Ползване на ученическа отпуска в МВР

Ползване на ученическа отпуска в МВР

Мнениеот nabliudatel » 02 Сеп 2011, 07:26

Колеги дайте съвет след няколко годишно кандидат-студенстване тази година ме приеха задочно в УНИБИТ-София и се изправих пред следния проблем.Груповия ми каза,че не мога да ползвам ученическа отпуска,трябва директора да ми подпише уведомлението че съм студент,но за да стигне уведомлението до директора трябва да мине през структурното звено и да бъде с резолюция-Да или Не от прекия ръководител,но същият отказва да приеме уведомление,та въпроса ми е аз ли не съм запознат правилно с процедурата или така е по лесно то годишната отпуска не може да се ползва, а аз искам ученическа.Още нещо като почерпих в групата за приемането ми ми беше обещано,че ще ползвам от годишната отпуска за лекциите и затова не ми е прието уведомлението,но сега от 09.09.2011г започват лекциите и се оказа дежурното нямаме хора не може сега,дайте съвет как да пусна уведомлението или вече е късно,защото отпуска се взима при нужда, а не когато не ти трябва да те пускат за да се чисти.
Член на СФС МВР
nabliudatel

Re: Ползване на ученическа отпуска в МВР

Мнениеот litex » 02 Сеп 2011, 07:58

Колега,поздрави груповият си от мен и му кажи,че от него нищо не зависи,началника на групата е нещо,като пръв сред равни,такива отказвания за приемане на Заявления също са ми забавни и не знам на какво основание деловодител ще ти откаже да приеме Заявление!Директора на ОДМВР е човека,който разрешава и за да стигне Заявлението ти до него може да се погрижиш самият ти!
Директора на ОДМВР може да ти откаже с пълно право ученически отпуск,защото има една процедура за договаряне с Директора на ОДМВР и ако има специфична нужда от човек с такова образование,тогава се сключва и договор,поемат се едни задължения по договора и се подсигурява и ученическият отпуск...
Нещата ги има уредени и в ППЗМВР,според мен полагаемият ти отпуск ще ти бъде напълно достатъчен да се явяваш на изпити,защото съм почти убеден,че това с договарянето с Директора на ОДМВР няма да мине...Ако все пак решиш да се подсигуриш,Директора ви има приемен ден,може да отправиш въпроса си директно и да получиш конкретен отговор!Това последното което пишеш с нямаме хора,сега не може да вземеш полагаем отпуск,никой от нас не може да ти помогне,ако на място не може да се разберете проблема си остава изцяло ваш...
litex

Мнениеот pravo_09 » 02 Сеп 2011, 08:57

След като подадеш заявлението по съответния ред, Директора на ОДМВР дава резолюция ''Да'', с условието да се ползва полагаемия годишен отпуск. Когато нямате полицаи за дежурство, невиждам как ще те пуснат отпуска. Едва ли ще командироват от друго място заради теб. Аз също понягога не съм ходил на лекции, когато нямаше как да изляза в отпуск, но завърших успешно. Когато има желание има и начини да намериш лекции и да учиш. Знам че не е лесно. Успех.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот Lord » 02 Сеп 2011, 20:10

nabliudatel написа:та въпроса ми е аз ли не съм запознат правилно с процедурата или така е по лесно то годишната отпуска не може да се ползва, а аз искам ученическа..

Определено не си запознат. Предвид изборите много е възможно тази есен да не ползваш "ученическа отпуска", за което грешката си е изцяло твоя, трябваше да пуснеш заявление, че желаеш да кандидатстваш и след приема нямаше да има проблем.
Въпреки това не е късно, поне за напред ще ползваш тази отпуска, а никой освен директор не може да дама мнение по въпроса.
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 02 Сеп 2011, 20:40

Lord написа:
nabliudatel написа:та въпроса ми е аз ли не съм запознат правилно с процедурата или така е по лесно то годишната отпуска не може да се ползва, а аз искам ученическа..

Определено не си запознат. Предвид изборите много е възможно тази есен да не ползваш "ученическа отпуска", за което грешката си е изцяло твоя, трябваше да пуснеш заявление, че желаеш да кандидатстваш и след приема нямаше да има проблем.
Въпреки това не е късно, поне за напред ще ползваш тази отпуска, а никой освен директор не може да дама мнение по въпроса.

Дори да е пуснал Заявление никой няма да отмени провеждането на изборите заради това,че има полицаи,които са приети във ВУЗ и се налага да излязат в отпуска за да се явят на лекции...При добра организация и проява на разбиране винаги може да се намери начин за всичко...В случая става дума за около две седмици...
dakota_

Мнениеот nabliudatel » 04 Сеп 2011, 22:29

dakota_ написа:
Lord написа:

Дори да е пуснал Заявление никой няма да отмени провеждането на изборите заради това,че има полицаи,които са приети във ВУЗ и се налага да излязат в отпуска за да се явят на лекции...При добра организация и проява на разбиране винаги може да се намери начин за всичко...В случая става дума за около две седмици...

Прав си,при добра организация и разбиране-на мен ми заявиха днес,взводния че съм излизал отпуска юни,ползвал съм компенсация юли/тя беше 2 дни за кандидат-студенският изпит и то по предложение на груповия/,и не можал да ме пусне отпуска да си почивам,проблема е в сметките има хора от 09.09 днес проверихме със колега КО и ще има достатъчно хора ,но взводния ми каза ще ме пусне 9 дни вместо 12 :lol: за да натяква каква услуга ми е направил пуснал ме е да почивам :lol: ,във сряда почивам и в 08.00ч ще съм в СДВР пред кабинета на кадровика а след това пред кабинета на директора,защото в МВР много често става,че "царя дава пъдаря -не",пък каквото сабя покаже.

П.П- благодаря много за съветите и инфото.
Член на СФС МВР
nabliudatel

Мнениеот pravo_09 » 05 Сеп 2011, 12:39

Моя съвет е да не си разваляш отношенията с полицейският си командир, заради една отпуска и да вдигаш пара до Директора, защото по-нататък може да ти го върне тъпкано и то напълно по правилата.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Назад към Всякакви теми