Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Re: Ще получиме ли някакви пари за коледа и нова година?

Мнениеот лошия » 09 Дек 2012, 11:54

dsuzunov написа:
manowar написа: Сега, този същият продължава да работи, защото все още не е навършил години за пенсия. И си е спрял парното, защото не може да го плаща. А аз със моята скромна "заплатка" и парно плащам и студентка издържам. При това, само на две заплати без никакви странични доходи.
Това, според тебе глупост ли е?

Искам да ме светнеш как я правиш тая магия??????Щото нещо не ми се вярва!!!!!!!В къщи сме на 2 заплати като моята е 761 лв и парите стигат точно за сметките,разходите за консомативи/които вземаме почети винаги на промоция с намаление/,храна и си позволявам 40 лв за гориво за моргата за зор заман ако се наложи!!!!!!Сега ВиК ми иска 60 лв. за подмяна на водомера , че бил много стар..... еми от къде да ги из...а тия пари от коледната вечеря ли да ги отделя или от новогодишната????????След нова година идва данък смет данък МПС,граждънска и т.н. Някакви идеи???? Само за сравнение 2003г. с заплатата си можех да си купя: 360л бензин или 1900 хляба или 380 л. олио след 10 години в МВР къртска работа сега мога да си купя : 302 л бензин или 761 жляба или 253 л. олио !!!!! Разликата е фрапираща!!!!! Кой за какво се е разбрал с МВР и реално какво получава???????През 2003 нямаше толкова много милионери ,нямаше такъв лукс какъвто се наблюдава сега !!1За това ли се договорихме с държавата ???Да ни ограби труда за да си напълнят гушките до пръсване???????????????????????????????
лошия

Мнениеот bega4kata » 09 Дек 2012, 12:31

dog написа:Не ангажирам никой с моето мнение, но ще е добре доста хора да излязат от системата . Просто много звена не са за там. И тогава може да искаме ..... !!:)

Тази некадърна пиеса с разпускането и оптимизирането на "ненужни" структури и чистене на къщички вече беше представена на родна сцена, със сценарист Дянков, режисьор Цветанов, по едноименния роман на Бойко; видяхме, че накрая завесата се двигна и нашего брата Илия осъмна пак с тия.... На тая гола ръждива кука не вярвам вече някой да клъвне, пък и Никулден мина :lol: Царят е гол, но за сметка на това пък стриган....
Многото звена нарочно са сложени там, за да може да се бият в гърдите колко ни е голям бюджета и да настройват хората срещу нас.
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот jonson » 09 Дек 2012, 13:29

Обръщам се директно към индиянеца дакота. Понеже не съм любител на дългите постове, мисля да го кажа накратко: ако дакота е получавал увеличение от 10% към заплатата си по време на тройната коалиция, сега да ги "повръща"! И разбира се да се стреми да стои винаги обърнат с гръб към любимият си "Премиер", така ще му бъде по-удобен.
jonson

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2012, 13:52

лошия написа:
dsuzunov написа:
manowar написа: Сега, този същият продължава да работи, защото все още не е навършил години за пенсия. И си е спрял парното, защото не може да го плаща. А аз със моята скромна "заплатка" и парно плащам и студентка издържам. При това, само на две заплати без никакви странични доходи.

Искам да ме светнеш как я правиш тая магия??????Щото нещо не ми се вярва!!!!!!!В къщи сме на 2 заплати като моята е 761 лв и парите стигат точно за сметките,разходите за консомативи/които вземаме почети винаги на промоция с намаление/,храна и си позволявам 40 лв за гориво за моргата за зор заман ако се наложи!!!!!!Сега ВиК ми иска 60 лв. за подмяна на водомера , че бил много стар..... еми от къде да ги из...а тия пари от коледната вечеря ли да ги отделя или от новогодишната????????След нова година идва данък смет данък МПС,граждънска и т.н. Някакви идеи???? Само за сравнение 2003г. с заплатата си можех да си купя: 360л бензин или 1900 хляба или 380 л. олио след 10 години в МВР къртска работа сега мога да си купя : 302 л бензин или 761 жляба или 253 л. олио !!!!! Разликата е фрапираща!!!!! Кой за какво се е разбрал с МВР и реално какво получава???????През 2003 нямаше толкова много милионери ,нямаше такъв лукс какъвто се наблюдава сега !!1За това ли се договорихме с държавата ???Да ни ограби труда за да си напълнят гушките до пръсване???????????????????????????????

Имаш десет години служба до момента,постъпил си на работа в МВР през 2003 год. и в началото заплатата ти е стигала.Като са минали 3-4 години (2006-2008 год.) и си забелязал,че заплатата ти не може да покрива нуждите ти и се скапваш от къртовска работа (ореш,копаеш,сееш,жънеш) за какъв грездей си останал в МВР на работа,а не си сменил системата и да си отишъл там където дават пари с лопатата и се лежи по цял ден.Не мога да разбера плакалници,които имат по няколко години служба,не са станали още полицаи,стиска ги чепика,но не си бият камшика да отиват да работят на друго място за пари,а си стискат задниците,плачат по форумите,като вдовици за "хляб" и чакат,както лисицата стояла и чакала да падне на коча "кесията".
Къде оставяш заплатата на жена си от 760 лв,щом с твоята заплата от 760 лв. покриваш разходи за храна и консумативи,значи от нейната заплата ви остава по 25 лв на ден да харчите за задниците си...
Ти не говориш да изкараш повече пари,а искаш да ти се дават повече пари.Не можахте ли да разберете,че пазарлъка на такива като теб е за 761лв. и ти се плаща според спазареното.Други получават по 1 000 лв. заплата,други 1200,1400 лв. всеки получава спазарената сума.Като се променят условията на всеки му се дава един лист,на него е записана една сума и поглеждайки листа решава дали ще се подпише или няма да подпише под офертата...
Не е пичовско да подпишеш,че си съгласен да те "клатят" за 761 лв. и после да цивриш,че те боли и искаш да ти увеличат сумата,на това навсякъде му викат *урвеска работа.
Ако отидеш на околовръстно и договориш цена с кака Мара от 20.00 лв за "саксофон" и тя след това почне да ти плаче,че си и разбил устата и иска 25 % увеличение,ти ще доплатиш ли 25 % процента повече или ще й кажеш да ходи при мама си и тате си...
dakota_

Мнениеот Иванчу » 09 Дек 2012, 14:57

Еееее, аверче това беше грубо. Не съм сигурен че болшинството от пишещите тук ги дразни това че ги клатят за толкова за колкото са се подписали. Мисля че дразнещото е това че други ги клатят по-малко , и без да са преподписвали продължават да правят същото количество свирки но за повече пари.
Иванчу

Мнениеот InfoInfo » 09 Дек 2012, 15:12

Във всяка една сфера независимо дали ще е на трудово или на административно правоотношение и двете страни трябва са съгласни на условията при които възникват тези правоотношения. В последствие обаче външните условия се променят - например заради инфлацията. Често се променят и условията в системата - например когато служители напускат и щатовете им остават незаети без да се намалява обема на дейността.
Нормално в едната страна /работащите/ се появява желанието за увеличаване на заплащането, а другата /работодателя/ не желае да прави по-големи разходи мотивирайки се с разнообразни аргументи.
Най-вероятно, ако остане само на добрата воля работодателите не биха увеличили заплащането, освен, ако не възникне риска служителите им да напуснат, но точно в период на криза това е малко вероятно. За това и възникват трудови конфликти и накрая при част от тях се оказва, че въпреки твърденията на работодателите, че няма как да се увеличат възнагражденията, то пред угрозата от сериозни загуби заради престой и неизпълнение на поръчки заплащането се увеличава.
В МВР нещата са доста по-различни. По-голям финансов ресурс няма от къде да дойде - нито Хер Флик ще допусне увеличение на бюджета с 20-25 %, нито обществото ще го приеме. При положение, че огромната част от бюджета отива за заплати, то възможността за икономии и прехвърляне на средства от други пера са минимални. Тогава за съществено увеличение на възнагражденията остава въпросната сума за за заплати да се раздели на по-малко калпаци. Всички знаем, че преди избори никой не пипа полицията, та и това трудно може да се реализира. А за след изборите ще видим. Според поговорката дете, което не реве може и да не му дадат да суче, та нормално е служителите да отправят искания за подобряване на заплащането. Иначе току-виж осигуряването на по-добро заплащане минало някъде много назад в приоритетите на работодателя. Поне за мен е доста некоректно твърдението - под това си се подписал някога и от там нататък трай или се махай. Може да го каже всеки работодател или негов представител във всяка сфера, особено, ако получава повече от останалите служители. Мисля, че всеки за себе си може да квалифицира подобно изказване.
По въпроса на кой какво му стига - човек знае и две и двеста. Един е наясно с възможностите си и се простира според тях, а на друг му е по-трудно да раздели малкото средства по перата в семейния бюджет. Съдя по себе си - в определени моменти съм получавал доста добри /за стандартите на МВР/ доходи и пак не са ми стигали. :lol: Свалям шапка на тези които успяват така да наместят парите си когато заплатата не е голяма, че дори да успеят да заделят и някое перо за "черни дни".
InfoInfo

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2012, 15:31

Иванчу написа:Еееее, аверче това беше грубо. Не съм сигурен че болшинството от пишещите тук ги дразни това че ги клатят за толкова за колкото са се подписали. Мисля че дразнещото е това че други ги клатят по-малко , и без да са преподписвали продължават да правят същото количество свирки но за повече пари.

