Криминалист-заплащане

Криминалист-заплащане

Мнениеот Теодор » 19 Яну 2017, 14:43

Здравейте.Искам да попитам,ако някой има точна информация,без гадаене,каква е заплата на един криминалист,който работи в МВР.
Ще съм благодарен,да кажат тези,които наистина знаят.
Теодор

Re: Криминалист-заплащане

Мнениеот dsuzunov » 28 Яну 2017, 10:46

Зависи.
От длъжността, от трудовия стаж, от града в който работи
Най-ниската заплата е 700лв, най високата е 1700лв.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот XXX1 » 28 Яну 2017, 11:34

Теодор написа:Здравейте.Искам да попитам,ако някой има точна информация,без гадаене,каква е заплата на един криминалист,който работи в МВР.

Не очаквай да забогатееш в полицията. Не знам и защо почти на всички основния мотив за работа е "каква заплата ще получавам". Заплатите не са големи, не са и минимални-стигат за преживяване и покриване на основните нужди. Но както казах по-горе, не ми харесва това, че почти на всички кандидати основния мотив е заплащането, а не това да се посветят на една професия, която е в служба на обществото и помощ на хората.
Аватар
XXX1

Мнениеот Lord » 29 Яну 2017, 12:04

Теодор написа:Здравейте.Искам да попитам,ако някой има точна информация,без гадаене,каква е заплата на един криминалист,който работи в МВР.

В МВР няма длъжност "криминалист". Каква точно служба в МВР имаш предвид?
Аватар
Lord

Мнениеот кпц » 29 Яну 2017, 13:17

Lord написа:В МВР няма длъжност "криминалист". Каква точно служба в МВР имаш предвид?

Той Теодор иска точна информация и без гадаене, но това не се отнася за останалите. :P
Ние трябва да се досещаме, и аз все повече предполагам, че пита ей така от любопитство и нищо повече.
кпц

Мнениеот stenli » 05 Фев 2017, 07:59

XXX1 написа:

Не очаквай да забогатееш в полицията. Не знам и защо почти на всички основния мотив за работа е "каква заплата ще получавам". Заплатите не са големи, не са и минимални-стигат за преживяване и покриване на основните нужди. Но както казах по-горе, не ми харесва това, че почти на всички кандидати основния мотив е заплащането, а не това да се посветят на една професия, която е в служба на обществото и помощ на хората.
Комунизма отдавна си отиде а майка Тереза взе че умря . Като влезеш в магазина никой не те пита дали си се посветил на обществото ЧЕЗ и Топлофикация също не ги вълнуват такива факти . Та в днешно време е повече от нормално човек да пита колко ще получава и да си направи една проста сметка дали за тези пари си заслужава да си губи времето .
stenli

Мнениеот XXX1 » 06 Фев 2017, 12:48

stenli написа:
XXX1 написа:

Комунизма отдавна си отиде а майка Тереза взе че умря . Като влезеш в магазина никой не те пита дали си се посветил на обществото ЧЕЗ и Топлофикация също не ги вълнуват такива факти . Та в днешно време е повече от нормално човек да пита колко ще получава и да си направи една проста сметка дали за тези пари си заслужава да си губи времето .

Тогава не виждам защо този човек ще си "губи времето" в полицията, щом за теб тази професия е губене на време. Аз лично не бих взел на служба такъв кандидат, който пита само за парите и се интересува само от заплатата.... Вярно е, от всякъде ни притискат сметки и задължения, но аз съм отговорил кратко и ясно на човека, че доходите в полицията са нормални, от тях няма да забогатее, но няма да остане и гладен...Има други сфери с къде,къде по-ниско заплащане.
Аватар
XXX1

Мнениеот stenli » 06 Фев 2017, 19:34

XXX1 написа:
Тогава не виждам защо този човек ще си "губи времето" в полицията, щом за теб тази професия е губене на време. Аз лично не бих взел на служба такъв кандидат, който пита само за парите и се интересува само от заплатата.... Вярно е, от всякъде ни притискат сметки и задължения, но аз съм отговорил кратко и ясно на човека, че доходите в полицията са нормални, от тях няма да забогатее, но няма да остане и гладен...Има други сфери с къде,къде по-ниско заплащане.
Всеки сам решава за себе си . Аз моя избор съм го направил и като съм постъпвал и като се пенсионирах . Идеализма е много хубаво нещо но обикновено отрезвяването настъпва след поне десетина години служба като оцениш колко компромиси трябва да направиш със службата и в семейството .
stenli

Мнениеот r_vardarov » 07 Фев 2017, 05:33

Ще вземеш на работа тези който кандидатстват за нея не който ни се иска.Всеки трябва да си отстоява интереса.Щото децата в къщи не ядат морално удовлетворение.Щом държавата не може да усигори добро заплащане няма как да иска отлични кадри.
r_vardarov

Мнениеот XXX1 » 07 Фев 2017, 13:22

r_vardarov написа:Ще вземеш на работа тези който кандидатстват за нея не който ни се иска.Всеки трябва да си отстоява интереса.Щото децата в къщи не ядат морално удовлетворение.Щом държавата не може да усигори добро заплащане няма как да иска отлични кадри.

Ама разбира се, нека кандидатват, всеки има право да кандидатсва. Психолога и началниците на ЗИ (ако въобще стигне до там) доста ще му се зарадват, като изръси няколко изречения от типа колко точно щяла да му бъде заплатата и дали си струвало да си губи времето :D
Аватар
XXX1

Мнениеот stenli » 07 Фев 2017, 19:10

XXX1 написа:Ама разбира се, нека кандидатват, всеки има право да кандидатсва. Психолога и началниците на ЗИ (ако въобще стигне до там) доста ще му се зарадват, като изръси няколко изречения от типа колко точно щяла да му бъде заплатата и дали си струвало да си губи времето :D
На времето като се кандидатстваше за мисия навън задължително се минаваше на изпит за език и психо . ОФП не помня дали се държеше или признаваха годишния . Та отиваме ние на стадион Раковски там доста колеги от различни служби и градове . Тогава психолозите бяха изключително печени и още преди да си седнал срещу него си му ясен видял те е като на рентген какво представляваш и колко ти е багажа . Естествено първия въпрос беше защо искаш да отидеш някъде където може да те убият още на първия ден . Отговора беше първо за пари и после всичко останало . Имаше един колега дали от дирекцията дали от окръжно на въпроса отговорил мене парите не ме вълнуват искам да дам своя принос за спасяването на бедния и изстрадал камбоджански народ . Дали си беше луд авантюрист или толкова имаше в главата не знам ама го скъсаха . Та толкова за мотивацията и идеализма :lol:
stenli

Мнениеот r_vardarov » 08 Фев 2017, 07:16

То на това дереже сме,от кадрови грешки.По добре да знаят какво искат и какво ще получат.
r_vardarov

Назад към Професионални теми, съвети и помощ