Компенсация - спиране?Как ?

Компенсация - спиране?Как ?

Мнениеот djtriples » 10 Май 2016, 08:02

Здравейте. Стана така, че поради много умни началници останахме малко хора във взода.Този месец имаме по 3 компенсации.Излиза така,че груповия ми се обажда,че няма как да си ги ползвам, щяло да ги ползвам по-натам, но всеки ден има по 4 човека ,които компенсират.Отивам на работа и това не ми се заплаща, нито се води извънреден труд? Имат ли право?
djtriples

Re: Компенсация - спиране?Как ?

Мнениеот Lord » 10 Май 2016, 19:57

Или проявяваш разбиране, преценяваш, че освен да имаш да вземаш, имаш и да даваш, или съд. Това са двете единствени решения, по закон.
Аватар
Lord

Мнениеот кпц » 10 Май 2016, 20:11

Дай повече информация - по график ли си или не, как така "отиваш на работа", говорил ли си с началника на твоя началник по тая тема?
кпц

Мнениеот djtriples » 11 Май 2016, 04:39

Имам компенсация по график, т.е. почивка. Груповия ми се обади и ми каза ИДВАШ, ако не те устройва си вземи болничен,а компенсацията да си я взимам друг ден, но друг не е възможно.Взводния ми казва"оправяй се"... В графика не е отбелязано,че съм на работа нито има заповед, че ми е прекъсната почивката по график.... и не съм единствен(но си гледам за себе си, не всеки вдига глава, вероятно разбирате поради каква причина).Че съм на работа е отразено единствено в еж.вед. Знам, че имам да давам, но когато проблемите в РУ са повече от проблемите на улицата, с които се сблъсквам, не се чувствам особено мотивиран, колкото и желание да имам, но все пак си изпълнявам служ.задължения! Не смятам,че трябва да съм счетоводител и т.н.
djtriples

Мнениеот кпц » 11 Май 2016, 15:33

Тогава иди при следващия по ред началник, изложи му проблема, че нямаш заповед, а работиш! Кажи му и за другите колеги, които получават "компенсация" и искай като тях, а също, че се уморяваш без почивка и е опасно, може да стане произшествие!
Какво означава това "Знам, че имам да давам..."?
кпц

Мнениеот djtriples » 11 Май 2016, 19:43

Имам предвид, че получавам някакво заплащане и спрямо него, работя. Ясно е , че в тази система всичко е една пародия, а интелекта на "началниците" достига единствено за целта да се гаврят със служителите, но не и да направят нещо полезно за работния процес. Постоянно рецитират "инструкции", но не влагат грам умисъл, нито се интересуват как да мотивират служителите си,а точно обратното! Но аз не съм "компетентен"... А явно са ми спряни и трите компенсации, и така излизам 40 изработени часа + , които би трябвало , да са извънреден труд, но ..
djtriples

Мнениеот pedro » 20 Май 2016, 06:44

"Получавам някакво заплащане и спрямо него работя". Колега ако може да бъдеш наречен така ти на норма ли работиш? Като изработиш работа за 600-800 или 1000 лева спираш работа? И как точно си я оценяваш? Ако искаш да работиш по този начин възможности бол само не и в МВР. Не е удачно и да поставяш всички началници под един знаменател. Като ти гледам начина на мислене ми е ясно защо всички са ти неудобни. То на теб не ти се работи. Изчакай да ти излезе ведомостта за месеца и ако нямаш отразени съответните часове - съд, а не оплакване по форумите.
pedro

Мнениеот кпц » 20 Май 2016, 15:24

Как да ги има законно часовете във ведомостта, като няма заповед?
Отделно, въпросът му не е само за парите, а и за почивките между смените.
Засега съдът не е най-точната реакция в неговия случай.
Разговори с началниците са нужни и повече настойчивост и твърдост.
кпц

Мнениеот KOKOROKO » 20 Май 2016, 20:47

pedro написа:"Получавам някакво заплащане и спрямо него работя". Колега ако може да бъдеш наречен така ти на норма ли работиш? Като изработиш работа за 600-800 или 1000 лева спираш работа? И как точно си я оценяваш? Ако искаш да работиш по този начин възможности бол само не и в МВР. Не е удачно и да поставяш всички началници под един знаменател. Като ти гледам начина на мислене ми е ясно защо всички са ти неудобни. То на теб не ти се работи. Изчакай да ти излезе ведомостта за месеца и ако нямаш отразени съответните часове - съд, а не оплакване по форумите.
Това може да го каже някой клатикурко, който и хал хабер си няма от полицейска работа.Какво работиш pedro за да пишеш такива коментари?Аз работя на пътя от 15 години и мога да допълня коментара на колегата с много неща, но се въздържам. Примерно при трима служители на КАТ в РУ, как може да изпълниш изискването на инструкцията за работно време да не надвишаваш 100 часа на разположение на месец. Тези часове се правят за седмица и половина. Има изискване да няма излизане между смените ама като има СПО какво да правиш излизаш и върви се оплаквай на арменския поп и съди когото искаш, все тая. За в канцелариите и дежурната кандидати колкото искаш, ама за пътя няма.
KOKOROKO

