Проект за промени в ЗМВР

Re: Проект за промени в ЗМВР

Мнениеот naskogeo » 13 Юни 2016, 12:48

малкия написа:Разбира се, свободата на словото е основно човешко право, можеш да си разтягаш локумите колкото ти харесва.

Хе хе хе , локумите са твои . Изчакайте разглеждане в комисиите и второ четене и после променяйте ....
naskogeo

Мнениеот naskogeo » 13 Юни 2016, 12:53

dsuzunov написа:Не си го разбрал правилно, Вальо.
Той "колегата", иска стачка, протест сега и веднага. Без значение какви са исканията. Ей така, за спорта...пред клавиатурата.
И ако може, вие от УС и другите по-активни да сте най-отпред, че да има зад какво да се крие, ако срещне някой лош поглед.
Това е манталитета на циганите - жените и децата най-отпред, а зад тях пишман ербапите!

"Колега" браво цяло съчинение си написал .Имаш богата фантазия . :lol:
naskogeo

Мнениеот малкия » 14 Юни 2016, 21:03

naskogeo написа:
малкия написа:Разбира се, свободата на словото е основно човешко право, можеш да си разтягаш локумите колкото ти харесва.

Хе хе хе , локумите са твои . Изчакайте разглеждане в комисиите и второ четене и после променяйте ....

Аз това и правя - изчаквам. Защото знам, че между първо и второ четене проектът ще претърпи промени. Но искам да ги видя гласувани на второ четене преди да говоря.
Някой друг бърза - като пърле пред майка си... :D
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот dizhel » 22 Юни 2016, 10:55

Колега vip ти барем на един протест ходил ли си, член ли си на някой синдикат или само си чешеш мъдите пред компютъра и чакаш някой друг да свърши все работата.
dizhel

Мнениеот vip » 22 Юни 2016, 15:25

dizhel написа:Колега vip ти барем на един протест ходил ли си, член ли си на някой синдикат или само си чешеш мъдите пред компютъра и чакаш някой друг да свърши все работата.

Колега dizhel ходил съм барем, ич да нее на всички протести без един! За член дали съм, не, не съм, няма и да бъда,защото това е личен избор, което не пречи да съм на първа линия, когато се наложи! А иначе, когато съм пред компютъра ми се е случвало да си почеша мъдите... :) За работата с оглед на написаното преди това се вижда,че не чакам някой друг да ми е свърши, та те така, ако нещо друго те интересува пиши! 8-)
vip

Мнениеот dizhel » 22 Юни 2016, 20:18

Не може да търсиш сметка от организация в която не членуваш. Като не харесваш СФСМВР си харесай някой от по-малките синдикати. Плюенето от страни е лесно, освен това не си наясно колко хора срещу абсолютно нищо вършат много и хубава работа за всички включително и тези които чакат да им се случват хубави неща без да рискуват да станат лоши пред началниците.
dizhel

Мнениеот vip » 22 Юни 2016, 20:57

dizhel написа:Не може да търсиш сметка от организация в която не членуваш. Като не харесваш СФСМВР си харесай някой от по-малките синдикати. Плюенето от страни е лесно, освен това не си наясно колко хора срещу абсолютно нищо вършат много и хубава работа за всички включително и тези които чакат да им се случват хубави неща без да рискуват да станат лоши пред началниците.

Не търся сметка на никой,а само изразявам мнение или ако не си член не може?!
А като цяло вървим усилено към безвремието, но за това сме виновни всички НИЕ и най-вече редовия състав, защото той е най многоброен, но и много лесен за озаптяване. Визирам заповедта на министърката за наказания за участвалите в протестите, след което всичко прие коренно различна картина.
vip

Мнениеот IVAILOGJ » 29 Юни 2016, 17:29

IVAILOGJ

Мнениеот maste » 29 Юни 2016, 18:54

Г-н Попов имам Ви пълно доверие и очаквам коментар на внесения закон от Цв. Цв. , ще има ли реакция от наша страна, според мен ще се опитат да го гласуват преди лятната ваканция на парламента! Аз дори обмислям възможността да се допитам до адвокат, ако сега подам заявление за напускане и в едномесечния срок приемат новия ЗМВР по кой закон ще получа обезщетение! Има и слабости, а именно в коя графа влизат служителите с 19г. стаж?
maste

Мнениеот bari » 29 Юни 2016, 21:28

От изявлението на г-н Цветанов не става ясно, предложението за новопостъпили служители ще се отнася или и за действащи служители?
Ако се отнася за всички,това ще е поредната гавра със служителите.
bari

Мнениеот stenli » 30 Юни 2016, 05:23

maste написа:Г-н Попов имам Ви пълно доверие и очаквам коментар на внесения закон от Цв. Цв. , ще има ли реакция от наша страна, според мен ще се опитат да го гласуват преди лятната ваканция на парламента! Аз дори обмислям възможността да се допитам до адвокат, ако сега подам заявление за напускане и в едномесечния срок приемат новия ЗМВР по кой закон ще получа обезщетение! Има и слабости, а именно в коя графа влизат служителите с 19г. стаж?
Няма закон с обратна сила . Докато закона не е приет и съответно обнародван в държавен вестник си важи стария закон .
stenli

Мнениеот малкия » 01 Юли 2016, 08:27

Наистина няма закон с обратна сила. Освен ако не е записано в самия закон, но тук случаят определено не е такъв.

Освен от Цветан Цветанов и група депутати има внесени още поне 10 (десет) предложения от групи народни представители.
Можете да ги видите тук:

http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/40849/

И аз мисля, че ще го гласуват преди лятната ваканция, но какво точно ще гласуват е рано да се каже. Все пак проектът заедно с направените предложения трябва да минат през поне две заседания на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред. че и не само през нея...
малкия

Мнениеот maste » 01 Юли 2016, 18:57

За съжаление пълно мълчание от синдикатите в МВР, дали това не е мълчаливо съгласие?
maste

Мнениеот малкия » 02 Юли 2016, 08:02

малкия

Мнениеот qweril » 13 Сеп 2016, 22:24

Абе някой няма ли да се сети да благодари на синдикатите за днес! Или още не се осъзнава какво е постигнато!
qweril

Мнениеот кпц » 14 Сеп 2016, 15:32

qweril написа:Или още не се осъзнава какво е постигнато!

Ще го осъзнаем, като обнародват в ДВ.
Сега сме на други теми. ;)
кпц

Мнениеот KOKOROKO » 15 Сеп 2016, 19:14

Пак мечтаната реформа не стигна до никъде.Големи приказки се изприказваха ама нищо не стана.
KOKOROKO

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и събития