"Бисери" от работата

"Бисери" от работата

Мнениеот dsuzunov » 12 Дек 2012, 20:44

Понеже има тема "Бисери от форума", а това което ми се случи днес си е сто процентов бисер в работата, реших да открия нова тема.
Викат ме днес в една от службите ни да направя криминалистическа регистрация на лице.
Отидох аз, чаках около 30 минути някой да дойде и най-накрая се случи следното:
-дойде колега ОР, носи документите за регистрацията, дава ми ги и ми казва - "Ето"
Аз питам за лицето, което трябва да се регистрира, но колегата каза:
-"Ами, тя/той не иска!"
Аз го питам как да регистрирам, а той ми отвръща:
-" Ами по документи бе колега, не ви ли е ясно как?"
Отговарям му, че няма как да стане, защото трябва да се направят снимки, да се снемат отпечатъци от ръцете и без човека не става.
Отговаря ми:
-"Не знам, не е моя работа, оправяйте се! Лицето заяви, че отказва и не можем да го убедим, даже и адвоката му не успя. А трябва да се регистрира!"
Тогава, едва сдържайки смеха си му казах:
-" Добре, тогава ще използвам Вас за снимките и отпечатъците. Седнете на стола да Ви снимам."
И о, чудо!!!
Колегата каза:
-"Ами добре!"
-"Щом може така!"
И седна на стола.
Върнах му документите, изпратих си го да ходи и да убеждава въпросното лице за регистрацията, а аз си тръгнах.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Re: "Бисери" от работата

Мнениеот MasterCop » 12 Дек 2012, 21:20

Кой знае какво ще излезе от тези добре пазени отпечатъци - има много начини да му се вземат, все пак.... :twisted:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот ТРЕЗОР » 13 Дек 2012, 14:57

dsuzunov написа:Понеже има тема "Бисери от форума", а това което ми се случи днес си е сто процентов бисер в работата, реших да открия нова тема.
Викат ме днес в една от службите ни да направя криминалистическа регистрация на лице.
-дойде колега ОР, носи документите за регистрацията, дава ми ги и ми казва - "Ето"
-"Ами, тя/той не иска!"
Отговарям му, че няма как да стане, защото трябва да се направят снимки, да се снемат отпечатъци от ръцете и без човека не става.
Отговаря ми:
-"Не знам, не е моя работа, оправяйте се! Лицето заяви, че отказва и не можем да го убедим, даже и адвоката му не успя. А трябва да се регистрира!"
-" Добре, тогава ще използвам Вас за снимките и отпечатъците. Седнете на стола да Ви снимам."
И о, чудо!!!
Колегата каза:
-"Ами добре!"
-"Щом може така!"
И седна на стола.
Върнах му документите, изпратих си го да ходи и да убеждава въпросното лице за регистрацията, а аз си тръгнах.

Ееееее , това не може да е истина......колега това да не е някой пловдивски виц ......по скоро може да се повярва на това :...." Полицай се прибира рано сутринта у дома. Целият е разрошен, мирише на женски парфюм и по яката на ризата следи от червило…
Жена му го почва от вратата:
- Къде беше, бе?
- Как, къде? На работа бях!

- На каква работа бе, чак до сутринта?!
- На каква, на каква!? На засада бях!
В това време от кухнята се показва тъщата и с ирония пита:
- Е, и как беше? Засади ли го?"
ТРЕЗОР

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2012, 15:33

Може и е истина.
Въпросният сектор, до този момент не бяха правили криминалистически регистрации и с идването на нов началник, се наложи да започнат.
Говоря за събитие от 2011г.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 13 Дек 2012, 16:36

dsuzunov написа:Може и е истина.
Въпросният сектор, до този момент не бяха правили криминалистически регистрации и с идването на нов началник, се наложи да започнат.
Говоря за събитие от 2011г.

