Относно радиообмена по новите указания

Re: Относно радиообмена по новите указания

Мнениеот катюша » 07 Авг 2013, 09:52

dsuzunov написа:
gushtera написа:Мали какви елементи има тук начело с индианеца, фамилията му и лизачката на индиански пи...столети :mrgreen:

А лапни шараните къде ги оставяш? Те са главните герои в спектакъла :lol:

Казват,че бит и еб*н не си признава,ама лапни шарана се е надянал на "пистолета" на The Godfather и dakota_ търсил е списъци,но сега се опитва да излезе сух :lol: Аз се включих да "мачкам ушенцата" на такива лапни шарани,че да поемат по-лесно "пистолета" :mrgreen:
катюша

Мнениеот sota » 07 Авг 2013, 10:53

катюша написа:
dsuzunov написа:
gushtera написа:Мали какви елементи има тук начело с индианеца, фамилията му и лизачката на индиански пи...столети :mrgreen:

А лапни шараните къде ги оставяш? Те са главните герои в спектакъла :lol:

Казват,че бит и еб*н не си признава,ама лапни шарана се е надянал на "пистолета" на The Godfather и dakota_ търсил е списъци,но сега се опитва да излезе сух :lol: Аз се включих да "мачкам ушенцата" на такива лапни шарани,че да поемат по-лесно "пистолета" :mrgreen:
Пистолета ще го оставим на теб да го поемаш . :lol:
Аватар
sota

Мнениеот dsuzunov » 07 Авг 2013, 11:31

Пистолета ще го оставим на теб да го поемаш .

Колега, не мисля че катюша те е предизвикала с нещо, за пишеш подобни коментари!!! :oops:
Между другото, отговорът на твоят коментар може да е във вид на въпрос:
Знаеш ли как се "ч..ка" жена от кавказки произход? :lol:
п.п. въпросът е формулиран по друг начин, но ако го задам в оригинал, ще обидя едно етническо малцинство у нас.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 07 Авг 2013, 12:04

dsuzunov написа:
Пистолета ще го оставим на теб да го поемаш .

Колега, не мисля че катюша те е предизвикала с нещо, за пишеш подобни коментари!!! :oops:
Между другото, отговорът на твоят коментар може да е във вид на въпрос:
Знаеш ли как се "ч..ка" жена от кавказки произход? :lol:
п.п. въпросът е формулиран по друг начин, но ако го задам в оригинал, ще обидя едно етническо малцинство у нас.

Оказа се,че макар и да не се признава,този форум се чете от много хора :D При нас в РУП списъка е готов,чакат ме да се върна от отпуска да го подпиша... Офертата се отлага до второ нареждане... Както винаги се случва,когато има нещо хубаво за служителите на МВР,веднага се намесват от синдикалните ЕООД -та на ГГ и ИП и развалят хубавата работа...
Още преди няколко дни ИП и ГГ са пуснали възражения до министъра и офертата е отменена.... За Коледа,ведно с 13-тата заплата се очаква да пуснат отново и тази оферта :mrgreen:
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 07 Авг 2013, 17:39

Дакота, голяма беля си навлече с цитирането на недоволните. ;)
Като ги знаем какви са, може и дело да ти врътнат, за това, че си ги "осветил" ;)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 07 Авг 2013, 18:17

То пък едни отбрани "светила"....трима се изказахте "компетентно" и тримата - леле мале. Един вече взел, друг - списъци , трети - негово величество го чакат да подпише ....ама видиш ли нещо се прее.ала работата заради синдикатите. И от всичко това, кое е вярно.... Дама и Господа "по интелигентни " от чепиците и каишите ? ;)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 07 Авг 2013, 18:24

dsuzunov написа:Дакота, голяма беля си навлече с цитирането на недоволните. ;)
Като ги знаем какви са, може и дело да ти врътнат, за това, че си ги "осветил" ;)

Днес на АМ"Хемус" сами са се "осветили".При рутинна проверка от органите на МВР е спрян автомобил с пътуващи в него десет човека.
В хода на проверка е установено,че пътуват "Секретни Сътрудници на МВР"/ССМВР/ Водача с инициали ИП е бил натоварил всичките си членове "Секретни Сътрудници на МВР",всеки поотделно да заведе иск в съда :mrgreen: ... На водача е съставен АУАН заради това,че не притежава СУМПС,валидно за категорията на МПС,което е управлявал в момента :lol:
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 07 Авг 2013, 20:33

dog написа:То пък едни отбрани "светила"....трима се изказахте "компетентно" и тримата - леле мале. Един вече взел, друг - списъци , трети - негово величество го чакат да подпише ....ама видиш ли нещо се прее.ала работата заради синдикатите. И от всичко това, кое е вярно.... Дама и Господа "по интелигентни " от чепиците и каишите ? ;)

Май още вярваш в приказките, а?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 07 Авг 2013, 21:27

Мислех, че експертите сa коректни хорa. Поне aз се смятaм зa тaкъв. 12 год. рaботех товa. Но, Митко ти нaпрaво рaзвaли впечaтлениятa ми. Бъди здрaв. И не зaбрaвяйте - тук сте ВЕЛИКИ , Вие си се знaете !!:)
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот dsuzunov » 07 Авг 2013, 21:39

Темата най-накрая се премести в правилния раздел.
А тук, всичко е на майтап.
Не оставай с лоши спомени за мен...аз съм добър човек :)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dog » 07 Авг 2013, 22:10

В близко бъдеще в този форум ще си останете само 3 - 4 да си чешете егото и да си правите душевна че.. колко сте ГУЕМИ . А Ракетката , не знам какво ще прави :lol: . Просто ще изгоните хората. Ама .... Не се сърдете , майтап да става....
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот kkarakashev » 13 Сеп 2013, 18:35

Ето един радиообмен, достоен за оскар :lol: :lol:

п.с. Понеже съм служил на кораб съм обеден, че този разговор е измислица.
п.с.2 Пак поради същата причина съм виждал как кораб, доста голям ;) се натресе в остров Света Анастасия (бившия Болшевик) в Бургаския залив. Явно радиометриста зад радара е спал :mrgreen: :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот qwerty » 14 Сеп 2013, 07:49

Ха,горното ако е вярно,е голям майтап. :D

А ето и най-голямата радиорелейна система за радиообмен и радиовръзка,изграждана някога.

http://russos.livejournal.com/923370.ht ... #t46029034
http://www.trrlsever.org/SEVER/station_list.html
Която вече е най-големия паметник.
Но все пак техниката напредва,а дали в България(МВР) се ползва най-доброто(практичното),е отделен въпрос. :)
qwerty

Мнениеот kkarakashev » 30 Сеп 2013, 20:32

Радиообмен ............
Днес се убедих в това, че почти всеки може да си слуша кой какво си приказва. За 10ина минути в кола с радиостанция (МПС е частно а радиостанцията е преносима. Радиостанцията е напълно редовна и притежателят и има всички законови разрешения да ползва такава техника):
- Разбрах на къде се насочват СИГМА6 и СИГМА9 (Мотопатрули на МВР/СОП) и по какъв сигнал.
- На къде бе изпратен АП на 3 РУП (Включително и смешното напътствие на дежурния в РУП към АП)
- Задействие на аларма на адрес и изпращане на екип на ЧОФ към адреса.
- Насочване на АП за издирване на маршутно такси в район ******

Какво му трябва на човека - Една радиостанцика :mrgreen: :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот СИГМА12 » 30 Сеп 2013, 20:37

какви мото патрули,в Пловдив не вали ли бре?:))
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот kkarakashev » 30 Сеп 2013, 20:42

СИГМА12 написа:какви мото патрули,в Пловдив не вали ли бре?:))

Росеше едно такова, ама ги засякох на 2 места - кожени якета, каски, под каската качулка и на мотора :) Ни са дават момчетата.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот guesswho » 30 Сеп 2013, 20:44

Слушането на радиочестотния спектър не се контролира(а и не може) по никакъв начин - това е описано и даже го има като въпрос на изпита за радиолюбители. Няма нужда от никакви документи и пинизи - не знам твоя колега какво те е забаламосал - радиоскенери от ебей можеш да си поръчаш дори за 100$, които ще ти позволят да слушаш всичко от дъртите руски радарни инсталации през всички радиокомуникации на военни, линейки, самолети, полицаи, ГЗ, бейбифони и детски уоки токита, през тираджиите, носещите честоти на спътниците и... извънземните. И никой не може да ти каже копче освен някой "милиционер" с думите "А!! Ко'й туй?!". Дори можеш да опънеш антена на покрива на блока, за да слушаш цели региони, стига да спазваш някои нормативни документи, които по-скоро са насочени към това да не се превърне антената ти в гръмоотвод.

Дори шпионите могат да се слушат :) :
Последна промяна guesswho на 30 Сеп 2013, 20:52, променена общо 1 път
guesswho

ПредишнаСледваща

Назад към Освободи напрежението - Смех