Относно радиообмена по новите указания

Относно радиообмена по новите указания

Мнениеот sa6o » 01 Авг 2013, 12:42

Защо по новите указания трябва да проверяваме личните данни със служебни телефони ,а ние не сме получили такива?Кога ще получим служебни телефони за свързка по новата инструкция.
sa6o

Re: Относно радиообмена по новите указания

Мнениеот The Godfather » 04 Авг 2013, 15:37

sa6o написа:Защо по новите указания трябва да проверяваме личните данни със служебни телефони ,а ние не сме получили такива?Кога ще получим служебни телефони за свързка по новата инструкция.

Колега, явно не си запознат но има "окръжно" от миналата седмица относно служебните мобилни телефони. Ще ги раздават от 10.08.13год., като всеки служител трябва с докладна записка до началника входирана до 06.08.13год. / това е крайния срок/ да заяви желае ли служебен телефон или ще получи само СИМ-карта. Побързай да не изтървеш срока, че май били ограничени бройки. И това "окръжно" явно не е сведено до целия състав, за да могат "чантаджиите" да се уредят първи.
Аватар
The Godfather

Мнениеот minavasht » 04 Авг 2013, 16:31

Не знам защо, но при нас това никога не е било проблем. 99% от проверката на лица става като се диктува номера на шофьорската книжка/лична карта (при нас са един и същ номер), след това диспечера казва дали е валидна и дали лицето се издирва. И да слуша някой (доскоро бяхме с открити канали и всеки можеше да слуша, дори ни имаше и на доста сайтове в реално време), чува номер на книжка, без данни за лицето. В редките случаи, когато нямаме книжка/лична карта, даваме име и дата на раждане, което пак не върши работа на никой престъпник.
Предполагам и вие процедирате по подобен начин, тогава какъв е проблема и защо трябва да става по телефона? И доколкото знам, май телефоните са също лесни за подслушване.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот kkarakashev » 04 Авг 2013, 17:54

Ако е вярно това, някой (глобул, мтел или виваком) ще гушнат малко парички. Някой от МВР ще получи комисионна. Така хем вълка сит, хем агнето се ояло :mrgreen: :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dakota_ » 04 Авг 2013, 19:34

kkarakashev написа:Ако е вярно това, някой (глобул, мтел или виваком) ще гушнат малко парички. Някой от МВР ще получи комисионна. Така хем вълка сит, хем агнето се ояло :mrgreen: :mrgreen:

Краси,имаше обявена процедура по ЗОП и обслужващия оператор ще бъде "bob" ! Разговорите са евтини,предложиха много на брои безплатни минути към всички мрежи (мобилни и стационарни) в страната... Едва ли някой ще може да изговори толкова много безплатни минути... За пръв път полицейските служители са на "далавера"...
dakota_

Мнениеот dog » 04 Авг 2013, 19:42

Краси,имаше обявена процедура по ЗОП и обслужващия оператор ще бъде "bob" ! Разговорите са евтини,предложиха много на брои безплатни минути към всички мрежи (мобилни и стационарни) в страната... Едва ли някой ще може да изговори толкова много безплатни минути... За пръв път полицейските служители са на "далавера"...

Дакоооо, е баш такова животно нема !!:)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот kkarakashev » 04 Авг 2013, 21:31

dakota_ написа:
kkarakashev написа:Ако е вярно това, някой (глобул, мтел или виваком) ще гушнат малко парички. Някой от МВР ще получи комисионна. Така хем вълка сит, хем агнето се ояло :mrgreen: :mrgreen:

bob=Mtel ;)
Аз съм с такава карта и никак не съм доволен. Единственото което е Ок е минутите. Интернет - Платен на висока цена/ Изключване на гласова поща - около 3лв / Пресрочена сметка - двустранно спиране, с последващо 3лв за включване .................
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот MSG » 04 Авг 2013, 21:50

minavasht написа:Не знам защо, но при нас това никога не е било проблем. 99% от проверката на лица става като се диктува номера на шофьорската книжка/лична карта (при нас са един и същ номер), след това диспечера казва дали е валидна и дали лицето се издирва. И да слуша някой (доскоро бяхме с открити канали и всеки можеше да слуша, дори ни имаше и на доста сайтове в реално време), чува номер на книжка, без данни за лицето. В редките случаи, когато нямаме книжка/лична карта, даваме име и дата на раждане, което пак не върши работа на никой престъпник.
Предполагам и вие процедирате по подобен начин, тогава какъв е проблема и защо трябва да става по телефона? И доколкото знам, май телефоните са също лесни за подслушване.

