Относно радиообмена по новите указания

Re: Относно радиообмена по новите указания

Мнениеот СИГМА12 » 30 Сеп 2013, 20:51

ибааааси работата,всички ни чуват,само ние не се чуваме:)))))))))
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот minavasht » 01 Окт 2013, 06:17

Доскоро няшия трафик можеше да се слуша онлайн, понякога новинарските камиони бяха там преди ние да стигнем. Сега минахме на дигитални кодирани радионстации и май вече не могат да ни слушат така лесно.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот paolon » 01 Окт 2013, 21:06

СИГМА12 написа:ибааааси работата,всички ни чуват,само ние не се чуваме:)))))))))

Предполагам знаеш колко си прав?Напоследък е нещо страшно.По 2-3 минути не можем да се разберем кой кого търси.
Аватар
paolon

Мнениеот СИГМА12 » 02 Окт 2013, 06:05

Ами знам,добре,че имам 1500мин. на глобул:)))
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот litex » 02 Окт 2013, 09:32

Изпуснахме добрата оферта на bob,там безплатните минутите нямаха свършване,ама бройките бяха малко и не стигнаха до нас :D
litex

Мнениеот qwerty » 06 Окт 2013, 22:13

guesswho написа:Слушането на радиочестотния спектър не се контролира(а и не може) по никакъв начин - това е описано и даже го има като въпрос на изпита за радиолюбители. Няма нужда от никакви документи и пинизи - не знам твоя колега какво те е забаламосал - радиоскенери от ебей можеш да си поръчаш дори за 100$, които ще ти позволят да слушаш всичко от дъртите руски радарни инсталации през всички радиокомуникации на военни, линейки, самолети, полицаи, ГЗ, бейбифони и детски уоки токита, през тираджиите, носещите честоти на спътниците и... извънземните. И никой не може да ти каже копче освен някой "милиционер" с думите "А!! Ко'й туй?!". Дори можеш да опънеш антена на покрива на блока, за да слушаш цели региони, стига да спазваш някои нормативни документи, които по-скоро са насочени към това да не се превърне антената ти в гръмоотвод.

Дори шпионите могат да се слушат :) :

Можете да чуете късчета от любителските обхвати в реално време,Западна Европа, атлантическото и тихоокенаското ккрайбрежие на USA

WebSDR on 20m, 40m and 80m Amateur radio club ETGD
PI4THT
http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/

Иска да има инсталиран Java браузър.
А за носещите честоти на спътниците,не знам как ще се слушат с една жица на покрива. :)
qwerty

Предишна

Назад към Освободи напрежението - Смех