НВУ Васил Левски ПОМОЩ

НВУ Васил Левски ПОМОЩ

Мнениеот urbancop » 14 Ное 2013, 19:09

Решил съм да кандидатсвам в НВУ? Може ли някой от първо лице да ми каже от какво се състой подготовката във военните специализации (курсант)? След това има ли реализация? В какво се състой това да командваш свод? Моля, знам че има хора, които имат отговор на тези въпроси, ще се радвам ако някой може да ми помогне, не искам да тръгна по грешен път в живота или по-скоро искам да съм сигурен, че това е крачка към светло бъдеще. Държа да отбележа, че съм на 400 км от Велико Търново и това ще е другата сериозна причина поради която се колебая дали да направя тази стъпка. qq:)
Аватар
urbancop
Изгонен

Re: НВУ Васил Левски ПОМОЩ

Мнениеот toki4a » 15 Ное 2013, 15:21

Ето ТУК са отговорите на повечето от въпросите, които си задал.
Аватар
toki4a

Мнениеот urbancop » 15 Ное 2013, 18:56

Сайта съм го прочел до основи. Ясно ми е че след това може да се реализираш както в граждански,така и във военни специалности. Интересува ме обаче, дали това което казват е вярно. Пише,че общежития ИМА, но в какво състояние са? Интересува ме как се провежда обучението и КАК МИНАВА ЕДИН ДЕН НА КУРСАНТ?! Благодаря.
Аватар
urbancop
Изгонен

Мнениеот Lord » 15 Ное 2013, 19:38

urbancop написа:Решил съм да кандидатсвам в НВУ?

Какво е "кандидатсвам"? Защо си поставил въпросителен на волеизявлението си?

urbancop написа:Може ли някой от първо лице да ми каже от какво се състой подготовката във военните специализации (курсант)?

Отговора е на сайта на университета.

urbancop написа: След това има ли реализация?

Отговора пак е на сайта им.

urbancop написа:В какво се състой това да командваш свод?

Какво е "състой"? Всъщност, каквото и да е, гарантирам ти, че свод не се подава на команди.

urbancop написа:Държа да отбележа, че съм на 400 км от Велико Търново и това ще е другата сериозна причина поради която се колебая дали да направя тази стъпка. qq:)

Считай, че сме го забелязали, че си го отбелязал.

Айде успех!
Аватар
Lord

Мнениеот urbancop » 15 Ное 2013, 21:08

Отново ще си задам въпроса и този път чакам точен отговор.
РЕШИЛ СЪМ ДА КАНДИДАТСТВАМ КАТО КУРСАНТ "СУХОПЪТНИ ВОЙСКИ". В случай, че бъда приет, КАК ЩЕ ПРОТИЧА ЕЖЕДНЕВИЕТО МИ КАТО КУРСАНТ ТАЗИ СПЕЦИАЛНОСТ?

2. След като завърша, ще съм с военна квалификация за
командир на взвод; - КАКВО ОЗНАЧАВА ДА СИ КОМАНДИР НА ВЗВОД (КАКВИ СА ТИ ЗАДАЧИТЕ И ОТГОВОРНОСТИТЕ?)

други длъжности в Българската армия, изискващи висше образование, съответстващи на неговата професионална квалификация.
- КАКВИ СА ТЕЗИ ДЛЪЖНОСТИ?

Наистина, проверил съм във форума това не е обяснено, ще помоля за съдействие s:))
Аватар
urbancop
Изгонен

Мнениеот toki4a » 15 Ное 2013, 21:30

Момче, не че се заяждам с теб, но ако не си забелязал тук е полицейски форум. Колко потребителя трябва да ти отговорят едно също за да разбереш, че за всичките ти въпроси най-точно, ясно и кратко можеш да получиш информация директно от източника!
Контакти:
тел. 062/618822 - централа
факс 062/618899
e-mail : nvu@nvu.bg

Обади се или пиши е-мейл и попитай какво те интересува! Недей да чакаш всичко наготово. Нали знаеш защо на вълка му е дебел врата??? ;)

Успех!
Аватар
toki4a

Мнениеот ovenen » 16 Ное 2013, 20:55

Отново ще си задам въпроса и този път чакам точен отговор.
РЕШИЛ СЪМ ДА КАНДИДАТСТВАМ КАТО КУРСАНТ "СУХОПЪТНИ ВОЙСКИ". В случай, че бъда приет, КАК ЩЕ ПРОТИЧА ЕЖЕДНЕВИЕТО МИ КАТО КУРСАНТ ТАЗИ СПЕЦИАЛНОСТ?

