Черна класация: България с най-много самоубийства в Европа

Re: Черна класация: България с най-много самоубийства в Евро

Мнениеот clearly » 25 Фев 2012, 11:05

Колкото да не им се вярва на някой хора,все по-често ще четем такива новини > http://www.blitz.bg/news/article/131738

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 28 Фев 2012, 16:17

Според спряганите дотук версии най-вероятно човека е посегнал на живота си, заради финансови проблеми.> http://smolyanpress.net/archives/19010

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 07 Мар 2012, 10:14

Явно човека е бил много отчаян за да посегне на живота си> http://www.standartnews.com/balgariya-r ... 38288.html

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот inkognito » 07 Мар 2012, 11:26

clearly написа:Явно човека е бил много отчаян за да посегне на живота си> http://www.standartnews.com/balgariya-r ... 38288.html

Показва,че и слободията е тежко е бреме...Лудите край нямат,жалко за децата им...
inkognito

Мнениеот clearly » 18 Апр 2012, 14:58

Изображение
Криминалисти оглеждат труп в колата БГНЕС

Поредното тоя път в София .,,50-годишен мъж се самоуби в столичния квартал "Стрелбище", на метри от училище и детска градина.
18.04.2012 / 15:48
Около 12 часа Стилян Чолаков влязъл в колата си, насочил пистолет в главата си и натиснал спусъка, разказаха продавачките в магазина, пред който е паркиран автомобилът. Самоубилият се не е криминално проявен. За разпознаването пристигнаха баща му и брат му. Двамата засега не могат да обяснят пред разследващите евентуален мотив за самоубийството. Според източници на "По света и у нас" Чолаков е работил като охранител и е посегнал на живота си със законно притежавания си пистолет. Живеещите наоколо не познават автомобила и самоубилия се. Хората коментираха, че само лошото време е причина свидетели на инцидента да не станат и ученици'' http://bnt.bg/bg/news/view/74347/myj_se ... i_v_sofija На база на новината да припомня нещо позабравено, за което бе писано в пресата през лятото на миналата година и което към нешна дата си е все още актуално
От години у нас не се финансира Националната програма за психично здраве и не се приема Националната програма за превенция на самоубийствата - в противоречие с поетите ангажименти пред ЕС и собствените ни декларирани приоритети. В резултат България е страната с най-висок дял на успешните опити за самоубийствo в Европа, бият тревога психолози.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот kermit » 18 Апр 2012, 19:36

Вие колко самоубийци сте познавала или сте разследвала такива случаи ,та давате акъл какво да се прави?Е аз съм разследвал над 50 случаи на самоубийство.И нито един от самоубилите се не беше психично болен.Причините за самоубийствата са най-различни-нещастна любов,здравословни проблеми,финансови проблеми.В голям процент от случаите решението за самоубийството е било взето импулсивно.Така ,че извода ми е ,че никога не знаеш кой човек може да се самоубие и кога.И пак казвам-става въпрос за хора,които не са показали външно,че имат психични проблеми.Все пак не можем да сложим психолог до всеки един човек.Самоубийства има откакто съществува човечеството и ще ги има до края на света.Специално за този въпрос съм скептичен,че може да има някаква превенция.Човешката психика е най-сложното нещо на света за разгадаване.
kermit

Мнениеот Lord » 20 Апр 2012, 21:01

kermit написа:Вие колко самоубийци сте познавала или сте разследвала такива случаи ,та давате акъл какво да се прави?Е аз съм разследвал над 50 случаи на самоубийство.И нито един от самоубилите се не беше психично болен.Причините за самоубийствата са най-различни-нещастна любов,здравословни проблеми,финансови проблеми.В голям процент от случаите решението за самоубийството е било взето импулсивно.Така ,че извода ми е ,че никога не знаеш кой човек може да се самоубие и кога.И пак казвам-става въпрос за хора,които не са показали външно,че имат психични проблеми.Все пак не можем да сложим психолог до всеки един човек.Самоубийства има откакто съществува човечеството и ще ги има до края на света.Специално за този въпрос съм скептичен,че може да има някаква превенция.Човешката психика е най-сложното нещо на света за разгадаване.

Звучи като реплика на агент Мълдър. :lol:

По-горе съм изразил мнение и няма да се повтарям, но твърдя, т.е. психологията и психиатрията твърдят, че психично здрав човек никога, ама никога не би посегнал на живота си!

П.П. Какво значи, че си "разследвал над 50 случая на самоубийство", ако не е тайна?
Аватар
Lord

Мнениеот dsuzunov » 20 Апр 2012, 22:38

Lord написа:
kermit написа:Вие колко самоубийци сте познавала или сте разследвала такива случаи ,та давате акъл какво да се прави?Е аз съм разследвал над 50 случаи на самоубийство.И нито един от самоубилите се не беше психично болен.Причините за самоубийствата са най-различни-нещастна любов,здравословни проблеми,финансови проблеми.В голям процент от случаите решението за самоубийството е било взето импулсивно.Така ,че извода ми е ,че никога не знаеш кой човек може да се самоубие и кога.И пак казвам-става въпрос за хора,които не са показали външно,че имат психични проблеми.Все пак не можем да сложим психолог до всеки един човек.Самоубийства има откакто съществува човечеството и ще ги има до края на света.Специално за този въпрос съм скептичен,че може да има някаква превенция.Човешката психика е най-сложното нещо на света за разгадаване.

Звучи като реплика на агент Мълдър. :lol:

По-горе съм изразил мнение и няма да се повтарям, но твърдя, т.е. психологията и психиатрията твърдят, че психично здрав човек никога, ама никога не би посегнал на живота си!

П.П. Какво значи, че си "разследвал над 50 случая на самоубийство", ако не е тайна?

На мен, за моите 22 години като мл. експерт и то само по огледи, едва ли ми се събират повече от 30 случая на самоубийство.
Колегата трябва да е с над 35 години стаж и то само в криминална.
Направо капацитет!
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот kermit » 23 Апр 2012, 17:12

За 9 години по 5 случая на година много ли са?При условие,че давам по над 50 дежурства на година,а и ми е възложено от началника да разследвам такива престъпления,независимо дали са станали,когато съм бил аз дежурен.Само от началото на годината съм разследвал 3 такива.А дали съм капацитет не е ваша работа да ми давате оценка.И да и тримата самоубили се не са имали психични заболявания,нито един от тях не е бил регистриран в психодиспансер или се е водел на отчет в такова заведение.Единия беше в напреднал стадий на рак.На единия пък детето беше загинало в катастрофа.Аз лично не се наемам да кажа,че тези хора са били с психически отклонения.А и не знам колегата с кои психиатри и психолози контактува,но тези с които аз работя служебно не са ми казвали,че всички самоубийци са били психично болни.
kermit

Мнениеот dakota_ » 23 Апр 2012, 18:44

kermit написа:За 9 години по 5 случая на година много ли са?При условие,че давам по над 50 дежурства на година,а и ми е възложено от началника да разследвам такива престъпления,независимо дали са станали,когато съм бил аз дежурен.Само от началото на годината съм разследвал 3 такива.А дали съм капацитет не е ваша работа да ми давате оценка.И да и тримата самоубили се не са имали психични заболявания,нито един от тях не е бил регистриран в психодиспансер или се е водел на отчет в такова заведение.Единия беше в напреднал стадий на рак.На единия пък детето беше загинало в катастрофа.Аз лично не се наемам да кажа,че тези хора са били с психически отклонения.А и не знам колегата с кои психиатри и психолози контактува,но тези с които аз работя служебно не са ми казвали,че всички самоубийци са били психично болни.

Никой не може да каже,че всички самоубийци са били психично болни...Не знам дали знаеш,но понятия като всички,никой,винаги,никога...са крехки и лесно чупливи понятия...един да е изключение понятието се пропуква...Има самоубийци които след як запой посягат на живота си...не са психично болни но са били под въздействие на алкохола...Тия които изброяваш по-горе са хора с психични разстройства на здравето...Здрав човек не посяга на живота си и самоубиец не се жали...
dakota_

Мнениеот kermit » 23 Апр 2012, 19:30

И аз това казвам-всеки случай е различен и не знаеш никога кога човек как ще реагира.Не може да се правят обобщения за самоубийците,още по-малко пък може да има някаква превенция.За разлика от жертвите при ПТП където може да се направят доста неща,а в интерес на истината и се правят и това доведе до по-малък брой жертви.Просто няма как да се предвиди кога човек ще вземе решение за самоубийство.
kermit

Мнениеот ТРЕЗОР » 23 Апр 2012, 21:56

kermit написа:И аз това казвам-всеки случай е различен и не знаеш никога кога човек как ще реагира.Не може да се правят обобщения за самоубийците,още по-малко пък може да има някаква превенция.За разлика от жертвите при ПТП където може да се направят доста неща,а в интерес на истината и се правят и това доведе до по-малък брой жертви.Просто няма как да се предвиди кога човек ще вземе решение за самоубийство.

Не съм гледал статистиката у нас и не ме интересува / вероятно професионално изкривяване / , но е факт , че началото на пролетно-летния сезон е времето на ......хората склонни да си " слагат въжето ".... :roll:
ТРЕЗОР

Мнениеот dsuzunov » 23 Апр 2012, 22:24

Не съм гледал статистиката у нас и не ме интересува / вероятно професионално изкривяване / , но е факт , че началото на пролетно-летния сезон е времето на ......хората склонни да си " слагат въжето ".

А при нас, в Пловдивско, това е през юли-август, като вторият месец е с осезаем превес.
Даже, в определени населени места , са се обособили предпочитания относно начините за самоубийство.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот clearly » 02 Май 2012, 18:12

Поредното самоубийство на 50 годишна варненка http://www.dnes.bg/stranata/2012/05/02/ ... aka.157808
Какво я е накарало ?Най -вероятно от ,,хубав ''живот.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 13 Май 2012, 14:45

Поредна трагедия >>>> http://www.blitz.bg/news/article/139157

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 13 Май 2012, 16:06

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Предишна

Назад към Всякакви теми