Ванка,ако смяташ,че съм се изразил прекалено грубо,прочети какво е написал колегата InfoInfo , то е същото само,че колегата е много по-деликатен от мен и е използвал думи,които аз и ти ако можем да разберем,на повечето от останалите ще им бъде трудно да схванат за какво става дума и тогава може да се възползват от това,което съм написал по-горе,специално за тях,за да бъде лесно смилаемо ;)
При мен в РУП има новобранци постъпили на служба преди три години,понеже участвам в комисии и питам всички,защо идват при нас и не са ли малко парите за работата която ще се налага да вършат,същите тези хора сега плачат за пари,но на интервюто бяха казали,че парите са достатъчно и мечтата на техния живот е да станат полицаи и с гордост да носят полицейската униформа.
Тия хора според теб,хора ли са и правилно ли е сега да плачат за пари при положение,че само преди три години са давали мило и драго да станат полицаи и са сбъднали мечтата на живота си...
Всеки трябва да си прави сметката и така да си организира семейния бюджет,че парите да му стигат.Мога да разбера само жените (по-точно някои от тях) ако кажат,че не им стигат парите,защото нали знаеш,че жена с пари е като луд с картечница ;) ...Мъж да реве,че не му стигат парите е срамота и не е мъжко такова поведение.
dakota_

Мнениеот bega4kata » 09 Дек 2012, 15:41

InfoInfo написа: нито Хер Флик ще допусне увеличение на бюджета с 20-25 %, нито обществото ще го приеме.

Аз лично нямам спомен "обществото" да е демонстрирало нетърпимост към бонусите, които си раздават в съдебната система, НАП, финансовото министерство, здравеопазването, образованието и на много други места примерно и да показва по някакъв ясен и категоричен начин, че не ги приема...Просто за едни винаги има, за други винаги няма и това дразни служителите и е напълно разбираемо. Нито ни е лесна работата, нито пък липсват рискове и отговорности и не смятам, че по- малко заслужаваме адекватно заплащане на труда от един съдия, или един следовател, особено пък ако се съпоставят с обемите работа в дознанието. Ма било имало по- крайно нуждаещи се - ами има- ами хайде тогава старите кримки, дето пишат тука и твърдят, че им стигат парите, да пишат колко от коледните бонуси, които са получили през годините са ги дарили за благотворителност примерно? Не искам да ми увеличават заплатата, искам да върнат старата ми заплата и старите цени, когато тези пари стигаха, че и оставаха за разлика от сега и когато премиера вземаше 3000, а не 6000 лева ;)
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот kuka5 » 09 Дек 2012, 15:46

bega4kata написа:и когато премиера вземаше 3000, а не 6000 лева ;)

То и премиера и други са подписали на 3000, ама за едни има анекси към договорите, а за други има "каскалач".
Аватар
kuka5

Мнениеот dog » 09 Дек 2012, 17:49

Просто за едни винаги има, за други винаги няма
Винаги ще е така за съжаление. Никой няма сметка от финансово независим полицай.... ---:)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2012, 18:20

dog написа:Просто за едни винаги има, за други винаги няма
Винаги ще е така за съжаление. Никой няма сметка от финансово независим полицай.... ---:)

Дай пример за финансово независим човек (дефинирай понятието финансова независимост),не за полицай,просто за човек работещ по трудово или служебно правоотношение и да го определиш,като финансово независим.
Казвам го за да избягаме от клишето " Никой няма сметка от финансово независим полицай ",защото това клише се подхвърля навсякъде от хора,които не знаят какво е финансова независимост.
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 09 Дек 2012, 18:31

лошия написа:
dsuzunov написа:

Не смятам да те "святкам", защото не би поискал да ме разбереш.
Дали ще се пресрамиш да си напишеш името, както съм го направил аз, или ще те е срам от полуграмотното ти писане?
Тези приказки за водомер, струващ 60 лв. ще ги разправяш на децата си. В къщи съм сменял всички водомери и цената им е 35-40 лв, при това, за топла вода.
Пломбирането може да го направи инкасатора, като цената на пломбата е 2 лв. (личен опит).
Жена ми получава месечно с 20 лв. по-малко от тебе, а аз получавам с 90 лв. повече. Общо 1590 лв. на месец. От извънреден труд, на тримесечие получавам средно около 100 лв. Разходите ми през лятото за комунални сметки и издръжката на дъщеря ми са около 700 лв, а през зимата с парното около 800лв. За гориво, месечно давам 160-170 лв. Данък МПС е 104 лв и го плащам на две вноски. Застраховка ГО е 170 лв. годишно, като я плащам на 4 вноски. На дежурство (24ч.) без да си нося храна харча 10-12 лв.
Нещо неясно до тук?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 09 Дек 2012, 18:46

dakota_ написа:

Дай пример за финансово независим човек (дефинирай понятието финансова независимост),не за полицай,просто за човек работещ по трудово или служебно правоотношение и да го определиш,като финансово независим.
Казвам го за да избягаме от клишето " Никой няма сметка от финансово независим полицай ",защото това клише се подхвърля навсякъде от хора,които не знаят какво е финансова независимост.

Ееееееееее Началник, харесвам много от написаните от теб неща, затова не се прави на "ударен с мокър парцал". Или пък ако е вярно, чакай да ти отмине и сам ще се сетиш какво е .... ;) . Не върви на една кримка с 18 г. стаж да обяснява на Началството..... !!:)
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2012, 19:34

dog написа:
dakota_ написа:

Ееееееееее Началник, харесвам много от написаните от теб неща, затова не се прави на "ударен с мокър парцал". Или пък ако е вярно, чакай да ти отмине и сам ще се сетиш какво е .... ;) . Не върви на една кримка с 18 г. стаж да обяснява на Началството..... !!:)

Останах,като ударен с мокър парцал,като прочетох за "финансово независим полицай ",помагай да разберем какво е това и къде го има при работещите по трудово или служебно правоотношение.Имаш достатъчно служба в МВР за да може да даваш съвети и да обясняваш.Аз си признавам,тези приказки за финансово независимите работници по трудово или служебно правоотношение са като приказките за честната жена,всички са чували за нея,но никой нищо конкретно не може да каже ;)
dakota_

Мнениеот dog » 09 Дек 2012, 19:43

Останах,като ударен с мокър парцал,като прочетох за "финансово независим полицай ",помагай да разберем какво е това и къде го има при работещите по трудово или служебно правоотношение.Имаш достатъчно служба в МВР за да може да даваш съвети и да обясняваш.Аз си признавам,тези приказки за финансово независимите работници по трудово или служебно правоотношение са като приказките за честната жена,всички са чували за нея,но никой нищо конкретно не може да каже ;)[/quote]

Разбирам, сериозен човек си, но явно си решил да се позаяждаш малко. Може би няма какво да правиш и затова. Нищо, ще ти мине (мокрият парцал) и ще ме разбереш. А иначе си прав, финансова независимост няма. :!:
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 09 Дек 2012, 20:20

dog написа:Разбирам, сериозен човек си, но явно си решил да се позаяждаш малко. Може би няма какво да правиш и затова. Нищо, ще ти мине (мокрият парцал) и ще ме разбереш. А иначе си прав, финансова независимост няма. :!:

Една опитна дознателка казва /знаеш,че на такива жени трябва да се вярва/ "Обичам те,като ударен с мокър парцал",пожелавам ти на такава да попаднеш,не ти трябва финансова независимост ;) Има финансово независими хора,но не и сред ходещите на работа...Никога не съм се оставял да няма какво да правя,за това винаги съм се чудил на хора,които казват,че скучаят и няма какво да правят,аз имам толкова работа,че два живота няма да ми стигнат да я свърша... но пак няма да стана финансово независим ;)
dakota_

Мнениеот Vladimirov » 09 Дек 2012, 20:53

Явно и при мен е на лице лош мениджмънт,защото не се справям адекватно с месечните разходи и получаваното месечно възнаграждение въпреки,че съм мл.автоконтрольор bs:) bs:) .От трудовото ми възнаграждение и извънредният труд/който на всяко тримесечие е на максимум/,заплатата ми не е никак малка на фона на трудещите се с моето образование,а даже и по-високо...Вярно,че това съм договорил с работодателя,но въпреки това всеки трудещ се има право на достойно съществуване!Няма да правя разбивка на месечните разходи,защото във всяко семейство тя е строго индивидуална.Със голям зор и активно участие на съпругата ми успявам някак си,но до там.Явно трябва на 35 години да съм щастлив от това,че са ми платени сметките и че не гладувам!А,какво става,ако се наложат черезвичайни разходи за здраве?А социален живот,а разходи за релаксация,за книги,кино,образование и други дейности,които не са екстри,като вили,коли,яхти,айфони и други изгъзици?Добре знам,какво работя за разлика от много служители в различни служби в МВР ,знам,как да го правя добре и смятам,че за това трудовото възнаграждение не е адекватно за положеният труд,макар и не физически или интелектуален!Не рева за пари,както и не търся съчувствие,но за последните две смени 07.12.2012 и 08.12.2012 имам един труп на 21год. и една осакатена жена блъсната на пешеходна пътека и може би писането ми е под влиянието на емоциите !!:)
Vladimirov

ПредишнаСледваща

Назад към Освободи напрежението - Смех