Значи, ако влезеш, което е адски трудно вече при випуск 70-80 човека, и си избрал Сухопътни войски, трябва да си избереш специализация - мотопехота/танкови, разузнавателни, свързочни, логистика и т.н. всяка година има различна бройка за специалност. Пристигаш и ти дават униформа, сутрин ставаш рано, физарядка, строяване и на занятия в клас или на полигона. И така четири години. Свободен режим последната година, иначе си спиш всяка вечер в батальона. Даваш наряди и т.н. Абе лекота, в сравнение с нашите караули, дежурни подразделения, ППО - команди, бригади за зарзават и пр. Сега полевото обучение е много по-малко, огневата също, но си е пак казарма с екстри. Спите в стаи по двама/трима със санитарен възел.

2. След като завърша, ще съм с военна квалификация за
командир на взвод; - КАКВО ОЗНАЧАВА ДА СИ КОМАНДИР НА ВЗВОД (КАКВИ СА ТИ ЗАДАЧИТЕ И ОТГОВОРНОСТИТЕ?)
Дават ти 20-30 кадрови войника и почваш да се занимаваш с тях - учебни часове, строева, огнева, специална подготовка (каквото ти е специализацията), СТО на машините (ти си МОЛ и имаш от минимум камион до 30 машини в зависимост от специалността). Внимаваш да не се гръмне някой или да гръмнете някой на огневата, щото сами ти и никой друг ще е виновен, молиш се да имаш под една кадрова войничка в майчинство във взвода и така.

други длъжности в Българската армия, изискващи висше образование, съответстващи на неговата професионална квалификация.
- КАКВИ СА ТЕЗИ ДЛЪЖНОСТИ?

Наистина, проверил съм във форума това не е обяснено, ще помоля за съдействие s:))

Като послужиш няколко години и станеш ротен, и ако имаш СТАНАГ по английски на поне средно ниво - отиваш в Академията или Колежа на НАТТО, послее пак по частите или в МО и ГЩ ако имаш качества или вуйчо владика и така до подполковник. После, ако имаш много качества и вуйчо министър - отиваш в Генералщабната или Академията на НАТО/САЩ и те така след 30 години се деди покойник (полковник) готов пенсионер.
ovenen

Мнениеот urbancop » 17 Ное 2013, 14:47

Мерси за изчерпателният отговор :roll: А заплатата какви пари варира на един командир на взвод, подполоковник, полоковник, генерал? (питам от любопитство)
- и какви превилегии имат? вярно ли и дават безплатно жилище и т.н
-какво значи МО, ГЩ
Аватар
urbancop
Изгонен

Мнениеот ovenen » 17 Ное 2013, 22:43

С въпроса "какво значи МО и ГЩ" показваш, че или си дебилен, или просто си тарикат-провокатор. Искаш да ставаш курсант, а не си прочел поне една книжка.
ovenen

Мнениеот urbancop » 17 Ное 2013, 23:20

Не знам за какво става въпрос?
Аватар
urbancop
Изгонен

Мнениеот MSG » 28 Ное 2013, 00:15

Според мен е дебилен тип, който се прави на трол. Дори и да е само дебил, форумът нищо няма да загуби ако се банне. Последната му изцепка е, че искал да става доктор. Ма според мен друго, освен санитар няма да излезе от него (че и това е под въпрос).
MSG

Мнениеот vaskoneron » 08 Апр 2014, 20:26

Виж пич, ако кандидатстваш с цел сигурна работа - не бързай, въпреки подписването на договор голяма част от завършелите НВУ Васил Левски биват освободени с тъпи оправдания от страна на министерството. Общежитията са най-добрите които има в България. Общо взето не си заслужава, ако питаш мен лекар, адвокат са доста по-добри професии.
vaskoneron

НВУ Васил Левски ПОМОЩ

Мнениеот Dellorik1992 » 17 Авг 2016, 14:29

добре аз не мога да разбера едно нещо защо се празнува деня в който е убит това според мен не е повод за празнуване а за скърбене.Същото е и с Христос празнуваме смъртта му защо така и не можах да си обясня за 20 и кусур години съществуване

аз бих казал само поклон пред светлата памет на Васил Левски нека душата му да е намерила покой
Dellorik1992

Назад към Всякакви теми