Необходими документи за почивните бази на МВР

Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот ivotroyan » 13 Юни 2011, 14:12

Колеги, може ли някой от опит да сподели какви документи се изискват при настаняване в базите на МВР. Има една Инструкция Із-949/2006г. за това, но никъде не я открих. Ние с жена ми сме с различни фамилии, едното дете е на 11 и половина - гранична възраст за цената. Трябва ли да си нося акт за брак, актове за раждане на децата, и ако да, трябва ли да ги оставя там, т.е. трябва ли да си ги преснимам предварително? Или се проверява просто в базата данни?
Последна промяна MasterCop на 15 Юни 2011, 08:19, променена общо 1 път
Причина: Променено заглавие
ivotroyan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2010, 09:54

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот Lord » 13 Юни 2011, 18:41

Служебна карта.
Акт за брак.
Акт за раждане на дете.

Това е съгласно, новия правилник за почивното дело в МВР, който ще влезе в сила от 01.07.2011г, но въпреки това ги искат и сега. Идеята е, че всички други ще се наложи да доплащат, като за обиктновени граждани, желаещи да почиват на наши ведомствени курортни бази.

Демек, ако съм с приятелка на почивка, тя няма да се ползва от привилегията ми, че съм служител и независимо от картата за почивка ще трябва да доплаща, същото е и с децата.

Така че морала преди всичко - никакви гаджета, живот на семейни начала без брак или още по-лошо деца без гражсански брак на родителите.

Честито!
Аватар
Lord
 
Мнения: 1211
Регистриран на: 17 Дек 2008, 18:30

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот pool » 13 Юни 2011, 21:11

Служебна карта-да, но акта за брак и удостоверението за раждане на децата са КОПИЯ, а не оригинали.
pool
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2009, 23:24

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот Lord » 13 Юни 2011, 21:31

Добре, копия, аз говоря за принципа, а не за формалности.

Не мисля, че всичко това е правилно и редно. Тъпо е!
Аватар
Lord
 
Мнения: 1211
Регистриран на: 17 Дек 2008, 18:30

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот erden » 13 Юни 2011, 21:41

също така ако децата са навършили 18 год. бележка от училището,че са записани в по-горен клас, а е хубаво да си носи бележника
erden
 
Мнения: 114
Регистриран на: 18 Дек 2008, 18:42

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот ivotroyan » 14 Юни 2011, 07:26

Ясно. Благодаря за бързия отговор. Ще си ги приготвя.
ivotroyan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2010, 09:54

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот Sir Humphrey » 14 Юни 2011, 17:25

Е*ати бюрокрацията :evil:
Аватар
Sir Humphrey
 
Мнения: 3078
Регистриран на: 10 Фев 2009, 23:46

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот бастун » 14 Юни 2011, 17:42

Май е хубаво и "Декларация за вярност" по реда на чл. 313 от НК, от съпругата или приятелката! :lol:
Не съм и предполагал, че ще е толкова бумащината-сериозно ли е това? Аз лично не съм ходил в почивни станции на МВР, но май е веселба, започваща от рецепцията!? ;)
бастун
 
Мнения: 95
Регистриран на: 27 Фев 2010, 18:28

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот C0LD » 14 Юни 2011, 20:53

Lord написа:Служебна карта.
Акт за брак.
Акт за раждане на дете
.

Това е съгласно, новия правилник за почивното дело в МВР, който ще влезе в сила от 01.07.2011г, но въпреки това ги искат и сега


erden написа:ако децата са навършили 18 год. бележка от училището,че са записани в по-горен клас, а е хубаво да си носи бележника


