Времето на разположение дискриминирани ли са ЕКСПЕРТИТЕ

Re: Времето на разположение дискриминирани ли са ЕКСПЕРТИТЕ

Мнениеот armi » 30 Юни 2015, 20:53

Не си ме разбрал правилно .
tribali написа: "Времето на разположение било договорка на синдикатите и предишното правителство и вече нямало такава договорка с това правителство." ;)
Това не го казвам аз , а ми беше казано от финансова служба към ОДМВР .
tribali написа: Длъжен си да изпълняваш служебните си задължения извън работно време, но това е нещо различно от времето на разполжение. Отново ще го има, но няма да има хора нон - стоп със заплащане на време на разположение ;)
Това не го разбирам преведи го.
1. Трябва да съм постоянно облечен и готов да тръгна на работа 24 часа 7 дни в седмицата без да излизам от района на РУ и да чакам с включен телефон .
2. Трябва да съм " крепостен селянин " към ОДМВР
3. Трябва да съм роб
Кое от трите е вярно .
Явно в МВР ще постигнем мечтата на всеки работодател
armi

Мнениеот tribali » 01 Юли 2015, 05:44

armi написа:Не си ме разбрал правилно .
tribali написа: "Времето на разположение било договорка на синдикатите и предишното правителство и вече нямало такава договорка с това правителство." ;)
tribali написа: Длъжен си да изпълняваш служебните си задължения извън работно време, но това е нещо различно от времето на разполжение. Отново ще го има, но няма да има хора нон - стоп със заплащане на време на разположение ;)
1. Трябва да съм постоянно облечен и готов да тръгна на работа 24 часа 7 дни в седмицата без да излизам от района на РУ и да чакам с включен телефон .
3. Трябва да съм роб
Кое от трите е вярно .

Разбрал съм те правилно, но ти нищо не си разбрал!
tribali

Мнениеот Grishata » 01 Юли 2015, 07:14

armi написа:Не си ме разбрал правилно .
3. Трябва да съм роб
Кое от трите е вярно .

Трябва да се запознаеш с Наредба № 8121з-592 от 25 май 2015 г http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=94817 Синдикатите могат да договорят малко повече стотинките за времето на разположение ;)
Grishata

Мнениеот armi » 01 Юли 2015, 17:35

Запознат съм с Наредба № 8121з-592 от 25 май 2015 г.
Днес графиците за времето на разположение бяха върнати от ОДМВР в РУ за да се преправят с дати само за събота и неделя .
Ако аз не съм разбрал правилно значи и всички служители работещи на ненормиран работен ден не са разбрали .
armi

Мнениеот police_mans » 01 Юли 2015, 19:21

armi написа:Запознат съм с Наредба № 8121з-592 от 25 май 2015 г.
Днес графиците за времето на разположение бяха върнати от ОДМВР в РУ за да се преправят с дати само за събота и неделя .
Ако аз не съм разбрал правилно значи и всички служители работещи на ненормиран работен ден не са разбрали .

Като си запознат с наредбата, защо се изказваш от името на "всички служители работещи на ненормиран работен ден". Първо не познаваш всички служители, след това в наредбата са изброени едни групи служители, за които времето на разположение не е като на останалите служители.
Няма ли да е по-лесно, вместо да пишеш по две думи на кръст и да не казваш нищо съществено. Като смяташ, че има нарушение на нормативни документи, да пуснеш една ДЗ до Директора на ОДМВР. Ако не ти реши въпроса, но продължаваш да се чувстваш дискриминирам и ощетен, да се обърнеш към комисията по защита от дискриминация и съда!
police_mans

Мнениеот armi » 01 Юли 2015, 20:21

Всички служители работещи на ненормиран работен ден в РУ което работя .
Разпореждането е от ДИРЕКТОРА НА ОДМВР към което работя .
Комисията по защита от дискриминация е с препоръчителен характер .
Не пиша конкретно с имена , защото форума е публичен и не очаквам да се реши проблема онлайн.
Очаквах СЪВЕТИ и НАСОКИ от повече колеги запознати с проблемите в МВР , а не коментари от сорта КОЛКО СМЕ ВЕЛИКИ
armi

