Колко са експертите

Re: Колко са експертите

Мнениеот ТРЕЗОР » 20 Окт 2010, 12:16

answer написа:
dakota_ написа:
HanSolo написа:Дакота, хубави думи казваш за експертите, но ми се ще малко по-добре да се познава тяхната задача. Тя е не да попълни липсващата информация, а да я докаже.

Почти целият ми стаж преминава в съвместна работа с експерти...Няма как експерта да запълни липсваща информация,освен ако не с доказателства...Като по този начин потвърди или отхвърли налична оперативна информация или пък даде изцяло нова информация..

Дако,когато беше н-к на БОП и тогава ли работата ти беше свързана с експертите,ти само при тях стоиш и само се събирате на ядене и пиене...експертите не доставят годни доказателства снимат търкат седалките на колите но няма качество това което правят доказателства само ако ще извадят очите на някои тогава ги виждат.знам за твоята л'бпв с експетрите но тя е л'бов към вино и ракия и снимки на ловни излети.

Колега - по-полека с такива изказвания , относно работата на експертите.Не знам в колко голямо РУП служиш и колко са натоварени вашите експерти , но мнението ти е необосновано , относно работата на "нашата гилдия".Работата ни е не само да "търкаме седалките на колите " и да се правим на "фотографи " / като чичо Манчо да снимаме без лента :P /.Влизал ли си в лаборатория на БНТЛ или НТЛ / да не говорим за НИКК/ да видиш същинската работа на един експерт.Предполагам - не - щом даваш такава класификация , относно експертите.Да ти кажа честно преди десетина години , когато бях ППД и аз бях почти на твоето мнение но после се убедих , че това не е така.Съвета ми е прочети от "Криминалистика"-та поне първа обща част, да се запознаеш поне малко от нашата работа.Вярвай ми нищо не губиш с това , защото ще научиш и неща , който ще ти трябват за работати ти , като ППД.А относно това , дали Дакота си пие пиенето с вашите експерти , това си е негов избор .Ако не знаеш началник на РУП не е началник на НТЛ или БНТЛ така че не става въпрос за подмазване.Явно тяхната компания му е по подходяща от вашата. :roll:
ТРЕЗОР

Мнениеот answer » 20 Окт 2010, 17:08

TРЕЗОР,при нас има и свестни експерти,но тези дето са били милиционери не зацепват нищо барат са тежкари и само ядене и пиене табла и карти.
шефчето може да не е техен началник но го гледат в очичките като се появи,не еначалник и на дознателите но ги действа защото при нас всичко е навързано - главния на дознателите е бивш следовател приятел на шефа и смятай за какво иде дума.
Последна промяна MasterCop на 20 Окт 2010, 18:08, променена общо 1 път
Причина: Правописни грешки!
answer

Мнениеот dsuzunov » 20 Окт 2010, 20:03

Защо критерият ти за качествата на един служител е продължителността на работата му в МВР ? Аз също съм бил милиционер и това ми е помогнало. Само ти плюеш наляво надясно и то основно Дакота. Не искам такъв като теб за колега, незабелязващ собствените си грешки, а си измисляш някакви виртуални "прегрешения" .
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот HanSolo » 20 Окт 2010, 22:51

dakota_ написа:
Почти целият ми стаж преминава в съвместна работа с експерти...Няма как експерта да запълни липсваща информация,освен ако не с доказателства...Като по този начин потвърди или отхвърли налична оперативна информация или пък даде изцяло нова информация..

Дакота, струва ми се, че не си вникнал в същността на онова, което исках да формулирам в едно изречение. Нормално е, защото доколкото виждам професионално си насочен към оперативната дейност. За мое голямо съжаление толкова години наблюдавам дълбоко неразбиране на цялостната философия на процеса, през който преминава всяко едно дело. Първата стъпка е събирането на информацията. Тук играят оперативните. На базата на информацията да кажем, че дадено престъпление може да се счита за разкрито. И белята става баш на този етап. Да разкриеш нещо не значи да го докажеш по неоспорим начин. Няма нормален съд, който само по оперативни данни да постанови осъдителна присъда. Не искам да влизам в дебат за нашата съдебна система. Коментирам общоприети в нормалните държави постулати. Та за доказване на даденото престъпление са необходими обективни данни. Събраната оперативна информация е субективна по своя характер (тя постъпва от отделни субекти). Обективността носят събраните в хода на процеса веществени доказателства и доказателствени средства. От тази гледна точка работата в това направление е другата страна на процеса. Тук не искам да фаворизирам оперативната или експертната дейност и да ги противопоставя, те трябва да вървят ръка за ръка. Много хора трудно разбират сложната симбиоза между тях. Така общо взето май се роди и репликата "Ние ги хващаме, а те ги пускат". Ами как да ги осъдиш на базата на показанията на кошаревски свидетели.
Не е случаен и фактът, че експертът е единственият участник в дадено производство, който преминава и през двете му фази. Законодателят у нас е голям длъжник в това отношение, давайки на експерта наименованието вещо лице и отреждайки му подчинената роля на помощник. Нещо повече, в НПК не са формулирани сериозно правата, задълженията и най-важното отговорностите на тази фигура. При такава ситуация най-естествено може да очакваме това, което почти всекидневно се наблюдава - незаинтересовани хора, приели ролята на втора цигулка, без желание за особена инициатива в дейността си. Това пък от своя страна води до калпави и неграмотни дела, неспособни по никакъв начин да завършат с осъдителна присъда.

П.С. Впрочем сега като чета по-внимателно написаното от тебе, май си казал горе долу същото, което и аз :).
HanSolo

Мнениеот madcop » 05 Фев 2015, 12:15

Ехееееее има ли живи експерти? То и аз от доста време не съм влизал тук, даже се чудя че профила ми все още е активен, но все пак е хубаво да поддържаме темата жива. ТА ЗДРАВЕЙТЕ :D
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот doc03 » 16 Дек 2015, 12:11

:-) .... здравейте и от мен
doc03

Предишна

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР