За отношенията и сношенията

Re: Въпрос за работното време на полицаите.

Мнениеот velkov_1914 » 27 Ное 2010, 10:50

По голяма глупост не бях чел, съпруг/а е роднина по права линия и пръв евентуален наследник. Ако не сте правили секс с този роднина, разбирам го за "извънредния труд"! ;)
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

За отношенията и сношенията

Мнениеот inkognito » 27 Ное 2010, 12:16

velkov_1914 написа:По голяма глупост не бях чел, съпруг/а е роднина по права линия и пръв евентуален наследник. Ако не сте правили секс с този роднина, разбирам го за "извънредния труд"! ;)

Господин velkov,ще ви помоля да прегледате това http://bg.wiktionary.org/wiki/Роднински_връзки .Има различни роднински връзки,явно вие се изживявате като човек,който знае всичко,но се оказва,че като пътен полицай не знаете елементарни неща свързани със служебното възстановяване на отнети контролни точки на водачите на МПС.Вашето мнение за "извънредния труд" за мен не е важно и го приемам с насмешка.Не съм убедена във вашата компетентност за това моля ви да не се изказвате за неща,които са далече от вашите познания.
Последна промяна MasterCop на 29 Ное 2010, 23:06, променена общо 1 път
Причина: Мненията са отделени от друга тема
inkognito

Мнениеот velkov_1914 » 27 Ное 2010, 15:26

inkognito написа:
velkov_1914 написа:По голяма глупост не бях чел, съпруг/а е роднина по права линия и пръв евентуален наследник. Ако не сте правили секс с този роднина, разбирам го за "извънредния труд"! ;)

Господин velkov,ще ви помоля да прегледате това http://bg.wiktionary.org/wiki/Роднински_връзки .Има различни роднински връзки,явно вие се изживявате като човек,който знае всичко,но се оказва,че като пътен полицай не знаете елементарни неща свързани със служебното възстановяване на отнети контролни точки на водачите на МПС.Вашето мнение за "извънредния труд" за мен не е важно и го приемам с насмешка.Не съм убедена във вашата компетентност за това моля ви да не се изказвате за неща,които са далече от вашите познания.

Това потвърждава казаното от мен, некръвен роднина е съпруг/а. А за точките, вие сте изолиран случай явно...?
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот inkognito » 27 Ное 2010, 16:17

velkov_1914 написа:
inkognito написа:

Това потвърждава казаното от мен, некръвен роднина е съпруг/а. А за точките, вие сте изолиран случай явно...?

Не само за точките не знаете,че има определен ред да се възстановят служебно но и за роднини не знаете,опитайте да прехвърлите недвижим имот например между тъст и зет и ще се окаже,че няма как да ползвате прехвърляне по между роднини и таксата да е по-малка,прехвърлянето става по общият ред,като обикновени граждани.Не се изказвайте неподготвен,защото така излагате ведомството си и себе си.
inkognito

Мнениеот velkov_1914 » 27 Ное 2010, 16:33

Ако вие сте се омъжили за прехвъляне на имоти, БРАВО (имотна сте). Какъв е мъжът ви според вас? За точките, пак БРАВО.....!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот Ronin » 28 Ное 2010, 12:27

Роднина-нероднина...То народа го е казал - "От зет роднина не става" :mrgreen:
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот inkognito » 28 Ное 2010, 13:47

Ronin написа:Роднина-нероднина...То народа го е казал - "От зет роднина не става" :mrgreen:

Един мъж да кажа истината,това е мъж с опит ;) и мама така казва като вас Ronin ..То и от снаха роднина не става :D и полицай верен на жена си няма!
inkognito

Мнениеот BGmen » 28 Ное 2010, 19:31

От тъст на зет прехвърлянето на имот е както при неродственици (обикновени граждани).Но прехвърлянето от съпруг на съпруга какво е?Незарбирам материята, затова би ли обяснила.
От зет роднина не става - така е казала тъщата или тъста.А съпругата какво казва, става или нестава роднина.
BGmen

Мнениеот Sir Humphrey » 28 Ное 2010, 19:58

Г-жата не счита съпруга си за роднина. Това нас какво ни притеснява? Тръгнали сме да я убеждаваме, че той й е роднина. За какъв дявол?

ЗАКОН ЗА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ

Раздел III.
Данък при придобиване на имущества по дарение и по възмезден начин

Чл. 44. (1) Обект на облагане с данък са имуществата, придобити по дарение, както и недвижимите имоти, ограничените вещни права върху тях и моторните превозни средства, придобити по възмезден начин.
(2) Подлежат на облагане с данък в размер на данък дарение и безвъзмездно придобитите по друг начин имущества, както и погасените чрез опрощаване задължения.
(3) Данък при безвъзмездно придобиване на имущества се дължи и при придобиване на недвижими имоти и ограничени вещни права върху тях по давност.
(4) Алинея 1 не се прилага за моторни превозни средства, които не са регистрирани за движение в страната.
(5) Алинея 2 не се прилага, ако прехвърлянето е в изпълнение на задължение по закон или въз основа на акт на Министерския съвет за безвъзмездно предоставяне на имущества на инвеститори по приоритетни инвестиционни проекти.
(6) Не се облагат с данък имуществата, придобити по дарение между роднини по права линия и между съпрузи.

Чл. 45. (1) Данъкът се заплаща от приобретателя на имуществото по чл. 44, а при замяна - от лицето, което придобива имуществото с по-висока стойност, освен ако е уговорено друго. В случай, когато е уговорено, че данъкът се дължи от двете страни, те отговарят солидарно. Когато страните са се уговорили, че данъкът се дължи от прехвърлителя, другата страна е поръчител.
(2) Когато приобретателят на имуществото е в чужбина, данъчно задължен е прехвърлителят.

Чл. 46. (1) Основа за определяне на данъка е оценката на имуществото в левове към момента на прехвърлянето, а при придобиване по давност - към момента на издаване на акта, удостоверяващ правото на собственост, който подлежи на вписване.
(2) Имуществото се оценява, както следва:
1. недвижимите имоти и ограничените вещни права върху тях - по уговорената цена или по определена от държавен или общински орган цена, а в случай че тя е по-ниска от данъчната им оценка - по последната, съгласно приложение № 2;
2. другите имущества - по реда на чл. 33, ал. 1, т. 2, 3, 4 и 5.
(3) Данъчната оценка по приложение № 2 за имотите по ал. 2, т. 1 се определя на основата на данните и характеристиките, съдържащи се в декларацията по чл. 14, ал. 1.

Чл. 47. (1) При дарение на имущество, както и в случаите по чл. 44, ал. 2 данъкът се начислява върху оценката на прехвърляното имущество в размер, определен от общинския съвет с наредбата по чл. 1, ал. 2, както следва:
1. от 0,4 до 0,8 на сто - при дарение между братя и сестри и техните деца;
2. от 3,3 до 6,6 на сто - при дарение между лица извън посочените в т. 1.

(2) При възмездно придобиване на имущество данъкът се определя от общинския съвет в размер от 0,1 до 3 на сто върху оценката на прехвърляното имущество, а при замяна - върху оценката на имуществото с по-висока стойност.
(3) При делба на имущество, когато притежаваният преди делбата дял се уголемява, данъкът се начислява върху превишението.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 28 Ное 2010, 20:22

Родството е биологична връзка и в правото се прилага на различни места и родството не се влияе по никакъв начин от брачен или извънбрачен характер...Когато има брак се създават известна връзка и между всеки съпруг и роднините на другия и между роднините на двамата съпрузи,това са връзки по сватовство...
И за да не стане прекалено скучна темата ще ви разкажа един случай,който го разказа един колега,вече пенсионер и вие ще кажете от зет роднина става ли...
Колегата има дъщеря и син и по стечение на обстоятелствата в едно жилище с него живеят и сина му с жена си и дъщеря му със съпруга си...И разказва..Нощем като ставам да отида до тоалетната и минавам покрай спалнята на сина и чувам снахата да пъшка,става ми добре на душата,леко ми е и хубаво...като минавам покрай спалнята на дъщерята и е чувам да пъшка,ми идва да вляза да скъсам главата на зетя ;)...Много зетьове за да нямат проблеми с жените си поддържат много нежни връзки с тъщите си но от правна страна това не се води инцест,което също навежда на мисълта,че зетя не е роднина...
dakota_

Мнениеот inkognito » 29 Ное 2010, 17:07

dakota_ написа:..като минавам покрай спалнята на дъщерята и е чувам да пъшка,ми идва да вляза да скъсам главата на зетя ;)...Много зетьове за да нямат проблеми с жените си поддържат много нежни връзки с тъщите си но от правна страна това не се води инцест,което също навежда на мисълта,че зетя не е роднина...

Ами господин dakota_,според мен колегата ви не е прав и разсъждава ама точно като типичен мъж.На дъщеря му ако не е хубаво няма да пъшка ами изобщо няма да даде да се стига до там,жена му като минава покрай спалнята на дъщеря си поне ще се радва,защото какво е положението...за тъщите и зетьовете не искам да говоря.явно поредната ваша шегичка ;)
inkognito

Мнениеот BGmen » 29 Ное 2010, 18:41

Зависи пъшкането какво е - ау, ах, ох или уффффф.От задоволство или от недоволство. :oops:
BGmen

Мнениеот Sir Humphrey » 29 Ное 2010, 19:34

Не било компютри - били компоти.
Филмът не бил социален, а сексуален.

