Светлина в тунела?!

Светлина в тунела?!

Мнениеот BG Police » 21 Сеп 2016, 10:04

Здравейте!
От няколко месеца вече ника ми не отговаря на статута ми. Напуснах системата след 17 години служба, борба с недомислици и некомпетентност, безпаричие, очакване за подобряване на състоянието на държавата и на МВР. Последните няколко години бях в тежки размисли за моето бъдеще и това на семейството ми. Решението дойде бавно, но бе неизбежно и логично. Напуснах без да имам право на пенсия. И знам, че не съм единствения. Вместо да се изчистват старите грешки, да се работи активно за решаване на наболелите с години проблеми, които убиха мотивацията на служителите, политиците и професионалните ръководители си правеха безумните псевдо реформи и по един или друг начин извличаха лични ползи от статуквото. Много "кадърни" ръководители все още живеят и работят в свят, в който изпълнителския състав е рая, с която могат да се гаврят и правят каквото им скимне. А недоволните от това отношение да бъдат заплашвани, да им бъде показвана вратата с култовите думи "Като не ти харесва си търси друго място!". Не знам този безупречен метод за повишаване на мотивацията на служителите къде е преподаван, може би в Академията на МВР, но е все още масово употребяван. Да, знам, че в тази система са влезли и така наречените "кадрови грешки", които по един или друг начин са пробили и влезли в системата. Тези хора с години вредят и на без това доста лошия имидж на МВР, или пък най-малкото не вършат абсолютно нищо. На тези хора трябва да бъде показана вратата, дори насила да бъдат изведени и изритани, но не, в действителност тези хора стоят, а други, които не са удобни, не са човек на някого си и си позволяват да надигат глас и да оспорват безумни заповеди и разпореждания безцеремонно са охулвани и гонени. Няколко месеца след напускането си нито за миг не съм съжалявал за решението си. Може би късно, но осъзнах, че България не може да даде нормален живот на семейството ми. Само на патриотизъм и хубаво време не се живее. Омръзна ми да ни третират, като глупава рая и да ме уверяват как добре се справяме, как престъпността намалявала, как ще ги настигнем румънците. За мен светлото бъдеще в България е пълна илюзия и мит. Знам, че голяма част от вас са избрали да се борят и да приемат несгодите, но всеки си определя приоритетите. За себе си аз може би съм закъснял с решението си, но децата ми ще имат по-добър шанс отколкото в Родината. Неизбежно ще претърпят редица несгоди, но накрая ще си заслужава. Може би аз съм песимист, но според вас има ли светлина в края на българския тунел, в частност МВР? Ако да кога? 5, 10, 20 години?! Когато внесем читави политици, ръководители или извънземните пристигнат да ни оправят?!
BG Police

Re: Светлина в тунела?!

Мнениеот armed_phoneman » 21 Сеп 2016, 10:16

Напълно споделям мнението Ви!
P.S.: Напуснал "Системата" след 15 години (изгубени, за мое и на семейството ми, съжаление).
Ако некой ти лиже г*за, не бръзай да са радваш. Оти тва мое да е за смазка.
Аватар
armed_phoneman

Мнениеот GANDARA » 21 Сеп 2016, 20:29

И аз имам 15г.но цялата тази свинщина в МВР ще накара много колеги да си помислят заслужава ли си. Ако не съм в командировка съм на протест ако не съм на протест съм на мач, кедето се бият цигани с българи ние ходим да пазим мангалите. И така години наред. И след това пак сме виновни пак нищо не сме свършили никакво признание никакво отношение от началството, само приказки писал си моля като нети изнася заявлението и довиждане. И аз точно това мисля да направя.Някой ще кажат нали това ти е работата какво ревеш, да но не при тези ненормални условия и нормативни и управленски.
GANDARA

Мнениеот r_vardarov » 22 Сеп 2016, 04:49

Напишете след 6м. пак по-две думи.Щото сега сте много предубедени.Няма място в света където да се работи по-малко от МВР.Работил съм малко като международен шофйор,като строител,като работник в горското и то в чужбина.За да има смисъл от упражнението гурбет трябва да отидеш там със семейството.Иначе както казва един познат ,завърал се скоро-изкарват се добри пари ,купуваш си нова кола,и друга къща и после си живееш сам в нея,щото през това време вече си се развел и децата са пораснали и са те забравили.Всеки трябва да си следва мечтите,никой не трябва да си мисли че е женен за министерството.Бял хлеб има навсякъде и даже и по-хубав от на МВР ,но рядко се работи така малко и регламентирано.Трудно ще намериш място където да се пие кафе от 10 до 10.30 и след това от 12-13ч. обяд ,в 15-15.30 пак кафе и разнасяне на бумаги с колежките.Виж ако си в наряда ,е малко по-зле,щото в МВР те са като редниците в армията ,всеки ги юрка за всичко и те са вечно виновни,но и там не са се преуморили.На 54г ,повечето служители в МВР са вече бивши ,а съм работил с хора на 54г ,на скеле на 6-етаж и требва да работят в жегата на слънце ,без да го интересува някой че имат високо кръвно или някакъв друг проблем.И до пенсия имат поне още 7-8 гНикого не агитирам да остава в МВР всеки сам си решава,но и навън всичко не е цветя и рази.А дали ще се оправи системата ,просто няма,щото хората които се издигат на горе по стълбата ,правят все повече компромиси в името на кариерата и се получава че най-отгоре вече седят хора които нямат топки да вземат правилни решения и мачкат другите които не са като тях с цел по-дългото си пребиваване там.
r_vardarov

