"Професионално" медицинско обслужване

"Професионално" медицинско обслужване

Мнениеот ovenen » 11 Дек 2013, 14:38

Абе незнам какво и кой ще удари, ама завчера една докторка от 7 ДКЦ буквално изхвърлила жена ми бременна в 7-месец, защото видиш ли "веднъж не дойдохте да си платите, а все висите за талони по здравната каса". Дословен цитат, при положение, че гинеколожката иска конкретното изследване и изрично натъртва, че за бременни всичко минава по касата, а т.н "специалист" ги кара да чакат 2 часа при запазен час и ги ругае, че "се стискали за 30 лева". Аз хич не се и очудих, ама жена ми два часа не можеше да проумее къде и е грешката. Аз пак ще дам 30 лв, ама не на тая нервозна женица, а на друг специалист, но в частната му практика. Аз не знам защо изобщо следва да внасяме здравни вноски, като мангала без нищо да даде получава много повече, щото влизат на преглед и отвън висят 10 човека и само чакат нещо да не им хареса след прегледа.
Последна промяна belyata на 11 Дек 2013, 23:33, променена общо 1 път
Причина: Мненията са разделени от друга тема! Сменено заглавие!
ovenen

Re: В днешната преса III

Мнениеот dakota_ » 11 Дек 2013, 16:03

ovenen написа:Абе незнам какво и кой ще удари, ама завчера една докторка от 7 ДКЦ буквално изхвърлила жена ми бременна в 7-месец, защото видиш ли "веднъж не дойдохте да си платите, а все висите за талони по здравната каса". Дословен цитат, при положение, че гинеколожката иска конкретното изследване и изрично натъртва, че за бременни всичко минава по касата, а т.н "специалист" ги кара да чакат 2 часа при запазен час и ги ругае, че "се стискали за 30 лева". Аз хич не се и очудих, ама жена ми два часа не можеше да проумее къде и е грешката. Аз пак ще дам 30 лв, ама не на тая нервозна женица, а на друг специалист, но в частната му практика. Аз не знам защо изобщо следва да внасяме здравни вноски, като мангала без нищо да даде получава много повече, щото влизат на преглед и отвън висят 10 човека и само чакат нещо да не им хареса след прегледа.

Защо не предложи на "специалистката" да им платиш 30.00 лв.,но да си отвори устата да ги сложиш вътре в устата й ? Предлагам съм този вариант на един лекар в кабинет на болница...Поиска ми пари за медицинска услуга,която е изцяло по здравна каса...Казах му,че няма никакъв проблем,бръкнах в джоба си извадих парите и когато посегна да ги вземе си дръпнах ръката и му казах,че искам да си отвори устата да ги сложа вътре в устата му..Стана голям екшън,мед.сестра не успя да си сдържи смеха,а лекаря гледаше като луд кога го решат... В крайна сметка всичко мина по здравна каса...
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 11 Дек 2013, 16:16

Това трябва задължително да е гарнирано с една прочувствена благословия, от рода:
-"Да са задавиш, дано"! За букет да ги дадеш и в него да легнеш, дано! итн. спирам, че това е патентовано и ще търся авторски права :lol:
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ovenen » 11 Дек 2013, 17:04

Да, ама 50-годишна лекарка срещу 90 кг мъж, не става, аз още не схващам какъв и е проблемът, при положения, че докторката ще си вземе парите, щото нали все пак отиваш там с талон за специалист? Абе луда работа, ама тва е Бг риалити.
ovenen

Мнениеот guesswho » 11 Дек 2013, 17:08

Докторката така или иначе няма да вземе парите... от 30-те лева, които ще платиш в болницата, към нея ще отидат жълти стотинки. Болницата и ония дето не ги виждаш са на далавера да плащаш. Освен ако не се разплатите на място под масата ;)
guesswho

Мнениеот dakota_ » 11 Дек 2013, 17:19

ovenen написа:Да, ама 50-годишна лекарка срещу 90 кг мъж, не става, аз още не схващам какъв и е проблемът, при положения, че докторката ще си вземе парите, щото нали все пак отиваш там с талон за специалист? Абе луда работа, ама тва е Бг риалити.

