Напускане на МВР

Напускане на МВР

Мнениеот peshingat » 24 Фев 2017, 22:33

Здравейте. Имам нужда от съвет ? На 09.01.17г подадох заявление за напускане. На 10.02.17г подписах заповедта си за освобождаване от държавна служба. Не ми дадоха нищо освен копие от нея. По закон имам право на обещетение. От човешки ресурси тогава ми казаха че колежката била болнични и няма кой да ми оформи от финансова служба документите. Минаха две седмици и нищо. Ходих вчера и едвам си взех празната тр.книжка без придружаващи я документи? Пак ми казаха че няма кой да ги изготви. Аз искам да получа полагащото ми се по закон.... Това заявление по чл. 252 не съм наясно и ако някой има някаква чернова и може да ми помогне как да процедирам, бих се почуствал поне тук във форума човек.

Съжалявам че през годините имах желание за работа което беше смазано, давах всичко от себе си в службата а насреща ми наказания и курвенски номера, в мен имаше надежда че ще се стабилизират нещата,напротив всичко потъваше буксувайки; пращаха ме къде ли не по уникално безмислени командировки и търпях какви ли не тъпи заповеди,наредби и камара глупости .... УВИ ... бях дотук ...
peshingat
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 13:10

Re: Напускане на МВР

Мнениеот MasterCop » 25 Фев 2017, 09:24

Проблема ти е в болната колежка от ФО а за обезщетения по смисъла на чл.252, от ЗМВР има достатъчно изписано тук :arrow: viewtopic.php?f=10&t=1694
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор
 
Мнения: 2253
Регистриран на: 17 Дек 2008, 21:26

Re: Напускане на МВР

Мнениеот кпц » 25 Фев 2017, 14:58

Съветът е да си настойчив, за да ти изготвят по-бързо справките.
Знаеш, срокът за изплащане за теб е 10 май 2017 г.
кпц
 
Мнения: 232
Регистриран на: 21 Юли 2014, 14:32

Re: Напускане на МВР

Мнениеот stenli » 25 Фев 2017, 19:20

По закон до един месец от датата на която си подписал заповедта за сдаване на длъжността трябва да са ти издали всички документи .
stenli
 
Мнения: 487
Регистриран на: 19 Дек 2008, 21:09

Re: Напускане на МВР

Мнениеот кпц » 25 Фев 2017, 19:26

Кой е този закон :?:
кпц
 
Мнения: 232
Регистриран на: 21 Юли 2014, 14:32

Re: Напускане на МВР

Мнениеот stenli » 26 Фев 2017, 07:40

кпц написа:Кой е този закон :?:

От Кодекса за социалното осигуряване
Чл.5
(7) (Предишна ал. 6, доп. - ДВ, бр. 67 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2005 г.) Осигурителят е длъжен да издава безплатно документи за осигурителен стаж и осигурителен доход:
1. при прекратяване на трудови или служебни правоотношения-в срок до 30 дни от прекратяване на правоотношението;
2. по искане на осигуряваното лице или негов представител-в 14-дневен срок от искането. В моята заповед пише дословно : На държавния служител да се изплатят полагащите се обезщетения по Закона за Министерство на вътрешните работи . Изпълнението на заповедта възлагам на дирекция "Човешки ресурси" и дирекция " Планиране и управление на финансите " . Моето служебно правоотношение е прекратено по чл . 226 ал. 1 т 13 от ЗМВР и чл 69 от КСО по искане на служителя на 21 . 12 . 2015 година .
stenli
 
Мнения: 487
Регистриран на: 19 Дек 2008, 21:09

Re: Напускане на МВР

Мнениеот кпц » 26 Фев 2017, 09:33

stenli написа:От Кодекса за социалното осигуряване
Чл.5
(7) (Предишна ал. 6, доп. - ДВ, бр. 67 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2005 г.) Осигурителят е длъжен да издава безплатно документи за осигурителен стаж и осигурителен доход:
...

Смесваш различни неща.
Въпросът беше за обезщетения по ЗМВР, не за пенсия.
По същество - до съответния ръководител едно заявление да се подаде в кратък свободен текст: "Заявявам искане, да ми бъдат изплатени обезщетенията по чл. 234 от ЗМВР. Прилагам документ за банкова сметка". Предоставя документ за банкова сметка. След това да проверява честичко дали са издадени справките за размера на обезщетенията, а също евентуално протокол за прихващане.
Срокът за изплащане е тримесечен, от прекратяването на правоотношението.
кпц
 
Мнения: 232
Регистриран на: 21 Юли 2014, 14:32

Re: Напускане на МВР

Мнениеот stenli » 26 Фев 2017, 18:44

За обезщетението срока е до три месеца от датата на прекратяване на служебното правоотношение . Човека освен за тях пита и защо аджеба са му дали празна трудова книжка . Освен нея трябва да му издадат УП 2 и УП 3 в срок до един месец .
stenli
 
Мнения: 487
Регистриран на: 19 Дек 2008, 21:09


Назад към Актуални теми и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта