Усмивки от старите ленти

Re: Усмивки от старите ленти

Мнениеот ntvladimirov » 19 Юли 2010, 20:58

dakota_ написа:Др.старшина няма светлоотразителна жилетка,облякъл е добрият стар шинел... :) и няма оплаквания... К'ви времена бяха,какъв живот беше и какво доживяхме сега ;)

А с какви радиостанции работехме?

Mikroni.jpg

1176b_t.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот dakota_ » 19 Юли 2010, 21:08

Това от къде го извади :lol: имам такива на вилата,още работят :lol: Ако имаш пусни снимка на старите нарядни кобури за пистолет (белите) :lol:
dakota_

Мнениеот ntvladimirov » 19 Юли 2010, 21:43

Скици, в които се показва как се вземат мерки от човешкото тяло при въвеждането на антропометричния метод в полицията - 1907г.

Image22.gif

Image21.jpg

Image16.jpg

Image15.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Re: Как работят колегите по света

Мнениеот BatRambo » 30 Юли 2010, 21:26

Ами аз имах "рядкото щастие" да поработя близо 2 годинки в Пловдивското гето Столипиново...беше по времето точно преди Демокрацията, в Милицията, де! Та имам 1-ва ръка натрупан опит и аз... :(

А детектива от Ню Иорк с пищова срещу нападението със снежни топки му се размина...Обясни им човека, че е видял зор, който го е поставил под непосредствена заплаха и затова е прибегнал до по-сериозни мерки.

C.
Последна промяна MasterCop на 31 Юли 2010, 07:37, променена общо 1 път
Причина: Следващите мнения са преместени от друга тема
UWPD -U247
Аватар
BatRambo

Мнениеот osata » 30 Юли 2010, 21:44

BatRambo написа:Ами аз имах "рядкото щастие" да поработя близо 2 годинки в Пловдивското гето Столипиново...беше по времето точно преди Демокрацията, в Милицията, де! Та имам 1-ва ръка натрупан опит и аз... :

C.

ооо, аз преди 7 години като бях в патрула беше едно, а сега съвсем друго. А преди 20 години съм чувал от колеги.... те не са се престрашавали да отидат в центъра на Варна, а това да хвърлят камък или потрошат полицейска кола..... после е имало тревога при качулките и вършеене из махалата.. както казваше колегата, като ги почнем в единия край, в другия край вече сами са хванали айдука и ни го водят.

Филмирането е нещо много хубаво, но пък не те ли притеснява, че дори и телефонен разговор и т.н. ти записват?
А това дето го казваш по Тв, че от 500 дела една глоба ( акт ) не ти е паднала в съда ви, искам и аз такъв съд у нас.
Направи ли ти впечатление лекият пътен безпорядък у нас? Все пак си бил поне.. известно време това лято?
http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Аватар
osata

Мнениеот BatRambo » 30 Юли 2010, 23:17

Наистина беше друго преди 20-тина годинки...ама съвсем! Аз го учих тогава полицеиския занаят от наистина легендарни "стари пушки", а бях на 23-23 години само.

За телефонните разговори дето се записват- определено съм развил едно 6-то чувство на коректно подбрани стандартни реплики за разговор, а понякога дори ми помага да докажа за какво става дума...навици. :oops:

Привет,

С
UWPD -U247
Аватар
BatRambo

Мнениеот dakota_ » 30 Юли 2010, 23:23

osata написа:
BatRambo написа:Ами аз имах "рядкото щастие" да поработя близо 2 годинки в Пловдивското гето Столипиново...беше по времето точно преди Демокрацията, в Милицията, де! Та имам 1-ва ръка натрупан опит и аз... :

C.

ооо, аз преди 7 години като бях в патрула беше едно, а сега съвсем друго. А преди 20 години съм чувал от колеги.... те не са се престрашавали да отидат в центъра на Варна, а това да хвърлят камък или потрошат полицейска кола..... после е имало тревога при качулките и вършеене из махалата.. както казваше колегата, като ги почнем в единия край, в другия край вече сами са хванали айдука и ни го водят.

Филмирането е нещо много хубаво, но пък не те ли притеснява, че дори и телефонен разговор и т.н. ти записват?
А това дето го казваш по Тв, че от 500 дела една глоба ( акт ) не ти е паднала в съда ви, искам и аз такъв съд у нас.
Направи ли ти впечатление лекият пътен безпорядък у нас? Все пак си бил поне.. известно време това лято?

