Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Re: Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Мнениеот bega4kata » 08 Дек 2012, 05:59

Според мене можем да му се сърдим точно защото сме го избрали да е премиер, а той не направи нищо, освен да реже лентички, да настройва едни срещу други и в същото време да закрива учреждения. Ако беше фирма, щях да кажа, че е пирамида...
Виж - ако го преизберем - наистина съм съгласен, че няма да имаме моралното право да му се сърдим и си го заслужаваме, но надали....
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот dsuzunov » 08 Дек 2012, 14:20

Спомням си за едно интервю на Премиера което, кой знае как беше изтървано от медиите и се появи за кратко време в публичното пространство.
В него, той се обърна към служителите в МВР с молбата да имат малко търпение, за да "може Държавата да си поеме глътка въздух от кризата".
Този човек продължава да се чувства като част от нас и продължава да ни нарича "мои колеги".
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот kuka5 » 08 Дек 2012, 15:13

dsuzunov написа:Спомням си за едно интервю на Премиера което, кой знае как беше изтървано от медиите и се появи за кратко време в публичното пространство.
В него, той се обърна към служителите в МВР с молбата да имат малко търпение, за да "може Държавата да си поеме глътка въздух от кризата".
Този човек продължава да се чувства като част от нас и продължава да ни нарича "мои колеги".

Странно защо, тогава отказва да се срещне с представителите на СФСМВР.....
Аватар
kuka5

Мнениеот Lord » 08 Дек 2012, 15:58

Точно защото е премиер. Не е работа на Министър-председателя да се среща с който и да е синдикат, от която и да е професионална гилдия. Има си държавен протокол, за какъв чеп са министрите, зам.-министрите и трисранката или в случая с МВР - ССП?!
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 08 Дек 2012, 16:15

kuka5 написа:
dsuzunov написа:Спомням си за едно интервю на Премиера което, кой знае как беше изтървано от медиите и се появи за кратко време в публичното пространство.

Странно защо, тогава отказва да се срещне с представителите на СФСМВР.....

Да не е човек на неговото място.Като се замисля и аз да съм,сигурно щях да откажа среща.Реално няма промяна във фактическата обстановка и дори да се срещне със СФСМВР няма какво ново да каже.За себе си винаги съм знаел,че всяка коалиция с ДПС е пагубна за БГ,но не съм предполагал,че може да се стигне до такова варварство и до такова разграбване на държавата.Толкова много престъпници в едно правителство не се сещам скоро да е имало...Спомни си за Раф Мустафа зам.министър на МВР,Нихат Кабил,Емилия Масларова,Валери Цветанов,Милко Ковачев...все подсъдими за кражби и отклонения за милиони левове от държавната хазна...Управлявали са и са грабили,като за последно...Не знам колко години още ще трябва да минат,че да се заличат щетите от управлението на тройната коалиция.
Това Правителство вълшебници да бяха не могат да се справят след такова опустошение...за МВР мога да кажа,че след демокрацията друг министър с който да се работи така спокойно не сме имали,ако някой може да посочи някой друг,ще се радвам да го дискутираме.Казвал съм го и друг път,министър Цветанов е в топ три на министрите на МВР /Христо Данов,Николай Добрев,Цветан Цветанов/
Работи се спокойно и никой не ни пречи да работим,казвам го от позицията на длъжността която заемам и стажа ми в МВР.
При други Правителства и други министри на МВР са ни спирали и ограничавали в работата ни.Някой може да възрази срещу това,но нека прецени каква длъжност заема,какъв му е достъпа до информация при провеждане на оперативни мероприятия и дали може да опонира в случая!
Разбирам синдикатите,че тяхната работа е да искат и ако има действащ синдикат в МВР,това е СФСМВР (други синдикати не бива да съществуват в МВР),но всяко искане трябва да бъде добре обмислено и на място поискано.Хората са го казали "Не искай повече от това,което си готов да платиш"
dakota_

Мнениеот kuka5 » 08 Дек 2012, 18:29

Lord написа:Точно защото е премиер. Не е работа на Министър-председателя да се среща с който и да е синдикат, от която и да е професионална гилдия. Има си държавен протокол, за какъв чеп са министрите, зам.-министрите и трисранката или в случая с МВР - ССП?!

