Кино и филми

Re: Кино и филми

Мнениеот clearly » 20 Мар 2012, 19:50

СЕРИАЛЪТ НА 2012 ГОДИНА ОТПЛАТА

Изображение
Държава: България
* Година:2012
* Релийз - TV Rip
* Сезон 01
* Дължина: 80 минути
* Жанр: Драма, криминален
* Субтитри: BG Audio
* В ролите:
Велислав Павлов, Стоян Алексиев, Пламена Гетова, Джоко Росич, Мариус Донкин, Ивайло Драгиев, Пламен Пеев, Йосиф Шамли, Стефан Щерев, Валентин Балабанов,
Орлин Павлов, Ива Янкулова

* * * Резюме: * * *

„Отплата” е разказ за цената на отмъщението, за пораженията, които то нанася на човек, избрал да поеме по неговия път, и за силата на любовта – единственото спасение от призраците на миналото и единствената надежда за ново начало и нов живот.
Главният герой Александър Георгиев е банков служител, чието семейство загива в катастрофа по вина на влиятелен бизнесмен. След инцидента Александър е в кома, по време на която нещата се подредени така, че той става главен обвиняем за трагедията. След шумен процес Александър е осъден на дълъг затвор. Когато идва краят на наказанието му, неговият живот е напълно разбит, но има една единствена обсебваща мисъл – да отмъсти на виновниците...
„Отплата”, за първи път в българския тв ефир, се анонсира чрез нетрадиционна кампания. Основният конфликт в криминалната драма е разгърнат в поредица от клипове, които, навързани един след друг, образуват цялостен няколкоминутен филм.

За тия които не са гледали 1 епизод , >>> http://www.youtube.com/watch?v=vFFsMGkM ... re=related

Очаквайте втори епизод на "Отплата", довечера -вторник (20 Март) от 21:00 в ефира на Нова ТВ.
(Промо филм) Епизод 2 > http://www.youtube.com/watch?v=Xd1iqBEy ... r_embedded

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Faceoff » 30 Мар 2012, 19:23

Ето малко сериалчета за любителите на руското кино:
Игра
Ментовские войны
Офицери
Щрафбат
Кехлибарената стая
Ловът на Берия
Аквариум
Бялата стрела – не е сериал, но бива
Бягство от Гулаг
За тези се сещам..... а тези потъмнените заслужават наистина внимание ( според мен ;) )
Имам готова дума за разговор с всеки човек, но първо гледам дали човека е наистина човек, второ гледам дали думата му е дума.
Аватар
Faceoff

Мнениеот dakota_ » 30 Мар 2012, 20:10

Не мога да не отговоря на поредицата от изброени хубави руски филми

Исаев
Десантура
Охотники на каравана
Слепой
Стилет
Брак по завещанию
Белая гвардия
Военный госпиталь
Груз 200
Руский перевод
Жизнь и приключения Мишки Япончика
Охота на изюбря

И доста други,но толкова за сега... ;)
dakota_

Мнениеот To4eH » 31 Мар 2012, 16:12

dakota_ написа:Не мога да не отговоря на поредицата от изброени хубави руски филми

Исаев
Десантура
Охотники на каравана
Слепой
Стилет
Брак по завещанию
Белая гвардия
Военный госпиталь
Груз 200
Руский перевод
Жизнь и приключения Мишки Япончика
Охота на изюбря

И доста други,но толкова за сега... ;)

Към тези могат да се добавят още:

9 Рота
Война
Морпехи
72 Метра
Группа "Зета"
Десантный Батя
Прорыв

Приятно гледане на всички, които обичат руските военни филми! ;)
To4eH

Мнениеот syelo » 04 Май 2012, 00:20

благодаря на dakota за добрите Руски филми.Пробва ли сериала ТЕЛОХРАНИТЕЛ, БОЙ СЪС СЕНКИ, НА КРАЙ СВЕТА,24 ЧАСА НО РУСКИЯ И Е ИГРАЛЕН
syelo

