Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Re: Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Мнениеот paolon » 09 Дек 2012, 22:33

dsuzunov написа:без да си нося храна харча 10-12 лв.

dsuzunov написа:Нещо неясно до тук?

Извинявай,че се бъркам,но ми стана интересно.24 часа,10-12 лева,ти или хапваш в стола на ОДМВР или си на диета.А,като ти чета приходите и разходите,едни 700-800 левчета меткаш в банка или под дюшека.Да не би в къщи да карате на фотосинтеза? :roll:
Аватар
paolon

Мнениеот viktorios » 09 Дек 2012, 22:35

Колеги, не виждам за какво се "дърляте". Колко от вас заведоха съпругите си /бивши студентки/ за 8-ми декември да отпразнувате в заведение. Колко от вас заведоха семействата си на море лятото и планират да ги заведат зимата на ски /като граждани на "бяла държава/. Спора помежду ви е стигат ли парите за покриване на месечните разходи. Планирате ли къде ще прекарате Коледните и Новогодишни празници /ако не сте като мен на работа, което дежурство не се заплаща в МВР/. Вместо да се обединим и направим всичко възможно да променим жалкото си съществуване, ние сме се поддали на принципа на управляващите "Разделяй и владей". В резултат на този "принцип" в службата си съм се нагледал на какви ли не ситуации, за които съм сигурен,че ще имат огромен успех в телевизионните предавания след 00:00ч. за зрители над 18 години.
viktorios

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2012, 23:18

paolon написа:

Извинявай,че се бъркам,но ми стана интересно.24 часа,10-12 лева,ти или хапваш в стола на ОДМВР или си на диета.А,като ти чета приходите и разходите,едни 700-800 левчета меткаш в банка или под дюшека.Да не би в къщи да карате на фотосинтеза? :roll:

Напълно нормално поне за мен са 10-12 лв. за закуска,обяд и вечеря и остава и за нещо леко през нощта.Сутрин хапвам няколко банана или други плодове,не за друго ами над година съм спрял да ям хляб,смятай около 2.00 - 2.50 лв. за закуска. На обяд влизам в заведение за бързо хранене и хапвам една супа за около 1.60 - 1.80 лв. зависи каква е супата,взимам и 3-ка кюфтета с някаква гарнитура или нещо готвено за около 3.00 - 3.50 лв. до тук ги кажи 8.00 лв,за вечеря остават 4.00 лв. ето ти ги 12.00 лв. Пия кафе,но си го правя в канцеларията,защото пия много силно кафе...
dakota_

Мнениеот MSG » 10 Дек 2012, 00:37

Абе като чета, май сравнявате педофил и педагог. И двамата обичат децата, ама единия от цялата си душа :twisted: .... Дакота гледа от неговата си камбанария, ние от нашата. Спрямо неговата заплата и неговите разходи пропорцията е ОК, спрямо нашите заплати и разходи нещата не се покриват. Че сме писали "Моля да бъда назначен" при определени условия е вярно, ама и държавата като ни е назначила е поела ангажимент да ни осигури (и не само на нас, а на всички нейни служители) достойно съществуване. В момента вървим към времето, когато заплатата ми беше по-малка от наема и консумативите в общежитието, предоставено ми от същата тази държава, която ми плаща заплатата. И ако държавата очаква, че нейните служители ще си вършат работата съвестно и отговорно, щот' "да не са се хващали, други ще дойдат" при мизерни условия, също се е пре..@ла, както и тия, дето са се хванали на работа при такива условия. А тия приказки за чест и мечти за служба в полза на обществото....поне аз ако бях кадровик бих ги рязал такива още на интервюто. На гладен стомах никой не мечтае.
MSG