Изображение Еее ами той новия правилник направо като стария! Абе вие нормални ли сте, не стига че на работа се гледате с едни и същи криваци, ами отивате насила на още 10 дни простотия, настаняване в стая в зависимост какъв чин си и кой се е 'обадил' за теб, табела на плажа че това е плаж за служители на МВР като маймунки в зоопарка да те гледат хората, компания от предимно 50-60 годишни бивши и настоящи началници, стаите я има телевизор, я има климатик, а по-вероятно мухъл , носиш и 20 документа противно на всички Европейски норми които изключват дискриминация по отношение на религия, семейни отношения - много хора в България живеят на семейни начала и са семейство без граждански брак , да не говорим че има хора които са приемни родители и т.н. И каква е ползата, че храната била евтина Изображение За 1 кебапче се продавате, променете си мисленето иначе няма кой да ви оправи, живеете в Европа в не лоша страна- вземате 400-500 € и си изкарвате тук или в Гърция екстра за 5-6 дни, верно не е като 10 ама свободата Санчо не е като салама.. Хубаво лято на всички !
Аватар
C0LD
 
Мнения: 98
Регистриран на: 29 Окт 2009, 20:01

Re: Какви документи се носят в почивните бази на

Мнениеот arkan » 14 Юни 2011, 21:45

C0LD написа:
Lord написа:Служебна карта.
Акт за брак.
Акт за раждане на дете
.

Това е съгласно, новия правилник за почивното дело в МВР, който ще влезе в сила от 01.07.2011г, но въпреки това ги искат и сега


erden написа:ако децата са навършили 18 год. бележка от училището,че са записани в по-горен клас, а е хубаво да си носи бележника


Изображение Еее ами той новия правилник направо като стария! Абе вие нормални ли сте, не стига че на работа се гледате с едни и същи криваци, ами отивате насила на още 10 дни простотия, настаняване в стая в зависимост какъв чин си и кой се е 'обадил' за теб, табела на плажа че това е плаж за служители на МВР като маймунки в зоопарка да те гледат хората, компания от предимно 50-60 годишни бивши и настоящи началници, стаите я има телевизор, я има климатик, а по-вероятно мухъл , носиш и 20 документа противно на всички Европейски норми които изключват дискриминация по отношение на религия, семейни отношения - много хора в България живеят на семейни начала и са семейство без граждански брак , да не говорим че има хора които са приемни родители и т.н. И каква е ползата, че храната била евтина Изображение За 1 кебапче се продавате, променете си мисленето иначе няма кой да ви оправи, живеете в Европа в не лоша страна- вземате 400-500 € и си изкарвате тук или в Гърция екстра за 5-6 дни, верно не е като 10 ама свободата Санчо не е като салама.. Хубаво лято на всички !

Има колеги дето от вътре им идва да са мазохисти, цяла година общуват с деб*лни
началници и по средата на лятото отиват да "почиват" пак с подобни крет*ни.
(в МВР станциите болшинството почиващи в подходящите дати са все номенклатурки от кат."Г"-нагоре).
Това за мен си е чист "стокхолмски синдром".
“How much can you know about yourself if you've never been in a fight?”- Tyler Durden
Аватар
arkan
 
Мнения: 272
Регистриран на: 20 Яну 2009, 20:19

Re: Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот osata » 15 Юни 2011, 21:56

Един любопитен въпрос:

Има ли в почивните домове на МВР каси за оръжие, за служебни карти и подобни обичайни джиджавки за служителите?
Както и за придружаващите документи, видно от Наредбата "3 тома" :D .

И най-важното, един много важен член от Наредбата - картата се заплаща предварително. Тоест 2-3-4-5 месеца преди почивката. Ако смяната е например 01-10 юли, настаняването е от 13.00 на 01 юли до 13.00 часа на 02 юли. След това ( след тези 24 часа ) картата става невалидна, а парите не се връщат. Ще кажеш че не си платил, а си капарирал. Което пък съгласно ЗЗП си е чисто нарушение, само дето служителят на МВР не е потребител, а дори и в отпуската си служител.
http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Аватар
osata
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 28 Дек 2008, 14:02

Re: Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот nabliudatel » 15 Юни 2011, 22:09

osata написа:Един любопитен въпрос:

Има ли в почивните домове на МВР каси за оръжие, за служебни карти и подобни обичайни джиджавки за служителите?
Както и за придружаващите документи, видно от Наредбата "3 тома" :D .

