Купува - продава - разменя

Re: Купува - продава - разменя

Мнениеот dsuzunov » 01 Дек 2012, 21:12

Повече от 10 години имам тяхна мотофреза.
Изключително съм доволен.
Използвам я за фрезоване и транспорт.
Когато я купихме, една фирма от Русе (ТИСЕМ) предлагаше редуктор с колела за нея с две предни скорости.
Купихме редуктора, направих си ремарке и я превърнах в мини трактор.
До сега, съм сменил един път ремъка, ръкохватката за задвижване и ми правиха втулки на оста на дроселовата клапа, понеже гнездата и се разбиха и засмукваше въздух.
Използвам я рано пролетта за фрезоване на малини и през лятото за да прекарвам продукцията им до селото. Есента с нея си прибирам картофитеот нивата, като и аз се удивлявам на товароносимостта и. Качвам 5х40кг. картофи в ремаркето и един върху кормилото на фрезата за баласт, че като тръгна из баира ще буксува. Като прибавим и моите 90+ кг. картинката се доближава до над 400 кг. Маслото го сменям всяка пролет преди да я пусна в експлоатация, като сипвам съвсем обикновено М10Д. Двигателят и е "Текумзе" 5.0 кс. и след десет години усещам, че поне 2 коня са си отишли. Мога да купя нов мотор, взаимозаменяеми са и не е скъп - около 250.лв. Ако се спреш на нея, може да се чуем и ще ти съдействам.

Изображение
Изображение
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот MSG » 01 Дек 2012, 23:32

А и ако вземеш та и сипеш истинско масло вместо разбъркан катран, може да поживее още някоя и друга годинка :PS) . Само за сравнение - Ладите едно време с М10Д изкарваха най-много до 150 000 км преди основен ремонт, а тези, които ползваха истински масла (на НХК - Плевен примерно, Диона, Селена) изкарваха по 300 000. Аз М10Д ползвам само за веригата на триона ако ми свърши отработеното от колите.
MSG

Мнениеот dakota_ » 01 Дек 2012, 23:57

Според мен нищо му няма на маслото,ако си спомняш М10Д беше Диона М10Д на НХК или после "Плама" това масло е за около 5 000 км. пробег... Имам Лада - Нива и в момента я ползвам да ходя на лов,само с М10Д я карам...Сменям го всяка година,защото с нея 5 000 км. въртя за две години.Правих основен ремонт на около 240 000 км.
dakota_

Мнениеот MSG » 02 Дек 2012, 01:36

Имах предвид Диона-Супер. М10Д по спецификации май беше едносезонно зимно клас 20В, което става на чорба при по-висока температура. Но всеки има право да си чупи машините както намери за добре.
П.П. Имам 2 коли в момента на над 300 000 и няма и грам признаци за нужда от ремонт, обаче не са и помирисвали калпави масла ;) .
MSG

Мнениеот dakota_ » 02 Дек 2012, 09:23

Диона Супер е масло с друг вискозитет и се ползва при по-износени двигатели за по-добро уплътняване,ползвал съм и него.Само Нивата ми е останала от руските автомобили,за нея стават такива масла,на другите си автомобили карам с други масла,но там и двигателите ми са друга година на производство.
dakota_

Мнениеот ТРЕЗОР » 02 Дек 2012, 10:10

dakota_ написа:
ТРЕЗОР написа:Моля за мнение на колеги , във връзка с покупка на мотофреза :mrgreen: ......спрял съм се на този модел...http://prizma50.tradernet.eu/мотофреза+forteco-browse-1.htm - Мотофреза FORTECO F 90R 6.5 Hp .Ще се използва основно за фрезоване на площ , около 2 дка.От фирмата ми предлагат бонус - браздир.Ако имате някое друго предложение за мотофреза , за около 750-800 лв. - дайте акъл kl)

