Черна класация: България с най-много самоубийства в Европа

Re: Черна класация: България с най-много самоубийства в Евро

Мнениеот clearly » 30 Ное 2011, 20:41

42-годишен полицай открит мъртъв край Село Вълково, Община Сандански.Същият се е самоубил http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 24885.html

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 01 Дек 2011, 18:12

Поредният българин на който психиката не му е издържала и е решил да посегне на животът си >42-годишен мъж от Велико Търново е намерен мъртъв с огнестрелна рана в областта на главата.До тялото му са открити пистолет и предсмъртно писмо http://www.blitz.bg/news/article/123690

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот content » 01 Дек 2011, 21:03

http://www.mediapool.bg/%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82-%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%8A%D0%B2-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-news186981.html
Трима служители на реда на една и съща възраст загубиха живота си по сходен начин в рамките на два дни. Само в четвъртък бяха открити телата на служител от сектор "Следствени арести" – Велико Търново и на полицай от Пещера. Ден по-рано бе намерено и тялото на полицай от Сандански.

И тримата мъже са 42-годишни, не са имали неприятности в работата. Двама от тях са семейни с деца.

И тримата са загинали от единична огнестрелна рана. Прострелването е станало със служебното оръжие. И в трите случая най-вероятната версия за смъртта е самоубийство, а причините не се съобщават, но разследващите предполагат, че са лични.

Последният случай, за който бе съобщено, е на 42-годишния полицай от Пещера, чието тяло е било открито рано сутринта в четвъртък в дома му. Според разследващите полицаят е бил много добър служител, уважаван от колегите си.

Преди това бе съобщено за открит мъртъв служител на сектор "Следствени арести" във Велико Търново. Той също е имал огнестрелна рана в главата.

42-годишният мъж е излязъл от вкъщи сутринта в сряда и оттогава бил в неизвестност. 24 часа по-късно негови близки са подали сигнал в полицията, че е изчезнал.

Тялото е намерено около 11.00 часа в четвъртък в "Опел Омега" на неасфалтиран път от село Арбанаси в посока Ксилифор.

Полицията работи по версията, че става въпрос за самоубийство, тъй като в автомобила е открито предсмъртно писмо.

В сряда в личната му кола бе намерен мъртъв и 42-годишен полицай от РУП Сандански. Той е бил прострелян със служебния му пистолет.

И за него се предполага, че се е прострелял сам. Колата с тялото му е открита в района на мотел "Мамин Кольо" преди Сандански.

Полицаят е бил в отпуска.
content

Мнениеот clearly » 09 Дек 2011, 19:57

Вчера 36-годишна отчаяна жена опита да се самоубие http://www.snews.bg/bg/statiya/otchayan ... ubie:13429
До къде я докараха управляващите . Млада жена вместо да ражда и да се радва на живота е решила да се самоубива.
Новина от втори декември касаеща пак самоубийство на млада жена http://www.snews.bg/bg/statiya/novozago ... rasa:13225

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2011, 20:15

clearly написа:Вчера 36-годишна отчаяна жена опита да се самоубие http://www.snews.bg/bg/statiya/otchayan ... ubie:13429
[color=#FF0000]До къде я докараха управляващите [/color]. Млада жена вместо да ражда и да се радва на живота е решила да се самоубива.
Новина от втори декември касаеща пак самоубийство на млада жена http://www.snews.bg/bg/statiya/novozago ... rasa:13225

Остави управляващите на мира,опитай да кажеш нещо без линкове,без да замесваш управляващите...Сподели нещо свързано с житейският ти опит.Сподели,ти би ли посегнала на живота си,при тези обстоятелства в които е била тази жена...Недей се лови за линк и недей свързвай всичко с управляващите...Управляващите не мога да управляват болните мозъци на никой...Не може да се каже за някой,който изпива шепа хапчета за да си сложи край на живота,че е нормален..Това са откачалки и проблема не е в управляващите,проблема е в болните мозъци на такива хора...Помисли и дай нещо от теб,без линкове,без нападки...
dakota_

Мнениеот clearly » 09 Дек 2011, 20:32

dakota_ написа:
clearly написа:Вчера 36-годишна отчаяна жена опита да се самоубие http://www.snews.bg/bg/statiya/otchayan ... ubie:13429
[color=#FF0000]До къде я докараха управляващите [/color]. Млада жена вместо да ражда и да се радва на живота е решила да се самоубива.

