Забрана за пушене на обществени места

Re: Забрана за пушене на обществени места

Мнениеот катюша » 21 Юни 2012, 08:34

dakota_ написа:
катюша написа:Пушачка съм от много години.Работя с колега в една канцелария и двамата сме пушачи.Пушим в канцеларията,проветряваме и крием пепелника,това да ни е греха.Не може да се излиза постоянно навън да се пуши,но не може да се пречи и на непушачите да се пуши в тяхно присъствие.Работата ми е такава,че мога да излизам по всяко време навън от РУП и не се отичат пред никой за работно време,за това нямам проблеми с пушенето.Където има колеги ангажирани с канцеларска работа и има пушачи и непушачи ще трябва да се подхожда толерантно и пушачите да проявят по-голяма съобразителност.
Знам какво е да ми се пуши,стигала съм до положение да предпочета пакет цигари пред един обяд,защото с пакета цигари ще изкарам цял ден,а обяда е за 20 минути и после зор :D

Някъде прочетох да се оплакваш,че стоматолог те е изръсил 100 лв. за зъб...ако изпушиш 100 лв. дума няма да кажеш,но се оплакваш от стоматолога ;)
Спри да пушиш и зъбите ще са ти здрави и няма да се налага да заделяш такива пари за тях...Пепелника защо го криете,нали сте пичове и няма проблем да пушите навсякъде...май осъзнавате,че сте в нарушение и за това криете пепелника...Има едно такова положение "Dura lex,sed lex..." превода утре ;)

Изръсила съм се за стоматолог от "добър" живот и от "добър" живот съм пропушила.Пепелника го крием заради един такъв като теб ;) само,че той е пушач.Показва си главата по вратите и като види,че се пуши прави такава физиономия,че на човек почва да му горчи цигарата.
Тази забрана трябва да се прилага с разум.Често ни се налага на задържани да даваме да пушат в канцеларията докато трае разпита.Нали ти е ясно,че да се случат нещата както искаме и да има резултата се налага този задържан да го предразположим да говори с нас.Понякога с една цигара и подходящ подход се постига максимум резултат.
Не може да изкараме такъв човек под "тентата" да го разпитваме и там да пуши ;)
Добре,че поне тента имате,при нас и това няма.Дано да не налагаш тормоз над пушачите,защото някои и това си позволяват.
Не се оплаквам,но като искате добри резултати,оставете ни да си вършим работата.Стига с тия забрани,не сме в детската градина всеки има мозък и няма да вземе да пуши на главата на непушач.
катюша

Мнениеот Luiz » 21 Юни 2012, 09:28

Кате, моите наблюдения са, че не всеки е с мозък. :) Непрекъснато ми се налага да влизам в канцеларии /служебно/ и вътре да е пушено. Пък и не само аз, ами и външни лица. Коментират, че за пореден път правилата се налага да ги спазват само те, отново разни привилегировани субекти остават извън обсега на закона. Никой не ви пречи да пушите - навън и в къщи. Това, че не сме частна фирма и на шефовете им не им пука какви ги вършим, а проверяващи не си и помислят да припарят за проверка, не ни освобождава от отговорностите.
Luiz

Мнениеот катюша » 21 Юни 2012, 11:06

Луиз,на едно мнение сме :D особено в МВР ако имахме мозък щяхме ли да изкараме толкова години :) Знам,че пушачите понякога сме ужасни и гледам да не преча на никой.Като ходя в Дирекцията,шефовете пушат навсякъде,а точно те не трябва да го правят за да може да ни накарат и нас да спазваме забраната.Н-ка на РУП ходи навсякъде с цигара,аз да не съм по-лоша него,имам същото образование,само ЕГН-то ми е друго,на килограми не съм така тежка и нямам връзки да стана началник :)
Не знам зимата как ще я караме,сега може да се излиза навън и да се пуши,зимата къде ще се крием и какво ще прави не знам.
катюша

Мнениеот Luiz » 21 Юни 2012, 15:16

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Много точно го каза.
Luiz

Мнениеот Luiz » 28 Юни 2012, 10:23

Не само че пушат в канцелариите, ами и падат люти фасони ако ги обезпокоиш по времето, в което са се заключили да пушат..., щото не им била свършила почивката. По-скоро не са успели да проветрят помещението /не че има шанс да го сторят/ и да наслоят пет ката освежител за въздух, което върши точно толкова работа, колкото парфюм върху некъпан циганин. :D
Luiz

Предишна

Назад към Всякакви теми