Преназначаване в полицията

Преназначаване в полицията

Мнениеот nikeman » 14 Окт 2016, 19:02

Колеги знам, че има няколко теми за това, но съм нов и ме интересува как стои въпроса с преназначаването от една длъжност на друга в структурата на същото РПУ. Има вакантни места, въпроса ми е заявлението до кого трябва да подам и други документи трябват ли да подавам, до кого и в какъв срок се извършва самото преназначаване, както и трябва ли да имам определен стаж на настоящата си позиция, за да се преместя?
nikeman

Re: Преназначаване в полицията

Мнениеот кпц » 14 Окт 2016, 19:51

nikeman написа:Колеги знам, че има няколко теми за това, но съм нов...

Къде си нов, колега?
Във форума си отдавна.
Ако си служител, какво е това "РПУ"?!
Последно - много общо питаш. Ако чакаш ясен отговор, засега нищо няма да дочакаш. ;)
кпц

Мнениеот nikeman » 14 Окт 2016, 20:23

кпц написа:
nikeman написа:Колеги знам, че има няколко теми за това, но съм нов...

Къде си нов, колега?
Във форума си отдавна.
Ако си служител, какво е това "РПУ"?!
Последно - много общо питаш. Ако чакаш ясен отговор, засега нищо няма да дочакаш. ;)

Става въпрос за преместване от охранителна в криминална, като и двете длъжности са за инспектор. Да, във форума съм отдавна, но отскоро съм колега, в момента има вакантни места за криминална и бих искал да се преместя, но не знам каква е процедурата за това.
nikeman

Мнениеот кпц » 14 Окт 2016, 20:45

Процедурата е описана в ЗМВР и в една Наредба за преназначаване... Общодостъпни са онлайн. ;)
Преди това трябва да питаш твоя началник, дали те пуска и после другия началник дали те иска.
кпц

Мнениеот nikeman » 14 Окт 2016, 20:59

Четох и двете, но там е описано само в общ план и не отговори на никой от по-горните въпроси! Разбрах, че трябва да подам заявление за преместване, но до кого към сегашния ми началник или до началника на звеното, където искам да се преместя или и към двамата. Имам съгласието на другия началник, но още не съм говорил с моя. В това заявление какво трябва да напиша като причина, и трябва ли да съм служил примерно 6 месеца на досегашната ми длъжност, тъй като нямам толкова стаж или мога да се преместя по всяко едно време?
nikeman

Мнениеот кпц » 15 Окт 2016, 09:57

Питай в ЧР в ОДМВР. Получават заплати за това.
Ако те не знаят, никой не знае. :P
кпц

Мнениеот nikeman » 15 Окт 2016, 12:21

кпц написа:Питай в ЧР в ОДМВР. Получават заплати за това.
Ако те не знаят, никой не знае. :P

А форума не е ли точно за това, за съвети и помощ!? Ясно е, че ще ходя до ЧР, щом не искаш да отговориш или не знаеш, тогава защо изобщо пишеш?
nikeman

Мнениеот justAfriend » 15 Окт 2016, 16:30

кпц написа:Процедурата е описана в ЗМВР и в една Наредба за преназначаване... Общодостъпни са онлайн. ;)
Преди това трябва да питаш твоя началник, дали те пуска и после другия началник дали те иска.

По-ясно от това, едва ли може да се каже! И да искаш, и много да искаш - трябват ти двама души - един да ти подаде ръка, и един - за да те побутне отзад.
justAfriend

Мнениеот nikeman » 15 Окт 2016, 17:08

justAfriend написа:
кпц написа:Процедурата е описана в ЗМВР и в една Наредба за преназначаване... Общодостъпни са онлайн. ;)

По-ясно от това, едва ли може да се каже! И да искаш, и много да искаш - трябват ти двама души - един да ти подаде ръка, и един - за да те побутне отзад.

Ясно, ще трябва за подробности да се ходи до човешки ресурси. Благодаря и на двамата за инфото, надявам се колегата @кпц не е приел последния ми пост като заяждане, просто очаквах повече ясното по въпроса, но здраве да е!
nikeman

Мнениеот кпц » 15 Окт 2016, 20:08

Като питаш в ЧР, запомняй точно какво ти обясняват!
После можеш да напишеш тук и ако още нещо не е ясно, ще обсъдим.
Ама се подготви най-напред, прочети пак онази наредба и закона, за да можеш да задаваш добри и трудни въпроси, свързани с детайли, а не с основни положения. Нали си инспектор?
кпц

Мнениеот Lord » 17 Окт 2016, 18:25

nikeman написа:..... Имам съгласието на другия началник, но още не съм говорил с моя.....
Голяма грешка! Първо с него трябва да говориш и едва след негово съгласие има смисъл да питаш евентуалния бъдещ началник, а едва след положителен отговор от двете страни има смисъл да ходиш в ЧР.
Аватар
Lord

Назад към Професионални теми, съвети и помощ