Остави управляващите на мира,опитай да кажеш нещо без линкове,без да замесваш управляващите...Сподели нещо свързано с житейският ти опит.Сподели,ти би ли посегнала на живота си,при тези обстоятелства в които е била тази жена...Недей се лови за линк и недей свързвай всичко с управляващите...Управляващите не мога да управляват болните мозъци на никой...Не може да се каже за някой,който изпива шепа хапчета за да си сложи край на живота,че е нормален..Това са откачалки и проблема не е в управляващите,проблема е в болните мозъци на такива хора...Помисли и дай нещо от теб,без линкове,без нападки...

Дакота май не ти е ясно ,че да се разисква нещо първо трябва да се постави конкретен случай .Точно поради това аз сложих новина с линк към нея и си изказах мнението което е на база причината довела до това действие..А ти драги се моли да не изпадниш в такава ситуация и тогава ще те питам ако нямаш здрава психика какво ще правиш.Сега ти е широко щото си вземаш всеки месец заплатката .И си свали розовите очила с които гледаш, щото положението сред народу е трагично.Що се касае до това ,че новината я свързвам с управлявщите ,за мен те имат вина.Какво направиха за две години за да съживят бизнеса ?Какво направиха за младите хора в България да не стигат до там.Те не искат подаяния искат работа.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2011, 20:36

clearly написа:Дакота май не ти е ясно ,че да се разисква нещо първо трябва да се постави конкретен случай .Точно поради това аз сложих новина с линк към нея и си изказах мнението което е на база причината довела до това действие..А ти драги се моли да не изпадниш в такава ситуация и тогава ще те питам ако нямаш здрава психика какво ще правиш.Сега ти е широко щото си вземаш всеки месец заплатката .И си свали розовите очила с които гледаш, щото положението сред народу е трагично.

Мнението ти се губи в линкове...От цялото ти мнение разбрах,че управляващите са сложили хапчета в ръката на тази жена и са я принудили да ги изпии...Остана само да посочиш името на виновника от управляващите,за да си поеме персоналната отговорност...
dakota_

Мнениеот clearly » 09 Дек 2011, 20:37

dakota_ написа:
clearly написа:Дакота май не ти е ясно ,че да се разисква нещо първо трябва да се постави конкретен случай .Точно поради това аз сложих новина с линк към нея и си изказах мнението което е на база причината довела до това действие..А ти драги се моли да не изпадниш в такава ситуация и тогава ще те питам ако нямаш здрава психика какво ще правиш.Сега ти е широко щото си вземаш всеки месец заплатката .И си свали розовите очила с които гледаш, щото положението сред народу е трагичноЩо се касае до това ,че новината я свързвам с управлявщите ,за мен те имат вина.Какво направиха за две години за да съживят бизнеса ?Какво направиха за младите хора в България да не стигат до там.Те не искат подаяния искат работа..

Мнението ти се губи в линкове...От цялото ти мнение разбрах,че управляващите са сложили хапчета в ръката на тази жена и са я принудили да ги изпии...Остана само да посочиш името на виновника от управляващите,за да си поеме персоналната отговорност...

Явно не си прочел дописването ми в поста,за да ми отговаряш така

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Lord » 10 Дек 2011, 09:37

Мисля, че не е възможно човек с нормално психично здраве да посегне на живота си.

Изключвам единствено случаите на хора с нелечими болести, които предизвикват силна болка или пък ангажират околните с много грижи. Не знам за случай нормален човек да посегне на живота си и твърдя, че е невъзможно.
Аватар
Lord

Мнениеот clearly » 10 Дек 2011, 20:04

Lord написа:Мисля, че не е възможно човекс нормално психично здраве да посегне на живота си.

Изключвам единствено случаите на хора с нелечими болести, които предизвикват силна болка или пък ангажират околните с много грижи. Не знам за случай нормален човек да посегне на живота си и твърдя, че е невъзможно.

Лорд според изказването ти да разбирам ли ,че тримата твои колеги които си сложиха край на животът си, не са имали нормално психично здраве ??Щото аз си мисля,че много бързо психически здрав човек,може да си срине психиката по ред причини .И поради това ,че не може да намери в себе си сила не смее да си намери опора било близък ,било психолог с когото да сподели и да му помогне ,той действа емоционално и посяга на животът си Това най -вероятно се дължи на собственото му самолюбие и егоизъм .

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2011, 20:28

clearly написа:
Lord написа:Мисля, че не е възможно човекс нормално психично здраве да посегне на живота си.

Лорд според изказването ти да разбирам ли ,че тримата твои колеги които си сложиха край на животът си, не са имали нормално психично здраве ??Щото аз си мисля,че много бързо психически здрав човек,може да си срине психиката по ред причини .И поради това ,че не може да намери в себе си сила не смее да си намери опора било близък ,било психолог с когото да сподели и да му помогне ,той действа емоционално и посяга на животът си Това най -вероятно се дължи на собственото му самолюбие и егоизъм .