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2012, 09:25

Твоето изказване и изказването на колегата Владимиров ми харесват,защото не плачете за пари.Споделяте какво е положението при вас и правите своите изводи.Двамата не сте плакалници,тежко ви е и аз го разбирам това,но няма вопли,че децата ви ще останат гладни за Коледа,не плачете,че жените ви ще останат без подаръци за Нова година...все неща,които са присъщи за просяците и плакалниците в МВР,а човек не бива да пада толкова ниско и да се поставя в позиция на просяк.Приказките за сбъдване на детската мечта и за служба на обществото са факт и понеже и аз се дразня от тях,не спирам да питам,а поставям и въпроса,че гладна мечка хоро не играе и знаеш ли какво ми отговарят,че знаят заплатата която ще получават и познават хора,които за същите пари са лекари в Бърза помощ и посещават ПТП с жертви и спасяват човешки животи,споменават и заплащането при други професии и спирам до там...При мен има новобранец,който преди да стане полицай е бил гладач в шивашка фирма,взимал е 500-600 лв.,но по негови думи за тези пари е работил по над 60 часа седмично и е осигуряван на 350 лв.Този човек е пружина,не са го чули да хленчи за нищо,отзивите на КО са,че много става за служба.Споделял е,че откакто е дошъл при нас (от около две години) никога не би сменил работата си и така сигурен в дохода си не е бил никога откакто е почнал да работи след казармата ( има около 10 год. стаж извън МВР) Сигурен съм,че има много такива като него и много от тях са готови да работят при това заплащане в МВР,защото не само чуват какво е извън МВР,а са работили и знаят как се работи извън МВР,как се плаща и как се осигурява извън МВР и като цяло в частния сектор.
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 10 Дек 2012, 10:37

paolon написа:

Дакота горе-долу го е написал, но ще ти направя моята равносметка, че цените не са еднакви навсякъде:
Сутришното кафе го пием в къщи с жена ми.
Не закусвам.
На обяд, ако е работен ден ходя в едно близко заведение с обедно меню - основно ястие и две филии хляб - 3 лв. Стола на Дирекцията е далече и ако отида на него, трябва да чакам на голяма опашка, а като дежурен експерт съм на повикване и не е желателно да се бавя.
Пия второ кафе към 15.00 с другите колеги от редовната смяна 1-2 лв.
За вечеря си купувам един хляб и някакъв обикновен салам или кренвирши, бутилка газирано, семки и някакви вафли около 5-6 лв.
На сутринта, в края на дежурството ми остават 1-2 лв за сутрешното кафе.
Не пуша, пия до две кафета на ден, а ако огладнея през нощта една препечена в тостера филия ми е достатъчна.
Тук е много важно да отбележа, че нямам кредити и получавам целият размер на заплатата.
Също така, заплатата на жена ми не е малка.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот DJPenov » 10 Дек 2012, 11:59

;)! Между колегите започна някакво съмнение, че с приетия миналата седмица Закон за ДОО в НС , заплатите на държавните служители ще бъдат намалени с 12, 9 % !!! Това е сумата, която се внася за осигуровките и до сега се плаща от държавния бюджет! По изявления на мин. Дянков военослужещите и мврейците които са на един статут сами ще плащат осигуровките си от Нова година.
това значи, че около 200-250 лв. ще бъдат отрязани от заплатите ни от 1.1.2013 г. За всекиго различно!
Говори се, че ще се вдигне порциона от 60 на 120 лв. което малко ще смекчи удара.
За сега няма никаква достоверна информация. В счетоводните служби също нямат яснота какво да правят.
Някой има ли нещо конкретно???

:cry:
DJPenov

Мнениеот катюша » 10 Дек 2012, 12:58

DJPenov написа:;)! Между колегите започна някакво съмнение, че с приетия миналата седмица Закон за ДОО в НС , заплатите на държавните служители ще бъдат намалени с 12, 9 % !!! Това е сумата, която се внася за осигуровките и до сега се плаща от държавния бюджет! По изявления на мин. Дянков военослужещите и мврейците които са на един статут сами ще плащат осигуровките си от Нова година.
това значи, че около 200-250 лв. ще бъдат отрязани от заплатите ни от 1.1.2013 г. За всекиго различно!
Говори се, че ще се вдигне порциона от 60 на 120 лв. което малко ще смекчи удара.
За сега няма никаква достоверна информация. В счетоводните служби също нямат яснота какво да правят.

