Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Re: Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Мнениеот dsuzunov » 06 Дек 2012, 22:08

Що се лигавите и се изкарвате жертви на МВР, заради това, че може и да не ви даде допълнителни пари за Коледа?
Що не учите право и да се включите в редовете на правосъдната система, където ще получавате "вся и всьо"?
Дакота ви каза в очите, че се получава това, което е записано в договора между вас и МВР, но вие не искате да разберете.
Ще ви се да се пенсионира, сигурно и мен ще ме пратите в пенсия, но като си тръгнем ние, кой ще ви бърше оцапаните зад..ци?
Аман от оплаквачки!!!
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 06 Дек 2012, 22:14

dsuzunov написа:Що се лигавите и се изкарвате жертви на МВР, заради това, че може и да не ви даде допълнителни пари за Коледа?
Що не учите право и да се включите в редовете на правосъдната система, където ще получавате "вся и всьо"?
Дакота ви каза в очите, че се получава това, което е записано в договора между вас и МВР, но вие не искате да разберете.
Ще ви се да се пенсионира, сигурно и мен ще ме пратите в пенсия, но като си тръгнем ние, кой ще ви бърше оцапаните зад..ци?
Аман от оплаквачки!!!

Митко, извинявай, ама ти чете ли договора между държавата и служителите в съдебната система. Там записано ли е нещо за 13 - 14 заплата. Ако знаеш - светни ни. ;)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 06 Дек 2012, 22:34

dog написа:
dsuzunov написа:Що се лигавите и се изкарвате жертви на МВР, заради това, че може и да не ви даде допълнителни пари за Коледа?
Аман от оплаквачки!!!

Митко, извинявай, ама ти чете ли договора между държавата и служителите в съдебната система. Там записано ли е нещо за 13 - 14 заплата. Ако знаеш - светни ни. ;)

Какво е това 13-та и 14-та заплата?
Прочетох,че в съдебната система ще раздават бонуси в размер на половин заплата ;)
Чел ли си какви са изискванията за започване на работа,като прокурор,следовател,съдия... и какви са изискванията за започване на работа,като полицай?
За едните се изисква задължително висше юридическо образование,за другите каквото и да е средно или висше образование с ОКС "Бакалавър" ;)
Заглеждал ли си,като се обяви конкурс за полицаи,че за едно място има по около 20-50 и нагоре кандидати...Ако е толкова зле платена работата и е толкова зле в МВР,ще има ли такъв голям напън за започване на работа в МВР,даже се носят слухове,че за започване на работа в МВР трябват и връзки...Лошо,лошо,нископлатено...ама колко да е лошо и нископлатено...
dakota_

Мнениеот лошия » 06 Дек 2012, 22:40

Да уча право и да мина от другата страна !!!!!!! Може Би по този начин :
"От днес българските граждани имат две нови зам.министърки на правосъдието – Велина Тодорова и Деница Вълкова-Петкова, назначени със заповед на премиера Бойко Борисов. Второто име е знаково за Бургас и региона, тъй като се свързва с редица криминални деяния – опит за убийство, отвличане, палеж, както и с произнасянето на поръчкова присъда срещу журналист, който наскоро бе реабилитиран от Европейския съд за правата на човека.
Биографията на новата зам.министърка Деница Вълкова-Петкова е достойна за написването на роман с множество сюжетни линии от ъндърграунда на Бургаския регион.

Бърза кариера по линия на свекърва

Първият й съпруг е адвокат Тодор Христов, който син на най-влиятелната жена в Бургас - председателката на Окръжния съд Дора Христова. Среща я в дискотека „Ла пиаца“, известна в годините на прехода като долнопробен вертеп. Там тя работи през нощта като сервитьорка. Тогава Деница е на 20 г. Сключват брак почти веднага – през 1992 г. Сватбата дава шеметен старт в живота на снахата на г-жа Дора Христова. Тя завършва право в Бургаския свободен университет през 1997 г. и се записва в историята на българското висше образование като първия дипломант на този университет, назначен в правосъдната система. Това става през 1998 г. Дотогава ВСС отказва да назначава кадри в следствието, прокуратурата и съда, произлезли от частния вуз БСУ, поставяйки под съмнение легитимността на раздаваните от него дипломи. Деница Христова е назначена като съдия в Районен съд-Карлово благодарение на контактите на свекърва си Дора Христова, които по това време са на всички нива в съдебната система. Самата бивша свекърва все още не е прекратила адвокатската си практика и днес може да потвърди това, както и последвалите събития от краткия семеен живот на сина й с Деница. Само след няколко месеца снахата е уредена в Районния съд в Поморие и набързо после в Районния съд в Бургас.