Със сигурност е така, но практиката показва друго, срещи с кого ли не/последната за която се сещам е срещата със "звездобройците" от Рожен/, което говори за определено отношение......
Аватар
kuka5

Мнениеот малкия » 08 Дек 2012, 18:40

Мога да ти кажа и горе-долу кога се случи това - ранната пролет на 2010. Оттогава все имаме "малко търпение", а държавата все "си поема въздух"...
Дълбоко се съмнявам, че се чувства част от нас...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот малкия » 08 Дек 2012, 19:07

dakota_ написа:
Да не е човек на неговото място.Като се замисля и аз да съм,сигурно щях да откажа среща.Реално няма промяна във фактическата обстановка и дори да се срещне със СФСМВР няма какво ново да каже.За себе си винаги съм знаел,че всяка коалиция с ДПС е пагубна за БГ,но не съм предполагал,че може да се стигне до такова варварство и до такова разграбване на държавата.Толкова много престъпници в едно правителство не се сещам скоро да е имало...Спомни си за Раф Мустафа зам.министър на МВР,Нихат Кабил,Емилия Масларова,Валери Цветанов,Милко Ковачев...все подсъдими за кражби и отклонения за милиони левове от държавната хазна...Управлявали са и са грабили,като за последно...Не знам колко години още ще трябва да минат,че да се заличат щетите от управлението на тройната коалиция.
Това Правителство вълшебници да бяха не могат да се справят след такова опустошение...за МВР мога да кажа,че след демокрацията друг министър с който да се работи така спокойно не сме имали,ако някой може да посочи някой друг,ще се радвам да го дискутираме.Казвал съм го и друг път,министър Цветанов е в топ три на министрите на МВР /Христо Данов,Николай Добрев,Цветан Цветанов/
Работи се спокойно и никой не ни пречи да работим,казвам го от позицията на длъжността която заемам и стажа ми в МВР.
При други Правителства и други министри на МВР са ни спирали и ограничавали в работата ни.Някой може да възрази срещу това,но нека прецени каква длъжност заема,какъв му е достъпа до информация при провеждане на оперативни мероприятия и дали може да опонира в случая!
Разбирам синдикатите,че тяхната работа е да искат и ако има действащ синдикат в МВР,това е СФСМВР (други синдикати не бива да съществуват в МВР),но всяко искане трябва да бъде добре обмислено и на място поискано.Хората са го казали "Не искай повече от това,което си готов да платиш"

За някои неща си прав. С някои ми е трудно да се съглася.
Не помня друг път да сме получавали толкова обещания, които си останаха само обещания. (Вярно, никой не може да ти даде толкова, колкото аз мога да ти обещая...) От премиера и от министъра на вътрешните работи. Разбирам политиците и че тяхната работа е да обещават, но то бива, бива, ама бивол за мезе не бива...
Не помня друг път да е имало такъв хаос в оповестяването на намеренията на правителството по отношение на МВР и служителите. (Ще си плащаме осигуровките, няма да си ги плащаме, ще си ги плащаме... Ще се увеличават стажът или пенсионната възраст, няма да се увеличават, ще се увеличават...) Що се отнася до МВР двамата вицепремиери говорят сякаш са вицепремиери на различни държави.
Как се работи наистина донякъде е въпрос на положение в системата. Пък и доста неща не могат да се кажат тук. Затова на мен наистина много ми се иска някой ден да можем да седнем с теб на по чаша вино и да си поприказваме как се работи - ама с номера на заповеди и с подробности, които в открит форум няма как да споделим.
И за капак не може министър да се държи като сърдито детенце на пясъчника...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот manowar » 08 Дек 2012, 19:40

