Президентски и местни избори 2011

Re: Президентски и местни избори 2011

Мнениеот clearly » 26 Окт 2011, 19:11

Специялно за дакотата Р Е Ш Е Н И Е № 272/ 18.10.2011 г.
Изображение
Три имена Пламен Пасев Стоилов
Дата на раждане 04.04.1962 г.
Място на раждане гр. Русе
Качество Щатен служител
Структури, в които е работил ДС, управление III
Документи, свързани с кариерното му развитие Със заповед № К-3170/ 24.09.1987 г. е назначен за разузнавач; с УК-0332/ 14.09.1990 г. е преназначен за ст. разузнавач.
Кандидат за кмет на общ. Русе, издигнат от ПП "ГЕРБ"

Обявен с решение 149/ 13.07.2010 г. - областните управители и заместник областните управители
http://www.comdos.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%87 ... sionID=367
................................
Тоест имал е за задача донасяне и следи за "партийната изрядност" на българските военослужещи. ;) На всичко отгоре същият не се срамува с това ,че е работил за дс -то цък http://www.glasove.com/oblasten-upravit ... a-ds-10188 А да не говорим ,че това лансиране противоречи на обратното което им е записано в УСТАВА на Герб

X. ДРУГИ РАЗПОРЕДБИ

Чл.49. Не може да бъде член на Изпълнителната комисия, Областен ръководител, Общински ръководител или член на който и да било ръководен и/или контролен орган лице, което е било щатен, или нещатен сътрудник на бившата Държавна сигурност и бившето Разузнавателно управление на Българската народна армия.
http://www.gerb.bg/bg/Ustav-ppgerb

Със старото пребоядисано ново, партийците си спретнаха и 89година на правоъгълната маса :DДакота не ме разбирай погрешно,но ми писна било другари пребоядисали се на партици и агенти да ни управляват.Трябва да се издигат нови лица необременени с миналото си , за да се оправи тая държава.Нима няма такива??

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 26 Окт 2011, 19:40

clearly написа:Тоест имал е за задача донасяне и следи за "партийната изрядност" на българските военослужещи. ;) На всичко отгоре същият не се срамува с това ,че е работил за дс -то цък http://www.glasove.com/oblasten-upravit ... a-ds-10188 А да не говорим ,че това лансиране противоречи на обратното което им е записано в УСТАВА на Герб

X. ДРУГИ РАЗПОРЕДБИ

Чл.49. Не може да бъде член на Изпълнителната комисия, Областен ръководител, Общински ръководител или член на който и да било ръководен и/или контролен орган лице, което е било щатен, или нещатен сътрудник на бившата Държавна сигурност и бившето Разузнавателно управление на Българската народна армия.
http://www.gerb.bg/bg/Ustav-ppgerb

Със старото пребоядисано ново, партийците си спретнаха и 89година на правоъгълната маса :D Дакота не ме разбирай погрешно,но ми писна било другари пребоядисали се на партици и агенти да ни управляват.Трябва да се издигат нови лица необременени с миналото си , за да се оправи тая държава.Нима няма такива??

Понеже не съм член на Герб,но оставам с впечатление ,че си доста запозната с Устава на партия Герб...сподели кое точно при Стоилов противоречи на Устава на Герб...Ако заема някаква длъжност от изброените в устава наистина е в противоречие...Но ако няма такава длъжност ще вземе да излезе,че просто размахваш пасквили за да петниш хората,които не харесваш по някакъв начин...В интерес на истина аз наистина не те разбирам...Един път казваш,че не гласуваш и избори не те интересуват,след това заявяваш,че си решила да гласуваш по някаква твоя причина...в това няма нищо лошо и това е твое право...Според мен лошото е,че се опитваш да ни манипулираш с половината истина,което си е жива лъжа...Бях ти казал няколко пъти да не подценяваш хората,има и такива,които могат да мислят и все нещичко и ние разбираме,ако не всичко като теб,поне знаем какво е агент на ДС и какво е ОР от ДС...Няма как да знаеш какви са били неговите задачи като ОР от ДС,но явно това не ти пречи да имаш желание да го омаскариш...
dakota_

Мнениеот clearly » 26 Окт 2011, 20:05

Понеже не съм член на Герб,но оставам с впечатление ,че си доста запозната с Устава на партия Герб...сподели кое точно при Стоилов противоречи на Устава на Герб...Ако заема някаква длъжност от изброените в устава наистина е в противоречие...Но ако няма такава длъжност ще вземе да излезе,че просто размахваш пасквили за да петниш хората,които не харесваш по някакъв начин...В интерес на истина аз наистина не те разбирам...Един път казваш,че не гласуваш и избори не те интересуват,след това заявяваш,че си решила да гласуваш по някаква твоя причина...в това няма нищо лошо и това е твое право...Според мен лошото е,че се опитваш да ни манипулираш с половината истина,което си е жива лъжа...Бях ти казал няколко пъти да не подценяваш хората,има и такива,които могат да мислят и все нещичко и ние разбираме,ако не всичко като теб,поне знаем какво е агент на ДС и какво е ОР от ДС...Няма как да знаеш какви са били неговите задачи като ОР от ДС,но явно това не ти пречи да имаш желание да го омаскариш...

Това лице е Областен управител .И какво значи омаскаряваме?Бил ли е съпричастен към ДС -то?Бил е?Като се има в предвид ,че на повечето партийци CV им е омазано,нищо чудно да е бил и на друго отделение сътрудник.И с това вашето мислене държавата ни скоро няма да се оправи.Почти във всички бивши соц страни сега в ЕС оно време им отвориха досиета ,лустрираха ги и виж как същите са по добре от нас.А ние 22 години преход правим и все тяхни проверени кадри ни/ви/ управляват.Със старото пребоядисано ново, партийците си спретнаха и 89година на правоъгълната маса :DДакота не ме разбирай погрешно,но ми писна било другари пребоядисали се на партици и агенти да ни управляват.Трябва да се издигат нови лица необременени с миналото си , за да се оправи тая държава.Нима няма такива??

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 26 Окт 2011, 21:12

clearly написа:

Това лице е Областен управител .И какво значи омаскаряваме?Бил ли е съпричастен към ДС -то?Бил е?Като се има в предвид ,че на повечето партийци CV им е омазано,нищо чудно да е бил и на друго отделение сътрудник.И с това вашето мислене държавата ни скоро няма да се оправи.Почти във всички бивши соц страни сега в ЕС оно време им отвориха досиета ,лустрираха ги и виж как същите са по добре от нас.А ние 22 години преход правим и все тяхни проверени кадри ни/ви/ управляват.Със старото пребоядисано ново, партийците си спретнаха и 89година на правоъгълната маса :DДакота не ме разбирай погрешно,но ми писна било другари пребоядисали се на партици и агенти да ни управляват.Трябва да се издигат нови лица необременени с миналото си , за да се оправи тая държава.Нима няма такива??

Не ми повтаряй като папагал едни и същи глупости...Насочих ти вниманието и ако ползваш пълноценно главата си,а не си играеш като папагал на копи/пейст сигурно щеше да разбереш дивотията в това което постваш без да мислиш...Правиш ли разлика между Областен управител и член на Изпълнителната комисия, Областен ръководител, Общински ръководител или член на който и да било ръководен и/или контролен орган на ГЕРБ,защото устава налага забрана за заемане на такива длъжности само и единствено в партията...
Недей само да копираш от интернет каквото ти попадне,защото така олекваш и простееш с тези неща...Казвам ти го,защото не съм лапни шаран да се ловя на такива глупости...По отношение на ДС,самият той е работил за Държавна сигурност като кадрови офицер,не е бил доносник...Всички са го знаели къде работи,получавал е трудово възнаграждение така,както ти си получавала трудово възнаграждение във "Вторични суровини" и не си крила,че работиш там...За мен тази тема е приключила,гномствай си колкото искаш и пробутвай тези глупости на бабичките около теб....
dakota_

Мнениеот Ronin » 26 Окт 2011, 22:57

clearly написа:

Ти правиш ли разлика между сътрудник и служител?
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот thanatos » 27 Окт 2011, 07:16

Мисля, че е напълно безмислено да се пънете по темата "Държавна сигурност - избори в България". Този омагьосан кръг няма да приключи в този наш живот, няма да приключи и след живота на децата ни и внуците ни. Как да бъде променено статуквото ли ? НЯМА КАК. Е, освен някой от нас тук, да го направи. НО, има един проблем - нямаме връзка с Държавна сигурност, нито като щатни служители, нито като сътрудници. Омагьосания кръг пак се завърта.... :D
thanatos

Мнениеот clearly » 27 Окт 2011, 15:49

vezece написа:
clearly написа:Взето от фейса Божидар Чеков
От 20 години повтарям, че избирателния закон, конституция и кодекс не са нищо друго освен "изкривен макарон" през който избирателите се надяват да зърнат демокрацията. Зова аз към бойкот и разобличаване на гигантската манипулация. Соча, че никъде в развитите демокрации НЯМА ТОТАЛИТАРНА НЕЛЕГИТИМНА ЦИК."Не та не, отговарят ми членове на разни фондации и асоциации-ние бдим за "честни избори", няма лабаво!"
Ето какво се случва когато истината се срещне със заучените приказки.