Опит за убийство на съпруга й

Със същата скорост – за по-малко от две години тя вече седи в кабинет в Окръжния съд на Бургас и е дясна ръка на новата окръжна шефка Събина Христова. Бързото изкачване по стълбата нагоре обаче я “замайва” и в този период – около 2001-2002 г. Христова иска развод и отвежда при родителите си в ж.к. „Славейков“ 3-годишният им син Виктор, тъй като, по думите на съпруга й, той вече бил неподходящ за нея. Започва тежко бракоразводно дело. Бащата непрекъснато получава отказ да види детето си. Докато се стига до опита за убийството му през юни 2003 г. Тогава той получава куршум, докато се прибира в семейното жилище на ул.“Кл.Охридски“ в центъра на града. Срещу него е стреляно от разстояние 5 метра, уцелен е в коремната област между бъбреците и белия дроб, в дясната ръка и в бедрото. Рикоширало парче олово се забива в кожената врата на съседния апартамент, в който живее директорът на бургаската опера - диригентът Иван Вульпе. Скандалът е огромен. В града на всеки втори от подземния свят е известно името както на поръчителя на стрелбата, така и на самия извършител. Името на посредника също е известно. В полицията са разпитани няколко влиятелни фигури – някои от които от съдебната система, но до разплитането на случая не се стига. Тогава

Тодор Христов посочва директно името на бандита

и твърди, че е от близкото обкръжение на бившата сервитьорка и съпруга. Дава показания и за друго покушение преди опита за убийство, за което е мълчал – друга мутра от града е счупила ръката на майка му Дора с предупреждение, че ще я убият, ако не престане да води дела за попечителство на внука си.
Майката и синът Христови нямат шанс да бъдат чути, въпреки че уведомяват в подробности ВСС за случващото се в семейството им в периода 2002-2003 г. В този период разведената вече Деница Христова връща бащината си фамилия Вълкова и тръгва с охрана от цивилни ченгета, поставени пред дома й и пред детската градина. Има право, тъй като е магистрат. Срещу екссъпруга си съдия Вълкова подава над 10 жалби в прокуратурата - за телефонни и директни заплахи с убийство и че ще отвлече сина им. След стрелбата по него той пък предупреждава, че тя е единственият човек, който има нужда от смъртта му, тъй като е много богат – с хотел в Слънчев бряг върху наследствена земя, два апартамента и магазин в центъра на Бургас.

Уникална присъда срещу журналист

Междувременно името на съдия Вълкова гръмва в обществените среди като докладчик по знаковото дело срещу журналистката Катя Касабова, която разкрива чудовищна корупционна практика в просветния инспекторат и посочва редица големци от Бургас, чиито деца са записани без приемен изпит в елитни училища с фалшиви диагнози. Историята става известна на цяла България година преди това, когато съдия Яна Колева от Районния съд произнася смразяващо тежка присъда, която предизвиква цялата медийна гилдия в България да се обедини в защита на колежката. Делото се поема от адвокат Александър Кашъмов от Програма Достъп до информация и се следи директно от Европейската комисия. Деница Вълкова е съдията, който на втората и последна инстанция, вместо да отмени присъдата, я потвърждава и така попада в учебниците по право на Оксфордския университет, където този казус до ден днешен продължава да се изучава като пример за антиправосъдие, раздавано в демократична държава.

