Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категори

Мнениеот Паниковски » 25 Дек 2014, 09:49

имаш ли въобще представа,какво е това да си на разположение......

Повечето служители, които са на "разположение", може и въобще да не са на служба в МВР!
кои ти прави графика

Те си правят графика и такива, като тях го утвърждават! МВР се източва, повече от НЗОК!
и за кои служители се отнася времето на разположение......

За горе посочените! :mrgreen:
Паниковски
Наказан

Мнениеот ТРЕЗОР » 25 Дек 2014, 15:48

Паниковски написа:
Дай пример за такива служители......имаш ли въобще представа,какво е това да си на разположение, кои ти прави графика и за кои служители се отнася времето на разположение......

По-добър пример от Вас няма!!!
В МВР трябва да дойдат фадромите!!!

Добре де , кои сме ние благопомазаните и излишни и кои сте ВИЕ недооценените професионалисти..... :P
ТРЕЗОР

Мнениеот Паниковски » 25 Дек 2014, 21:22

Добре де , кои сме ние благопомазаните и излишни и кои сте ВИЕ недооценените професионалисти.....

ТРЕЗОР, гузен негонен бяга!
Един ден Лъвът събрал горските животни пред пещерата си. От далеч се виждало, че е ядосан. Крачел нервно напред - назад, а когото погледът му се спирал на някого, тръпки пропълзявали по гърба му.
-Не съм доволен! От години се грижа за гората и вас. Гледам да има ред и всеки да е доволен и да живее спокойно. Не съм наказвал някого, откакто се помня, а все гледам с блага дума да действам.
Днес обаче съм бесен. След толкова спокойни години, някой си е помислил, че може да прави каквото поиска. И друг път се е случвало, редът да се нарушава. Тук нещо малко, там друго. За някои неща зная, други не са били толкова важни, или просто съм пропуснал. Случва се и без това не може.
Само, че от месец, някой от вас всеки ден нарушава реда. Още не зная кой е, но следите са навсякъде. Два елена са изядени, разбит и ограбен е домът на Лисицата, изяден е всичкият мед на Мечката, а на Заекът, някой снощи в тъмното е откъсна опашката. В поточето са изхвърлени всякакви боклуци и някой го е отклонил към дома на Таралежа. Добре, че той се е усетил навреме, но домът му ще е необитаем още поне месец. Непрокопсаникът, който е направил това, не се спира пред нищо. Тази сутрин е изкоренил и розовата ми градинка. Бих му простил това, но жената се връща от почивка утре, и не ми се иска да се мяркам пред очите и.
Бесен съм и виновникът ще си плати. Този път ще пипам строго. Мислех в началото да го предам на Лъвицата, в момента когато види изкоренените рози, но е прекалено жестоко. Затова реших виновникът след като оправи белите, които са поправими, в продължение на година да почиства всеки ден голямата поляна. Справедливо е и не е жестоко, но искам веднага да си признае.
Кой от вас е? Искам да си признае тук пред всички, защото рано или късно ще науча и тогава....
Чакам!
Животните разтреперани дълго мълчали навели глави. Никой не смеел да вдигне поглед към Лъва, който нервно обикалял пред тях. Дори и ромонът на поточето замлъкнал, а вятърът се скрил в короната на една бреза.
Минал час в мълчание, минали два и накрая се Вълкът не издържал:
-Какво сте се вторачили всички в мен? Не съм аз, бе! Не съм! Не съм и нямам намерение да плащам за чужди грехове! Никога, ама никога в живота си не съм ял мед! Не съм! Не съм, бе!
Паниковски
Наказан

Мнениеот stenli » 26 Дек 2014, 06:06

Преди няколко дена реших да избъзикам един познат на такава административна длъжност . Викам му пич май искат да ви сменят категорията труд от първа на втора . Той ми се хили и каза аз искам да ни направят направо трета така по ЗДС поне до 64 години не могат да ме пипнат . Та да не се окаже че тия промени ще бетонират още повече администрацията .
stenli

Мнениеот planina » 27 Дек 2014, 07:51

ТРЕЗОР написа:
planina написа:Администрацията винаги е била с повече привилегии от другия състав на МВР.Дори си пишат графици за разположение за да си получат по някой лев.
Така че как смятате да ги изкарате на улицата.

