Законно ли е?

Законно ли е?

Мнениеот peshingat » 14 Окт 2016, 12:02

Здравейте колеги. Патрулен полицай ООР съм. Има ли право началника на РУ да ме застави, докато някой от младши районните инспектори от териториална е в отпуск, да му изпълнявам задълженията? Днес ме викнаха в деловодството да се подпиша на заявлението на отпуск на един такъв районен, където аз съм написан че ще го замествам? Нямам си хал хабер от преписки? :)
peshingat

Re: Законно ли е?

Мнениеот кпц » 14 Окт 2016, 17:35

Незаконно е. Отделно е и смешно и тъжно. Даже невероятно, че се случва.
Поискай писмена заповед от началника за това "изпълнение на задълженията на МлПИ"!
кпц

Мнениеот peshingat » 15 Окт 2016, 07:59

Тъй като сме в обтегнати отношения с ръководството и предполагам че това е начин за натиск по устав. Но не съм наясно дали обаче е законно. Питах моя командир на отделение, който ми отговори, че можело и да съм си прочетял длъжностната характеристика? Не знам ако се опъна на всичко това няма ли положението ми да се влоши ?
peshingat

Мнениеот кпц » 15 Окт 2016, 08:46

Може и да се влоши положението. Чувал ли си, че прост човек и силен вятър нищо не ги спира?
Възниква въпросът с разпределението на работното време. Ти си на смени, а териториална са с ненормирано работно време. Там какво казва командирът на отделение /винаги е съгласен с началника/?!
кпц

Мнениеот BHYalama » 17 Окт 2016, 08:26

НАРЕДБА № 8121з-310 ОТ 17 ЮЛИ 2014 Г. ЗА ПРЕНАЗНАЧАВАНЕ НА ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ В МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ

Може да се узакони по реда на тази Наредба, с издаването на Заповед за ВПД (Временно преназначен на длъжност), ако отговаря на изискванията за длъжността, дори да не е съгласен!
BHYalama

Мнениеот кпц » 17 Окт 2016, 15:20

BHYalama написа:НАРЕДБА № 8121з-310 ОТ 17 ЮЛИ 2014 Г. ЗА ПРЕНАЗНАЧАВАНЕ НА ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ В МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ

Може да се узакони по реда на тази Наредба, с издаването на Заповед за ВПД (Временно преназначен на длъжност), ако отговаря на изискванията за длъжността, дори да не е съгласен!

Не може да се "узакони" по реда на тази наредба, като причината за това е в същата тази наредба. ;)
кпц

Мнениеот Lord » 17 Окт 2016, 18:32

peshingat написа:..... Има ли право началника на РУ да ме застави, докато някой от младши районните инспектори от териториална е в отпуск, да му изпълнявам задълженията? .....

А как точно те застави този началник, издаде писмена заповед, устно разпореждане, колегиална молба, принуда, закана, заплаха или др., та как?
Аватар
Lord

Мнениеот KOKOROKO » 17 Окт 2016, 22:26

Lord написа:
peshingat написа:..... Има ли право началника на РУ да ме застави, докато някой от младши районните инспектори от териториална е в отпуск, да му изпълнявам задълженията? .....

А как точно те застави този началник, издаде писмена заповед, устно разпореждане, колегиална молба, принуда, закана, заплаха или др., та как?

Всички са много отворени и компетентни пред компютъра, ама като те извика в кабинета си началника рядко се намира някой да откаже предложението му.В противен случай всеки служещ в МВР знае какво може да му дойде до главата.
KOKOROKO

Мнениеот stenli » 18 Окт 2016, 05:02

Времето лошо личния лекар и една ОВИ оправя работата :D
stenli

Назад към Актуални теми и събития