Много неща се говорят между колегите,последно върви мълвата,че за Коледа ще раздават по едно прасе на служител,до кат."Г" ще е до 100 кг. над кат"Г" ще е над 100 кг. Колко е вярно не знам,но се говори :mrgreen:
Сега сериозно за процентите,когато пое държавата да ни плаща осигуровките,ако си спомниш заплатите ни бяха намалени с един такъв процент и както казва др.Дакота,реално не държавата,а самите ние си плащаме осигуровките.Сега ако се случи обратното,ще трябва не да намаляват заплатите ни,а да ни върнат взетите проценти.
Според мен,колкото е вярно за раздаването на прасета по Коледа,толкова е вярно и това,което ти си чул,че се говори ;)

ПП / Счетоводните служби много добре знаят какво да правят,там никой не работи база слухове,а работят според действащото законодателство и нормативна база.Не ги мисли счетоводните служби и не се затормозявай излишно с партенки.
катюша

Мнениеот DJPenov » 10 Дек 2012, 14:47

:shock: За да го напиша тук значи мисля, че нещата са сериозни!
Какво са ни взели преди години не знам, но какво ще ни дадат или вземат сега ме интересува!
За да казвам, че в счетоводствата не знаят, значи съм проверил и информацията за липса на информация е точна!
Не пускам предколедна бомба - далеч съм от такива мисли, но факта, че има голяма вероятност на ни резнат с по 200 и кусур лева, не ми харесва никак!
Нашия профсъюзен лидер също няма никаква и-я и не ще да попита по-нагоре шефовете си! То и да ги попита - файда няма, но поне да изпунтира някаква загриженост! А то цък!

:ugeek:
DJPenov

Мнениеот катюша » 10 Дек 2012, 14:58

DJPenov написа::shock: За да го напиша тук значи мисля, че нещата са сериозни!
Какво са ни взели преди години не знам, но какво ще ни дадат или вземат сега ме интересува!
За да казвам, че в счетоводствата не знаят, значи съм проверил и информацията за липса на информация е точна!
Не пускам предколедна бомба - далеч съм от такива мисли, но факта, че има голяма вероятност на ни резнат с по 200 и кусур лева, не ми харесва никак!
Нашия профсъюзен лидер също няма никаква и-я и не ще да попита по-нагоре шефовете си! То и да ги попита - файда няма, но поне да изпунтира някаква загриженост! А то цък!

Изумяваш ме,че сериозно си налапал партенката и даже упрекваш други хора,че не са такива наивници.
Какви счетоводства,какви пет лева.Това е все едно да умуват как да заменят доживотната присъда без право за замяна с друго наказание,само за това,че се обсъжда предложение да премахнат този виднаказание,но все още няма законово основание това да се случи.
Хайде малко по-сериозно,форума се чете и от хора,които могат да вдяват и ставаме за смях.Никулден мина,но лапни шараните няма да свършат.
Вашия профсъюзен лидер явно е човек на място и не кълве на слухове,не го обвинявай,че мисли с главата си,просто се опитай да мислиш в правилната посока и не се излагай с такива образно казано глупости!
катюша

Мнениеот DJPenov » 10 Дек 2012, 15:17

Дано си права! Идват избори и мисля, че нашите управници не са хептен полудели!
Дано си права!!!

DJPenov

Мнениеот катюша » 10 Дек 2012, 15:33

DJPenov написа:Дано си права! Идват избори и мисля, че нашите управници не са хептен полудели!
Дано си права!!!

Не се вкарвай във филми и не се връзвай на глупости.Изборите и да дойдат,ще минат и заминат,ГЕРБ пак ще взема най-много гласове и ще управлява в коалиция.Може да ти вземат и повече от 200-250 лв. от заплатата.Годината свършва,нов данък МПС трябва да се плаща,застраховка ГО,ГТП и като погледнеш заминали над 300.00 лв :D
Весели Коледни и Новогодишни празници ти желая!
катюша

Мнениеот InfoInfo » 10 Дек 2012, 16:02

Симеон Дянков написа:Бюджетът на МВР остава такъв, какъвто е бил в миналата година. Там няма увеличаване. Статистически изглежда, че и двата бюджета имат голямо увеличаване. Това е, защото до тази година, до този бюджет те не са плащали социалните си осигуровки за ранно пенсиониране, а другите министерства нямат такива, знаете - ранно пенсиониране. Сега ги преместваме, така че вместо тихо, така да се каже, Министерство на финансите да субсидира директно към НОИ, слагаме ги към техните бюджети, това е близо 240 милиона лева се преместват от централния бюджет към бюджетите на МВР и Министерство на отбраната. Но всичките социални осигуровки отиват към НОИ. Така че увеличаване в бюджета на МВР няма.