Дай пример за такива служители......имаш ли въобще представа,какво е това да си на разположение, кои ти прави графика и за кои служители се отнася времето на разположение......

Явно и секретно деловодство ГПУ-Момчилград
planina

Мнениеот qweril » 27 Дек 2014, 11:27

"Повечето работят в МВР защото не стават за друго!"

За съжаление, тук си много прав!
qweril

Мнениеот ТРЕЗОР » 28 Дек 2014, 17:11

planina написа:
ТРЕЗОР написа:
planina написа:Администрацията винаги е била с повече привилегии от другия състав на МВР.Дори си пишат графици за разположение за да си получат по някой лев.
Така че как смятате да ги изкарате на улицата.

Явно и секретно деловодство ГПУ-Момчилград

А ти виждал ли си имената им в Приложение 5......ако ти говори това нещо ;)!
ТРЕЗОР

Мнениеот planina » 28 Дек 2014, 21:35

Да....................................................
planina

Мнениеот planina » 28 Дек 2014, 21:41

qweril написа:"Повечето работят в МВР защото не стават за друго!"

За съжаление, тук си много прав!

Системата така е организирана че няма как да изгониш тези които не стават за нищо.Мачкат се служители умни и на който им спори работата с цел да работят за хора който искат да се издигат в очите на по вишестоящия с цел лични облаги и повищение.
planina

Мнениеот ТРЕЗОР » 29 Дек 2014, 19:26

planina написа:Да....................................................

Сега остава и да напишеш,че явното и секретно деловодство дават и дежурства по утвърден график , в 17.30 се прибират и тази която е примерно дежурна по график и е на разположение след 17.30 часа ;) ,то може да я извикат в 21.00 часа да даде вх.номер :shock:
ТРЕЗОР

Мнениеот planina » 29 Дек 2014, 20:00

ТРЕЗОР написа:

Сега остава и да напишеш,че явното и секретно деловодство дават и дежурства по утвърден график , в 17.30 се прибират и тази която е примерно дежурна по график и е на разположение след 17.30 часа ;) ,то може да я извикат в 21.00 часа да даде вх.номер :shock:

И за какво бяха толкова много въпросите.
planina

Мнениеот Паниковски » 29 Дек 2014, 23:41

то може да я извикат в 21.00 часа да даде вх.номер

В почивните и празничните дни също работят!!! Пари правят! Пишат наказателни постановления и срещу съответната сума правят грешки! :mrgreen:
Паниковски
Наказан

Мнениеот Паниковски » 29 Дек 2014, 23:44

Много служби в МВР, са взети на аренда!
Паниковски
Наказан

Мнениеот ТРЕЗОР » 30 Дек 2014, 11:58

planina написа:
ТРЕЗОР написа:

И за какво бяха толкова много въпросите.

Защото не ми е ясно , как служител ЛРТП дава при вас дежурства и съответно е на разположение......
ТРЕЗОР

Мнениеот paolon » 30 Дек 2014, 13:49

ТРЕЗОР написа:А ти виждал ли си имената им в Приложение 5......ако ти говори това нещо

Аз само съм го чувал,но не съм го виждал.И няма и да го видя.
Аватар
paolon

Мнениеот кпц » 30 Дек 2014, 18:46

Няма законова пречка за ЛРТП в МВР да бъде установявано време на разположение.
Друг въпрос е - има ли нужда от това във всеки конкретен случай? ;)
Още по-друг въпрос е, че в отделни редки случаи това е под условие или е недопустимо.
кпц

Мнениеот planina » 05 Яну 2015, 20:38

кпц написа:Няма законова пречка за ЛРТП в МВР да бъде установявано време на разположение.
Друг въпрос е - има ли нужда от това във всеки конкретен случай? ;)
Още по-друг въпрос е, че в отделни редки случаи това е под условие или е недопустимо.

E това е умен отговор.Браво господине.
planina

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