пенсиониране

Re: пенсиониране

Мнениеот Грешен » 30 Май 2009, 13:17

Малеееееее СФСМВР ще има много работа.
УУУУУФФФФФФ !!!!
Грешен

Мнениеот Memento » 25 Юни 2009, 19:08

Колеги имам едно питане:
Можете ли да ми кажете за колко време дават тия 20 заплати? Колко време мотат? :?
Memento

Мнениеот nqmabivshi » 25 Юни 2009, 20:30

Не знам за пенсиониране, но аз като напусках след пет - шест дена ми ги наброиха.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот Memento » 27 Юни 2009, 08:57

Сигурно си късметлия! :D
Мен ме мотат вече 4- ти месец, нямали инфо от Министерството нямали това- нямали онова.....
че и пенсия не ми са превели още! :evil:
Memento

Мнениеот GKrIvan » 27 Юни 2009, 15:07

на мен ми ги дадоха след около 2 седмици,а и почти всички колеги оптимизирани от од враца са ги взели горе долу в този срок.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Мнениеот horst » 29 Юни 2009, 16:58

моля проучете и пишете :!: от полковник работещ в министерството научих че от 2010 година полицаите ще се пенсионират при 20 години служба и 55 навършени години :?: махат със сигорност 20 заплати и при пенсиониране се получават само 6 заплати :!: :!: :!: :!: :!: пишете ако знаете нещо по въпроса :!:
horst

Мнениеот dakota_ » 29 Юни 2009, 18:07

horst написа:моля проучете и пишете :!: от полковник работещ в министерството научих че от 2010 година полицаите ще се пенсионират при 20 години служба и 55 навършени години :?: махат със сигорност 20 заплати и при пенсиониране се получават само 6 заплати пишете ако знаете нещо по въпроса :!:

Полковник в министерството звучи много сериозно ;) по какво е полковник не махнаха ли званията
dakota_

Мнениеот mustang » 29 Юни 2009, 21:35

Ееее, ти пък Дакота ,нима се съмняваш,че все още има полковници в нашето министерство!!!!!Ами то се вижда по управлението.....!!!!
http://www.vbox7.com/play:cf96c6ae- СЛАВА И ЧЕСТ!!!
mustang

Мнениеот Nabora » 30 Юни 2009, 21:44

На някои явно им залепна релето на това 25 години и не поглеждат, че първо има да се съкратят ред търтеи в това министерство, сетне мнозина с по 30 и нагоре години, сетне с под 30 и чак тогава тези с по на 25 :idea: :arrow:
Аватар
Nabora

Мнениеот rspab03 » 01 Юли 2009, 13:01

Nabora написа:На някои явно им залепна релето на това 25 години и не поглеждат, че първо има да се съкратят ред търтеи в това министерство, сетне мнозина с по 30 и нагоре години, сетне с под 30 и чак тогава тези с по на 25 :idea: :arrow:

Принципно си прав,но защо на практика започват с неудобните,които току що са направили 25 ;) ;) ;)
Ние желаем силно и работещо МВР ! Не само за нас, а за всички около нас !
Аватар
rspab03

Мнениеот TARTEI » 01 Юли 2009, 16:08

[quote="Nabora"]На някои явно им залепна релето на това 25 години и не поглеждат, че първо има да се съкратят ред търтеи в това министерство, сетне мнозина с по 30 и нагоре години, сетне с под 30 и чак тогава тези с по на 25 :idea: :arrow:[/quot

АМА ЩЕ СЕ ОБИДЯ НА ТОВА "ТЪРТЕИ" :lol: :lol: :lol:
ЩЯХМЕ ДА УСПЕЕМ АКО БЯХМЕ ЕДИННИ
TARTEI

Мнениеот Nabora » 01 Юли 2009, 22:15

Един некадърен хирург ще окасапи най-здравото за сметка на болното, а едно некадърно министерство за да се докаже на финала си с голямото си действие при 90% мандат на бездействие е със същия успех като на горепосоченият хирург. Не може лицето Х с 35 год. стаж в системата МВР да е в един калъп с този с 25 години, и то приравнени с всички екстри та дори годините в ЦДГ :idea: :arrow: Господата -другари да го правят малко с ред, а не да се хващат на първосигналното предложение за 25 год. от протестите ни :idea: :arrow:
Аватар
Nabora

