Ведомствено жилище от фонда на МВР - как?

Ведомствено жилище от фонда на МВР - как?

Мнениеот mircpolice » 08 Яну 2017, 16:58

Здравейте колеги. В момента все още съм стажант към ГДГП, но след приключване на школата ще се наложи да живея и работя в гр.Бургас, нямам собствено жилище, както и роднини в града затова може да се смята, че съм с жилищна необходимост :) Ще Ви бъда много благодарен ако ми дадете отговор или полезна информация по няколко въпроса...
1.Коя точно е наредбата (която действа в момента) за отдаване под наем на жилища от МВР? Защото търсих доста и намерих една, но тя е само за продажба или замяна на жилища...
2.Как мога да разбера дали в моят град има такива жилища и кои са те?
3.Към кой отдел трябва да се обърна с молба?
4.Има ли някаква възможност (ако не получа такова жилище) да получавам някаква сума, с която да си покривам част от наема или пътните разходи от града ми по местоживеене до ГПУ-то ,в което съм назначен?

Благодаря предварително.
mircpolice

Re: Ведомствено жилище от фонда на МВР - как?

Мнениеот dsuzunov » 10 Яну 2017, 23:06

Оффф!
Ти още не си станал служител, а вече за жилище напираш!
За да кандидатстваш, трябва първо да започнеш службата.
След това, да докажеш жилищна нужда.
Трябва да си на свободен наем, със съответният договор за наем.
Мисля, че преди може и да са плащали част от наема, но в момента със сигурност не го плащат.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Re: Ведомствено жилище от фонда на МВР - как?

Мнениеот кпц » 11 Яну 2017, 10:39

За наем - ППЗДС "Чл. 22. (1) Право за настаняване в държавни ведомствени жилища имат лицата, които са в трудово или служебно правоотношение със съответното ведомство, ако те и членовете на семействата им:..." http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135535275 и Заповед № Із-957/14.05.2012 г. относно утвърждаване на Правила относно критериите за жилищните нужди и нуждата от ателиета за индивидуална творческа дейност на служителите в МВР, условията и реда за предоставяне под наем на ведомствени гаражи и паркоместа - намираш я и четеш.

За компенсиране на плащан наем при свободно договаряне - http://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136325105

Всички въпроси по подробности - към сектор "Логистика" на РДГП Бургас.
кпц

Назад към Професионални теми, съвети и помощ