Все си мисля, че е Полицейска регистрация а не криминалистическа.....
А , и да не забравя - РП при повдигане на обвинение предава лицето за регистрация ....при Вас колега имате странни сектори..... :lol: Както и да е ....майтап да става....Митак
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2012, 17:36

Когато вадим справка за регистрациите излиза като "криминалистическа"
Пък и така звучи по интелигентно ;)
От въпросният сектор започнаха да влизат в крак с останалите и сега наваксват. :lol:
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2012, 17:51

Наистина е криминалистическа регистрация,защото се прави от служители извършващи експертно-криминалистическа дейност,макар Наредбата да е за полицейска регистрация не може всеки полицай да извърши такава регистрация ;)
dakota_

Мнениеот minavasht » 13 Дек 2012, 18:43

dsuzunov написа:Понеже има тема "Бисери от форума", а това което ми се случи днес си е сто процентов бисер в работата, реших да открия нова тема.
-"Ами, тя/той не иска!"
Отговаря ми:
И о, чудо!!!
Колегата каза:
-"Ами добре!"
-"Щом може така!"
И седна на стола.

При нас се вземат отпечатъци след арест, и не е по желание.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2012, 18:48

Регистрацията също не е по желание, проблемът е, че когато лицето упорства, има вероятност да го намажа целият с мастило за да се укроти.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот kermit » 13 Дек 2012, 19:08

Според наредбата регистрацията се извършва от разследващ полицай след повдигане на обвинение за умишлено престъпление.Когато някое лице откаже да му се извърши такава регистрация се взема разрешение от съда.Ако и тогава откаже спокойно може да му се образува наказателно производство/аз чак дотам не съм стигал-умея явно да ги убеждавам/.Колега Узунов явно във вашата дирекция оперативните работници активно съдействат на колегите си разследващи полицаи щом те се занимават с регистрацията.В нашата дирекция само РП правим такава регистрация/естествено самата дейност се извършва от експертите в НТЛ/.
kermit

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2012, 19:18

Картони за регистрация са ми давали всякакви колеги.
И РП, и ОР, даже и дежурния в РУП е попълвал.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот minavasht » 13 Дек 2012, 19:26

Досега не се бях замислял, след като ги закараме в затвора , преди да ги вкараме вътре, им правят снимка, след това ги претърсват пак още веднъж, след това им вземат отпечатъци, но е със скенери, не с мастило. Ако са непослушни ги отделят в единична килия, където могат на спокойствие да размишляват над деянията си и след няколко часа стават доста по-сговорчиви.

И по темата - винаги съм се разсмивал на слепия тип, дето го оставили за отцепление, докато родата обирала някаква къща. Минал колега, видял че седи пред някаква къща, спрял пред него, пита го "Хайауата, ква хавата?" и оне се огледал наоколо подозрително (сляп като прилеп, виждаше само сенки :mrgreen: ) и прошушнал " Тихо, че гледам за полицията, нашите обират къщата!".
Голям образ беше.
minavasht

Мнениеот kermit » 13 Дек 2012, 19:37

Това ми напомня за случай от българската действителност.Един крадец разбива автомобил и краде СиДи плеъра.След това решава,че трябва да се прибере на село,но тъй като бил карал само "Лада" решава да открадне "Лада" с която да се прибере.Отива и отваря вратата на една"Лада",но тъй като двигателя не запалва я бута около 300 метра.Като междувременно оставя откраднатия Си Ди плеър от първия автомобил в Ладата.След това се убеждава,че Ладата няма да запали и я оставя,заедно със СиДи плеъра вътре в нея и отива на автогарата в 2 часа през нощта да чака автобус за село.Естествено патрулни полицаи се заинтересуват какво прави в 2 часа през нощта на автогарата и нашия човек всичко си признава.И на разпита упорито отрича да има психически отклонения.
kermit