Естествено,че става дума за хора с нарушено психично здраве,не може нормален човек да посегне на живота си!Разсъжденията са ти объркани...ако на човек му се срине психиката както си написала,става нездрав човек и съответно има вероятност да посегне на живота си или на живота на друг...
dakota_

Мнениеот bega4kata » 10 Дек 2011, 20:43

Ние сме хора, не сме машини, на всеки може да се случи да изпадне в състояние на афект при определени обстоятелства и да загуби за момент самообладание, не смятам, че това те прави ненормален; стрес, безсъние, нервно напрежение - всичко това в един момент си дава отражението, а когато има лични проблеми не се знае какво може да се случи. Преди 2 години един колега си отиде по този начин, беше един от най- точните, коректни и позитивни хора, които съм познавал, винаги с много високи резултати в работата, тъй че...пази Боже.
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот clearly » 10 Дек 2011, 21:10

dakota_ написа:
clearly написа:

Естествено,че става дума за хора с нарушено психично здраве,не може нормален човек да посегне на живота си!Разсъжденията са ти объркани...ако на човек му се срине психиката както си написала,става нездрав човек и съответно има вероятност да посегне на живота си или на живота на друг...

Дакота не знам на кого са объркани разсъжденията ,но аз в моето мнения ясно обясних ,поради каква причина много лесно се срива психиката на здрав човек .И точно на база на това той посяга на животът си.Не виждам за какво спориш с мен??
.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2011, 21:41

bega4kata написа:Ние сме хора, не сме машини, на всеки може да се случи да изпадне в състояние на афект при определени обстоятелства и да загуби за момент самообладание, не смятам, че това те прави ненормален; стрес, безсъние, нервно напрежение - всичко това в един момент си дава отражението, а когато има лични проблеми не се знае какво може да се случи. Преди 2 години един колега си отиде по този начин, беше един от най- точните, коректни и позитивни хора, които съм познавал, винаги с много високи резултати в работата, тъй че...пази Боже.

Напълно нормално е човек да изпадне в състояние на афект и да изгуби самообладание,било да се изплаши,да избяга или да ошамари някой,но съвсем различно е да превърти,да награби шишето с хапчетата и да си сложи край на живота,защото останал без работа или имал финансови затруднения...Това само луд може да го направи,здравият човек търси начин и го намира,защото един проблем погледнат днес,може да изглежда труден и нерешим,но утре може да стане така,че като го погледне човек да се засмее и да види поне няколко варианта за решаването му...
За това са казали,че утрото е по-мъдро от вечерта...Казвам го това нещо,защото ти си млад мъж,всичко е пред теб и няма какво да те спре,ако днес имаш някакъв проблем,утре ще си го преодолял...Няма вариант,който да оправдае акт на самоубийство,заради някакви временни затруднения...
dakota_

Мнениеот Lord » 11 Дек 2011, 12:36

clearly написа:Лорд според изказването ти да разбирам ли ,че тримата твои колеги които си сложиха край на животът си, не са имали нормално психично здраве ??......

Драга clearly, каквото имам да казвам съм го казал, мисля че съм го направил ясно и разбираемо. Виждам, че и колегата Доакота е на моето становище. Не мисля, че дадена професия, пък била и полицейската дава някакви привилегии срещу изперкване. Дето се вика "Бай бабо...". ;)
Аватар
Lord

Мнениеот clearly » 11 Дек 2011, 13:21

Lord написа:
clearly написа:Лорд според изказването ти да разбирам ли ,че тримата твои колеги които си сложиха край на животът си, не са имали нормално психично здраве ??......

Драга clearly, каквото имам да казвам съм го казал, мисля че съм го направил ясно и разбираемо. Виждам, че и колегата Доакота е на моето становище. Не мисля, че дадена професия, пък била и полицейската дава някакви привилегии срещу изперкване. Дето се вика "Бай бабо...". ;)

Уважаеми Lord ,с постът си към дакота аз се помъчих да обясня според моето виждане ,каква е причината на човек да му се срини психиката.В никакъв случай не съм искала да вменя ,че видите ли колегите ви са по привилегировани от останалите .Напротив във всеки един психично здрав човек има заложено в гена си преднамерено желание за смърт по лична воля.Същото може да се отключи винаги и ако даден индивид няма силна воля в самият себе си да се пребори , се стига до депремиране.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 27 Дек 2011, 13:10

Черна Коледа за Русе.Самоубиец умря в адски мъки пред Паметника на свободата. http://www.blitz.bg/news/article/125872

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

ПредишнаСледваща

Назад към Всякакви теми