Мнениеот paolon » 21 Май 2016, 17:16

KOKOROKO написа:
pedro написа:"Получавам някакво заплащане и спрямо него работя". Колега ако може да бъдеш наречен така ти на норма ли работиш? Като изработиш работа за 600-800 или 1000 лева спираш работа? И как точно си я оценяваш? Ако искаш да работиш по този начин възможности бол само не и в МВР. Не е удачно и да поставяш всички началници под един знаменател. Като ти гледам начина на мислене ми е ясно защо всички са ти неудобни. То на теб не ти се работи. Изчакай да ти излезе ведомостта за месеца и ако нямаш отразени съответните часове - съд, а не оплакване по форумите.
Това може да го каже някой клатикурко, който и хал хабер си няма от полицейска работа.Какво работиш pedro за да пишеш такива коментари?Аз работя на пътя от 15 години и мога да допълня коментара на колегата с много неща, но се въздържам. Примерно при трима служители на КАТ в РУ, как може да изпълниш изискването на инструкцията за работно време да не надвишаваш 100 часа на разположение на месец. Тези часове се правят за седмица и половина. Има изискване да няма излизане между смените ама като има СПО какво да правиш излизаш и върви се оплаквай на арменския поп и съди когото искаш, все тая. За в канцелариите и дежурната кандидати колкото искаш, ама за пътя няма.

Проблемите които си описал,са проблем на началника ти ,не твои.Той е длъжен да спазва закона.Това твоето примирение, води до още своеволия от страна на началника.Естествено ти така си решил за себе си да си траеш,но не карай и другите да си мълчат.Не е лошо и да четеш т преди да пишеш.Коментара е на djtriples,а педро само го цитира.Остани си със здраве.
Аватар
paolon

Мнениеот KOKOROKO » 21 Май 2016, 20:30

paolon написа:
KOKOROKO написа:

Проблемите които си описал,са проблем на началника ти ,не твои.Той е длъжен да спазва закона.Това твоето примирение, води до още своеволия от страна на началника.Естествено ти така си решил за себе си да си траеш,но не карай и другите да си мълчат.Не е лошо и да четеш т преди да пишеш.Коментара е на djtriples,а педро само го цитира.Остани си със здраве.
Paolon вярно сгрешил съм името, но проблема си остава, и не е само при нас, а е на много места и всеки който си държи на работата си ,, Наляга Парцалите'' и не се занимава с глупости защото следват много неприятни за службата неща. Аз не знам какво работиш ти ама в малко районно никой не се оплаква, а прави това каквото му се каже.
KOKOROKO

Мнениеот pedro » 23 Май 2016, 19:56

Kokoroko, мнението ми се е лично мое и не ангажирам никого с него. Омръзнало ми е да гледам в МВР служители изработващи толкова, колкото им се заплаща. Интересно само кой го оценява. Ти отказваш ли да се явиш като си на разположение и те извикат защото си изработил заплатата си? Прекъсваш ли работа по средата на СПО по същата причина? Не предполагам, аз също. Нямам и случай да ми бъде отказана почивка, когато има възможност за това. Обаче някои хора и не знаят как да си поискат за да им се даде. Определението ти за мен без да ме познаваш няма да го коментирам.
pedro

Мнениеот кпц » 23 Май 2016, 21:09

pedro написа:...Нямам и случай да ми бъде отказана почивка, когато има възможност за това.

Тук е опасното.
Почивка се дава не когато има възможност, а когато е предписал законът!
Някои ръководни служители в МВР-то имат поведение, като че ли никога не са чували за това.
Пък може и да не са чували, то нивото падна напоследък.
кпц

Мнениеот djtriples » 24 Май 2016, 11:16

Писал съм, за да ми отговори някой, който ЕВЕНТУАЛНО има компетентно мнение, не да ми се обяснявате колко СТАЖ имате, нито да ме квалифицирате като "клатикурко" или каквото и да е! Моля, ако не можете да дадете компетентно мнение, не се отклонявайте от въпроса по ТЕМАТА! Бъдете колегиални, а не банални!
djtriples

Мнениеот кпц » 24 Май 2016, 12:05

djtriples написа:...Отивам на работа и това не ми се заплаща, нито се води извънреден труд? Имат ли право?

Нямат право.
Какво ще направиш след този отговор?
кпц

Мнениеот dsuzunov » 24 Май 2016, 18:30

Когато са те викали на работа извън установеното работно време или си оставал след края му, докладвал ли си за това? Писал ли си ДЗ за всеки конкретен случай?
Ако отговорът ти е положителен, трябва да има отговор на твоите доклади. Ако не си писал нищо или си повдигал въпроса само устно, не чакай компенсиране.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот Lord » 24 Май 2016, 19:04

djtriples написа:Писал съм, за да ми отговори някой, който ЕВЕНТУАЛНО има компетентно мнение, не да ми се обяснявате колко СТАЖ имате, нито да ме квалифицирате като "клатикурко" или каквото и да е! Моля, ако не можете да дадете компетентно мнение, не се отклонявайте от въпроса по ТЕМАТА! Бъдете колегиални, а не банални!

Темата ти е зададена неправилно и некомпетентно, какво означава "компенсация"? Все едно в автосервиз някой майстор да изпрати общ работник да донесе кофа с компресия за двигател с вътрешно горене!

Пак ще опитам да съм ти полезен: или забравяш за проблема и работиш, или като ти звънне едикой си да се явиш на работа - явяваш се, записваш се в книгата за положен извънреден труд, извикани в условия на неотложност, която е в ОДЧ /от колко до колко часа/, отделно изписваш една ДЗ, какво точно си свършил по какво /досъдебно производство, ПТП, регулиране на движение, охрана на реда при протест, митинг или каквото там е конкретно, посочва УРИ / рег. № или каквото има депозирано/, след това даваш тази ДЗ на някоя деловодителка и чакаш да я регистрира. Това е ЕВЕНТУАЛНО компетентно мнение по тази ТЕМА! Успех!
Аватар
Lord

Назад към Професионални теми, съвети и помощ