Казвам ти веднага мнението си на човек опарил се от подобна покупка.За тия пари имаш две възможности,взимаш тази фреза или другия по-добър вариант е да не хвърляш пари на вятъра и да не купуваш подобна изг@зица.
Купих преди няколко години подобна фреза и едва се отървах от нея,лека е тресе и като погледнеш резултата след нея...идва ти да се изядеш от мъка,че си хвърлил пари на вятъра... В крайна сметка сега ора с трактор,но при теб ако направиш сметка с тези пари колко години ще плащаш на орач да ти оре парцела с кон,ще се откажеш завинаги от идеята за такава фреза.Знам,че мерак с пари се гаси,но недей си хвърляй парите на вятъра...Това е моя акъл :)

То най-добрият варият е да не се занимава човек със земеделие , ама как да го обесня на дядото....то стар човек-бетер малко дете :o .Мястото не става за обработка с трактор , че заминаха овошките , а да плащам на орач.....мъкааа.Парцела се намира на 2-3 км.от града , а най-близкото село е на 7 км.Миналата година платих за 1.5дка.-30 лева , отделно два или три пъти ходя с колата до селото да търся орача , къндърми кога да доиде , чакане , дъртия у нас само пита кога ще дойде орача - само ядове и нерви за нищо.Тази есен се повтори същото , само , че платих 40 лв.на орач .....живота бил поскъпнал , коня се умарял , че блъскал 15 км. .....а на мен ми идва да си блъскам главата не зная къде.Да не говорим , че на пролет изораното място пак ще трябва да го фрезовам да разбия буците , а колегата които ми услугваше с фрезата си досега я продаде.....искам - не искам по Коледа ще си направя подарък :lol:
ТРЕЗОР

Мнениеот dsuzunov » 02 Дек 2012, 11:32

Двете ниви, които обработвахме бяха съответно, на 1.5 и 3 км, като половината разстояние е по пътеки за мулета и катъри (демек-тесни). Терена е високопланински и доста стръмен, но машинката се справя без проблем, ако има какво да и тежи отпред за да не буксува, когато я ползвам за транспорт. За разхода при фрезоване - 2-3 литра за 3 дка. малини и транспортирането и до нивата и обратно (3 км.) Маслото е М10Д, защото от фирмата препоръчаха такова. При тази експлоатация, смяна веднъж в годината, преди да я запаля на пролет е съвсем нормална. При фрезоване на малините, поставям всички елементи (90см.) при междуредие 1.10-1.50м. Разликата в междуредията се получава заради стръмния и със страничен наклон, терен. Минавам всяко междуредие по два пъти, веднъж на отиване и след това на връщане. Дълбочината на фрезоване зависи от влажността, но при повтарянето достига до 20-25 см, което е напълно достатъчно. Пробвал съм я с намалени фрези на 60см. за ягоди, но заравя корените. Ако я намаля на 45см. става. Единственият проблем на нашата машина е бавното монтиране на редуктора с колелата. Отнема ми около час и 30 мин. За това, направих допълнителни оси, на които монтирам колелата от редуктора, а тях директно на вала за фрезите. По този начин, карам всичко необходимо с ремаркето до нивата, тъй като няма път за колата. Там свалям колелата, поставям на тяхно место фрезите и "напред земеделецо".
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 02 Дек 2012, 13:25

ТРЕЗОР написа:
dakota_ написа:
ТРЕЗОР написа:Моля за мнение на колеги , във връзка с покупка на мотофреза :mrgreen: ......спрял съм се на този модел...http://prizma50.tradernet.eu/мотофреза+forteco-browse-1.htm - Мотофреза FORTECO F 90R 6.5 Hp .Ще се използва основно за фрезоване на площ , около 2 дка.От фирмата ми предлагат бонус - браздир.Ако имате някое друго предложение за мотофреза , за около 750-800 лв. - дайте акъл kl)

Казвам ти веднага мнението си на човек опарил се от подобна покупка.За тия пари имаш две възможности,взимаш тази фреза или другия по-добър вариант е да не хвърляш пари на вятъра и да не купуваш подобна изг@зица.
Купих преди няколко години подобна фреза и едва се отървах от нея,лека е тресе и като погледнеш резултата след нея...идва ти да се изядеш от мъка,че си хвърлил пари на вятъра... В крайна сметка сега ора с трактор,но при теб ако направиш сметка с тези пари колко години ще плащаш на орач да ти оре парцела с кон,ще се откажеш завинаги от идеята за такава фреза.Знам,че мерак с пари се гаси,но недей си хвърляй парите на вятъра...Това е моя акъл :)

