Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот kkarakashev » 02 Авг 2011, 09:37

Вчера след малък инцидент пострадах леко. Пръсната гума, канавка и после главоболия с гумата. Докато е сменях се цапардосах с ключа за гуми. След около 2 часа не можех да си стъпя на крака. Яваш,яваш на авариини с 30 км/ч в спешния кабинет на окръжна болница.
Чукам, куцук,куцук в стаята "лекаря": Що влизате, някой да ви е повикал (в същото време си зяпа нещо на компютъра) Влизам вътре, погледна го, казах за какво става дума и ми дава направление за снимка. Излизам, сложиха ме на инвалидна количка и жената бута до рентгена. Долу ми отказват снимка, защото "медицинския брат" не бил оторизиран да казва кой за снимка и кой не. Аде пак до кабинета. Там ПРЕД НАС скандал и почти до бой кой какво имал право."Медицинския брат" вика - една шиничка и си 6. Не се съгласих, защото няма становище от ЛЕКАР. 30 минути седя и чакам някой да се сети какво да прави. Звънене по телефони, скандали, обясняване кой какъв е в болницата. След което санитаря тръгна със направлението да пита дали ще ми направят снимка. Еле направиха е. Дойде доктор. Видя е. Ми и колегата е казал шина, ама сега ще е гипсов ботуш.
Интересно ми е как може някой, от някъде си да изказва диагнози, без да има право на това. Интересно ми е защо аз като пациент трябва да седя и да се моля едва ли не да ми обърнат внимание. После си плащай данъците, осигуровките и другите подобни, а в резултат на това да те правят на маймуна. Еми явно найстина в болниците си мясаме на маймунки, който чакат на благоволението на лекарите за да те "погледнат".
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот Chopara50 » 04 Авг 2011, 22:04

kkarakashev написа:Вчера след малък инцидент пострадах леко. Пръсната гума, канавка и после главоболия с гумата. Докато е сменях се цапардосах с ключа за гуми. След около 2 часа не можех да си стъпя на крака. Яваш,яваш на авариини с 30 км/ч в спешния кабинет на окръжна болница.
Чукам, куцук,куцук в стаята "лекаря": Що влизате, някой да ви е повикал (в същото време си зяпа нещо на компютъра) Влизам вътре, погледна го, казах за какво става дума и ми дава направление за снимка. Излизам, сложиха ме на инвалидна количка и жената бута до рентгена. Долу ми отказват снимка, защото "медицинския брат" не бил оторизиран да казва кой за снимка и кой не. Аде пак до кабинета. Там ПРЕД НАС скандал и почти до бой кой какво имал право."Медицинския брат" вика - една шиничка и си 6. Не се съгласих, защото няма становище от ЛЕКАР. 30 минути седя и чакам някой да се сети какво да прави. Звънене по телефони, скандали, обясняване кой какъв е в болницата. След което санитаря тръгна със направлението да пита дали ще ми направят снимка. Еле направиха е. Дойде доктор. Видя е. Ми и колегата е казал шина, ама сега ще е гипсов ботуш.
Интересно ми е как може някой, от някъде си да изказва диагнози, без да има право на това. Интересно ми е защо аз като пациент трябва да седя и да се моля едва ли не да ми обърнат внимание. После си плащай данъците, осигуровките и другите подобни, а в резултат на това да те правят на маймуна. Еми явно найстина в болниците си мясаме на маймунки, който чакат на благоволението на лекарите за да те "погледнат".

Краси малко късно ще пиша по темата която си постнал. На скоро колежка на моята приятелка имаше проблем със здравословното състояние на сина си, който се занимава активно със спорт, по- точно футбол. Та същото момче е почуствало болки в областта на слабините и е закарано веднага в спешния кабинет на Пещерско шосе. Дежурният доктор или както се води там се води е препоръчал веднага детето да бъде прието за прието за спешна операция. Колежката на моята приятелка се е усъмнила в мнението на дежурния, тъй като той Е ЛЪХАЛ НА АЛКОХОЛ !!! След като е преживяла част от твоите премеждия :x с разхождане по СПЕЦИАЛИСТИ и разговор със съпруга си отказа ОПЕРАЦИЯТА. Оказа се, че е имал възпаление което успешно се лекува в момента с антибиотик, но според ДОЦЕНТИТЕ които са прегледали сина и ако е била извършена ОПЕРАЦИЯТА е можела да увреди трайно здравето на детето дори и да доведе летален изход. Някога, преди доста години, когато бях школник в СМУ в гр. Пазарджик имах ме часове по практика т.е. излизахме и работехме по КАТ и пешеходни пътеки като глобявах ме нарушителите с не без известните за тези години карнетки. Тогава всички Пазарарджиклий казваха, че в града е най- лошо да си водач на МПС и болен, тъй като имаше СМУ и Училище за мед. сестри и В ДВАТА СЛУЧАЯ СЕ УЧАТ ВЪРХУ ТЕБ!!! Което беше истина. В момента в България има около 7 500 000 опитни свинчета, с които власт имащите а и други си правят експерименти и соц. проучвания относно мнения и настроения за предстоящите избори, а не само за това...!
Chopara50

Мнениеот paolon » 06 Авг 2011, 09:20

Chopara50 написа:тъй като той Е ЛЪХАЛ НА АЛКОХОЛ !!!
И на кого са казали ,че лъха на алкохол?Има си начини да изяде дървото.
Аватар
paolon

Мнениеот Chopara50 » 06 Авг 2011, 12:04

paolon написа:
Chopara50 написа:тъй като той Е ЛЪХАЛ НА АЛКОХОЛ !!!
И на кого са казали ,че лъха на алкохол?Има си начини да изяде дървото.

Към момента на случая едва ли на жената и е дошло на ум да се разправя и да пуска жалби , в последствие вече е късно върви доказвай... Разбира се, че има начин, винаги мога да разбера кога му свършва дежурството и да си поговорим. 8-)
Chopara50

Назад към Всякакви теми