Коя истина?!Тази на Илияна Беновска ли?!Ака си гледала внимателно,би трябвало да си забелязала безпардонното и отношение към колежката и от БНТ.От видяното разбрах,че нейните въпроси касаеха едни 50 000 лв,които трябва да плати за "измислен"според нея лиценз на нейното радио...

Репресии срещу свободата на словото в България

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 27 Окт 2011, 16:05

Окончателно: Плевнелиев води Калфин с 375 080 гласа
Изображение
Президентски избори 2011: Резултати по данни на ЦИК

Росен Плевнелиев и Ивайло Калфин отиват на втори тур на президентските избори, съобщи Централната избирателна комисия (ЦИК) близо 36 часа след законовия срок за обявяването на окончателните резултати. Росен Плевнелиев и Маргарита Попова, издигнати от ГЕРБ, получават 1 349 380 гласа или 40,11 %, а претендентите на БСП Ивайло Калфин и Стефан Данаилов - 974 300, т.е. 28,96 %.

От общо 6 933 748 избиратели бюлетина са пуснали 3 593 751 души. Това е 51,8 % от имащите право на глас.

Трета е кандидатпрезидентската двойка Меглена Кунева и Любомир Христов, издигнати от инициативен комитет. Те събират 14% подкрепа, което означава, че 470 808 души са гласували за тях.

Балотажът ще се проведе на 30 октомври, неделя.

Ето резултатите и на останалите претенденти при 100% обработени бюлетини:

Волен Николов Сидеров и Павел Димитров Шопов, ПП "АТАКА" - 122 466

Стефан Георгиев Солаков и Галина Асенова Василева, ПП "НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ" - 84 205

Румен Димитров Христов и Емануил Николов Йорданов, КП "СЪЮЗ НА ДЕСНИТЕ СИЛИ" - СДС, "Обединени земеделци", ДП, движение "Гергьовден", ССД, БДС "Радикали", БДФ" - 65 761

Атанас Марков Семов и Поля Николова СтанчеваА, ПП "РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ" - 61 797

Светослав Емилов Витков и Венцислав Емилов Мицов, ИК - 54 125

Сали Шабан Ибрям и Валентина Иванова Гоцева, ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ "ЕДИНСТВО" - 41 837

Красимир Дончев Каракачанов и Даниела Проданова Симидчиева-Димитрова, ПП "ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ" - 33 236

Алексей Илиев Петров и Николай Личков Георгиев, ИК - 31 613

Мария Василева Капон и Николай Христов Кисьов, ПП "ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ" - 30 665

Николай Нанков Ненчев и Жеко Стоянов Иванов, ПП "БЪЛГАРСКИ ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ" - 9827

Павел Михайлов Чернев и Анелия Димитрова Делчева, ПП "ПАРТИЯ ЗА ХОРАТА ОТ НАРОДА" - 8081

Венцислав Йорданов Йосифов и Емилиян Крумов Димитров, ИК - 7021

Димитър Демиров Куцаров и Камелия Кирилова Тодорова, ИК - 6989

Андрей Иванов Чорбанов и Ангел Бойчев Мирчев, ПП "БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩНОСТ" - 6340

Николай Кирилов Василев и Владимир Емил Савов, ИК - 5633

За сравнение на първия тур на президентските изборите през 2006 г. гласуваха 2 856 734 души, които изпратиха на балотаж двойките Георги Първанов и Ангел Марин, и Волен Сидеров и Павел Шопов. Тогава Първанов събра 64% от гласовете или 1 780 119, а лидерът на "Атака" - 21, 486% или 597 175. Въпреки че тогава повече от 50 % подкрепиха настоящия президент, беше насрочен и втори тур, тъй като на първия участваха по-малко от половината избиратели. http://www.dnevnik.bg/izbori2011/2011/1 ... 080_glasa/

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 28 Окт 2011, 10:19

цитирам:,,Евентуално дело срещу Лечков и сие ще се гледа в Европа''
Изображение
28.10.2011 / 09:10

Комитета по петициите на Брюксел са изпратили следното писмо до Радостин Русев:

Секретариатът KLC / mjd [IPOL-PETI ПМС (2011) 51 442]

Г-н Радостин Русев

Bui Gate "ООД Roca" Hydrosystems "

Площад "Хаджи Димитър" 2-ри етаж

Бизнес център

8800 Сливен

317115 10.17.2011 България

Тема: Петиция Nr. 1026/2010 (референтен да бъдат цитирани в цялата кореспонденция) Уважаеми господине,

Ние получихме отговор от Европейската комисия, свързани с вашата петиция 1026/2010.

В своя отговор, Европейската комисия заявява, че доколкото се отнася до фондовете на ЕС, твърденията за измами и лошо управление на публичното финансиране от Община Сливен са били съобщени на Европейската служба за борба с измамите (OLAF). След като приключи оценката на този въпрос през август 2011 г., OLAF реши, че е оправдано отварянето на разследване на повдигнатите въпроси. До приключване на разследването си, OLAF няма да прави никакви допълнителни коментари върху него.

Успоредно с това, Комисията извърши задълбочен преглед на схемата за рамково споразумение, използвани от Община Сливен за тръжни процедури на различни инфраструктурни инвестиции, съфинансирани от фондовете на ЕС. Схемата е установено, че са в конфликт с принципите на възлагането на равно третиране и недопускане на дискриминация на участниците в търга, и е класифицирана от Комисията като се използва неправилно и по такъв начин, че за предотвратяване, ограничаване или нарушаване на конкуренцията.

На 27 юни 2011 г.. Комисията е отхвърлила искането за едногодишно удължаване на допустимост на разходите за екс-ИСПА / Кохезионен фонд (КФ) мярка "Интегриран воден проект за град Сливен". В допълнение, с писмо от 13 юли 2011 г., българските власти бяха поискани спешно предприемане на редица конкретни коригиращи действия по отношение на рамковото споразумение в, и да информира Комисията за резултатите от тях до края на септември 2011 г..

4532a EN

На 30 август българските власти са предоставили на Комисията с преглед на различните проекти в Сливен, съфинансирани от Кохезионния фонд и Европейския фонд за регионално развитие (ЕФРР). Според тази информация, е финансиране за всички CF / ЕФРР съфинансирани проекти временно спряно в очакване на резултатите на различни текущи прегледи и изследвания на национално ниво.

С оглед на някои несъответствия между предварителна информация, предоставена на Комисията и публично достъпни данни, с писмо от 15 септември Комисията изиска необходимите разяснения и напомни на националните органи на необходимостта да се предостави подробно описание на всички действия, предприети по отношение на схема за рамково споразумение и твърденията за измама и злоупотреба с публични средства в общината. Освен това, в очакване на резултатите на различни процедури за проверка на национално ниво и текущо разследване на ОЛАФ, Комисията информира българските власти не да сертифицират разходите по някоя от CF / ЕФРР, съфинансирани проекти, в които Община Сливен е бенефициент.

Европейската комисия заключава, както следва:

Жалбите на предполагаеми измами и злоупотреби с финансиране от ЕС са били нотифицирани на OLAF, която извърши оценка на първоначална информация. Въз основа на резултатите от нея, OLAF е решил да започне официално разследване.

Успоредно с това, след анализ на службите на Комисията, схема за рамково споразумение, използвани от Община Сливен е установено, че са в конфликт с принципите на възлагането на равно третиране и недопускане на дискриминация на участниците в търга. Следователно, Комисията е поискала от българските власти спешно да предприемат всички необходими коригиращи мерки по отношение на схемата за рамково споразумение и твърдения за измами и злоупотреба с публични средства в Сливен и надлежно да предостави подробен отчет за всички предприети действия.

В очакване на резултатите от различните процедури за проверка на национално ниво и текущо разследване на ОЛАФ, Комисията информира българските власти да не се удостоверяват всякакви разходи по някоя от CF / ЕФРР, съфинансирани проекти, в които Община Сливен е бенефициент.

Според предварителна информация, предоставена на Комисията, финансирането на всички CF / ЕФРР съфинансирани проекти временно е задържан. В официален отговор на националните власти, се дължи от края на септември.

Разбира се, ще ви държим в течение на по-нататъшни действия, предприети на Вашата петиция и резултатите от посочените по-горе процедури своевременно.

С уважение,

Карен Lone Chioti

Б.Р.: Публикуваното горе писмо стопява всякакви илюзии, подхранвани предизборно от Лечков, за бързо възвръщане на европейските средства. Уви!
http://www.sedmica.sliven.net/index.php?id=54113
...........................
пп:Тази проверка се очакваше още от лятото, когато по телевизията се излъчи филма за далаверите на Лечков. Ясно беше, че ОЛАФ ще започне проверка, дори закъсня. В случая ГЕРБ си вкара автогол с избора на Лечков за кмет http://www.glasove.com/gerb-izdigna-ofitsialno-kandidaturata-na-lechkov-za-kmet-na-sliven-15553

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот kkarakashev » 30 Окт 2011, 18:52

В Пловдив нещата на кантар - битката е за всеки глас. Към момента разликата е няма и 1 %.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот clearly » 30 Окт 2011, 19:00

kkarakashev написа:В Пловдив нещата на кантар - битката е за всеки глас. Към момента разликата е няма и 1 %.

Краси нямам си на идея в Русе каква е разликата м/у кандидат кметовете .Споре новина от дарик към 17:30 избирателната активност в русенска община е близо 28% за местния вот и с процент по-ниска за президентския. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=800852

Видеокамера заснела подмяна на вота в село Бохот http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=800892
И пак от дарик горе върви инфо където пише ,че Плевнелиев е новоизбраният президент на България с 54,8% подкрепа на втория тур »
Кой квото иска да ми приказва,тия избори с тия очевани сигнали за нарушение ,които ги има качени в сайта за ,,Честни избои'' за мен са си нечестни.пп Въобще не съм включила ТВ- то по простата причина ,че медиино облъчване не желая да ме натоварва. ;)

Изображение
Последна промяна clearly на 30 Окт 2011, 19:06, променена общо 1 път

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот thanatos » 30 Окт 2011, 19:06

Горката, ще си спи спокойно тая нощ, без Медии. Аз на твое място щях и Интернет да откажа. Крайно време е. Зарад теб, не чета вестници вече ;) , само тук чета. :lol:
thanatos

Мнениеот clearly » 30 Окт 2011, 19:12

thanatos написа:Горката, ще си спи спокойно тая нощ, без Медии. Аз на твое място щях и Интернет да откажа. Крайно време е. Зарад теб, не чета вестници вече ;) , само тук чета. :lol:

Тъй като не съм от партийците на прехода ,аз си спя спокойно .Що се касае до нета ,аз влизам там където не се натоварвам,следователно нямам намерение да не го позлвам.Изображение специално за теб http://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAc ... re=related пп тъй като не ми се рови някой да даде данни за Русе ако има.Предварително благодаря!!!

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 30 Окт 2011, 19:29

clearly написа:Краси нямам си на идея в Русе каква е разликата м/у кандидат кметовете .

Нека аз да ти кажа това което не знаеш и нямаш представа за него...Новият кмет на гр.Русе се казва Пламен Пасев Стоилов печели с около 60% от гласовете...Както се казва "Глас народен,глас Божи"... да му е честито и със здраве да управлява...Не се съмнявам в качествата му на управник,защото това е човек привърженик на твърдата ръка и смятам,че ще се справи достойно като кмет!
dakota_

Мнениеот thanatos » 30 Окт 2011, 19:32

Само да попитам Администрацията на форума, като се копи-пейст снимки тук, не трябва ли да има източник за снимката ? Изтрийте поста ако не му е мястото тук. :lol:
thanatos

Мнениеот clearly » 30 Окт 2011, 20:11

thanatos написа:Само да попитам Администрацията на форума, като се копи-пейст снимки тук, не трябва ли да има източник за снимката ? Изтрийте поста ако не му е мястото тук. :lol:

Снимката е от фейса взета.Качена е там .Кой я е направил нямам си на идея.Но не виждам да е показано нещо което не се знае .Визирам ти новината в която пише колко медии работят за гебрерите.Можеш да си я намериш
Новият кмет на гр.Русе се казва Пламен Пасев Стоилов печели с около 60% от гласовете...Както се казва "Глас народен,глас Божи"... да му е честито и със здраве да управлява...Не се съмнявам в качествата му на управник,защото това е човек привърженик на твърдата ръка и смятам,че ще се справи достойно като кмет!

60% ли ?От де ги избара толкова високи .Последно бяха 46 .Що се касае до твърдата ръка ,нещо ми се струва ,че бъркаш годината в която живеем.Сори но ми намирисва с това завземане от една партия на цялата власт на еднолично упралвение ,което не е демократично.За съжаление голяма част от българския народ е "забравил",явно какво е диктатура и еднолична власт.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот litex » 30 Окт 2011, 20:29

Според мен няма проблем да е взел 60% от общо гласувалите 46% от имащите право на глас ;) За диктатура и дума не може да става и вина за това което се случва в момента има С.С това момченце с желанието си на всяка цена да бъде Премиер и мафиотската тройна коалиция,която ликвидира държавата отказаха хората от БСП и това което се случва не е изненада за никой,хората не искат ДПС да управлява БГ...
litex

ПредишнаСледваща

Назад към Всякакви теми