Ранно пенсиониране

Ранно пенсиониране

Мнениеот Joker+ » 04 Сеп 2014, 11:02

Скоро гледах едно издание на "Шоуто на Слави", където реализат проект, наречен "Война на думи". На кастигна се яви млада майка, която говори относно ранното пенсиониране на служителите на МВР. За съжаление, няма видео в нета, но накратно казано тезета й беше, че е крайно недопустимо служителите да имат право на ранно пенсиониране, както и относно броя на заплатите, които се получават накрая. Какво е вашето мнение по въпроса? Спород младата дама, служителите така и така получавали "добро възнаграждение" и "редица социални преференции" и било едва ли не наглост да се иска намаляване на пенсионната възраст и увеличаване на броя заплати при пенсиониране на неотдавна обсъжданите протести. Та интересно ми е какво е Вашето мнение?
Joker+

Re: Ранно пенсиониране

Мнениеот MasterCop » 04 Сеп 2014, 12:29

А младата дама в качеството на каква изказва такива "предположения"? Тя на 60 годишни старци ли ще разчита в случай на нужда? :D
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот paolon » 04 Сеп 2014, 16:22

MasterCop написа:А младата дама в качеството на каква изказва такива "предположения"? Тя на 60 годишни старци ли ще разчита в случай на нужда? :D

Има виагра.Пък и зависи от нуждата.
Аватар
paolon

Мнениеот Genuine » 04 Сеп 2014, 21:07

Кое му е ранното на пенсионирането. Колко колеги започнаха за 20 г. и20 заплати, а още не могат да се пенсионират, сега остана и заплатите да не вземат. Автора на темата явно не е полицай, както и въпросната дама, не е полицай, явно и съпругът и не е полицай. Какво има да ти се обяснява, изрази си своето мненеи не на някой друг.
Genuine

Мнениеот кпц » 04 Сеп 2014, 21:50

Поне половината от държавните служители в МВР могат да работят до 55 г. възраст без особени затруднения.
За останалите ще е нужен по-облекчен ред.
кпц

Мнениеот кпц » 04 Сеп 2014, 21:57

Genuine написа:Кое му е ранното на пенсионирането. Колко колеги започнаха за 20 г. и20 заплати, а още не могат да се пенсионират, сега остана и заплатите да не вземат. Автора на темата явно не е полицай, както и въпросната дама, не е полицай, явно и съпругът и не е полицай. Какво има да ти се обяснява, изрази си своето мненеи не на някой друг.

Ако има колеги, дошли в МВР само за 20-тте години или 20 заплати, то те са заели местата на други-повече заслужаващи!
кпц

Мнениеот MasterCop » 05 Сеп 2014, 07:16

кпц написа:Ако има колеги, дошли в МВР само за 20-тте години или 20 заплати, то те са заели местата на други-повече заслужаващи!

Добре е за МВР, че когато започвахме преди 20 г. нямаше такива договори (дори и сега не знам дали има) но е нормално като започваш работа да подпишеш договор, в който се упоменават правата и задълженията, и всяка от страните се задължава да ги спазва. Е Държавата определено не спази условията при които започнахме! А кой колко заслужава ще реши Началника !!:)
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот Genuine » 05 Сеп 2014, 14:21

кпц написа:Поне половината от държавните служители в МВР могат да работят до 55 г. възраст без особени затруднения.

А ти на 55, знаеш ли от кой "вид" служители ще бъдеш, и дали ще има "облекчен ред" за теб. Заслужаващи и незаслужаващи, това е въпроса? Хубаво е да си патриотично настроен, пожелавам ти никога да не губиш достойнство. Но точно тези 20г. и 20з. задържаха много от тези заслужаващи да не си тръгнат посредата, разочаровани от ред причини. И точно когато им се видя края, хоп 25, после хоп 27. И така до днешно време. Тоест, искам да кажа, че ранното пенсиониране и заплатите, винаги са били голямо перо, за всеки постъпил.
Genuine

Мнениеот кпц » 05 Сеп 2014, 17:18

Genuine написа:
кпц написа:Поне половината от държавните служители в МВР могат да работят до 55 г. възраст без особени затруднения.

А ти на 55, знаеш ли от кой "вид" служители ще бъдеш, и дали ще има "облекчен ред" за теб. Заслужаващи и незаслужаващи, това е въпроса? Хубаво е да си патриотично настроен, пожелавам ти никога да не губиш достойнство. Но точно тези 20г. и 20з. задържаха много от тези заслужаващи да не си тръгнат посредата, разочаровани от ред причини. И точно когато им се видя края, хоп 25, после хоп 27. И така до днешно време. Тоест, искам да кажа, че ранното пенсиониране и заплатите, винаги са били голямо перо, за всеки постъпил.

Аз съм от тези, които нямат нужда от ранно пенсиониране. Виждам около себе си много като мен, които обаче всеки ден броят стажа за пенсия, а нямат нужда от нея.
Пак ще кажа, че в МВР най-много половината от държавните служители наистина имат нужда от ранно пенсиониране.
Относно промените в изискуемия стаж за пенсия - нищо не е гарантирано. Който постъпва на държавна служба в МВР трябва да знае и очаква, че условията за пенсиониране могат да се променят. Това не става по нечия прищявка. Има ред причини в обществото, които го налагат.
Накрая, ясно е, че пенсионирането на държавните служители в МВР не е регламентирано справедливо и прецизно. Но това е валидно и за други министерства, ведомства и власти.
кпц

Мнениеот Joker+ » 08 Сеп 2014, 14:58

Genuine написа:Кое му е ранното на пенсионирането. Колко колеги започнаха за 20 г. и20 заплати, а още не могат да се пенсионират, сега остана и заплатите да не вземат. АвторА на темата явно не Е полицай, както и въпросната дама, не е полицай, явно и съпругът и не е полицай. Какво има да ти се обяснява, изрази си своето мненЕИ не на някой друг.

