Дрехи за униформените служители

Re: Дрехи за униформените служители

Мнениеот paolon » 18 Окт 2016, 19:41

кпц написа:
stenli написа: С докладната това става вече проблем на ръководството .

Като тръгне цивилен, това бързо ще стане и негов проблем.

И как точно ще стане негов проблем?
Аватар
paolon

Мнениеот кпц » 18 Окт 2016, 19:49

Ако участва в ППД без униформа, или с такава, която не е служебно разпоредена и предоставена, извършва дисциплинарно нарушение.
Това малък проблем ли е?
кпц

Мнениеот малкия » 19 Окт 2016, 17:19

А ако не му е предоставена, защо трябва да е негов проблем?
Откъде произтича задължението му сам да се снабдява с униформено облекло?
Знам за два-три такива случая. Дисциплинарно нарушение ли? Вятър. Не се и опитваха да ги накажат.
Проблемът е, че са 2-3, а не 2-3 хиляди...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот кпц » 19 Окт 2016, 20:37

Проблемът му е в това, че ще изпълнява ППД в противоречие с правилата. Което е дисциплинарно нарушение.
Съвсем друго е, дали някой ще си мръдне задните части да предотврати това.
Трето е, дали ще последва установяване на това нарушение, а и свързаните с него други, извършени от ръководни служители.
Четвърто и пето са възможното наказание и неговото административно и/или съдебно обжалване.

Както по-горе чета, колегата вече три месеца има униформени проблеми и ситуацията му "гноясва".
Ако ръководителите му спят или са мързеливи да решават трудните неща, той трябва да е активен, да ги сръчква.
Такива времена дойдоха, нищо наготово не идва. Лошият соц, когато даваха шуби с подплата от естествена кожа, свърши отдавна. ;)
кпц

Мнениеот bari » 19 Окт 2016, 21:43

Не съм взимал униформено облекло от 5 (пет!) години, просто защото няма такова във вещевите магазини. Та въпросът ми е, левовата равностойност при напускане за две години ли се изплаща или за всичките години, които не съм взел полагащото ми се облекло?
bari

Мнениеот stenli » 20 Окт 2016, 05:33

кпц написа:Ако участва в ППД без униформа, или с такава, която не е служебно разпоредена и предоставена, извършва дисциплинарно нарушение.
Това малък проблем ли е?
Едва ли има толкова луд пряк началник да го прати цивилен на улицата . Въпреки че униформата е само една част от легитимирането като полицай . Другото е служебната карта . Аз 24 години като съм бил цивилен никога не съм имал проблем с легитимирането като калъфа с картата ми е висял на врата . Половин униформа съм обличал само за снимка .
stenli

Мнениеот paolon » 20 Окт 2016, 11:33

кпц написа:Проблемът му е в това, че ще изпълнява ППД в противоречие с правилата. Което е дисциплинарно нарушение.
Съвсем друго е, дали някой ще си мръдне задните части да предотврати това.
Трето е, дали ще последва установяване на това нарушение, а и свързаните с него други, извършени от ръководни служители.
Четвърто и пето са възможното наказание и неговото административно и/или съдебно обжалване.

)

Страшно си се объркал.Все още ходя с лятната униформа и никой не смее да ми каже нещо.
Аватар
paolon

Мнениеот кпц » 20 Окт 2016, 12:54

paolon написа:Страшно си се объркал.Все още ходя с лятната униформа и никой не смее да ми каже нещо.

Явно не си си намерил майстора. ;)
Още нещо казвам: Никога не е късно да станеш за резил.
кпц

Мнениеот paolon » 20 Окт 2016, 14:42

кпц написа:
paolon написа:Страшно си се объркал.Все още ходя с лятната униформа и никой не смее да ми каже нещо.

Явно не си си намерил майстора. ;)
Още нещо казвам: Никога не е късно да станеш за резил.

Нека пробват.Подал съм докладна ,която съм завел под номер.
Въпроса не е до майстора.То за майсторлък трябва и акъл.
;)
Аватар
paolon

Мнениеот gushtera » 20 Окт 2016, 18:38

То лятна, лятна, ама лятото свърши...Дотук се креташе с тънко яке и тениска от Бургас, кубинки от продавалник и панталон от някой оръжеен магазин, ама идва си вече зимата, а зимно няма никъде. Онзи ден на Левски - ЦСКА и ето ти болничен...,а после какво правим. В магазина казаха да забравим скоро зимно, по телевизията ръководството ни убеждава, че склада е пълен :lol:
gushtera

Мнениеот stenli » 20 Окт 2016, 19:40

Някой ако се сети да шие дрехи същия цвят и кройка пари ще направи :D
stenli

Мнениеот paolon » 21 Окт 2016, 21:58

gushtera написа:То лятна, лятна, ама лятото свърши...Дотук се креташе с тънко яке и тениска от Бургас, кубинки от продавалник и панталон от някой оръжеен магазин, ама идва си вече зимата, а зимно няма никъде. Онзи ден на Левски - ЦСКА и ето ти болничен...,а после какво правим. В магазина казаха да забравим скоро зимно, по телевизията ръководството ни убеждава, че склада е пълен :lol:

На този мач бях с лятна униформа и сега съм болен. :lol:
Аватар
paolon

Мнениеот gushtera » 21 Окт 2016, 22:22

stenli написа:Някой ако се сети да шие дрехи същия цвят и кройка пари ще направи :D

Човека в Бургас каза, че има поръчки за тактически панталони, ама доста скъпо му излиза да прави единични бройки...иначе няма проблем от 100 броя нагоре се наема да ги шие. Материята е невероятна и издръжлива и цената със сигурност не е тази за която фирмите си пробутват боклуците на МВР.
gushtera

Мнениеот bari » 21 Окт 2016, 22:51

Колеги, осъзнаване ли в какво се превръщаме? Онзи ден по официалната електронна поща директора праща писмо ,че могат да се поръчат срещу заплащане поларени якета на фирма на цена 27 лева. Ей така.Това е една от темите на областен семинар.Та задавам си въпроса ,служебното облекло как точно вълнува областен директор - като го осигури чрез вещевите складове или чрез търговска фирма? Иначе от 5 години не съм взимал служебно облекло.Добре ,че има продавалник.
bari

Мнениеот gushtera » 23 Окт 2016, 01:39

Колега, ние отдавна сме се превърнали в касичка за знайни и незнайни фирми и фирмички...едни точат официално с некачествените си униформени облекла, които доставят на МВР за абсурдни суми, а други просто са намерили ниша и да ти кажа дрехите са им доста по качествени от тези на колегите взети от магазина. И честно казано, добре че ги има иначе щяхме да ходим като общи работници. Да не говорим за това, че ако бяхме "привилигеровани" като администрация преди избори, и ако ни бяха давали парите за всичките ПЕТ години в които аз не съм получавал униформено облекло щяха да ми ушият 5 униформи по поръчка от каквито искам материи. Да не говорим за кубинките :oops:
Може би целта е МВР да остане само администрация за да подготвя анализите, а полицията да се самозакрие от мизерия.
gushtera

Предишна

Назад към Актуални теми и събития