Мнениеот ntvladimirov » 02 Юли 2009, 09:08

Масово съкращават полицаи
От началото на настоящата година се говори за оптимизация и структурните промени в МВР. Съкратиха се много служители навършили пенсионна възраст, но с това не се приключи въпросната оптимизация. Вчера се разбра, че започват масови съкращения на служители в МВР, и по-точно малките РПУ-та и участъците на дирекции. Конкретно за РПУ - Враца вече се знае, че 42-45 полицай ще останат буквално на улицата. Сред тях са инспектори, оперативни работници или с една дума редовите полицаи. Служителите по дирекциите няма да бъдат застрашени от тази "сеч". Още по-страшно е положението в другите РПУ-та от област Враца - Оряхово, Козлодуй - там процента ще бъде около 40. Лошото в тази неприятна ситуация е, че няма гласност по тази тема, няма критерий, по които ще бъде извършено съкращението и всички започват да търсят начин да спасят себе си, като търсят връзки, "вуйчо Владика", приятели и познати, за да запазят работните си места. Разбира се, не всички служители имат такива протекции. Лошото е, че и новосформирания синдикат не взима отношение по този проблем. Никой не говори по тази тема, а тя е доста сериозна, защото много полицай и техните семейства, деца остават без доходи (да не говорим за големите кредите, които имат). Това са хора, които са работили в сферата на МВР по 10-15 години, дали са младостта си, обучавали са се в школите на МВР, лишили са семействата си от внимание и обич за сметка на работа си и просто остават без работа. Какво ще може да работи един съкратен полицай с 15 - 20-годишен стаж в МВР, който има висше образование от Симеоново? Трудно е да се даде отговор. Или може би охрана на някой обект, ще отговори той, за заплата 250 лева. Читател от Враца
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот ntvladimirov » 27 Юли 2009, 17:16

От сега натам пенсионирането ще става както преди време. Подаваш молба и изчакваш отговора един месец. След което спретваш едно хубаво ядене и пиене за бившите си вече колеги и напускаш системата доволен и щастлив чи си се пенсионирал по собствено желание. Същевременно получаваш поздравления и подаръци от ръководството и сърдечни пожелания да получаваш пенсииката колкото се може по дълго време.Пенсията ще е 80 процента от заплатата поради което няма да има нужда да се хващаш на допълнителна работа. Вече спокойно можеш да отидеш в рибарския магазин, да си накупуваш такъми и да си висиш по цял ден на някоя река. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот horst » 28 Юли 2009, 12:13

И ДОКОГА ЩЕ Е ТАКА :?: :?: МАСОВО СЕ ГОВОРИ ЧЕ ЩЕ СЕ ИСКА 20 ГОДИНИ ПОД ПАГОН И ВЪЗРАСТ 55 ГОДИНИ :?: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА :?: :?: :?:
horst

Мнениеот Chopara50 » 29 Юли 2009, 17:53

Няма нищо лошо в това да се върнат 20-те години. Аз лично имам 19г. и ако не се оправи малко положението ще натрупам 140 дни годишен отпуск. Изразено в в месеци- май-май 7 месеца без празниците. Който както иска да го смята в пари си е внушителна сума. Ако си останат 25-те години може да ми наброят само отпуската без 20-те заплати :lol: :lol: :lol: . И ще бъда щастлив пенсионер на 39г. :roll:
Chopara50

Мнениеот a40 » 03 Авг 2009, 20:47

Колеги много искам да видя,като махнат заплатите при пенсиониране кой ще остане да работи.Ще настане едно напускане на всички с над 10г,защо ли,ами много просто всеки има заеми кьм банки взема заплатите покрива заема,и почва на чисто.Всеки може да смята служител с 15г стаж в МВР колко пари ще вземе,и следващия вьпрос колко от нас биха оставили тези сигурни пари,за ниската заплата в МВР,и неясните перспективи за работа ,и голи обещания за високи заплати.Нека всеки си отговори,аз не бих искал да сьм на мястото на г_н Цветанов,който ще трябва да работи с тези който остават.
a40

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