CSI: Въпрос отностно реалната Бг. версия

Re: CSI: Въпрос отностно реалната Бг. версия

Мнениеот kuka5 » 30 Авг 2010, 13:13

Lord написа:Съветвам всеки, който наистина е служител на МВР да не пише още подробности и детайли, темата е по ръба и само би било в наша вреда разкриването на оперативни неща от кухнята.

То всеки, който е наясно с оперативните неща от кухнята, би трябвало да се съобразява с тази препоръка, иначе..........
Аватар
kuka5

Мнениеот osata » 30 Авг 2010, 21:12

Лорд - прав си, но винаги ме е кефило едно нещо:

Крием неща от хора, които знаят какво крием. Хайде кажи ми дали например екс ченгетата Галев брадърс не знаят за прийомите в ГДБОП, а колко по-прясно напуснали колеги има.....
Всичко се знае от който се интересува, ние само се правим на много "секретни" и "строго секретни".
Хайде кажете ми колко колеги знаят точно с какво се занимава бившето БОИ ДОИ и последното му име - в ЗМВР пише основно, ама много местни "добре облечени бизнесмени" са хаберлии.

Сещате ли се ареста на Алексей Петров - с нарочно облечената тениска на чуждите спецчасти?
Всичките "бандити" имат информация, за която повечето от нас нямат достъп.
Аватар
osata

Мнениеот JohnDow » 30 Авг 2010, 21:24

kkarakashev написа:Изгледал съм всичките и Маями и Ню Йорк и Лас Вега, и все се питам едно нещо: Навсякаде има една фраза - БАЗА ДАННИ ;)!
Толкова много фантазия ли има в тези сериали, или толкова много сме назад в времето ?
.... Въпроса ми е следният:
1- Толкова ли е сложно да се направят сървари с данни във всяка дирекция. Да се сложат данни, по кабелчето и във всяко РУП да имат достъп.?
2- Толкова ли средства изисква взимането на отпечатък или ДНК и слагането му в база данни, на даденият индивид (защото един пиян шофьор или крадец, бе престъпил закона, не е свестен човек за мен) ??
3- Или няма волята за такава база или е прекалено скъпа. За скъпа не знам, щото съм с добро "улично образование за техника и компютри, в смисъл не съм учил за такова" ама една машина не е повече от 2-3000 лева и то машина. Другото е софтуер. Явно в България самият климат не понася на такава техника.

.....

Ако искаш по-малко фантастика /респ фантазия/, вместо CSI: гледай ... "Стартрек"!
А относно трите въпросчета, има един отговор - сложно е, и е скъпо!
И най-важното - не става бързо!
Аватар
JohnDow

Мнениеот HanSolo » 30 Авг 2010, 21:36

На това му се вика девалвация (обезценка) на понятието/ценността "държавна тайна".

Много вярно за съжаление. Може би и защото с лека ръка девалвираме всички ценности сме на това дередже.
Карай, мохабета се засекретява.
HanSolo

Мнениеот MasterCop » 02 Авг 2012, 15:16

osata написа:Лорд - прав си, но винаги ме е кефило едно нещо:

Крием неща от хора, които знаят какво крием. Хайде кажи ми дали например екс ченгетата Галев брадърс не знаят за прийомите в ГДБОП, а колко по-прясно напуснали колеги има.....
Всичко се знае от който се интересува, ние само се правим на много "секретни" и "строго секретни".
Хайде кажете ми колко колеги знаят точно с какво се занимава бившето БОИ ДОИ и последното му име - в ЗМВР пише основно, ама много местни "добре облечени бизнесмени" са хаберлии.

Сещате ли се ареста на Алексей Петров - с нарочно облечената тениска на чуждите спецчасти?
Всичките "бандити" имат информация, за която повечето от нас нямат достъп.

И подобна информация им помага за следното:
http://btvnews.bg/bulgaria/sistema-za-i ... nyama.html
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Предишна

Назад към Всякакви теми