Преди 20 год. в циганската махала имаше "кмет"..Като се стигнеше до махала,кмета излизаше,казвахме му какво търсим и с колко време разполага да се осведоми къде е и да го предостави...Връщаше се обратно и в рамките 10-15 мин. излизаше от някъде и донасяше това което търсехме...
Тогава в БГ имаше ред,така както го има в Америка...
Но тогава и милиционерите бяхме по-други и знаехме какво и как се прави...сега в БГ яйцето учи кокошката...
dakota_

Мнениеот paolon » 31 Юли 2010, 12:01

dakota_ написа:Но тогава и милиционерите бяхме по-други и знаехме какво и как се прави...
И сега по-старите знаят,но обстоятелствата са други и това знание е неприложимо. ;)
Аватар
paolon

Мнениеот ntvladimirov » 31 Юли 2010, 16:52

paolon написа:
dakota_ написа:Но тогава и милиционерите бяхме по-други и знаехме какво и как се прави...
И сега по-старите знаят,но обстоятелствата са други и това знание е неприложимо. ;)

Вярно е че обстоятелствата бяха други. Престъпленията се разкриваха по оперативен път. А сега се разчита на подслушване на телефони. Като променят всяка година ЗМВР , да не би науката криминалистика или криманологията да са променени. Не мисля а и няма как .Всичко вече е измислено. Просто няма желание за работа. Мисли се само за увеличение на заплатите, за стачки и тем подобни.Реве се постоянно че няма компютри , химикалки, листа и т.н. :lol:

Но стига вече.Темата е усмивки от старите ленти . Много насериозно се вземаме включително и аз които съм от старата гвардия а тогава като ни проучваха гледаха първо да сме мързели и второ бъзикачи. Дакота ще каже и още да можем да пием без да се напиваме а и да уважаваме булките из района :lol: :lol: .
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот dakota_ » 31 Юли 2010, 20:03

ntvladimirov написа:Вярно е че обстоятелствата бяха други. Престъпленията се разкриваха по оперативен път. А сега се разчита на подслушване на телефони. Като променят всяка година ЗМВР , да не би науката криминалистика или криманологията да са променени. Не мисля а и няма как .Всичко вече е измислено. Просто няма желание за работа. Мисли се само за увеличение на заплатите, за стачки и тем подобни.Реве се постоянно че няма компютри , химикалки, листа и т.н.

Но стига вече.Темата е усмивки от старите ленти . Много насериозно се вземаме включително и аз които съм от старата гвардия а тогава като ни проучваха гледаха първо да сме мързели и второ бъзикачи. Дакота ще каже и още да можем да пием без да се напиваме а и да уважаваме булките из района :lol: :lol: .

Колега Владимиров,подслушването на телефона също е оперативно мероприятие ;) по Татово време имаше мероприятие "Пирин" свързано с подслушването на,забележи - служебен и домашен телефонен пост :D в много случаи са чували за уговорени срещи за ядне и пиене...Сега също си хапваме и си пийваме не може да се скрие,че сме майстори,защото каквото и както да пием не се напиваме...за булките не смея да кажа нищо,ще ме обвинят веднага в битово разложение...Нека там младите да кажат как стоят нещата...аз така си останах цял живот с една жена и един бръснар...Моят шефнаставник (знаеш,че имаше такива добри колеги) ме шамаросваше бащински по врата и ми казваше "Много внимавай да не се напънеш да ставаш майстор в този занаят,гледай винаги да си чирак,защото този занаят ще ти щипе от джоба.." :D
dakota_

Мнениеот ggeenn » 31 Юли 2010, 20:39

dakota_ написа:
ntvladimirov написа:...Моят шефнаставник (знаеш,че имаше такива добри колеги) ме шамаросваше бащински по врата и ми казваше "Много внимавай да не се напънеш да ставаш майстор в този занаят,гледай винаги да си чирак,защото този занаят ще ти щипе от джоба.." :D

Моя пък казваше,че ако на младини даваш пари за п...и/булки то на старини даваш дупе за хляб!
Аватар
ggeenn

Мнениеот dakota_ » 31 Юли 2010, 23:12

ggeenn написа:
dakota_ написа:
ntvladimirov написа:...Моят шефнаставник (знаеш,че имаше такива добри колеги) ме шамаросваше бащински по врата и ми казваше "Много внимавай да не се напънеш да ставаш майстор в този занаят,гледай винаги да си чирак,защото този занаят ще ти щипе от джоба.." :D

Моя пък казваше,че ако на младини даваш пари за п...и/булки то на старини даваш дупе за хляб!

