Книгата "Унищожаването на БА - 2011"

Re: Книгата "Унищожаването на БА - 2011"

Мнениеот dakota_ » 19 Дек 2013, 17:35

Пияни войници пребиха младеж и препикаха паметника на Евлоги и Христо Георгиеви в Карлово

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2660035

Трима пияни войници в Карлово препикаха паметника на братята Евлоги и Христо Георгиеви и пребиха местен младеж, съобщиха за Фокус от Карлово.
Тримата военнослужещи, които са се облекчавали върху паметника на спомоществователите на Софийския университет, са се подразнили от забележката, която им е била направена от местен млад мъж, и впоследствие са го пребили.
Младежът продължава да бъде в тежко състояние...........
dakota_

Мнениеот marr » 19 Дек 2013, 18:02

dakota_ написа:Пияни войници пребиха младеж и препикаха паметника на Евлоги и Христо Георгиеви в Карлово

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2660035

Трима пияни войници в Карлово препикаха паметника на братята Евлоги и Христо Георгиеви и пребиха местен младеж, съобщиха за Фокус от Карлово.
Тримата военнослужещи, които са се облекчавали върху паметника на спомоществователите на Софийския университет, са се подразнили от забележката, която им е била направена от местен млад мъж, и впоследствие са го пребили.
Младежът продължава да бъде в тежко състояние...........

За съжаление,думите и коментарите по тази тема ,ще са много "нежни " и "нецензурни" ...Тези 3 -ма пияни войници ,нямат място в БА.Второ тези военнослужещи ще им е малко наказанието с което ще бъдат наказани.Трето,защо не бъдат изпратени малко на границата ,да поработят в името на Родината.Разочарованието е меко казано...,
marr

Мнениеот dsuzunov » 19 Дек 2013, 20:19

За съжаление,думите и коментарите по тази тема ,ще са много "нежни " и "нецензурни" ...Тези 3 -ма пияни войници ,нямат място в БА.Второ тези военнослужещи ще им е малко наказанието с което ще бъдат наказани.Трето,защо не бъдат изпратени малко на границата ,да поработят в името на Родината.Разочарованието е меко казано.

Категорично НЕ.
"Службата на границата е чест, а не задължение", както се пее в една любима моя песен.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 19 Дек 2013, 22:34

dsuzunov написа:
За съжаление,думите и коментарите по тази тема ,ще са много "нежни " и "нецензурни" ...Тези 3 -ма пияни войници ,нямат място в БА.Второ тези военнослужещи ще им е малко наказанието с което ще бъдат наказани.Трето,защо не бъдат изпратени малко на границата ,да поработят в името на Родината.Разочарованието е меко казано.

Категорично НЕ.
"Службата на границата е чест, а не задължение", както се пее в една любима моя песен.

Едно време,през онова "лошото време" за такова нещо се "служеше" в "петнадесетдневката"... Докарват го в управлението,отнася една гора бой,сяда на стола,лизва го "бичето" откъм челото,лъсва му се кубето нула номер и по ЗНМ отива да вади и да пренася камъни от сутрин до вечер за 15 дена...
В случая става дума за военнослужещи,имаше дисциплинарен батальон "дисцип",отива и там му скъсват "трътката" от копаене на канали и всякакви видове изкопи... Излизаха "памук шушне в кошница"...
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 19 Дек 2013, 23:28

...и се връщаха да дослужват службата.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ovenen » 19 Дек 2013, 23:40

Министърът на отбраната Ангел Найденов: Ще бъда безкомпромисен към прояви на военнослужещи, които петнят авторитета на Българската армия

„Ще бъда безкомпромисен към прояви на военнослужещи, които петнят авторитета на Българската армия“, коментира министърът на отбраната Ангел Найденов по повод инцидент, станал на 8 срещу 9 декември в гр. Карлово. Тогава група от 3-ма души нанася побой на гражданин заради забележка за непристойното им поведение. По случая е заведена преписка в Районното полицейско управление. В разследването се включва и служба „Военна полиция“, която установява, че тримата извършители са военнослужещи от състава на 61-ва бригада.
Материалите от досъдебното производство ще бъдат предадени на Военноокръжна прокуратура - Пловдив.

Имената на редниците Мустафа Бектамов, Ибрям Камарлов и Рафет Сакатов от бойното поделение на Българската армия в Карлово. Най-безскрупулно те се изпикаха на паметника на едни от най-големите родолюбци - братята Евлоги и Христо Георгиеви, и са използвали термина "гяур" към момчето, което им е направило забележка.
След нея тримата пияни войници се нахвърлили върху местния младеж с юмруци и ритници. Разбили в главата му стъклена бутилка. След това избягали.

Това съм го болднал, специално за радетеля на "етническия мир и толерантност" Дакота, щото вече няма бойно поделение без процент турци, които ги учим как да убиват и да боравят с оръжие. Айде да сложим бас, че освен уво-то, повече от условна няма да получат. Аз ви съм рапзравял за онзи с пикаенето на хмна с разбитита уста какво стана преди 10 години. От друга страна се и радвам, щото ясно си личи дивата омраза на "брата турчин" към всичко българско и родно.
ovenen

Мнениеот ТРЕЗОР » 19 Дек 2013, 23:56

Мустафа Бектамов, Ибрям Камарлов и Рафет СакатовКакви звучни имена има само в БА ...... а и да наричат българи -гяури.......това не са редници , а башибузук...Ако това го чуеха Ботев и Левски - в гроба ще се обърнат :oops:
ТРЕЗОР

Мнениеот ovenen » 20 Дек 2013, 00:07

А, спокойно, 10% квота след нова година започва да се попълва и в МВР, ДАНС и всички други служби, първо ще са много стриктни, изпълнителни и дори раболепно дружелюбни, ама накрая ще си ударят когато най-малко ги очакваш. Ама все пак, тез Евлоги и Христо Георгиеви на т.н. български турци не са им никакви, трябва да сме благодарни, че само по малка нужда са го направили.
ovenen

Мнениеот dakota_ » 20 Дек 2013, 00:32

ovenen написа:Това съм го болднал, специално за радетеля на "етническия мир и толерантност" Дакота, щото вече няма бойно поделение без процент турци, които ги учим как да убиват и да боравят с оръжие. Айде да сложим бас, че освен уво-то, повече от условна няма да получат. Аз ви съм рапзравял за онзи с пикаенето на хмна с разбитита уста какво стана преди 10 години. От друга страна се и радвам, щото ясно си личи дивата омраза на "брата турчин" към всичко българско и родно.

Не можа ли да си боднеш под шапката,че няма турци...има български граждани,които отговарят на условията за служба в БА и са назначени на служба...
Хора с такива имена има и при нас в МВР и не е важно как се казва човека и каква религия изповяда...
Аз работя с колеги мюсюлмани и нямам проблеми с тях...Не съм от хората,които заради Илия ще прокълнат Свети Илия...
Няма смисъл да се ловя на бас,уволнението им е в кърпа вързано....относно присъдата ако очакваш да ги изправят до стената и да ги минат на "автоматичен",ще останеш разочарован.... условна присъда получи една пияна руска свиня /световен шампион/ за отнемане на човешки живот...
Направи една справка примерно във Варна за тази година колко задържани военни има за хулигански прояви след употреба на алкохол... Преди броени дни в София задържаха наркозависим охранител на НВИМ... Знаеш ли колко измет има в армията и не е проблема в имената и религията,а това какъв човек си и каква ценностна система имаш....
dakota_

Мнениеот guesswho » 20 Дек 2013, 01:27

Не, че нещо, ама някой ден ако не дай боже тая.... """""армия""""" се наложи да си върши работата за която съществува, разни такива подсъщества, зовящи се мехмед, шевкед и подобни, дето викат на българите гяури и по интервюта за телевизята викат по родопските села "ми то тука е турско бе" - дали няма да объркат на коя страна на окопа да обърнат пушката...
guesswho

Мнениеот dsuzunov » 20 Дек 2013, 06:17

"Тука е турско бе!" се показва само по една единствена телевизия и то с цел, насаждане на етническа нетърпимост.
Отишла някаква си пишман журналюга в помашко село и започнала да задава едни засукани въпроси, на които и министър ще се затрудни да отговори, а камо ли полуграмотните селяни.
Тези тримата, ще си получат това, което съдът им отреди. Колкото и да ни се иска, да им "резнем тиквите" - не става.
Така правят само там, където властва шериата. А ние сме в Европейския съюз.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ovenen » 20 Дек 2013, 18:39

dakota_ написа:
ovenen написа:Това съм го болднал, специално за радетеля на "етническия мир и толерантност" Дакота, щото вече няма бойно поделение без процент турци, които ги учим как да убиват и да боравят с оръжие. Айде да сложим бас, че освен уво-то, повече от условна няма да получат. Аз ви съм рапзравял за онзи с пикаенето на хмна с разбитита уста какво стана преди 10 години. От друга страна се и радвам, щото ясно си личи дивата омраза на "брата турчин" към всичко българско и родно.