Източник Та парите за осигуровки са осигурени чрез увеличение на бюджета на МВР.
InfoInfo

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2012, 17:44

катюша написа:
DJPenov написа:;)! Между колегите започна някакво съмнение, че с приетия миналата седмица Закон за ДОО в НС , заплатите на държавните служители ще бъдат намалени с 12, 9 % !!! Това е сумата, която се внася за осигуровките и до сега се плаща от държавния бюджет! По изявления на мин. Дянков военослужещите и мврейците които са на един статут сами ще плащат осигуровките си от Нова година.

Много неща се говорят между колегите,последно върви мълвата,че за Коледа ще раздават по едно прасе на служител,до кат."Г" ще е до 100 кг. над кат"Г" ще е над 100 кг. Колко е вярно не знам,но се говори :mrgreen:
Сега сериозно за процентите,когато пое държавата да ни плаща осигуровките,ако си спомниш заплатите ни бяха намалени с един такъв процент и както казва др.Дакота,реално не държавата,а самите ние си плащаме осигуровките.Сега ако се случи обратното,ще трябва не да намаляват заплатите ни,а да ни върнат взетите проценти.
Според мен,колкото е вярно за раздаването на прасета по Коледа,толкова е вярно и това,което ти си чул,че се говори ;)

ПП / Счетоводните служби много добре знаят какво да правят,там никой не работи база слухове,а работят според действащото законодателство и нормативна база.Не ги мисли счетоводните служби и не се затормозявай излишно с партенки.

Мълвата,че ще дават прасета на всички не е вярна,ще дават само в ОДМВР,които вършат най-много работа и това са София,Пловдив,Варна и Бургас.СФСМВР след много тежки преговори успя да издейства да дават и на тези,които децата им гладуват и които не могат да купят новогодишни подаръци на жените си.Списъците са готови и Вальо Попов има срок до средата на месеца да ги внесе в МВР.
dakota_

Мнениеот hristo0222 » 10 Дек 2012, 18:21

dakota_ написа:
катюша написа:

Мълвата,че ще дават прасета на всички не е вярна,ще дават само в ОДМВР,които вършат най-много работа и това са София,Пловдив,Варна и Бургас.СФСМВР след много тежки преговори успя да издейства да дават и на тези,които децата им гладуват и които не могат да купят новогодишни подаръци на жените си.Списъците са готови и Вальо Попов има срок до средата на месеца да ги внесе в МВР.

незнам дали ще дават прасета или пари за подараци на някои, но на военните по 300лв. на учителите по една заплата, съд и прокуратура пак щесе нагушат аза нас ядец товае истината.....
hristo0222

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2012, 18:44

Ами пиши молба и ще получиш.Колко от вас са писали молби да получат допълнително пари?
Вие чакате на готово някой да ви поднесе пари на тепсия.Това няма как да стане,защото няма как без молба да се оправдаят парите.Образците с молбите са на разположение във финансовите служби,раздадени са и на синдикалните лидери,но някои от тях само на свои хора дават и ги осведомяват :mrgreen:
dakota_

Мнениеот dog » 10 Дек 2012, 18:56

dakota_ написа:Ами пиши молба и ще получиш.Колко от вас са писали молби да получат допълнително пари?
Вие чакате на готово някой да ви поднесе пари на тепсия.Това няма как да стане,защото няма как без молба да се оправдаят парите.Образците с молбите са на разположение във финансовите служби,раздадени са и на синдикалните лидери,но някои от тях само на свои хора дават и ги осведомяват :mrgreen:

Началник, не се подигравай с хората. И без това ни е криво , че за някои има за други не, поне ти ни спести мъдростите си. Харчи си заплатата със здраве и си спестявай като ти стига.
Всичко е въпрос на гледна точка.....
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

ПредишнаСледваща

Назад към Освободи напрежението - Смех