Мнениеот armed_phoneman » 22 Сеп 2016, 08:41

С ясното съзнание, че разводнявам темата и повличам коментари, искам да кажа нещо на писалия преди мен: пич, доколкото мога да видя коментарите бяха от хора които са "полицаи", не канцеларски работници (няма да използвам израза "чантаджии") като теб. За твоята порода винаги ще е по-добре в МВР, понеже сам каза: кафето, бумагите, а аз да добавя подмазването на началството и други екстри, вървящи със заеманата длъжност. Меродавно е мнението на хора, като писалите по-горе, а не твоето. 6 месеца и повече са минали и ни най-малко не съжалявам, че съм напуснал. Запази си мнението за себе си, още повече, че като го представящ публично само се излагаш – не знам кой ти е писал оценките по български в училище, ама сигурно ти е бил близък роднина. С този правопис само потвърждаваш, че в "Системата" има нещо сбъркано и затова хората масово напускат. Пожелавам ти всичко най–добро, и най–важното – никога не пропускай "производствената почивка" от 15.00ч. до 15.30ч., че да не вземеш да се запотиш, а това е противопоказно за здравето на хора, които не са патрулирали.
П.С.: обърни си малко внимание на граматиката, кога се пише "ь"(буквата се казва "ер малък"), кога "й", къде се слагат запетаи, интервали, препинателни знаци и т.н., защото чак мен ме хваща срам.
Аватар
armed_phoneman

Мнениеот r_vardarov » 22 Сеп 2016, 09:25

Прав си за правописа ,от телефона не винаги се получава.Но за другото си в грешка,работя през цялото време на улицата.От тях само 11г.в СДВР.И моето мнение не задължава никой.
r_vardarov

Мнениеот armed_phoneman » 22 Сеп 2016, 14:03

Стискай зъби до пенсията, нали това е най–важното. Ако проблема е в клавиатурата на телефона, изтегли една на български от Google Play store или Appstore и несгодите приключват. Успехи в живота и кариерата!
Аватар
armed_phoneman

Мнениеот MasterCop » 23 Сеп 2016, 13:43

r_vardarov написа:....Виж ако си в наряда ,е малко по-зле,щото в МВР те са като редниците в армията ,всеки ги юрка за всичко и те са вечно виновни,но и там не са се преуморили....

То за това се казва "служба", а не "работа"! И тя не се е преуморила, но ще се наложи да отговаря за решението си, взето за секунда, на атаките на които ще бъде подложена и за които прокурорите ще имат дни да сътворят обвинение! Да не говорим за безредиците. които настъпиха след това и за тежестта, която ще носят нейните колеги, излизайки на служба! Ето това е тежестта и умората, която униформения носи и тя не минава като физическата - с един добър сън!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот vip » 23 Сеп 2016, 22:49

MasterCop написа:
r_vardarov написа:....Виж ако си в наряда ,е малко по-зле,щото в МВР те са като редниците в армията ,всеки ги юрка за всичко и те са вечно виновни,но и там не са се преуморили....

То за това се казва "служба", а не "работа"! И тя не се е преуморила, но ще се наложи да отговаря за решението си, взето за секунда, на атаките на които ще бъде подложена и за които прокурорите ще имат дни да сътворят обвинение! Да не говорим за безредиците. които настъпиха след това и за тежестта, която ще носят нейните колеги, излизайки на служба! Ето това е тежестта и умората, която униформения носи и тя не минава като физическата - с един добър сън!

Ашколсум "MasterCop" досега не бях чел по-добро определение за "служба". Чест и адмирации от мен!
vip

Мнениеот stenli » 24 Сеп 2016, 05:57

Аз светлината за мен я намерих . Пенсионирах се миналата година на на 21.12 и за да ми по светло още не са ми изплатени полагащите ми се по закон 20 брутни заплата . Сега чакам насрочване на делото което няма как да не спечеля .
stenli

Мнениеот BG Police » 30 Сеп 2016, 19:40

За сега май никой не вижда светлина в тунела. А такива, като stenli и мен, които са ползвали аварийните изходи и се мъчат да намерят друг път е ясно.
stenli, много е странно забавянето на обезщетението ти. Моето го изплатиха на следващия месец. Чакам само пари за дрехи, ако изобщо има тази година.
BG Police

Мнениеот stenli » 01 Окт 2016, 07:01

Честно казано ми писна от експерименти и "реформи" на мой гръб . Аз пенсията я гоня от доста време ама все ми се разминаваше . Таман наближа годините и те ги вдигнат . Стискам зъби и пак тъкмо да я хвана и пак нагоре . Твърдо бях решил че трети път няма да ме прекарат . Двайсете да ги бавят колкото искат така съда ще ми даде повече . Мога да ги чакам още доста време аз работа и пенсия си имам .
stenli

Назад към Актуални теми и събития