Опошлихте формуа, ей!
:lol: :lol:
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 29 Ное 2010, 22:14

inkognito написа:
dakota_ написа:..като минавам покрай спалнята на дъщерята и е чувам да пъшка,ми идва да вляза да скъсам главата на зетя ;)...Много зетьове за да нямат проблеми с жените си поддържат много нежни връзки с тъщите си но от правна страна това не се води инцест,което също навежда на мисълта,че зетя не е роднина...

Ами господин dakota_,според мен колегата ви не е прав и разсъждава ама точно като типичен мъж.На дъщеря му ако не е хубаво няма да пъшка ами изобщо няма да даде да се стига до там,жена му като минава покрай спалнята на дъщеря си поне ще се радва,защото какво е положението...за тъщите и зетьовете не искам да говоря.явно поредната ваша шегичка ;)

Мила госпожо,темата е за работното време на полицаите,ако искате да водим дебат за сексуалните потребности на мъжете и жените,да си говорим за зетьове и тъщи,отворете една тема в "Освободи напрежението" и може да споделим,макар и под формата на майтап доста неща по темата...Само няколко думи за споменатият от мен колега...той се е доказал като мъж,има две деца,като полицай службата му премина достойно и няма как да не разсъждава като мъж.Винаги си е спазвал работното време и ако някога е закъснявал за вкъщи е било в интерес на службата и на дружбата ;)
dakota_

Re: За отношенията и сношенията

Мнениеот inkognito » 30 Ное 2010, 12:10

Ха какви неща ставали и аз да не знам.Значи като е направил на жена си две деца и се е доказал като мъж.Я мили мъже кажете всички ли така се доказвате като мъже?Аз имам друго разбиране за това един мъж да се докаже като такъв.
Ами къде остана кавалерството,полицаите кавалери ли са или само гледат деца да правят,че да ги признават за мъже.Колко от вас отстъпват място на жена в общ.транспорт като се возят?Ухажвате ли жените или от вратата за краката?И защо повечето се лепите по разни сервитьорки,барманки и фльорци?
Хайде BGmen,Sir,dakota_ кажете си мнението :D
inkognito

Мнениеот ТРЕЗОР » 30 Ное 2010, 14:02

inkognito написа:Ха какви неща ставали и аз да не знам.Значи като е направил на жена си две деца и се е доказал като мъж.Я мили мъже кажете всички ли така се доказвате като мъже?Аз имам друго разбиране за това един мъж да се докаже като такъв.
Ами къде остана кавалерството,полицаите кавалери ли са или само гледат деца да правят,че да ги признават за мъже.Колко от вас отстъпват място на жена в общ.транспорт като се возят?Ухажвате ли жените или от вратата за краката?И защо повечето се лепите по разни сервитьорки,барманки и фльорци?

Ами защото са по " дащни" и не се "усукват" ;) , а за ухажването и кавалерството ........все пак сме вече 21 век , а не средновековието :twisted: .Нали вече има равенство между мъжа и жената -каква е тази дискриминация спрямо мъжете :P - това е за чуждите жени..., а иначе съм съгласен с вас , че правенето на деца не доказва мъжеството ни.
ТРЕЗОР

Мнениеот inkognito » 30 Ное 2010, 14:50

ТРЕЗОР написа:
inkognito написа:Ха какви неща ставали и аз да не знам.Значи като е направил на жена си две деца и се е доказал като мъж.Я мили мъже кажете всички ли така се доказвате като мъже?Аз имам друго разбиране за това един мъж да се докаже като такъв.

Ами защото са по " дащни" и не се "усукват" ;) , а за ухажването и кавалерството ........все пак сме вече 21 век , а не средновековието .Нали вече има равенство между мъжа и жената -каква е тази дискриминация спрямо мъжете :P - това е за чуждите жени..., а иначе съм съгласен с вас , че правенето на деца не доказва мъжеството ни.

Разочаровате ме ТРЕЗОР,кавалерството никога не бива да остава в минало време.Какво е това дашни само това ли е важното.Офицерите поне трябва да бъдат кавалери,така е било преди години,сега дори с дъвка в устата има полицаи и с униформата,направо ужас.:)лично аз не бих искала да се сравнявам с мъжете и такова равенство не ми допада,виж ако мъж пере готви и чисти къщата тогава може да се говори за равенство ;)
inkognito

Следваща

Назад към Освободи напрежението - Смех