Не можа ли да си боднеш под шапката,че няма турци...има български граждани,които отговарят на условията за служба в БА и са назначени на служба...
Хора с такива имена има и при нас в МВР и не е важно как се казва човека и каква религия изповяда...
Аз работя с колеги мюсюлмани и нямам проблеми с тях...Не съм от хората,които заради Илия ще прокълнат Свети Илия...
Няма смисъл да се ловя на бас,уволнението им е в кърпа вързано....относно присъдата ако очакваш да ги изправят до стената и да ги минат на "автоматичен",ще останеш разочарован.... условна присъда получи една пияна руска свиня /световен шампион/ за отнемане на човешки живот...
Направи една справка примерно във Варна за тази година колко задържани военни има за хулигански прояви след употреба на алкохол... Преди броени дни в София задържаха наркозависим охранител на НВИМ... Знаеш ли колко измет има в армията и не е проблема в имената и религията,а това какъв човек си и каква ценностна система имаш....

Пак увърташ като йезуит. Те сами се пишат турци, ти има викай мюсюлмани или квото искаш. Не машай баби и жаби, много добре знам колко военни има задържани за алкохол, ама аз говоря специално за поругаващи паметници, дай ми тази статистика и тогава съм ОК, че всичко е наред. Щото и онези с цар Симеон бяха ей такива, и другите с гробовете и така, твоята логика е "те правят квото си искат, ние се правим, че няма нищо и работата върви". В армията процентно има толкова измет, колкото има в полицията. А това, че не е проблемът в религията го разправяй на християнните в Египет, Сирия, Ливан, Турция и къде ли още не.
ovenen

Мнениеот dakota_ » 20 Дек 2013, 19:24

Не съм от тези,които увъртат! Веднага ти казвам къде според мен грешиш...в армията не може да има повече измет от полицията,макар и само заради това,че в МВР сме с по-голяма численост ;)
Като знаеш колко военни има задържани за употреба на алкохол,знаеш ли колко от тези военни,какво поведение са имали по време на задържането си срещу колеги полицаи,които са извършили задържането...?
Посегателството срещу полицаи не е ли поругаване на държавата ?
Според теб с какво се различава един пиян военен,който си позволява да псува и обижда полицаи при изпълнение на служебните им задължения,от едни пияни мангали /тримата помияри не са турци,а са мангали,които се турчеят/ поругали паметник на народни будители ?
dakota_

Мнениеот ovenen » 20 Дек 2013, 23:40

dakota_ написа:Не съм от тези,които увъртат! Веднага ти казвам къде според мен грешиш...в армията не може да има повече измет от полицията,макар и само заради това,че в МВР сме с по-голяма численост ;)
Като знаеш колко военни има задържани за употреба на алкохол,знаеш ли колко от тези военни,какво поведение са имали по време на задържането си срещу колеги полицаи,които са извършили задържането...?
Според теб с какво се различава един пиян военен,който си позволява да псува и обижда полицаи при изпълнение на служебните им задължения,от едни пияни мангали /тримата помияри не са турци,а са мангали,които се турчеят/ поругали паметник на народни будители ?

Йезуит си, и то завършен, аз ти казах да ми дадеш пример за военни-осквернители, не за напатучени. Ежедневно в София се псуват хоара над път и под път, тези ги предавай в балетното за "дълбоко съкрушения след пцувня полицай", да бе да. Тримата станаха "мангали", когато услижливия медиен слугинаж бързо замени турското име на единия боклук, с другото му, айде кажи кои са тез с по двете имена в България? Те не били турци, ами били турчеещи се мангали? А другите са българеещи се помаци ли? Как пък всеки случай на човек с турско самосъзнание осквернил българско знаме, химн, владетел, будител и т.н. става "мангал", онзи дето и до днешен твърди, че "българите сме нация от изроди" с турското знаме върху къщата си, също ли е "мангал". За мен, чвоек, който има турско, гръцко, арменско или каквото и да е друго самосъзнание, макар и български гражданин, такъв няма място в армия, полиция и служби. Защо в Турция и Гърция няма шанс това да стане? Сърбите пуснаха1974г. албанците в армия, полиция и служби и онези им разкатаха фамилията за 20 години само. Ние не сме Германия, която може да си позволи туркиня, индийка или арабка за министър, ние сме малка и бедна държава, която трябва да гледа как го правят комшиите и да се равни по тях.
п.п във Варна случаите, за коит ми говориш с военни, са под 10 за цялата година, нищо и половина, за случаит, в които не е викана ВП хич не ме интересува, те може да от 1 до безкрайност, да сте действали как полагается :lol:
ovenen

Мнениеот катюша » 21 Дек 2013, 08:37

ovenen написа:
dakota_ написа:Не съм от тези,които увъртат! Веднага ти казвам къде според мен грешиш...в армията не може да има повече измет от полицията,макар и само заради това,че в МВР сме с по-голяма численост ;)