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2012, 19:43

На оглед съм в училището за глухонеми деца.
Работя в един от специализираните кабинети, през чиито прозорци бяха проникнали.
Въпросното училище е обект на нашия СОД и в коридора имаше техник, който чакаше да свърша за да възстанови техниката.
В един момент чувам писъци в дъното на коридора и хуквам на там.
Една от чистачките понечила да влезе в някаква канцелария, но вратата била затворена отвътре с райбер.
Усъмнила се, че вътре има някой и повикала полицаите от СОД, които бяха с нас.
Колега от екипа удря едно рамо на вратата и влизайки забелязва едно цигане, навряно под бюрото.
В същият момент, жената започва да пищи, но циганчето е в ръцете на колегата.
Аз побягнах на там, а може би, две-три секунди преди мен и техника.
Пристигайки в канцеларията заварвам следната ситуация.
Полицаят държи цигането за дрехите и го дърпа из под бюрото, а на вратата стои техника, държейки в ръка акумулаторна бормашина, :lol: насочена към крадеца и вика "Стой, стой, ще стрелям"!!!
Та в случая, всеки с "оръжието" си :lol: :lol:
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dsuzunov » 13 Дек 2012, 20:03

kermit написа:Това ми напомня за случай от българската действителност.Един крадец разбива автомобил и краде СиДи плеъра.След това решава,че трябва да се прибере на село,но тъй като бил карал само "Лада" решава да открадне "Лада" с която да се прибере.Отива и отваря вратата на една"Лада",но тъй като двигателя не запалва я бута около 300 метра.Като междувременно оставя откраднатия Си Ди плеър от първия автомобил в Ладата.След това се убеждава,че Ладата няма да запали и я оставя,заедно със СиДи плеъра вътре в нея и отива на автогарата в 2 часа през нощта да чака автобус за село.Естествено патрулни полицаи се заинтересуват какво прави в 2 часа през нощта на автогарата и нашия човек всичко си признава.И на разпита упорито отрича да има психически отклонения.

Някога работех в "Конвоя"
Придружавах едно хлапе от наш подбалкански град до Бойчиновци и по време на пътя ми разказваше подобни истории.
Крадеше автомобили, но с касетофони за да слуша музика.
Бил откраднал Москвич, скъсва му се ремъка и от някакъв паркинг демонтира ремъка от друго Москве, слага го на първата кола и продължава. На въпроса ми "защо не продължи с втората" той каза, че тя нямала музика вътре. Понеже в Бойчиновци не им даваха да пушат, през времето докато пътувахме, изпуши ДВА пакета Арда.
За същото хлапе бях чул че е откраднал влак и са го спрели някъде около гара Пирдоп. Всъщност, сам е спрял, понеже в кабината на машиниста свършили цигарите.
Попитах го за случката и ми разказа следното:
-" Мотаех се по гарата и ми се пушеше. Нямах пари и търсех някой познат железничар да ми даде цигари (баща му е машинист, от там и умението да подкара локомотива).
В този момент, на перона спря товарен влак, машиниста слезе и отиде до Ръководител движение, да оправят документите. Аз стоях до вратата и разбрах, че мащиниста излизайки от канцеларията ще отиде до РСВ за цигари и сандвичи. Помислих си, че в кабината на локомотива ще има цигари и се качих в него. Цигари имаше, но и двигателите му работеха (дизел). Подкарах го. "
Казах че няма как да тръгне от гарата, ако Ръководител движение не му разреши излизане. А цялата работа се оказва по следния начин.
Хлапето се качва в кабината, вдига оборотите на двигателите, Ръководител движение помислил, че машиниста е вътре и му дава зелен семафор и знак "Готово" с флагчето. Малкия потегля, а машиниста няколко секунди по-късно отива да пита кой е подкарал влака.

Не знам доколко е истина тази история, но въпросното хлапе тогава, вече ще е мъж над 40 години.
Знам имената му, знам от кой град е. По-стари колеги, служили в РУТП в началото на 80-те години вероятно ще имат информация.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот minavasht » 15 Дек 2012, 08:49

Днес имаше майтап - бях в един магазин и една лелка ме приближи, извади визитна картичка на колега (даваме ги с номера на случая) и ме помоли да му кажа ще си е намерила портфейла. Оказа се че преди няколко дена и изчезнал и тя се обадила за репорт, та той и взел информацията. Обаче днес си го пулучила обратно - завивала някакъв колет и без да иска бутнала и портфейла вътре, ония го намерили и и го пратили обратно. :mrgreen:
minavasht

Назад към Освободи напрежението - Смех