Защо да не става,ако си отвори устата,толкова ли е трудно да й сложиш 30.00 лв. в устата :D ... Много си лек за военен полицай...минимума е от 110 кг. нагоре ;) една деловодителка казва за такива като вас,ако не може да еб* , поне да тежи :lol:
dakota_

Re: "Професионално" медицинско обслужване

Мнениеот ovenen » 12 Дек 2013, 09:33

А-ааа, моля, моля без да се обиждате, ама такива тюлени и морски слонове в синя униформа, едвам кретащи от килограмите си, каквито се нагледах по протестите в София, няма не само във ВП, ами и в армията почти не се виждат :lol:
Аз наистина от много години не съм се сблъсквал (да чукам на дърво) със здравната система по-сериозно, но там със сигурност положението е катстрофа тотална.
ovenen

Мнениеот ovenen » 12 Дек 2013, 18:05

Незнам дали е съдба или нещо друго, ама на днеска бабата (85 г) се спънала и се трупнала като талпа. Та газ до нея, тя вие от болка, рамото излезнало, аз оттам в "пирогов" и просто невероятно попадение - пое я едно младо надъхано докторче (Русев-травматологията) - рентген веднага (нищо счупено, само излезнало рамо), после както и говореше, че ще боли и я попипва по рамото и викна "Айде бабо-готова си". Намести и рамото без да усети никой. Аз като изведох бабата се връщам и му давам 20 кинта, викам "Докторе, да се почерпиш за празниците", така ме погледна, че ми стана ясно, че пред мен стои достоен човек - истински лекар по призвание. За 48 часа видях двата полюса на държавицата ни, ярко отражение, че всичките ни проблеми са само и единствено в главата ни. Как 30 годишното надъхарче не плаче, а 50-годишната накичена със злато кокона не се посвени да ругае бременна? Ей затова си заслужава да гледаме напред и да не се предаваме и продаваме на разни "братя" от изток, запад, север и юг.
ovenen

Мнениеот guesswho » 12 Дек 2013, 18:17

Спокойно - въпрос на време е. След 10-тина години като се усети, че му е минал живота докато завърши и докато изплати образованието си, докато гледа колко пари харчат за подаръци по коледа - разни сервитьорки и автомонтьори с по-висок доход от добър български лекар в държавна болница, ще се пречупи. Или ще емигрира.
guesswho

Мнениеот dakota_ » 12 Дек 2013, 19:50

ovenen написа:Аз като изведох бабата се връщам и му давам 20 кинта, викам "Докторе, да се почерпиш за празниците", така ме погледна, че ми стана ясно, че пред мен стои достоен човек - истински лекар по призвание.

Заслужил си да вземе лекаря едно дърво и да не ти казва,защо те рендосва... Какво лошо ти е направил лекаря,че си позволяваш да се подиграваш с него...защото това с 20-те лева е абсолютна подигравка... Човека просто си е свърши работа... Като си останал долен,защо не си притичал да вземеш една шишенце "Д-р Джак",една кутия бонбони и да ги оставиш в кабинета,ей така да изпие едно питие и да се почерпи за здравето на бабата и дай Боже да забравите пътя за болницата... Това лейтенантите няма да ви дойде скоро акъла в главата... :D
dakota_

Мнениеот ovenen » 12 Дек 2013, 22:56

това го оставям за другата седмица, като я водя на контролен, то ще е лек срам, ама торбето е стегнато, ама взех 12 годишен "чивас", аз си го харесвам него :lol:
ovenen

Мнениеот dakota_ » 12 Дек 2013, 23:05

ovenen написа:това го оставям за другата седмица, като я водя на контролен, то ще е лек срам, ама торбето е стегнато, ама взех 12 годишен "чивас", аз си го харесвам него :lol:

Даскалицата явно ти е набивала обръчите :D ... Добро питие е избрала...даскалиците разбират от пиене,а като почнат да разказват и приказки...направо не е истина :lol:
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2013, 00:00

Имал съм и аз неразбории с лекари и за това практикувам така:
-звъня, описвам проблема, получавам час за преглед и точка.
Не ми трябват направления. Като вървиш с парите напред и обслужването е на ниво и отношението е друго и печелиш и бонуси.
Днес се обадих на дерматолог, за да запиша час за дъщерята.
Излязъл и кокоши трън на стъпалото и вече близо месец я мъчи.
Лекарката ме помоли за десет минути за да уговори да и приготвят течен азот и когато ми звънна, получих дата и час за манипулацията.
Преди време същата жена звънеше през ден на дъщерята да следи състоянието и след алергичен обрив. Ей така, без да я кара никой.
Просто си върши работата.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Назад към Всякакви теми