Напълно съм съгласен с теб колега Попов.Но някои колеги явно още вярват в Дядо Коледа. На тях и парите им стигат, и предишното правителството било крало милиони, на тези сега им трябвало години да оправят работата. Да, да ,ама не!Лично на мен ми омръзна 3 години тези да ме правят на маймуна! Еми то погледни най-елементарното - няма дрехи за униформения състав, а ние говорим за увеличение на заплатите. Няма да има, защото трябва да вземат допълнителни пари хората на оня смешник Дянков, където до година предизборно ще направи МВР като МО / ще въведе същите критерий/. Някой хора още не могат да разберат,че това правителство ако остане още 4 години да управлява, държавата ще стане един монопол. Всичко ще бъде заграбено от тези . ще ви дам само един пример - какво направиха с Гриша Ганчев? Някой от този случай да е осъден и да е влязъл в затвора? Или от тогава нещо да се чува па този въпрос? Не, просто господата го смачкаха, като взеха бизнеса със захарта! Това е простата истина. Това очаква и други, ако тези хора останат на власт. И още нещо! Сетих се за антикорупционните пари, които даваха преди време и бяха отпуснати от Европа. Къде отидоха тези пари и защо ги спряха? Те не бяха отпуснати само за 1-2 пъти да бъдат раздадени. Да, парите от заплатата ми преди около 20 когато постъпих ми стигаха и да си плащам заем, както и да си изведа семейството ми поне един път в месеца някъде, а сега от доста години не мога да си го позволя това. Оставете МВР. Погледнете как само се гаврят с пенсионерите. То затова и хората бягат от държавата. Нищо, мисля, че им останаха още няколко месеца и на тия на които им стигат парите и не искат пари за коледа и нова година да си ги подкрепят и да си трайкат. Няма нужда да пишат по форумите глупости като няма да цитирам имена, тъй като после ми махат мненията. :evil:
manowar

Мнениеот bega4kata » 08 Дек 2012, 20:18

Глътка въздух му трябвало на Бойко, че и на държавата, сега разбрах защо го е отпрал тоя шкембак - само от гълтане на въздух ще да е :lol:
Хаосът не е само при нас, а в цялата държава, във всяка сфера като за всяко нещо се вменява вина на предишните, ми то няма ли кой да му каже, че не става само с рязане на лентични,бягане от отговорност и лъжи. Че и колеги бил ни наричал, ма направо ще се просълзя от умиление, де що стане някоя позасукана ситуация и бърза нашия да коли, беси и кадрува само и само да не му падне имиджа и да си пише активи. Казано е - по делата им ще ги познаете, ами всички ги видяхме какви ги вършат и колко струват.
Последна промяна bega4kata на 08 Дек 2012, 20:19, променена общо 1 път
Аватар
bega4kata

Мнениеот dakota_ » 08 Дек 2012, 20:19

малкия написа:
dakota_ написа:

За някои неща си прав. С някои ми е трудно да се съглася.
Не помня друг път да сме получавали толкова обещания, които си останаха само обещания. (Вярно, никой не може да ти даде толкова, колкото аз мога да ти обещая...) От премиера и от министъра на вътрешните работи. Разбирам политиците и че тяхната работа е да обещават, но то бива, бива, ама бивол за мезе не бива...
Не помня друг път да е имало такъв хаос в оповестяването на намеренията на правителството по отношение на МВР и служителите. (Ще си плащаме осигуровките, няма да си ги плащаме, ще си ги плащаме... Ще се увеличават стажът или пенсионната възраст, няма да се увеличават, ще се увеличават...) Що се отнася до МВР двамата вицепремиери говорят сякаш са вицепремиери на различни държави.
Как се работи наистина донякъде е въпрос на положение в системата. Пък и доста неща не могат да се кажат тук. Затова на мен наистина много ми се иска някой ден да можем да седнем с теб на по чаша вино и да си поприказваме как се работи - ама с номера на заповеди и с подробности, които в открит форум няма как да споделим.
И за капак не може министър да се държи като сърдито детенце на пясъчника...

