Съвместяване на две длъжности?

Съвместяване на две длъжности?

Мнениеот djovani » 14 Мар 2017, 18:45

Моля зя съвет. В момента съм МлПИ-КОС в РУ. Домакинът ни се пенсионера и началника иска аз да поема и неговите задължения, с което аз категорично не съм съгласен, като и към момента съм достатъчно натоварен. Как да откажа законово и изобщо мога ли да откажа? Имам 16год.стаж в МВР, като МлПИ и всички школи - както и за КОС.
djovani

Re: Съвместяване на две длъжности?

Мнениеот MasterCop » 15 Мар 2017, 15:54

Само с Началника ти може да решите този проблем. Усещаш, че няма да е добре да откажеш, а и той няма доверие на друг. Ехх пусти домакини - уж много е лесна тяхната пък защо всеки бяга като дявол от тамян от тази длъжност... не знам :) Материалната отговорност е товар, който тежи и след като се прибереш в къщи...
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот stenli » 15 Мар 2017, 20:02

Материална отговорност за оръжие и боеприпаси . Издъниш ли се може и в затвора да влезеш .
stenli

Мнениеот кпц » 15 Мар 2017, 21:19

djovani написа:Моля зя съвет. .. Как да откажа законово и изобщо мога ли да откажа?...

Началникът иска, но няма заповед.
Засега няма на какво да отказваш.
Говори с този началник по-подробно. Може да има предвид нещо частично и кратковременно. Ако не, искай заповед, за да има какво да обжалваш, ако се наложи.
кпц

Мнениеот stenli » 16 Мар 2017, 07:04

Едва ли ще е кратковременно . Само да се излъже един път да приеме склада до пенсия от там няма да го мръднат . Неблагодарна работа е има тонове документация и винаги някъде си в нарушение . Нашия оръжейник си подаде заявлението за пенсия с мен а се пенсионира 3 месеца след мен защото не можеха да намерят на кой да сдаде склада .
stenli

Мнениеот gushtera » 17 Мар 2017, 01:12

djovani написа:Моля зя съвет. В момента съм МлПИ-КОС в РУ. Домакинът ни се пенсионера и началника иска аз да поема и неговите задължения, с което аз категорично не съм съгласен, като и към момента съм достатъчно натоварен. Как да откажа законово и изобщо мога ли да откажа? Имам 16год.стаж в МВР, като МлПИ и всички школи - както и за КОС.

Много трудно, почти невъзможно е да откажеш. Вече седма година съвместявам основната си длъжност с тази на МОЛ със заповед за функционални задължения. Освен всичката друга документация, тук тя е просто убийствена. Всичко се пише на ръка, инвентаризации, ревизии да не говорим за разправиите със счетоводството...абе не е много приятно. Както казаха колегите по-горе винаги си в издънка. Пожелавам ти успех.
gushtera

Мнениеот кпц » 17 Мар 2017, 08:43

gushtera написа: Вече седма година съвместявам основната си длъжност с тази на МОЛ със заповед за функционални задължения.

Тази заповед противоречи на закона.
кпц

Мнениеот bari » 17 Мар 2017, 14:29

И аз смятам, че подобна заповед е незаконосъобразна. Не смятам, че началника може с негова заповед да вмени изпълнението на две длъжности едновременно. Има си цяла наредба за това как и при какви обстоятелства един служител може да изпълнява задължения по овакантена длъжност, НО в МВР всичко, ама всичко е възможно.
bari

Мнениеот gushtera » 17 Мар 2017, 14:53

кпц написа:
gushtera написа: Вече седма година съвместявам основната си длъжност с тази на МОЛ със заповед за функционални задължения.

Тази заповед противоречи на закона.

Така е колега, така е...даже закриха и длъжността МОЛ, за която уж трябваше да има конкурс, че така явно им хареса. :roll:
gushtera

Назад към Професионални теми, съвети и помощ