То най-добрият варият е да не се занимава човек със земеделие , ама как да го обесня на дядото....то стар човек-бетер малко дете :o .Мястото не става за обработка с трактор , че заминаха овошките , а да плащам на орач.....мъкааа.Парцела се намира на 2-3 км.от града , а най-близкото село е на 7 км.Миналата година платих за 1.5дка.-30 лева , отделно два или три пъти ходя с колата до селото да търся орача , къндърми кога да доиде , чакане , дъртия у нас само пита кога ще дойде орача - само ядове и нерви за нищо.Тази есен се повтори същото , само , че платих 40 лв.на орач .....живота бил поскъпнал , коня се умарял , че блъскал 15 км. .....а на мен ми идва да си блъскам главата не зная къде.Да не говорим , че на пролет изораното място пак ще трябва да го фрезовам да разбия буците , а колегата които ми услугваше с фрезата си досега я продаде.....искам - не искам по Коледа ще си направя подарък :lol:

Дядо ти е мъдър човек и не бива да го спираш да се занимава със земеделие.Аз се занимавам активно със земеделие и да ти кажа,стъпил съм си на краката със земеделска работа.Гледам зеленчуци,голям лозов масив и пчели,иначе трябваше да разчитам на женски пари,а не съм свикнал така...
Мотофрезата и да е вземеш поне по моите разбирания от земеделие,ако ще се садят зеленчуци,ще трябва добро оране през есента,а с нея поне при мен не се получаваха добре нещата,слагах едни тежести отпред за да не подскача,имах си ядове за добро оране.... Наложи се да купя един трактор "Янмар" имам и други машини и прикачен инвентар...както ти е казал колегата Узунов "Сей земеделецо днес му е времето..."
Желая ти добър избор и добра реколта :)
dakota_

Мнениеот sandov » 02 Дек 2012, 17:00

Евала, Дакота аз си знаех, че си стар колхозник - тарикат.
sandov

Мнениеот kkarakashev » 28 Фев 2013, 18:46

Търся въже Paracord в червен цвят. Някой срещал ли е такова въже, че никъде няма точно червено :(
Изображение
Изображение
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Popova » 01 Май 2013, 16:41

Здравейте! Търся дамска шапка тип Пилотка... :oops:
Popova

Мнениеот OOP » 01 Юни 2013, 20:30

Колеги продавам Кожено яке - от служебните № 54. Обличал съм го броени пъти, но в момента ми трябват парички и за това. Не знам колко пари да му искам за това ако има интерес предлагайте.
OOP

Мнениеот dakota_ » 02 Юни 2013, 11:30

Почни от едни 150.00 лв и ако не намериш купувач не го продавай... Не вярвам да си закъсал толкова,че да го дадеш за два стека цигари.
dakota_

Мнениеот OOP » 02 Юни 2013, 11:37

dakota_ написа:Почни от едни 150.00 лв и ако не намериш купувач не го продавай... Не вярвам да си закъсал толкова,че да го дадеш за два стека цигари.

Със сигурност няма да го дам за два стека цигари ( най-малкото съм непушач )Ако някой има интерес да предложи цена, но това не значи, че ще я приема le:) . 150 лв е добър старт пък при по-сериозен интерес може да има лек коментар ;)
Изображение
OOP

Мнениеот OOP » 22 Юни 2013, 21:53

OOP написа:Изображение

110 лв.
OOP

Мнениеот kkarakashev » 09 Фев 2014, 17:40

Продавам Nokia 500
Перфектен телефон за цената си. Пазен и поддържан като апарат и софтуер. Без забележки. Пълен комплект, закупен от Глобул. Наличен последна версия на софтуера + Ebook Reader + Facebook + You Tube. Телефона е с непретенциозен калъф + протектор на екрана + 8GB microSD
Цена:100лв.
Изображение
Изображение
Изображение
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Предишна

Назад към Всякакви теми