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2012, 18:34

С нетърпение чакам да дойдат руските сериали да ни освободят от турските сериали ;)
Ето още няколко според мен хубави филми:
Кремень
МУР
Завещание Ленина
Черные волки
Талаш
Папаши
Три метра над небето-не е руски филм,но много ми хареса...
dakota_

Мнениеот jonson » 05 Май 2012, 11:57

Според мен трябва да си наистина "настоящий ******" за да ти харесват руски филми. Аз намразих Русия и руснаците в момента в който осъзнах каква грешка са направили когато са ни освободили от турското робство. Ето един пример- Турция за 2011год. е със 10% ръст на БВП пък не е член на ЕС. Е, кой е по-добре- турчина или българина?
Последна промяна belyata на 05 Май 2012, 12:55, променена общо 1 път
Причина: Избягвай да пишеш обидни квалификации в темите!
jonson

Мнениеот Lord » 05 Май 2012, 12:12

jonson написа:Според мен трябва да си наистина "настоящий дебиль" за да ти харесват руски филми. Аз намразих Русия и руснаците в момента в който осъзнах каква грешка са направили когато са ни освободили от турското робство. Ето един пример- Турция за 2011год. е със 10% ръст на БВП пък не е член на ЕС. Е, кой е по-добре- турчина или българина?

Темата е за кино и филми. Ти турски сериали ли харесваш, а може би холивудска боза?!

Всъщност, благодаря за поста ти! Той е доказателство, че има индивиди в Родината, които наистина са мутирали и то не просто физически, а умствено.

Трябваше да предупредят за Чернобил, явно тепърва ще берем ядове!
Аватар
Lord

Мнениеот inkognito » 05 Май 2012, 13:03

Покрай филмите,които Dakota_ препоръчва,започнах да харесвам руско кино и открих какви хубави руски филми има.
Спомням си как преди време казваха "Филма хубав ли е,или е руски",сега руските филми са много интересни и увлекателни.Имам проблем с липсата на субтитри за някой филми и съжалявам,че не знам руски език за да мога да гледам повече руски филми...
inkognito

Мнениеот dakota_ » 05 Май 2012, 15:04

jonson написа:Според мен трябва да си наистина "настоящий ******" за да ти харесват руски филми. Аз намразих Русия и руснаците в момента в който осъзнах каква грешка са направили когато са ни освободили от турското робство. Ето един пример- Турция за 2011год. е със 10% ръст на БВП пък не е член на ЕС. Е, кой е по-добре- турчина или българина?

Не успях да разбера какъв съм...но за да няма недоразумения ще ти кажа,че съм един виден Мунчо от "Под игото"...
Нямам твоята енергия за да мога да си позволя да мразя който и да е...Аз харесвам хубавата книга и хубавите филми...Ще ти препоръчам да прочетеш книгата "Като рана от меч" на Ахмет Алтан и да гледаш филма Irmak(Реката) много добър турски филм,ще трябва да си потърсиш субтитри,защото аз гледам руски и турски филми без субтитри.Желая ти приятно четене и приятно гледане,ако желаеш може да обсъдим книгата която ти препоръчах в някоя друга тема!
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 05 Май 2012, 15:57

inkognito написа:Покрай филмите,които Dakota_ препоръчва,започнах да харесвам руско кино и открих какви хубави руски филми има.
Спомням си как преди време казваха "Филма хубав ли е,или е руски",сега руските филми са много интересни и увлекателни.Имам проблем с липсата на субтитри за някой филми и съжалявам,че не знам руски език за да мога да гледам повече руски филми...

Аз гледам руски филми без субтитри и мога да се справя със сюжета.
Жалко, че Между Пловдив и Русе са 300 км. ;)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот clearly » 05 Май 2012, 16:40