При нас става по ЕГН (еквивалента на SSN в щатско). Нищо секретно няма в него, щото служи за легитимация пред всяка служба в държавата. Ама в някои дирекции май пак се опитват да тичат пред вятъра 8-) ...
MSG

Мнениеот minavasht » 05 Авг 2013, 05:47

Т.е. отново успешно е намерено решение на проблем, който не съществува.
За сметка на това пари за бензин нема.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот dakota_ » 05 Авг 2013, 06:22

minavasht написа:Т.е. отново успешно е намерено решение на проблем, който не съществува.
За сметка на това пари за бензин нема.

Проблем няма и решение на проблем,който няма,никой не е търсил.
Прочети няколкото мнения на човека отворил темата и ще разбереш за какъв екземпляр става дума...
Справки се правят и по станцията само се,че се правят като влезе полицая вътре в автомобила.Не да е вън от автомобила,да диктува на висок глас на дежурния приемащ данните и после дежурния като му отговаря да ги слушат два съседни блока какъв радиообмен водят...Особено нощем,когато е тихо се чува на десетки метри...
Преди време по ТВ даваха някакво реалити "шоу" за работата на полицията и в едно от предаванията един софиийски "брус" показа на цяла България как не трябва да се прави справка....Отвън пред патрулкта беше налапал трубката и диктуваше...обратно дежурния му диктуваше и всичко това се чуваше от високоговорителя навън и на високо...
Има пари и за бензин,просто не е работа на бай чепик да разсъждава на тема бензин,защото чули-недочули налапат нещо и почват да го дъвчат...
Ти може да не може да си караш жената на работа със служебния си автомобил или детето на детска градина ,но при нас няма проблеми и повечето не намират нищо странно и нередно в това... Като се е блъскал цяла нощ за държавата,поне да ползва "държавата" и да си закара жената на работа и детето на детска градина или училище... Може да отскочи със служебната кола до "търговиите" и с колегата си да хвърлят по един чувал захар и да го закарат до вилата,където ще варят ракия... Пак нищо странно,няма да олети среброто на колата или да обеднее МВР...
dakota_

Мнениеот dertre » 05 Авг 2013, 08:48

извинявам се за невежеството но..........нали имате всички радиостанции? За какво са ви тези gsm (служебни)? доколкото знам се нарича Pmr мрежа (демек проф. радио) и са ви хубави станциите? май пак някой иска да гушне парички??
dertre

Мнениеот катюша » 05 Авг 2013, 10:21

dertre написа:извинявам се за невежеството но..........нали имате всички радиостанции? За какво са ви тези gsm (служебни)? доколкото знам се нарича Pmr мрежа (демек проф. радио) и са ви хубави станциите? май пак някой иска да гушне парички??

Доколкото знаеш,но явно малко знаеш ;) Кой ти дава Samsung Galaxy S III за 100.00 лв да купиш,а с тази оферта този апарат е на такава цена.Таксата е 4.80 лв на месец с ДДС и имаш 3 000 безплатни минути към всички оператори. Какво повече да ти дадат,така се прави социална политика :D Не само с голи обещания :lol:
катюша

Мнениеот dog » 05 Авг 2013, 10:30

Ти купи ли си? И ако знаеш откъде, кажи и аз да си купя. Моля...
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dsuzunov » 05 Авг 2013, 10:50

Аз пък си взех карта с телефон, но апарата не ми трябва.
Ако някой се интересува .... ;)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот катюша » 05 Авг 2013, 10:57

dog написа:Ти купи ли си? И ако знаеш откъде, кажи и аз да си купя. Моля...

Отиваш при Н-ка на РУП със Заявление,подписва ти се и с подписаното Заявление и служебната карта си намираш офис на "BOB"... Плащаш апарата,взимаш СИМ карта,за картата чакаш да я активират,но не знам от коя дата.
Имаш вариант да вземеш и на колегата Узунов апарата ако е взел такава марка.Апарата е с много добри технически данни :D
катюша

Мнениеот dsuzunov » 05 Авг 2013, 11:35

катюша написа:
dog написа:Ти купи ли си? И ако знаеш откъде, кажи и аз да си купя. Моля...

Отиваш при Н-ка на РУП със Заявление,подписва ти се и с подписаното Заявление и служебната карта си намираш офис на "BOB"... Плащаш апарата,взимаш СИМ карта,за картата чакаш да я активират,но не знам от коя дата.
Имаш вариант да вземеш и на колегата Узунов апарата ако е взел такава марка.Апарата е с много добри технически данни :D

Няма да посмее да се обади за апарата. Защото, ще трябва да се разконспирира. :lol: Ако обаче се престраши - насреща съм. И без това ме познавал. ;)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 05 Авг 2013, 11:47

Лелеее, колко си бил стрaшен Митaк. Помниш ли преди години, ти трябвaхa едни кутийки дa си нaпрaвите гилзотекaтa... ;)
Аватар
dog
Изгонен

Следваща

Назад към Освободи напрежението - Смех