От кого съм поискал обяснение? Темата е дискусионна.
Joker+

Мнениеот Genuine » 08 Сеп 2014, 21:49

Много ме радва, когато някой ми отбележи правописни грешки. Напомня ми за милицията, страхотно чувство. Само, че тогава нямаше мобилен нет, а пишещи машини.
Genuine

Мнениеот disorder » 25 Сеп 2014, 16:47

Отношението на държавата към проблема с пенсионирането на полицаите изразява отношението и към тази група нейни служители. Полицейските служители са особена група трудещи се, поради ред обстоятелства. Нужни са наистина умни хора в държавата, които да изследват проблема и да дадат ясно становище. Това се отнася и до други категории труд с наличие на особен риск и специфични условия. Точно това понятие „риск и специфични условия” се подценява и се формира негативна нагласа в обществото. Рискът е различен. За летците е един, за миньорите е друг, за нас е трети. Той обаче съдържа много компоненти, които някой все гледа да уеднакви, за да му е по-лесно. На никой не му пука, на какъв тип амортизация е подложен полицаят и за какво е приложим той след приключване на службата. Ето защо тази при Слави реагира така, както и хиляди други българи. Вярно е и друго. За едни, работа в полицията е просто начин за спасяване от безработицата. За други, от детска мечта тя се превръща в начин на живот и имаме налице хиляди качествени ченгета. Едните, я изкарат 5 години я не. Другите „копат”, давайки всичко от себе си. Тая при Слави не се замисля за това, че ченгето практически няма личен живот и права/задължения са 10/90. Моето семейство не беше виждало курорт 13 години. Даскалите на децата ми така и не се запознаха с баща им. Той все беше някъде. Жена ми държеше у дома повече бинтове и мазила за рани отколкото дамска козметика. Яли са ме повече кърлежи и бълхи, отколкото началници. Лежал съм в повече канавки отколкото легла. А аз съм само средностатистическо ченге. Така живеят всички полицаи. Кражба на приятни мигове за себе си и близките и пак на улицата. Не ми се споменава за измененията в ходилата от вечно мръзнене и „удобни” обувки. За язвите и гастритите от вечните банички. За стреса от вечното „да си на разположение”. Няма да говоря за колекциите навехнати глезени, натъртени ребра, недоспиването и перспективата да си пипнеш я хепатит, я спин докато носиш някой окървавен, правиш оглед или бориш агресивен наркоман. Да се молиш на познати доктори за един чифт гумени ръкавици ей тъй, да имаш за лична защита. Направете справка в МВР болница колко сме с хемороиди от седене на стол. Убеден съм, че и тая при Слави вика: „Помощ, полиция!”, но няма да си даде детето за ченге. Щото там е кофти, там е гърч, там е чанч. Ако синът и е ченге и тя ще реве за по-високи заплати. Никой не признава професионалната деформация, която настъпва неизбежно след 15-тата година стаж. И това е само върхът на айсберга. Какъвто и да си, както и да се представяш, смятам че 55 години е предел. Крайно време е, с проблема да се заемат съвместно ЧР и психолозите, така щото след приключване на службата, все още трудоспособният полицай да има шанс да даде още, а не да завърши като пазач на паркинг след всичко което знае и може. Истината е, че ченгето е една скъпа инвестиция на държавата. Ами, сигурността навсякъде е скъп лукс и иска пари. Като не ти са дават пари, ще имаш беснеещи роми и протестиращи срещу това хора най-малко. Аз съм от тия, които на 49 години покривах физически норматив на възрастова група 20 – 25 г. и всички изисквания за длъжността. Ако щете оплюйте ме, но си отидох, защото ми писна да съм разменна монета и разходен материал. Служил съм при 15 министъра, но Боко, Калин и Цецо едва не ме качиха на Мелмак. Колеги, разглеждайте себе си като инвестиция. Тези 20 заплати които ще вземете напълно заслужено, ще ви стигнат само да върнете инвестицията на държавата, демек, да бачкате още. Е, ако някой реши, нека ги премахне. Пък, защо да не се служи и до 63 години? То, както е тръгнало скоро всички граждани в страната ще са на тая възраст. Така че, ще сме изправени пред контингент набори. Леле, каква съм гад, тоя коментар май няма да мине.
disorder

Мнениеот xanko » 26 Сеп 2014, 07:12

то угодия няма хем искаме да не се вдига възраста за пенсия хем ревем когато ни пенсионират /доброзорлен/ на 50-55г,
Аватар
xanko

Мнениеот MasterCop » 26 Сеп 2014, 13:27

ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот InfoInfo » 26 Сеп 2014, 16:20

Поне за сега няма как да стане с постановление на Министерския съвет, ще трябва да мине през Парламента. А там, я камилата, я камиларя.
InfoInfo

Мнениеот кпц » 26 Сеп 2014, 18:18

Журналистите изобщо не са коректни към полицаите!
Почти всеки техен материал по темата за ранно пенсиониране в сектор "Сигурност" визира в заглавието си само полицаите и понякога т.нар. "военните".
Удобно се забравят следователите, много от служителите на ДАТО, ДАНС, НРС, НСО, останалите служители в МВР.
Така у хората се формира мнение /някои четат само заглавията или първите два-три реда/, че само полицаите се пенсионират рано. После е много трудно да ги убедиш, че на 45 годишна възраст пренебрежимо малко на брой полицаи са получили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст.
кпц

Назад към Всякакви теми