На почитателите на руското кино препоръчвам филма
Изображение
Действието се развива през 1988 и 1989 година, няколко месеца преди пълното изтегляне на руските войски от Афганистан. След няколко месеца адска подготовка под командването на безпощаден старшина, седем новобранеца попадат в огнището на афганистанската кампания. Група десантчици, които стават герои, получават задача - да щурмуват планината и опазят колоната, която ще премине през нея. В неравния бой героичната 9-та рота загива, очакваща подкрепление. И само на единствения останал жив командир на взвода е отсъдено да разбере, че войната е свършила, а героично загиналите му бойни другари са просто забравени. Ненужна война, толкова очаквана победа с цената на хиляди загубени животисваляне от тук http://www.****.net/details.php?id=231220&hit=1 Филма ,,9 Рота'' на Фьодор Бондарчук е от тези които се гледат само по веднъж, подобно на Никита Михалков-трилогията,, Утомленные солнцем "Изпепелени от слънцето"

За почитателите на турските игрални филми които също не са за подценяване ,препоръчвам историческият филм Завоеванието 1453За какво иде реч в него , колко страни са придобили права за разпространение на филма и колко долара са отишли, може да прочетете тук http://en.wikipedia.org/wiki/Fetih_1453
Изображение

dsuzunov-Жалко, че Между Пловдив и Русе са 300 км

dsuzunov,разстоянието не е проблем ,може или по телефону/менкаш в неограничените минути/ или по скайпито да превеждаш.Проблема е че отсрешната страна в случая е мъж и някък си няма да се почувстваш комфортно. ;)
Последна промяна MasterCop на 05 Май 2012, 19:24, променена общо 1 път
Причина: Непозволен линк!

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 05 Май 2012, 17:19

clearly написа:На почитателите на руското кино препоръчвам филма
Действието се развива през 1988 и 1989 година, няколко месеца преди пълното изтегляне на руските войски от Афганистан. След няколко месеца адска подготовка под командването на безпощаден старшина, седем новобранеца попадат в огнището на афганистанската кампания. Група десантчици, които стават герои, получават задача - да щурмуват планината и опазят колоната, която ще премине през нея. В неравния бой героичната 9-та рота загива, очакваща подкрепление. И само на единствения останал жив командир на взвода е отсъдено да разбере, че войната е свършила, а героично загиналите му бойни другари са просто забравени. Ненужна война, толкова очаквана победа с цената на хиляди загубени животисваляне от тук http://www.********.net/details.php?id=231220&hit=1 Филма ,,9 Рота''

Филма "9-та рота" е препоръчван вече!За препоръчване е да не се рекламират сайтове,които съдържат материали със спорни авторски права.Нека уважаваме правилата на форума!
dakota_

Мнениеот clearly » 05 Май 2012, 18:29

dakota_ написа:
Действието се развива през 1988 и 1989 година, няколко месеца преди пълното изтегляне на руските войски от Афганистан. След няколко месеца адска подготовка под командването на безпощаден старшина, седем новобранеца попадат в огнището на афганистанската кампания. Група десантчици, които стават герои, получават задача - да щурмуват планината и опазят колоната, която ще премине през нея. В неравния бой героичната 9-та рота загива, очакваща подкрепление. И само на единствения останал жив командир на взвода е отсъдено да разбере, че войната е свършила, а героично загиналите му бойни другари са просто забравени. Ненужна война, толкова очаквана победа с цената на хиляди загубени животисваляне от тук http://www.*******.net/details.php?id=231220&hit=1 Филма ,,9 Рота''

Филма "9-та рота" е препоръчван вече!За препоръчване е да не се рекламират сайтове,които съдържат материали със спорни авторски права.Нека уважаваме правилата на форума!

Гълъбче ,филма го препоръчах след като се уверих ,че в тая тема го няма .А това ,че някой си е писал другаде за него няма как да знам защото още не съм придобила гадателските умения .Що се касае до другата забележка касаеща спорните авторски права ,все ми се струва,че след като замундата не е затворена следва,че не нарушава европейското законодателство.Но след като според теб аз съм нарушила Правилата на форума като съм го визирала , за бъдеще ок няма да слагам тоя линк.И би било хубаво ако някой знае кои линкове за дърпане на филми са с авторски права да ги изреди тук

