет и ти ще прецениш дали да го разгласяваш на други.
Опазването на обществения ред и сигурността на гражданите е свързано с някой леки неудобства,но гражданите ако са граждани на място и искат ред и сигурност ще проявят разбиране от отношение на тези леки неудобства и няма да се правят на ощипани моми при полицейски проверки,а ще съдействат...
Категорично ти казвам,че не приемам съвети в това отношение от хора,които никога не са се занимавали с ООР,БМБ и ООМ...
Това е положението и на който не му харесва има право да се жали,да води съдебни дела и ако отново е неудовлетворен може да си надене абичката,да си стегне торбичката и да отиде в която държава пожелае....
dakota_

Мнениеот guesswho » 08 Окт 2013, 11:37

В случая не заемам страна - както горе съм написал, а и човека се засегна от думите ми - може и да е бил някой ербап келеш. Но може и наистина да е попаднал на полицаи-селяндури. Дотук обаче никой не каза какви права има гражданина в една такава ситуация и какви - полицая - за да се знае кога кой какви граници минава и какви права превишава :) Ето примерно аз питам мога ли в една такава проверка да си сложа телефона на запис, за да е документирано всичко, т.к. явно от горенаписаното, проверявания не получава никакъв документ, че му се е случило нещо. Има ли право да иска информация защо точно НЕГО проверяват или това право ви е страх от него единствено когато трябва да действате срещу цигани, защото при думата дискриминация на "роми" повечето полицаи изтръпват? Но въпроса ми е нормалните човешки същества в българия - българи - имат ли право на тази информация?
guesswho

Мнениеот dakota_ » 08 Окт 2013, 11:58

guesswho написа:В случая не заемам страна - както горе съм написал, а и човека се засегна от думите ми - може и да е бил някой ербап келеш. Но може и наистина да е попаднал на полицаи-селяндури. Дотук обаче никой не каза какви права има гражданина в една такава ситуация и какви - полицая - за да се знае кога кой какви граници минава и какви права превишава :) Ето примерно аз питам мога ли в една такава проверка да си сложа телефона на запис, за да е документирано всичко, т.к. явно от горенаписаното, проверявания не получава никакъв документ, че му се е случило нещо. Има ли право да иска информация защо точно НЕГО проверяват или това право ви е страх от него единствено когато трябва да действате срещу цигани, защото при думата дискриминация на "роми" повечето полицаи изтръпват? Но въпроса ми е нормалните човешки същества в българия - българи - имат ли право на тази информация?

Никой не може да ти нарушава гражданските права при полицейска проверка.Записа от телефона не е никакво доказателство пред органите на властта,но може да докажеш на жена си къде си бил по това време...
Съставят се документи,но някои от проверяваните отказват да се запознаят със съдържанието на документа и това се удостоверява с подпис на свидетел,отказват да подпишат съставения документ и това се удостоверява с подпис на свидетел...Нямаме право да ги караме на сила да се подписват и на сила нищо не можеш да дадеш...
След като приключи проверката,някои недобросъвестни граждани започват да казват,че не им е даден документ,че са се държали лошо с тях и т.н...
Прави се проверка и се установява,че документи има,но гражданина е отказал да се запознае с тях и да се подпише и документа е подписан от свидетел...
Никой не може да забрани на проверявания да иска обяснение защо го проверяват,но отговора ще бъде,че проверката се извършва по ЗМВР...
dakota_

Мнениеот guesswho » 08 Окт 2013, 12:09

Благодаря за информацията :)
guesswho

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