ЕСПЧ реабилитира Касабова в началото на 2011 г., но обезщетението, което тя получи като компенсация бе платено не от удържаните заплати на Деница Вълкова, а от джоба на обикновения български данъкоплатец.

Още едно криминално деяние, което се свързва с името на Деница Вълкова е палежът на новия луксозен джип на екссъпруга й Тодор Христов, който изгоря като факла през 2006 г. в охраняемия паркинг под Операта.

С днешна дата Деница Вълкова е омъжена за бургаски лекар, от когото има две деца. Той е от основателите на ГЕРБ. В момента носи неговата фамилия Петкова."
?????????????????????
лошия

Мнениеот Иванчу » 06 Дек 2012, 22:49

Съжалявам че още не са публикували първият ми коментар . Дакота да те питам майкати и баща ти каква пенсия взимат ? И я ги питай доволни ли са от това което взимата . И още нещо дали ще имаш сили да им кажеш - ами като не ви отърва вървете където сметнете за добре. И преди да си казал някой необмислен коментар бих искал да ти кажа нещо - незабравяй че в тая система ,болшинството от хората са влезли защото работата е държавна , сигурна и сравнително добре платена а не защото са боклуци които не стават за нищо. Само че след като преполовиш службата, направиш някой друг заем / повярвай повечето са го изтеглили не от глупост а от нужда / и видиш че е късно да се ориентираш на някъде другаде не ти остава нищо друго да се възмущаваш от несправедливоста . Нима за да започнеш в МВР не се изисква висше образование? Нима не се изисква да си квалифициран кадър? Имаме пълно право да искаме това което ни се полага.Как ще го дават е проблем на тези които са го обещали !
Иванчу

Мнениеот dakota_ » 06 Дек 2012, 22:59

Ако беше учил право нямаше да кълвеш на такива статии и щеше да знаеш,че трябва да се доверяваш само на емпирични данни,не на теоретични ;)
dakota_

Мнениеот kermit » 07 Дек 2012, 00:08

Е ти като началник много добре пък знаеш,че за длъжността разследващ полицай се изисква специалност"Право" или АМВР.Хайде сега ми обясни как така се получава,че един следовател завършил Русенския свободен университет получава 4 пъти по-високо годишно възнаграждение от един разследващ полицай завършил Софийския университет.При положение,че следователя има 7-8 дела на година и те са за неплащане на издръжка.А пък разследващия полицай има по 150 дела на година-т.е 20 пъти повече дела.Обясни ми го ,че честно казано не го разбирам това.Права беше баба,че няма смисъл да уча толкова много ,а да си хвана някоя професия.Ако я бях слушал сега щях да съм шофьор в следствието и щях да си живея живота.Ама аз не-учих та да сполуча и получавам коледни изненади от един човек,който плещи глупости,а после като го натиснат и се извинява като ......знаеш какво.Един истински мъж не си хвърля думите наляво и надясно.И като каже нещо държи на думата си./Като каже за каишите си поддържа докрай мнението/.А що се отнася да разни незадоволени сексуално "полицайки" нямам намерение да отговарям на такива.Проблема е на техните мъже,че не си вършат работата.
kermit

Мнениеот dakota_ » 07 Дек 2012, 08:33

kermit написа:Е ти като началник много добре пък знаеш,че за длъжността разследващ полицай се изисква специалност"Право" или АМВР.Хайде сега ми обясни как така се получава,че един следовател завършил Русенския свободен университет получава 4 пъти по-високо годишно възнаграждение от един разследващ полицай завършил Софийския университет.При положение,че следователя има 7-8 дела на година и те са за неплащане на издръжка.А пък разследващия полицай има по 150 дела на година-т.е 20 пъти повече дела.Обясни ми го ,че честно казано не го разбирам това.Права беше баба,че няма смисъл да уча толкова много ,а да си хвана някоя професия.Ако я бях слушал сега щях да съм шофьор в следствието и щях да си живея живота.Ама аз не-учих та да сполуча и получавам коледни изненади от един човек,който плещи глупости,а после като го натиснат и се извинява като ......знаеш какво.Един истински мъж не си хвърля думите наляво и надясно.И като каже нещо държи на думата си./Като каже за каишите си поддържа докрай мнението/.А що се отнася да разни незадоволени сексуално "полицайки" нямам намерение да отговарям на такива.Проблема е на техните мъже,че не си вършат работата.