Йезуит си, и то завършен, аз ти казах да ми дадеш пример за военни-осквернители, не за напатучени. Ежедневно в София се псуват хоара над път и под път, тези ги предавай в балетното за "дълбоко съкрушения след пцувня полицай", да бе да. Тримата станаха "мангали", когато услижливия медиен слугинаж бързо замени турското име на единия боклук, с другото му, айде кажи кои са тез с по двете имена в България? Те не били турци, ами били турчеещи се мангали? А другите са българеещи се помаци ли? Как пък всеки случай на човек с турско самосъзнание осквернил българско знаме, химн, владетел, будител и т.н. става "мангал", онзи дето и до днешен твърди, че "българите сме нация от изроди" с турското знаме върху къщата си, също ли е "мангал". За мен, чвоек, който има турско, гръцко, арменско или каквото и да е друго самосъзнание, макар и български гражданин, такъв няма място в армия, полиция и служби. Защо в Турция и Гърция няма шанс това да стане? Сърбите пуснаха1974г. албанците в армия, полиция и служби и онези им разкатаха фамилията за 20 години само. Ние не сме Германия, която може да си позволи туркиня, индийка или арабка за министър, ние сме малка и бедна държава, която трябва да гледа как го правят комшиите и да се равни по тях.
п.п във Варна случаите, за коит ми говориш с военни, са под 10 за цялата година, нищо и половина, за случаит, в които не е викана ВП хич не ме интересува, те може да от 1 до безкрайност, да сте действали как полагается :lol:

Четеш ли какви си ги писал? Какво общо има ежедневното псуване под път и над път с това,че примерно пиян военен при задържане за хулигански прояви си е позволил да псува колегите,даже се случва да посягат и на бой! Що не ходи да си еб* майката или да си го начука някъде,ами ще псува полицаите реагирали на сигнала за нарушение на обществения ред.
Малко ли са десет задържани за годината във Варна и то за толкова знае военна полиция.
Знаеш ли каква гнус е да докарат в РУП пиян военен и остави другото,ами да го докарат млади колеги по на 20-25 год.,а той около 40-45 годишен майор или друг по звание. За какво да ви се обаждам на вас да дойдете да го приберете,нито знаете да го обработите,нито ще бере същия срам на сутринта,като изтрезнее и осъзнае какви ги е вършил. Бяха докарали преди време на мое дежурство двама офицери, "уволниха" ме още в коридора като им казах,че остават да търкат маймунарника за през нощта. Знаеш ли,че на сутринта не смеят да си вдигнат главите да ни погледнат в очите. Срам и позор се нарича това.
катюша

Мнениеот ovenen » 21 Дек 2013, 14:32

Щом не може да пие - да си носи последствията, аз не съм скатал никой, който е правил простотии, като е оформен надлежно в РУП, само мога да го дам на военния прокурор и набързо си отхвърча. Ама като сте го скатали, не му правите услуга, защото следващия път може да направи по-голяма простотия. Ама пък чак такава чувствителност от брътвежите на пиян, плашещ, че ще уволнява, не звучи нормално. И мен са ме плашили трезви с позиции хора "че след 24 часа си безработен", ама на още си бачкам и чак такъв стрес не съм получил. А иначе полицай пияни и скандалджии колко задържани имаш? или такава порода не съществува?
ovenen

Мнениеот dakota_ » 21 Дек 2013, 15:32

ovenen написа:Щом не може да пие - да си носи последствията, аз не съм скатал никой, който е правил простотии, като е оформен надлежно в РУП, само мога да го дам на военния прокурор и набързо си отхвърча. Ама като сте го скатали, не му правите услуга, защото следващия път може да направи по-голяма простотия. Ама пък чак такава чувствителност от брътвежите на пиян, плашещ, че ще уволнява, не звучи нормално. И мен са ме плашили трезви с позиции хора "че след 24 часа си безработен", ама на още си бачкам и чак такъв стрес не съм получил. А иначе полицай пияни и скандалджии колко задържани имаш? или такава порода не съществува?

Лошо е,че не си скатал никой.Понякога се правят и компромиси в зависимост от обстоятелствата! Казваш нещо много интересно "Ама пък чак такава чувствителност от брътвежите на пиян, плашещ, че ще уволнява, не звучи нормално" това твоето звучи все едно някой да каже за мангалите - Голяма шум,голяма работа,че са пуснали по една "вода" на паметника... Въпроса опира да постъпката,защото и в двата случая става дума за изключително дързък и циничен акт /псуване на длъжностно лице от състава на полицията при изпълнение на служебни задължение и другото поругаване на паметник/ Схващащ ли вече за какво става дума...? Ние в МВР поне успяхме да си решим проблема с пияните полицаи... при вас често се случва пияни военни да вършат безобразия... Не бих повикал военна полиция да се вживявате излишно,защото вие друга работа нямате,осен да изядете хляба на такъв човек,но бих го "рендосал" много здраво за да помни кога е пил и е създавал проблеми...
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Медии, публикации, интернет