Добре,че имаше хаос около намеренията на правителството по отношение на МВР и нещата свързани с протичане на службата,защото ако нямаше колебания и не беше надделяла добрата воля за Премиера и вицепремиера г-н Цветанов,сега щяхме да се пенсионираме по друг ред.За осигуровките аз винаги съм бил на мнение,че не ги плаща държавата,а ние си ги плащаме от заплатите (знаеш какво се случи със заплатите ни,когато държавата пое плащането на осигуровките ни) Знаеш какво се случва в цяла Европа с пенсионната възраст и това няма как да ни подмине,ако към момента ни подминава мисля,че го дължим точно на този премиер и този министър на ВР.
Всяко нещо си има цена и увеличението на заплатите ни също има цена.Само с искания не става,не знам дали сме готови да платим цената за евентуално по-високи заплати.Хората казват,че не може и душата в рая и "ракетата" до края...Няма как ранно пенсиониране,20 брутни заплати обезщетение при пенсиониране,2% годишно за прослужено време,платен годишен отпуск нарастващ според трудовия стаж и искания за 25 % увеличение на заплатата без да се лишим (платим) с нищо от изброеното.
Съгласен съм,че може да ми посочиш номера на заповеди,който не са идеални и има в тях какво да се желае,но ние не живеем в идеално общество и самите ние не сме идеални за да искаме всичко да е идеално.Има пропуски,има ощетени от системата,но самите ние също ощетяваме системата... Няма идеални хора и няма какво да се правим на ощипани и да искаме да се отнасят с нас,като с идеални...
Правителството се било забавило,не било действало адекватно...на това Правителство лежи съдбата на цялата държава и никой от това правителство не се е сблъсквал с такива проблеми и не е помислял,че ще наследи такъв обран бостан.
Ще ти дам за пример СФСМВР,от основаването на СФС колко председатели се смениха.Падахте,ставахте,пак падахте и пак ставахте,но човек се учи докато е жив... Сменихте двама негодници,единия даже се оказа хайдук...Направи сметка с колко човека от екипа си се раздели Премиера и даже има дадени на прокурор.Кой от предишните е правил такова нещо...Спомни си при предишните какво беше и как се отървахме от един министър на ВР,който беше недоразумение и срам за МВР... Аз знам как се работеше при други министри на ВР и как се работи сега.
За мен парите не са най-важното нещо за работата ми в МВР,който търси много пари е объркал ведомството,нашата професия никъде по света не е сред добре платените.Ние за разлика от други сме служители (слуги) нека,който не иска да бъде слуга,да не става слуга и да упражнява друга професия,никой не е държан на сила в МВР!
dakota_

Мнениеот bega4kata » 08 Дек 2012, 20:42

Или в синтезирано резюме "Трай коньо на зелена тревица" :lol:
Аватар
bega4kata

Мнениеот dsuzunov » 08 Дек 2012, 21:51

manowar написа:Напълно съм съгласен с теб колега Попов.Но някои колеги явно още вярват в Дядо Коледа. На тях и парите им стигат, и предишното правителството било крало милиони, на тези сега им трябвало години да оправят работата. Да, да ,ама не!Лично на мен ми омръзна 3 години тези да ме правят на маймуна! Еми то погледни най-елементарното - няма дрехи за униформения състав, а ние говорим за увеличение на заплатите. Няма да има, защото трябва да вземат допълнителни пари хората на оня смешник Дянков, където до година предизборно ще направи МВР като МО / ще въведе същите критерий/. Някой хора още не могат да разберат,че това правителство ако остане още 4 години да управлява, държавата ще стане един монопол. Всичко ще бъде заграбено от тези . ще ви дам само един пример - какво направиха с Гриша Ганчев? Някой от този случай да е осъден и да е влязъл в затвора? Или от тогава нещо да се чува па този въпрос? Не, просто господата го смачкаха, като взеха бизнеса със захарта! Това е простата истина. Това очаква и други, ако тези хора останат на власт. И още нещо! Сетих се за антикорупционните пари, които даваха преди време и бяха отпуснати от Европа. Къде отидоха тези пари и защо ги спряха? Те не бяха отпуснати само за 1-2 пъти да бъдат раздадени. Да, парите от заплатата ми преди около 20 когато постъпих ми стигаха и да си плащам заем, както и да си изведа семейството ми поне един път в месеца някъде, а сега от доста години не мога да си го позволя това. Оставете МВР. Погледнете как само се гаврят с пенсионерите. То затова и хората бягат от държавата. Нищо, мисля, че им останаха още няколко месеца и на тия на които им стигат парите и не искат пари за коледа и нова година да си ги подкрепят и да си трайкат. Няма нужда да пишат по форумите глупости като няма да цитирам имена, тъй като после ми махат мненията. :evil:

Ясно ми е, че цитираш мен.
Ама защо ме обиждаш, като заявяваш, че пиша глупости. Според тебе това, че се оправям с парите, които държавата ми дава са глупости. Това, че изразявам мнение, също е глупост.
А за пенсионерите и пенсиите може и да поспорим. Имам трима пенсионери покрай мен и имам поглед върху стаж, заплата осигуровки итн.
Едно леко лирическо отклонение:
Някога, като се ожених, съсед на жена ми, като разбра че работя в МВР, ме попита:
-" Триста лева заплатка дават ли ви" (1988г.). Тогава всички нейни съседи работеха в Хидрострой и буквално "къртеха" пари. Същият този, като шофьор на ПАВЕЦ "Чайра" получаваше 1200лв. заплата. А тъстът ми му беше Началник обект и получаваше 1500лв. Сега, този същият продължава да работи, защото все още не е навършил години за пенсия. И си е спрял парното, защото не може да го плаща. А аз със моята скромна "заплатка" и парно плащам и студентка издържам. При това, само на две заплати без никакви странични доходи.
Това, според тебе глупост ли е?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот bega4kata » 09 Дек 2012, 09:22

Аз най сетне разбрах локиката на министъра и защо не се дават премии в МВР в края на годината
http://www.dnes.bg/politika/2012/12/08/ ... rni.174987
"Има много стойностни съдии и прокурори, които си гледат съвестно работата и защо да не получат стимул за добре свършената работа. Но не трябва всички да са под общ знаменател”, категоричен бе вицепремиерът в предаването на Мартин Карбовски по Нова телевизия.
Значи за нас няма материални стимули, понеже в нашата система липсват стойностни служители, които си гледат съвестно работата, елементарно. Чудя се защо не го каже в прав текст това, което внушава по заобиколен път :lol: Човекът "компетентно" е оценил по достойнство съдиите и прокурорите, заради техният неуморен труд страната ни е на първо място по осъдителни присъди в Страсбург. Цъфна и върза в неговия си ресор че подкара и правосъдния и там ръси мозък.... Просто истината е, че едни са свикнали да ги стимулират със камшика, а други с моркова; на едни им показват вратата и им казват - като не ви харесва вън, а други си търсят правата, които им дава закона до дупка и успяват.
Аватар
bega4kata

Мнениеот kermit » 09 Дек 2012, 11:06

До Дакота

"Няма как ранно пенсиониране,20 брутни заплати обезщетение при пенсиониране,2% годишно за прослужено време,платен годишен отпуск нарастващ според трудовия стаж и искания за 25 % увеличение на заплатата без да се лишим (платим) с нищо от изброеното."
Е как да не може ?Може,може-зависи за кого е.Следователите имат изброените от теб неща,включително правото на ранно пенсиониране,плюс годишни възнаграждения от 40 хиляди до над 60 хиляди в зависимост от стажа и ранга.Друг е въпроса дали някой следовател ще се възползва от правото на ранно пенсиониране/при сегашния им обем на работа ако няма сериозно здравословно заболяване трябва да е луд да се пенсионира преди пределно разрешената възраст в закона/.Така че, приятелю Дакота има как-всичко зависи по отношение на кого се прави.
kermit

Мнениеот dog » 09 Дек 2012, 11:21

Не ангажирам никой с моето мнение, но ще е добре доста хора да излязат от системата . Просто много звена не са за там. И тогава може да искаме ..... !!:)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот kuka5 » 09 Дек 2012, 11:37

dog написа:Не ангажирам никой с моето мнение, но ще е добре доста хора да излязат от системата . Просто много звена не са за там. И тогава може да искаме ..... !!:)

Лошото е, че и да излезнат от системата някои структури, бюджета едвали ще остане същият, т.е парите ще намалеят и пак ще си е същото....
Аватар
kuka5

ПредишнаСледваща

Назад към Освободи напрежението - Смех