Сам си написал разликата,че за РП се допуска и АМВР,която АМВР не дава юридическо образование и обучението по право в нея е по-лошо дори от свободните университети от които все пак човек може да стане юрист.Явно не се приема сериозно работата и квалификацията на РП.
Относно парите,това сме го обсъждали много пъти.Всичко е въпрос на пазарлък.На теб са ти предложили цифра и ти си се съгласил с нея.Защо си се съгласил и защо не си спазарил заплата сходна или по-висока от заплатата на следовател?
Защо си се подценил,принизил си качествата си и си започнал работа в МВР на тази по твои думи ниска заплата?
Всички тези въпроси са към теб и това са логични въпроси,които всеки би задал на човек доброволно постъпил на работа и доброволно подписал документ със съответната заплата и поел да изпълнява съответните задължения свързани с тази заплата.
Надявам се вече разбираш,защо ти получаваш такава заплата,а следователите получават друга заплата,която са договорили и скрепили с договор.
Всеки получава толкова,колкото е договорил.Ако работодателят му прецени,че има финансова възможност да му изплати допълнително трудово възнаграждение,било за това,че е работил добре през годината,или в резултат на други настъпили събития,този човек получава бонуса от работодателят си и никой не бива да го вини,че при постъпването си на работа е избрал правилното ведомство,направил е добър пазарлък и е сключил добра сделка.
dakota_

Мнениеот ТРЕЗОР » 07 Дек 2012, 11:12

То и колеги в Европа , когато са подписвали договорите си за работа са били удоволетворени , ама тази есен като посегнаха на някой от привилегиите , веднага започнаха да стачкуват.Пустите му европейци не щат да работят за Родину ;) .То и аз когато преди 18 години подписвах договор с МВР бях удоволетворен от заплащането - парите що годе стигаха за нормален живот на редови полицай - не се оплаквам , защото тогава бях по-млад и работех с кеф.Не съм и мислел да минавам тогава в частния сектор , където заплатите бяха доста над нашите - осигуряване на минимална заплата и отделно другите необлагаеми в пликче..... :mrgreen: В течение на времето / нас кризата май ни удари много много преди световната / , парите ни започнаха да се изяждат от инфлацията......всички помним , че прословутия СУЦ не беше два пъти в годината , имаше и някакви пари по Коледа , всяка година имаше по някакво процентно увеличение на бюджетните служители........НО от три години всичко замръзна на едно място.За сметка на това бяха драстично увеличени в пъти- горива , ток , вода , хранителни продукти , а управляващите ни залъгват , че инфлацията била малка.....ами нормално е да искаме и ние някакво индексиране на тези пусти заплати....Нямало достатъчно пари - ами в това мега ведомство със 60 000 служители е нормално да няма...Щяло да има реформи ...ими да - предния министър унищожи " гаровата " полиция , този сметна че трябва да има повече униформени полицаи на улицата и резна младшия състав на " кримките " , а раздутата администрация в Дирекциите си стои.Има служби и дирекции , които трябва да се отделят щата от МВР..... .Имало и после голям наплив за кандидати за полицаи - да има , но в малкия град кандидатите искат да работят , защото няма къде , но в големите градове , дали е така.....пустата стоп-палка е много доходна.....е има и колеги , които може да започнат с мерак работа , но самата система ще ги смачка.
ТРЕЗОР

Мнениеот Lord » 07 Дек 2012, 13:56

kermit написа:...Хайде сега ми обясни как така се получава,че един следовател завършил Русенския свободен университет получава 4 пъти по-високо годишно възнаграждение от един разследващ полицай завършил Софийския университет...