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 05 Май 2012, 18:51

clearly написа:
dakota_ написа:
Действието се развива през 1988 и 1989 година, няколко месеца преди пълното изтегляне на руските войски от Афганистан. След няколко месеца адска подготовка под командването на безпощаден старшина, седем новобранеца попадат в огнището на афганистанската кампания. Група десантчици, които стават герои, получават задача - да щурмуват планината и опазят колоната, която ще премине през нея. В неравния бой героичната 9-та рота загива, очакваща подкрепление. И само на единствения останал жив командир на взвода е отсъдено да разбере, че войната е свършила, а героично загиналите му бойни другари са просто забравени. Ненужна война, толкова очаквана победа с цената на хиляди загубени животисваляне от тук http://www.*******.net/details.php?id=231220&hit=1 Филма ,,9 Рота''

Гълъбче ,филма го препоръчах след като се уверих ,че в тая тема го няма .А това ,че някой си е писал другаде за него няма как да знам защото още не съм придобила гадателските умения .Що се касае до другата забележка касаеща спорните авторски права ,все ми се струва,че след като замундата не е затворена следва,че не нарушава европейското законодателство.Но след като според теб аз съм нарушила Правилата на форума като съм го визирала , за бъдеще ок няма да слагам тоя линк.И би било хубаво ако някой знае кои линкове за дърпане на филми са с авторски права да ги изреди тук

Всяка тема до която се докоснеш започва да смърди!Не случайно ти казвам,че не можеш да четеш,да не говорим,че и с мисленето имаш сериозни затруднения!
Точно в тази тема филма "9 рота" вече е препоръчан!
Специално за теб показвам
To4eH написа:Към тези могат да се добавят още:

9 Рота
Война
Морпехи
72 Метра
Группа "Зета"
Десантный Батя
Прорыв

Това е писано малко по-нагоре в същата тази тема!Спри да заливаш форума с характеропатията си!
dakota_

Мнениеот clearly » 05 Май 2012, 20:00

дакота-Филма "9-та рота" е препоръчван вече!За препоръчване е да не се рекламират сайтове,които съдържат материали със спорни авторски права.Нека уважаваме правилата на форума!

clearly-Гълъбче ,филма го препоръчах след като се уверих ,че в тая тема го няма .А това ,че някой си е писал другаде за него няма как да знам защото още не съм придобила гадателските умения .Що се касае до другата забележка касаеща спорните авторски права ,все ми се струва,че след като замундата не е затворена следва,че не нарушава европейското законодателство.Но след като според теб аз съм нарушила Правилата на форума като съм го визирала , за бъдеще ок няма да слагам тоя линк.И би било хубаво ако някой знае кои линкове за дърпане на филми са с авторски права да ги изреди тук

дакота-Всяка тема до която се докоснеш започва да смърди!Не случайно ти казвам,че не можеш да четеш,да не говорим,че и с мисленето имаш сериозни затруднения!
Точно в тази тема филма "9 рота" вече е препоръчан!
Специално за теб показвам
To4eH написа:Към тези могат да се добавят още:

9 Рота
Война
Морпехи
72 Метра
Группа "Зета"
Десантный Батя
Прорыв

Това е писано малко по-нагоре в същата тази тема!Спри да заливаш форума с характеропатията си!

Гълъбче не така с лошо.Това ,че съм препоръчала филм за който преди това някой е визирал не е болка за умиране,а напротив.Има една българска поговорка ,че повторението е майка на знанието. И за да ти стане по ясно защо ти я визирах ще ти формулирам принципа на повторението а именно:Това което харесваме -го повтаряме;Това ,което се повтаря -започваме да харесваме.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 05 Май 2012, 20:34

clearly написа:Гълъбче не така с лошо.Това ,че съм препоръчала филм за който преди това някой е визирал не е болка за умиране,а напротив.Има една българска поговорка ,че повторението е майка на знанието. И за да ти стане по ясно защо ти я визирах ще ти формулирам принципа на повторението а именно:Това което харесваме -го повтаряме;Това ,което се повтаря -започваме да харесваме.

Лошо е когато някой казва,че е проверил за нещо и се е убедил,че го няма,пък то си е там и не е мърдало от там...Повторението е майка на знанието, само за този,който иска да се учи...Това което харесваме го целуваме,това което се повтаря губи своя чар...
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Всякакви теми