Мнениеот police_mans » 01 Юли 2015, 20:54

armi написа:Всички служители работещи на ненормиран работен ден в РУ което работя .
Не пиша конкретно с имена , защото форума е публичен и не очаквам да се реши проблема онлайн.
Очаквах СЪВЕТИ и НАСОКИ от повече колеги запознати с проблемите в МВР , а не коментари от сорта КОЛКО СМЕ ВЕЛИКИ

Явно ти си от ВЕЛИКИТЕ, възползвай се сам от съветите си!
armi написа:При теб е лесно имаш ограничение и не трябва да казваш на началника ти , а да му го напишеш . С входирана докладна го попитай , че прескачаш часовете и кое трябва да нарушиш инструкцията или заповедта на директора . Нека ти отговори , ако не може, чрез него питай директора , ама трябва дупе / ако ме разбираш /. Не е твоя работа да се тревожиш кой ще дойде , той за това взима заплата да намери начин.
Докато си траеш ще те мачкат .

Напиши до Директора на ОДМВР, нека ти отговори на въпросите, които те вълнуват, ама трябва дупе! Имаш ли дупе да напишеш до Директора и като не ти хареса отговора на Директора да заведеш дело в съда. Какви други съвети и насоки очакваш?
police_mans

Мнениеот armi » 01 Юли 2015, 21:29

Писането е лесно и дупето си е мое . Има и друг вариант и вече се работи по въпроса . Като щракне капана ще споделя опита си .
Споделих проблема , защото няколко глави мислят повече от една , нали това е смисъла на форума , но явно в този форум не е така / както всичко в МВР - едни се бият в стената , а повечето гледат сейра и коментират от дупките си /
armi

Мнениеот Grishata » 02 Юли 2015, 06:24

police_mans написа:
armi написа:Всички служители работещи на ненормиран работен ден в РУ което работя .

Явно ти си от ВЕЛИКИТЕ, възползвай се сам от съветите си!
armi написа:При теб е лесно имаш ограничение и не трябва да казваш на началника ти , а да му го напишеш . С входирана докладна го попитай , че прескачаш часовете и кое трябва да нарушиш инструкцията или заповедта на директора . Нека ти отговори , ако не може, чрез него питай директора , ама трябва дупе / ако ме разбираш /. Не е твоя работа да се тревожиш кой ще дойде , той за това взима заплата да намери начин.
Докато си траеш ще те мачкат .

Напиши до Директора на ОДМВР, нека ти отговори на въпросите, които те вълнуват, ама трябва дупе! Имаш ли дупе да напишеш до Директора и като не ти хареса отговора на Директора да заведеш дело в съда. Какви други съвети и насоки очакваш?

Повечето са като него, правят се на курнази по форумите, дават съвети, но като опре да потърсят собствените си права се снишават и обещават "Като щракне капана ще споделя опита си" ;)
Grishata

Мнениеот малкия » 13 Юли 2015, 11:36

armi написа:Запознат съм с Наредба № 8121з-592 от 25 май 2015 г.

Времето на разположение е ограничено - като изключим една-две категории служители.
Това, че си на ненормиран работен ден, определено не означава, че трябва да поддържаш 24-часова готовност да се явиш на работното си място.
Със заповед на директора на ОДМВР е определено работно време. За работещите на ненормиран работен ден то е 08:30-17:30 с един час почивка на обяд.
Извън това работно време - освен ако не с в график за дежурства или време на разположение - можеш да разполагаш със себе си, както намериш за добре.
Което пък означава, че ако те извикат да работиш извън редовното работно време (без да си в дежурство или на разположение), спокойно можеш да отговориш: "Готов съм да дойда, ама вече допивам третата ракия. Още ли искате да идвам?" или да обясниш, че си на 200 км от местоработата си и можеш да се появиш след около три часа.
Това е, което мога да те посъветвам.
И то произтича от дефиницията за време на разположение, дадена с Наредбата, която вече споменахте:
"4. „Време на разположение“ е времето, през което служителят е на разположение на ръководителя си извън работното място с готовност при необходимост да изпълнява служебните си задължения."
Извън това време (и извън редовното работно време, разбира се) спокойно може да съм се нарязал като казак и в резултат да не съм в състояние да си изпълня съпружеските задължения, какво остава за служебните... :D
И нека някой опита да ми търси някаква отговорност за това - освен жената, де... :D
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Предишна

Назад към Професионални теми, съвети и помощ