Няма такъв университет в Русе. За справка тук: http://www.uni-ruse.bg/
Аватар
Lord

Мнениеот dsuzunov » 07 Дек 2012, 14:45

Стига сте ревали като вдовици за ...вдовишки добавки!
Всички знаем колко пари ТРЯБВА да получим на края на месеца.
От тези всички, една част съобразяват харчовете си според полученото.
Друга част обаче, си мислят, че държавата в лицето на работодателя е длъжна да се съобразява с неуместните и неоправдани харчове, с които захранват банките.
И се надяват да получат нещо, което никой не им го е обещал в трудовият договор.
И мен постоянно ме бомбардират с "изгодни"предложения за кредити.
От банката на която съм клиент, (там се превежда заплатата ми в дебитна карта - нямам кредити) всеки месец получавам дежурното предложение за кредит и въпреки, че в изрично писмо до банката, помолих да не ми предлагат такива услуги, те продължават. Аз съм си направил сметката и в нея не влиза тегленето на кредит.
Разходите ми не малки, но с разумно направени разчети се оправям. Факт е, че дъщеря ми е студентка в София и до момента се оправям без заеми.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 07 Дек 2012, 17:51

Иванчу написа:Съжалявам че още не са публикували първият ми коментар . Дакота да те питам майкати и баща ти каква пенсия взимат ? И я ги питай доволни ли са от това което взимата . И още нещо дали ще имаш сили да им кажеш - ами като не ви отърва вървете където сметнете за добре. И преди да си казал някой необмислен коментар бих искал да ти кажа нещо - незабравяй че в тая система ,болшинството от хората са влезли защото работата е държавна , сигурна и сравнително добре платена а не защото са боклуци които не стават за нищо. Само че след като преполовиш службата, направиш някой друг заем / повярвай повечето са го изтеглили не от глупост а от нужда / и видиш че е късно да се ориентираш на някъде другаде не ти остава нищо друго да се възмущаваш от несправедливоста . Нима за да започнеш в МВР не се изисква висше образование? Нима не се изисква да си квалифициран кадър? Имаме пълно право да искаме това което ни се полага.Как ще го дават е проблем на тези които са го обещали !

Ванка,родителите ми получават средни пенсии за страната и макар да имат основание за недоволство,защото и майка и татко заради ограничения и наложен таван на пенсиите,при пенсионирането си бяха ограничени и не можеха да получават това,което им се полага,доволни са и не претендират.Не знам дали си забелязал,но ако ходиш да охраняваш пенсионерски протести,вгледай се във физиономиите на най-дейните участници и ще установиш,че са едни и същи лица :) Винаги съм казвал,че на който не му харесва и му тежи службата е свободен да си бие камшика и да отива където му е воля..."англичаните' казват "Зорлем гюзелик олмаз..." казано по нашенски,насила хубост не става...
за какво да стои при нас и да ни мъчи с хленчовете си и воплите си за пари.
Не мога да забравя,както казваш и знам,че болшинството от хората при нас идват,защото работата е държавна...с риск да изгубим детската аудитория ще ти кажа за един полицай,който пръдн@л и един случаен минувач му казал,че пърд*,защото го храни държавата ;) и допълнил,че ако го храни той,ще му пърд* на х... Повечето за това идват,да направят голям задник!
Преди години идваха и за жителство,идваха и за жилище...сега остана само за да хранят голям задник...Не е никак малко при положение,че на друго място такава сигурност няма!
Да започнеш работа в МВР се иска да си завършил каквото и да е средно образование,ако ще да си учил в бучиниша,имаш ли някаква тапия за средно образование,имаш право да се явиш на конкурс и да облечеш полицейска униформа...Понеже в задълженията ми влиза да се занимавам с конкурси и кандидати за полицаи,мога да те уверя,че всички до един казват,че парите в МВР са много добри и парите не са най-важното нещо.Най-важното нещо било да се борят срещу престъпността и корупцията в държавата.Това го приемам,като обещание и като дойдат при нас на работа им напомням за дадените обещания.
dakota_

