Неустойка за неотслужено време

Напускане по собствено желание

Мнениеот nakazan » 15 Юли 2017, 14:15

Здравейте, ще подавам заявление за напускане на МВР по собствено желание, но ще посоча в него, че желая на основание чл. 228, ал. 2 от ЗМВР заповедта за прекратяване на служебното правоотношение да ми бъде издадена по-рано от 30 дни.. например ще пиша считано от 01.08.2017 г.
Въпросът ми е дали някой има представа дали прекратяване по мое желание по-рано от 30 дни от подаване на заявлението може да ме лиши от обезщетението за прослужени години по чл. 234 от ЗМВР. Аз поне не намирам текст, който да пише, че такова обезщетение няма да ми бъде изплатено при напускане по мое желание преди да са изтекли 30 дни от заявлението.
nakazan

Re: Напускане по собствено желание

Мнениеот MasterCop » 20 Юли 2017, 07:38

Обикновено служителите изчакват 30 дневния срок, защото им върви заплата през това време, но ако бързаш няма проблем. За обезщетението пък въобще не се притеснявай - ще ти бъде изплатено!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Неустойка за неотслужено време

Мнениеот r34lp0lice » 20 Авг 2018, 15:03

Здравейте,

Планирам да напусна системата на МВР и да се върна в частния сектор.

Чисто технически как става връщането на парите за неотслуженото време? (договора е за 5 години, а аз съм служил само няколко месеца)

Като сума до колкото знам е около 5000 - 6000 лв., но как се изплаща? Аз нямам толкова средства на веднъж, но мога да ги изплащам на някакви вноски от по 600-800 лв. евентуално.

От НОИ ли ще ми ги начислят или как точно става този процес?

Благодаря Ви.
r34lp0lice

Назад към Професионални теми, съвети и помощ