Като подхванахме да пишем за шефнаставниците се сещам,когато бях младо и зелено момче,тъкмо завършил СМУ и се опитвах и аз да разбирам от МВР и да разказвам какво е било преди 20 год..Моят щефнаставник ме шляпваше по врата и ми казваше "Помниш ли преди 20 год.,когато те е водил баща ти по улицата и си протягал ръце нагоре,да си ловил нещо меко..." с тези думи приключвах с опитите да говоря какво е било преди 20 год. в МВР...В момента се усеща много силно липсата на шефнаставници...В обществото се забелязва една тенденция,много млади яйчица,докато се излюпят и гледат да подхвръкват да "качват" квачките си...
Както бих казал,ако седна на чашка с колегата Владимиров "Млади и "учени" и щрапат с крака като кьорави",колегата сигурно ще ме допълни като каже "И се взимат насериозно.."
dakota_

Мнениеот katana1977 » 01 Авг 2010, 00:13

Като подхванахме да пишем за шефнаставниците се сещам,когато бях младо и зелено момче,тъкмо завършил СМУ и се опитвах и аз да разбирам от МВР и да разказвам какво е било преди 20 год..Моят щефнаставник ме шляпваше по врата и ми казваше "Помниш ли преди 20 год.,когато те е водил баща ти по улицата и си протягал ръце нагоре,да си ловил нещо меко..." с тези думи приключвах с опитите да говоря какво е било преди 20 год. в МВР...В момента се усеща много силно липсата на шефнаставници...В обществото се забелязва една тенденция,много млади яйчица,докато се излюпят и гледат да подхвръкват да "качват" квачките си...
Както бих казал,ако седна на чашка с колегата Владимиров "Млади и "учени" и щрапат с крака като кьорави",колегата сигурно ще ме допълни като каже "И се взимат насериозно.."[/quote]

Е как да ни ги пробват, като гледат как се влачат едва-едва през бунището, нещо само запъртъци снасят в последните години, че и кудкудякането им едно такова нефелно. А пък като не сте учили навремето си, няма що да завиждате, щом сте толкоз корави и адаптивни, вземете си доучете пропуснатото, че изглеждате смешни. Пък кой се е взел по-насериозно - тоя с 200-те поста във форума или тоя с 2200-те? А и дали ни трябват или не адвокати може доста да се обсъди. Но то още като почнах службата, имаше един началник на участък със средно образование, че и той казваше - кво като имаш висше, аз съм началник. Е, и той е пенсионер. Явно мъдър човек е бил, от вашето поколение, последвайте челния пример.
Не сте толкоз стари да забравите, сигурно ще запомните перефразата ми на думите на един римски император /и той от стара школа/ - Вие /старата школа/ сте звезди, които залязват, а ние /които имаме 10 и по-малко години служба/, сме звезди, които изгряват. И от старите всички не са били звезди, и от новите няма да бъдат всички, но друг път няма. Както е казал поетът в лирично отклонение - това е толкоз просто и логично.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот dakota_ » 01 Авг 2010, 13:20

Интересна тема се е заформила и както казва колегата Владимиров,хубаво е когато тази тема се посещава и оценява от повече хора..има една стара поговорка "Голям залък лапни,голяма дума не казвай.."
Преди години когато имаше шефнаставници съветите,които ни даваха бяха,че "Пистолет и "сабя",се вадят само ако ще се ползват",казваха също "Ако ви е рядка оградата връзвайте си езика" Всичко това беше с цел да се спестят "кифладжийските" излагания..Едно време като поставяхме ултиматуми,умирахме но ги спазвахме,защото бяхме мъже на честта,ама това беше едно време ..сега някои,които вървят по пътя,който сме им утъпкали,вместо да си оправят водата между краката и да не си нарушават ултиматумите,се опитват да ни казват какво да правим,защото не знаят старата поговорка "Не ми казвай какво да правя, за да не ти кажа къде да идеш"...
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 01 Авг 2010, 14:17

Пословиците и поговорките са много хубаво и полезно нещо, стига да се употребяват с мярка.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 01 Авг 2010, 14:37

Sir Humphrey написа:Пословиците и поговорките са много хубаво и полезно нещо, стига да се употребяват с мярка.

Понеже става дума за пословици и мярка,според теб дали е вярно,че "Мярката за достойнството на един мъж,е жената,която обича"... и дали наистина песъчинката,пуска бримката ...
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Освободи напрежението - Смех