Мнениеот kuka5 » 07 Дек 2012, 18:29

Всичко това е вярно, да на който са му малко парите, е свободен да търси поле за изява на друго място, но тук е голямото НО, какъв е ангажимента на управляващите да направят така че народа да живее, така че да не се притеснява от дребни битовизми, като например да спестява за отопление, за храна, дрехи и тн. Щом като трябва да мислим по този начин: "на който не му понася, да се изнася", то тогава и тези, които обещават преди избори благоденствие, а след това получаваме един голям х.й, да не се захващат с неща от който не разбират. Като говорим и за това, какво образование е необходимо за да стане човек полицай, нека погледнем какво образование е необходимо за да управляваш цяла държава.
Аватар
kuka5

Мнениеот bega4kata » 07 Дек 2012, 19:33

Ми какво образование -тиквено примерно, стига явно човек да е пишман пожарникар, прочел само една книга, с тъмно минало и бозаво настояще, дето е разтривал ушите на генералния секретар на партията и ето ти тебе пръкнал се цял премиер ;) Вдигна си пича заплатката двойно, абсолютно самосиндикално, без никого да пита и ревна, че тройната коалиция изхарчила парите за пенсии и майчински, а тука поддръжниците му се възпаляват (пък уж трябва да сме деполитизирани, ама нейсе), каква е тази наглост и безочие да искаме да се изпълни това, което обещаха преди изборите и за което хората го избраха да ръководи държавата. Крайно време е политягите, дето миришат на мутри, както се пее в една песен, да носят наказателна отговорност за неизпълнение на ангажиментите, които са обещали предизборно.
Последна промяна bega4kata на 07 Дек 2012, 19:35, променена общо 1 път
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот kermit » 07 Дек 2012, 19:34

dakota_ написа:
Иванчу написа:Съжалявам че още не са публикували първият ми коментар . Дакота да те питам майкати и баща ти каква пенсия взимат ? И я ги питай доволни ли са от това което взимата . И още нещо дали ще имаш сили да им кажеш - ами като не ви отърва вървете където сметнете за добре. И преди да си казал някой необмислен коментар бих искал да ти кажа нещо - незабравяй че в тая система ,болшинството от хората са влезли защото работата е държавна , сигурна и сравнително добре платена а не защото са боклуци които не стават за нищо. Само че след като преполовиш службата, направиш някой друг заем / повярвай повечето са го изтеглили не от глупост а от нужда / и видиш че е късно да се ориентираш на някъде другаде не ти остава нищо друго да се възмущаваш от несправедливоста . Нима за да започнеш в МВР не се изисква висше образование? Нима не се изисква да си квалифициран кадър? Имаме пълно право да искаме това което ни се полага.Как ще го дават е проблем на тези които са го обещали !

Ванка,родителите ми получават средни пенсии за страната и макар да имат основание за недоволство,защото и майка и татко заради ограничения и наложен таван на пенсиите,при пенсионирането си бяха ограничени и не можеха да получават това,което им се полага,доволни са и не претендират.Не знам дали си забелязал,но ако ходиш да охраняваш пенсионерски протести,вгледай се във физиономиите на най-дейните участници и ще установиш,че са едни и същи лица :) Винаги съм казвал,че на който не му харесва и му тежи службата е свободен да си бие камшика и да отива където му е воля..."англичаните' казват "Зорлем гюзелик олмаз..." казано по нашенски,насила хубост не става...
за какво да стои при нас и да ни мъчи с хленчовете си и воплите си за пари.
Не мога да забравя,както казваш и знам,че болшинството от хората при нас идват,защото работата е държавна...с риск да изгубим детската аудитория ще ти кажа за един полицай,който пръдн@л и един случаен минувач му казал,че пърд*,защото го храни държавата ;) и допълнил,че ако го храни той,ще му пърд* на х... Повечето за това идват,да направят голям задник!
Преди години идваха и за жителство,идваха и за жилище...сега остана само за да хранят голям задник...Не е никак малко при положение,че на друго място такава сигурност няма!
Да започнеш работа в МВР се иска да си завършил каквото и да е средно образование,ако ще да си учил в бучиниша,имаш ли някаква тапия за средно образование,имаш право да се явиш на конкурс и да облечеш полицейска униформа...Понеже в задълженията ми влиза да се занимавам с конкурси и кандидати за полицаи,мога да те уверя,че всички до един казват,че парите в МВР са много добри и парите не са най-важното нещо.Най-важното нещо било да се борят срещу престъпността и корупцията в държавата.Това го приемам,като обещание и като дойдат при нас на работа им напомням за дадените обещания.

Естествено,че никой насила не ни държи в МВР.Само,че ние не се сравняваме с частните фирми-където ако искат и по милион да им дават заплати,а с други организации на бюджетна издръжка.И сравнението изобщо не е в наша полза.Защото държавата за едни е майка, а за други мащеха.Не е нормално възнаграждението да се различава в пъти за извършване на сходни дейности.Ние сме в сферата на сигурността-нека да се сравняваме с другите служители ,работещи в тази сфера.Не е нормално един шофьор в следствието,возещ шефа им от дома му до работата да получава по-високо годишно възнаграждение от един инспектор в МВР.Не знам изобщо в някоя друга държава дали е възможно такова нещо.Не е нормално един следовател,който за цяла година е разследвал ЕДНО дело/катастрофа със служител на МВР с причинени материални щети по автомобил/ да получи за това над 60 хиляди лева годишно възнаграждение.Ти все говоришеч в МВР имало полицаи,които били негодни за нищо.Съгласен съм,че е така,но има и много кадърни хора,които си дават живота и здравето на тази служба.Аз откакто съм в МВР вече 10 години само в нашата дирекция умряха 15 колеги.Става въпрос за хора на по 30-40 години,някои и по -млади.Бог да ги прости!Да не говорим колко са развили тежки болести.Е не заслужават ли тези хора за труда си да получат адекватно заплащане?Как все за нас няма пари?Как винаги се намират за военни,съдебна система,танцьори и тем подобни?
kermit

Мнениеот dakota_ » 07 Дек 2012, 19:43

kuka5 написа:Всичко това е вярно, да на който са му малко парите, е свободен да търси поле за изява на друго място, но тук е голямото НО, какъв е ангажимента на управляващите да направят така че народа да живее, така че да не се притеснява от дребни битовизми, като например да спестява за отопление, за храна, дрехи и тн. Щом като трябва да мислим по този начин: "на който не му понася, да се изнася", то тогава и тези, които обещават преди избори благоденствие, а след това получаваме един голям х.й, да не се захващат с неща от който не разбират. Като говорим и за това, какво образование е необходимо за да стане човек полицай, нека погледнем какво образование е необходимо за да управляваш цяла държава.

Причината политиците да ни лъжат е при нас избирателите,ние очакваме прекалено много от тях.
Самите политици лъжат,защото те са част от нас и ние още от малки се учим да лъжем.От малки почваме да казваме,че ни викат в училище за да може да се измъкнем от къщи,после като пораснем казваме,че се е наложило да помагаме на някой за уроци,а ходим на срещи с момичета или момчета...Случва се да излъжем жените си за нещо и така лъжата става неделима част от нас.
Имам чувството,че хората умират да бъдат лъгани.Спомни си как болшинството повярваха,че един странен човек от чужбина ще ни оправи за 800 дни...Така и не се разбра,този човек какво образование има.
Няма как да се сърдим на този човек,защото спечели изборите с мнозинство и човек не може да се сърди на него,все пак болшинството го е избрало.Същото е със сегашното правителство,един човек спечели на изборите и вкара в парламента хора,които в голямата си част поне аз лично чувах и виждах за пръв път...
Как да се сърди човек на Премиера,че болшинството от българите гласуваха за него,не за партията му,не за други личности,а точно за него и неговата харизма ;)
Спомни си какво казва един политик и вицепремиер „Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер”...
dakota_

Мнениеот jonson » 07 Дек 2012, 21:22

Евала индиянецо! Този път ми хареса. Не можем да се сърдим на този премиер, все пак ние го избрахме. Какво означава "тавалък"?
jonson

ПредишнаСледваща

Назад към Освободи напрежението - Смех