И най-важното, един много важен член от Наредбата - картата се заплаща предварително. Тоест 2-3-4-5 месеца преди почивката. Ако смяната е например 01-10 юли, настаняването е от 13.00 на 01 юли до 13.00 часа на 02 юли. След това ( след тези 24 часа ) картата става невалидна, а парите не се връщат. Ще кажеш че не си платил, а си капарирал. Което пък съгласно ЗЗП си е чисто нарушение, само дето служителят на МВР не е потребител, а дори и в отпуската си служител.


Много точно си го формулирал.
"Гоуем си"-както казват в моя край. :lol:

п.п-Правилно си го написал,наредбата е 3 тома и те цакат пак тънко и фино.
Член на СФС МВР
nabliudatel
 
Мнения: 80
Регистриран на: 22 Дек 2008, 17:14

Re: Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот morfei » 18 Юни 2011, 15:47

Колега каси има но втях не се разрешава съхранение на оръжие и служебни карти ако те огрее чувал съм хубави неща за Китен и Несебър а на колегата Gold ще му кажа че не всеки разпоага с суми от 500-600 евро излишни за почивка извън България
morfei
 
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2008, 17:55

Re: Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот dedo » 01 Юли 2011, 18:05

Колеги продавам карта за почивка на базата в Созопол от 04.09до 14.09 води се 1 класа което ще рече без хладилник и телевизор. Картата е поимена но мисля,че няма да има проблеми като се отиде на място, цена 104лв. за двама души.
dedo
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Яну 2009, 17:57

Re: Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 02 Авг 2011, 22:09

dedo написа:Колеги продавам карта за почивка .... Картата е поимена но мисля,че няма да има проблеми като се отиде на място, цена 104лв. за двама души.


Ъхъ. Гордият купувач на поименната карта ще има за задача предвидливо да си пусне достатъчно дълъг нокът, с който да изчегърта името на титуляря, а след това внимателно с туш и писец да впише собственото си име, по възможност с шрифт "Monotype Corsiva", размер 12 пункта.
Аватар
Sir Humphrey
 
Мнения: 3078
Регистриран на: 10 Фев 2009, 23:46

Re: Необходими документи за почивните бази на МВР

Мнениеот manowar » 19 Авг 2011, 19:29

Колега, като говориш за санцията в Китен сега ще ти разкажа нещо. Тази година, от 11.07.2011г. отидох на почивка на Китен. От тази дата застъпваше и смяна в почивната станция на МВР там. Тъй като нямах карта, отидох и попитах управителя на станцията мота ли да ползвам само столовата за хранене. Беше ми отговорено да отида след 2 дни, ако имало свободни маси. Отидох след 2 дни, въпреки че ми течеше почивката и ми казаха, че може. Тогава някакви госпожи от счетоводството там ми поискаха същите документи за граждански брак и за детето, като направо останах изумен. Казах им,че не почивам в базата и искам да ползвам стола, на което те ми отговориха ,че неможе така, че трябва да докажа че детето е мое и жена ми иначе ще ги таксуват като за граждани. Тъй като нямах необходимите документи се отказах окончателно. Отделен е въпроса, че точно тази смяна от 11.07.2011г.1/3 от почиващите не бяха от системата, а външни лица, които са взели карта от МВР. Питам, как тези лица доказаха че са служители на МВР при регистрацията си в базата и на какво основание почиваха там? Те даже не се криеха за това! Един колега от София беше уредил с карта и беше довел на почивка баджанака си, заедно с цялото му семейство и открито си го разказваше това ! Много от почиващите колеги също разбраха, че има много външни хора и също негодуваха от това, но какво да се прави. Значи колеги които нямат граждански брак и живеят на съпружески начала и имат деца не могат да си заведът семейството в станция на МВР, а други които изобщо нищо не ги свързва с МВР ходат в такива станции на почивка . Това наистина е много жалко в тази пропаднала система - МВР, но така е било и така ще бъде ! Това го казвам, защото съм го видял и чул лично и просто разбрах за какво става въпрос !
manowar
 
Мнения: 31
Регистриран на: 10 Мар 2009, 20:38


Назад към Всякакви теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта